WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przedostatnia powiatowa sesja, ostatnie zdjęcie i ostatni... kredyt?

Dodano: 13.09.2018 15:50
Źródło: LM.pl

Przedostatnią sesję w tej kadencji odbyła w czwartek Rada Powiatu Konińskiego. Radni zapozowali do ostatniego zdjęcia, a starosta poinformował, że prawdopodobnie powiat będzie musiał zaciągnąć kredyt na niemal dziewięć milionów złotych.

46. sesja Rady Powiatu Konińskiego miała rozpocząć się o godz. 12.00, ale jej otwarcie przesunięte zostało o kilka minut. Radni najpierw wyszli przed budynek starostwa, by tam zrobić sobie wspólne zdjęcie. Już w październiku kończą bowiem swoją czteroletnią kadencję, a na pierwszej sesji nowej kadencji najprawdopodobniej nie spotkają się w tym samym składzie.

Późniejsze obrady poświęcone były głównie uchwałom o pomocy finansowanej dla jednostek OSP z terenu powiatu oraz przekazaniu zadań powiatu, głównie budowy chodników, gminom. Nie zabrakło również stałego punktu powiatowych sesji, czyli próśb i pytań radnych odnośnie stanu dróg w powiecie.

Szczegółowe wyjaśnienia radnym przekazał Józef Karmowski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie, ale zbiorczo odniósł się do tego tematu również starosta Stanisław Bielik. Okazuje się, że z powodu inwestycji i remontów dróg potrzeba będzie najprawdopodobniej zaciągnąć kredyt w wysokości 8,7 mln zł. - Duża kwota, dlatego staramy się nie rozszerzać zadań w tym zakresie - stopował prośby radnych starosta.

Jak informował Stanisław Bielik, na początku kadencji zadłużenie powiatu sięgało 24,5 mln zł. Na koniec obecnej kadencji będzie nieco wyższe. - To zadłużenie nie jest straszne. Wszystkie wskaźniki są prawidłowe - przekonywał koniński starosta.



slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dochody pana emeryta starosty w 2017r - wynagrodzenie z tytułu zatrudnienia =160 342,30 zł ,zastępca przew.Rady Nadz WCRM =10265,89 zł . EMERYTURA ! = 65946,24 zł .Wynajem lokalu handlowego 37132,08 zł . Reasumując dochód roczny 280 tysięcy zł. I to urzędnik państwowy ,gdzie my prywatni zarabiający 2-3 tysiące zlotych miesięcznie utrzymujemy tego pana. To jak w tym kraju ma być dobrze i nie ma być kredytów zaciąganych ?
Dodano: 13.09.2018 18:41    Przez: ~emigrant
Na niektóre "buźki" nie da się patrzeć. Czas na zmiany.
Dodano: 13.09.2018 16:44    Przez: ~ABC
Kumoterstwo i nic poza tym, oby żaden do koryta nie wrocil
Dodano: 13.09.2018 16:21    Przez: ~Arczibald Dykta
,,,,,,,,,,,,,,,a może zwiększyć opłatę za śmieci za wodę.,opłatę parkingową tak jak PO traficie—-to i pieniądze się znajdą —-VON'''',,,,,,,,,,,,,,,,
Dodano: 13.09.2018 17:48    Przez: ~XX
Bielik to ma dopiero "facjatę" czas popędzić zielonych ,miernych dziadków !!!!!
Dodano: 13.09.2018 21:38    Przez: ~POPROSTU WYNOCHA

KOMENTARZE

Kumoterstwo i nic poza tym, oby żaden do koryta nie wrocil
Dodano: 13.09.2018 16:21    Przez: ~Arczibald Dykta
Co to za BŁAZNY na zdjęciu nr 2 ? Poprostu,poprostu cyrk na kółkach !!!!
Dodano: 13.09.2018 21:46    Przez: ~ORZEŁ RYCHWALSKI
Grzesiu z kejbi już szuka gdzie się zacząć żyć na nastepne cztery lata. Leci na wójta kB bo w kopalni też skonczony i bierze ze sobą starych komuchow którzy nic kiedyś nie robili w kB. A tak mówił że mu na wsi swej zależy a tu masz kasa i wladza
Dodano: 14.09.2018 08:54    Przez: ~Wyborca
Ci co tak narzekają że roboty nie mają patrzcie na te gemby stare. To ich wybraliście im dziekujcie
Dodano: 14.09.2018 08:56    Przez: ~Nn
Rzeczywiście tłuste pyski, no chyba nie z biedy ?
Dodano: 14.09.2018 10:49    Przez: ~Chudy
Czemu tam młodych nie ma?
Dodano: 14.09.2018 11:11    Przez: ~Fffff
A jakie brzydkie te "papy", gdzie tacy brzydcy ludzie żyją ?
Dodano: 14.09.2018 11:32    Przez: ~Na wsi ?
Ci starcy maja jakieś pojęcie o dzisiejszych czasach. Umieją chociaż komputer obsłużyć?
Dodano: 14.09.2018 11:59    Przez: ~J
Umieją opluwać polski rząd, rząd PiS-u, a to wystarczy.
Dodano: 14.09.2018 12:03    Przez: ~PSL
Ten z Kazimierza jest z pisu chyba że już zmienił orientację
Dodano: 14.09.2018 15:23    Przez: ~E
Ja tyn starosta stary! a jaki paskudny !
Dodano: 14.09.2018 21:43    Przez: ~KASAnowa
Na niektóre "buźki" nie da się patrzeć. Czas na zmiany.
Dodano: 13.09.2018 16:44    Przez: ~ABC
Bielik to ma dopiero "facjatę" czas popędzić zielonych ,miernych dziadków !!!!!
Dodano: 13.09.2018 21:38    Przez: ~POPROSTU WYNOCHA
Widać ,że to chłop po przejściach .
Dodano: 13.09.2018 21:42    Przez: ~od Gulinianki do Gulinianki
Bielik to młody polityk, przed którym kariera stoi otworem, a jaki ładny ?
Dodano: 14.09.2018 11:04    Przez: ~Tylko nie PSL
Poprostu won zielone ZSL! ZSL żeruje na rolniku tak jak huba na topoli.A i bym zaPOmniała wiecie co ano von PeŁo.
Dodano: 13.09.2018 16:50    Przez: ~3xC
Wiadomość dla wyborców, cyt: na początku kadencji zadłużenie powiatu sięgało 24,5 mln zł. Na koniec obecnej kadencji będzie nieco wyższe. Pytanie: czy to jest osiągnięcie, czy porażka, bo nie bardzo wiadomo.
Dodano: 13.09.2018 16:59    Przez: ~ciekawy wyborca
To zadłużenie nie jest straszne. Wszystkie wskaźniki są prawidłowe - przekonywał koniński starosta. Bardzo ciekawe,ja w ciągu roku zarobiłem i odłożyłem a nie zadłużyłem się . Ale prywatnie majątek pana starosty to już się zwiększył w ciągu tego roku i raczej nie jest zadłużony.
Dodano: 13.09.2018 18:31    Przez: ~emigrant
Dochody pana emeryta starosty w 2017r - wynagrodzenie z tytułu zatrudnienia =160 342,30 zł ,zastępca przew.Rady Nadz WCRM =10265,89 zł . EMERYTURA ! = 65946,24 zł .Wynajem lokalu handlowego 37132,08 zł . Reasumując dochód roczny 280 tysięcy zł. I to urzędnik państwowy ,gdzie my prywatni zarabiający 2-3 tysiące zlotych miesięcznie utrzymujemy tego pana. To jak w tym kraju ma być dobrze i nie ma być kredytów zaciąganych ?
Dodano: 13.09.2018 18:41    Przez: ~emigrant
To musi być mundrytyn chłop !
Dodano: 13.09.2018 22:02    Przez: ~ni ma pinindzy na nic
,,,,,,,,,,,,,,,a może zwiększyć opłatę za śmieci za wodę.,opłatę parkingową tak jak PO traficie—-to i pieniądze się znajdą —-VON'''',,,,,,,,,,,,,,,,
Dodano: 13.09.2018 17:48    Przez: ~XX
Same leśne dziadki komunistyczny beton dobrze że niedługo wybory
Dodano: 13.09.2018 20:39    Przez: ~Fcv
Nie głosujcie na leśne dziadki z psl
Dodano: 13.09.2018 21:15    Przez: ~Czas na zmiany
PSL to komuna, wrogo nastawiona do PiS-u.
Dodano: 14.09.2018 10:56    Przez: ~Witek
DO KOŃCA KADENCJI NIE ? , OBNIŻALI ? WYNAGRODZEŃ ,,SOBIE ?''. NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ JEST ZATRUDNIANIE URZĘDNIKA ,,KTÓRY '' UMIE ,,BRAĆ '' ,BY ZADŁUŻAĆ POLAKÓW . WYCHOWALI RODZICE : ,,ZIÓŁKO '', A MOŻE ? : CWANIACZKA ? . ....
Dodano: 14.09.2018 03:44    Przez: ~L
zobaczycie jak pozmieniają partie i komitety aby zamieszać wyborcom w głowach i znów się tam znaleźć po wyborach
Dodano: 14.09.2018 06:28    Przez: ~rolnik
A Wiesiu Bednarek jak zwykle usmiechniety, znaczy ze osiagnal co chcial, a dalej jakos tam bedzie, najwazniejsze ze wlasny biznes dobrze dziala i pieniazki z UE plyna wielkim strumieniem.
Dodano: 14.09.2018 06:51    Przez: ~Jolka
A jaki piękny i przystojny !!!
Dodano: 14.09.2018 07:37    Przez: ~ŻARTOWAŁAM
1 z 2
12>>