WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Najlepsi żeglarze okręgu znani. Pływali na Jeziorze Ślesińskim

Dodano: 17.09.2018 17:00
Źródło: LM.pl

Osiemnaście załóg wzięło udział w Mistrzostwach Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Zawody odbyły się na Jeziorze Ślesińskim.

Żeglarze walczyli o zwycięstwa w siedmiu klasach. Najsilniej obsadzone były klasy T3 i Optymist. W tej pierwszej zwyciężył Paweł Czajkowski przed Bogdanem Andrzejewskim, Krzysztofem Nowakowskim i Romanem Latanowiczem. W klasie Optymist wygrała Anna Przybylska, druga była Jagoda Piątek, trzecia Julia Lewandowska, a czwarta - Wiktora Stankiewicz.

Trzy załogi wzięłu udział w rywalizacji w klasie T2. Wygrał Rafał Wrzesiński, drugi był Stanisław Wapniarski, a trzeci Jacek Olejniczak. W Omedze Sport pierwsze miejsce zajął Andrzej Dębowski przed Mateuszem Sciborem, w klasie Open wygrał Dariusz Lenartowski przed Andrzejem Płóciennikiem, a w klasie Ankora najlepsza była Weronika Degórska przed Kacprem Jakubowskim. W klasie T1 wystartowała zaledwie jedna załoga. Pierwsze miejsce automatycznie zajął Andrzej Kuberski.

- Regaty odbyły się w sprzyjających warunkach pogodowych, ciepło, przy dobrze, średnio wiejącym wietrze, a czasami nawet z silnymi niebezpiecznymi szkwałami wiatru - podsumował regaty prezes KnOZŻ Roman Latanowicz. - Załogi musiały momentami bardzo uważać. Akwen Jeziora Ślesińskiego jest długi, ale też momentami wąski, zarośnięty drzewami powodującymi zawirowania wiejącego z wielu kierunków wiatru. Wymaga to od załóg więcej umiejętności, niż na akwenach otwartych. Obyło się jednak tym razem bez wywrotek.

Zawody wchodzą w skład cyklu Grand Prix Jezior Konińskich. Kolejne regaty 6 października. W Ślesinie odbędzie się wtedy Okręgowe Zakończenie Sezonu Żeglarskiego.

fot. KnOZŻ Konin

 slajd 1 z 41
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo Ania. Jestem z ciebie dumny.
Dodano: 17.09.2018 22:08    Przez: ~Daro z Konina
no obsada powalająca ;-) ,pucharów więcej od startujących , 3 lub 4 startujących
Dodano: 17.09.2018 22:25    Przez: ~chooorzeń ołszynrejs
Ja to bym se poplywal i pokazal wszystkim jak to sie robi.
Dodano: 18.09.2018 09:38    Przez: ~Pn
Najpierw pływać się naucz a nie wiecznie w rękawkach w jeziorze się kąpiesz i dzieciarnia ma z ciebie ubaw
Dodano: 18.09.2018 11:51    Przez: ~ala
A Stefan że staraka był.? Ten wspaniały żeglarz
Dodano: 18.09.2018 12:35    Przez: ~Frans rool
Jożin to wspaniały żeglarz nikt nie pływa tak szybko jak on. Jak myślicie po co on tam się tak szczerze uśmiecha?
Dodano: 19.09.2018 07:04    Przez: ~Łoligator
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO