WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Najlepsi żeglarze okręgu znani. Pływali na Jeziorze Ślesińskim

Dodano: 17.09.2018 17:00
Źródło: LM.pl

Osiemnaście załóg wzięło udział w Mistrzostwach Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Zawody odbyły się na Jeziorze Ślesińskim.

Żeglarze walczyli o zwycięstwa w siedmiu klasach. Najsilniej obsadzone były klasy T3 i Optymist. W tej pierwszej zwyciężył Paweł Czajkowski przed Bogdanem Andrzejewskim, Krzysztofem Nowakowskim i Romanem Latanowiczem. W klasie Optymist wygrała Anna Przybylska, druga była Jagoda Piątek, trzecia Julia Lewandowska, a czwarta - Wiktora Stankiewicz.

Trzy załogi wzięłu udział w rywalizacji w klasie T2. Wygrał Rafał Wrzesiński, drugi był Stanisław Wapniarski, a trzeci Jacek Olejniczak. W Omedze Sport pierwsze miejsce zajął Andrzej Dębowski przed Mateuszem Sciborem, w klasie Open wygrał Dariusz Lenartowski przed Andrzejem Płóciennikiem, a w klasie Ankora najlepsza była Weronika Degórska przed Kacprem Jakubowskim. W klasie T1 wystartowała zaledwie jedna załoga. Pierwsze miejsce automatycznie zajął Andrzej Kuberski.

- Regaty odbyły się w sprzyjających warunkach pogodowych, ciepło, przy dobrze, średnio wiejącym wietrze, a czasami nawet z silnymi niebezpiecznymi szkwałami wiatru - podsumował regaty prezes KnOZŻ Roman Latanowicz. - Załogi musiały momentami bardzo uważać. Akwen Jeziora Ślesińskiego jest długi, ale też momentami wąski, zarośnięty drzewami powodującymi zawirowania wiejącego z wielu kierunków wiatru. Wymaga to od załóg więcej umiejętności, niż na akwenach otwartych. Obyło się jednak tym razem bez wywrotek.

Zawody wchodzą w skład cyklu Grand Prix Jezior Konińskich. Kolejne regaty 6 października. W Ślesinie odbędzie się wtedy Okręgowe Zakończenie Sezonu Żeglarskiego.

fot. KnOZŻ Konin

 slajd 1 z 41
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo Ania. Jestem z ciebie dumny.
Dodano: 17.09.2018 22:08    Przez: ~Daro z Konina
no obsada powalająca ;-) ,pucharów więcej od startujących , 3 lub 4 startujących
Dodano: 17.09.2018 22:25    Przez: ~chooorzeń ołszynrejs
Ja to bym se poplywal i pokazal wszystkim jak to sie robi.
Dodano: 18.09.2018 09:38    Przez: ~Pn
Najpierw pływać się naucz a nie wiecznie w rękawkach w jeziorze się kąpiesz i dzieciarnia ma z ciebie ubaw
Dodano: 18.09.2018 11:51    Przez: ~ala
A Stefan że staraka był.? Ten wspaniały żeglarz
Dodano: 18.09.2018 12:35    Przez: ~Frans rool
Jożin to wspaniały żeglarz nikt nie pływa tak szybko jak on. Jak myślicie po co on tam się tak szczerze uśmiecha?
Dodano: 19.09.2018 07:04    Przez: ~Łoligator
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO