LM.plWiadomościPiorunujący początek Medyka, druga połowa do zapomnienia

Piorunujący początek Medyka, druga połowa do zapomnienia

5:2 zwyciężył Medyk Konin z AZS UJ Kraków w szóstej kolejce Ekstraligi. Już po pierwszych piętnastu minutach drużyna Romana Jaszczaka prowadziła 3:0.

Jako pierwsze na prowadzenie wyjść mogły krakowianki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzała Kinga Wilki, ale piłkę na linii zatrzymała Monika Sowalska. I to było na tyle z ofensywnego arsenału AZS UJ Kraków. Już w siódmej minucie to Medyk mógł objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam lepsza okazała się bramkarka z Krakowa.

Początek spotkania w wykonaniu Medyka okazał się jednak koniec końców piorunujący. Już w dziewiątej minucie świetny przechwyt zanotowała Dominika Kopińska, w sytuacji sam na sam znów lepsza była Karolina Klabis, ale tym razem skutecznie piłkę dobiła Nikol Kaletka. Dwie minuty później drugą asystę zanotowała Kopińska, a drugą bramkę Kaletka. W czternastej minucie ,,asystowego" hat-tricka zanotowała Kopińska. Napastniczka Medyka wywalczyła rzut karny, a bramkę z jedenastu metrów zdobyła Natalia Chudzik.

Po tej bramce Medyk dalej dominował, ale sytuacji bramowych miał już mniej. Jeszcze w 43. minucie na 4:0 zdołała podwyższyć Nikol Kaletka, wykorzystując kolejną sytuację sam na sam. Przerwa między połowami nie pomogła krakowiankom - zaraz po zmianie stron świetnie obrończynie zwiodła Nikol Kaletka, a swoją pierwszą bramkę w końcu zanotowała Dominika Kopińska.

Krakowianki było stać na zaledwie jedno trafienie. W 68. minucie obrona Medyka zaskoczona została podaniem górą. Piłkę na skraju pola karnego przyjęła Karolina Dul i nie pomyliła się w sytuacji sam na sam z Moniką Sowalską. Po tym golu tempo gry nieco spadło, w szeregi Medyka wdarła się niedokładność. W 88. minucie przyjezdne trafiły po raz drugi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową trąciła Natalia Sitarz i pokonała dzięki temu Monikę Sowalską.

Medyk zwyciężył ostatecznie 5:2. Dzięki wygranej drużyna Romana Jaszczaka pozostała liderem Ekstraligi z dorobkiem szesnastu punktów. Kolejny mecz za tydzień - Medyk zmierzy się na wyjeździe z Mitechem Żywiec.

Medyk Konin - AZS UJ Kraków 5:2 (9', 11', 43' Nikol Kaletka, 14' Natalia Chudzik, 47' Dominika Kopińska - 68' Karolina Dul, 88' Natalia Sitarz)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Mariana Iwaniszyn (82' Klaudia Olejniczak), Gabije Gedgaudaite (63' Klaudia Łasicka), Natalia Pakulska (84' Alona Kowtun), Nicole Zając, Natalia Chudzik (46' Anna Gawrońska), Nikol Kaletka, Dominika Kopińska.

AZS UJ Kraków: Karolina Klabis - Dominika Woźniak, Klaudia Gęślak (55' Natalia Wróbel), Magdalena Konopka (46' Izabela Tracz), Justyna Maziarz (75' Agnieszka Bryzek), Aleksandra Nieciąg, Małgorzata Bartosiewicz (63' Katarzyna Ładocha), Natalia Sitarz, Klaudia Kubaszek, Kinga Wilk, Weronika Wójcik (55' Karolina Dul).