WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Tandemy w wypożyczalni rowerów. Oficjalnie otwarcie dróg

Dodano: 22.09.2018 15:49
Źródło: LM.pl

Budowa dróg rowerowych w Koninie dobiegła końca. A sieć wypożyczalni rowerów miejskich wzbogaciła się o dwa tandemy.

Przez ostatnie miesiące miasto było wielkim placem budowy ścieżek pieszo-jezdnych. Drogi rowerowe powstawały we wszystkich częściach miasta. Dziś symbolicznie oficjalnie otwarto wartą 10 mln zł inwestycję.

- Była ona objęta dwiema umowami. Całość inwestycji to niespełna 8,5 km dróg dla rowerów z rozdzielonym ciągiem dla pieszych – mówi Andrzej Szczepański, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. - Doliczając do tego 2 km nowych ścieżek na terenach inwestycyjnych, wybudowanych po śladzie ulicy Brunatnej to mamy blisko 10,5 km nowych ścieżek w mieście – podkreśla Józef Nowicki, prezydent Konina. - Oczekiwania rowerzystów i nasze są niewątpliwie większe. Całą sieć dróg miasto będzie systematycznie poszerzać, ale to są zadania na przyszłą kadencję – dodaje.

Poza otwarciem ścieżki, oddano do użytku dwa nowe tandemy. Przekazała je w prezencie miastu firma Nextbike.

- Na razie są dwa. Będziemy bacznie obserwować jak to funkcjonuje. Chciałbym powiedzieć, że od momentu uruchomienia roweru do dziś, czyli w niespełna trzy tygodnie mamy 8 tysięcy wypożyczeń rowerów miejskich. To pokazuje, że to przedsięwzięcie zostało dobrze odebrane i służy mieszkańcom – mówi Józef Nowicki.

Przypomnijmy, że we wrześniu uruchomiono 11 stacji przesiadkowych, a koninianie mają do dyspozycji 100 rowerów.

slajd 1 z 12
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Rower Miejski to rewelacja! Przyjął się w Koninie i mnóstwo ludzi nimi jeździ.
Dodano: 22.09.2018 19:46    Przez: ~Yes
mega! oby więcej ścieżek i rowerów, może w przyszłym roku kilka dziecięcych i z siodełkami dla dzieci? - super!
Dodano: 22.09.2018 16:15    Przez: ~as
A mi się bardzo te ścieżki bardzo podobają. Zupełnie inaczej wyglądają chodniki i ulice. Super.
Dodano: 22.09.2018 19:52    Przez: ~Rety
BRAWO !!! Panie Prezydencie, aby tak dalej i będzie tylko lepiej!!! Tym sposobem dał Pan wyraz swojemu myśleniu o wszystkich, nawet tych zakochanych którzy nawet na sekundę nie chcą być osobno tylko całe czas razem choćby podczas przejazdu rowerem :) Jestem Pan najlepszym co przydażyło się Koninowi przez całą historie naszego miasta.
Dodano: 22.09.2018 18:19    Przez: ~Ryszard D,
Fajna sprawa z tymi rowerami.Gratuluje włodarzom miastom!!!Tak trzymać.
Dodano: 22.09.2018 19:11    Przez: ~jest ok

KOMENTARZE

Kogo na tym tandemie JOZEF chce dowiezc na stanowisko w URZEDZIE??????? , mam nadzieje ze nie zdazy!!!!Dosc nepotyzmu , czas na mlodosc-!!!
Dodano: 22.09.2018 16:08    Przez: ~Rowerfek
a ja wole doświadczenie, ale błagam bez lolka
Dodano: 22.09.2018 16:12    Przez: ~lol
Tylko nie PO i pokrewne frakcje
Dodano: 22.09.2018 16:23    Przez: ~Tylko PiS
Kiedyś będziesz stary, obyś miał w sobie tyle młodzieńczego zapału co Nowicki...obyś. Nie będe głosować na żadnych nie sprawdzonych młokosów, popieram Nowickiego.
Dodano: 22.09.2018 16:27    Przez: ~zxc
Rower Miejski to rewelacja! Przyjął się w Koninie i mnóstwo ludzi nimi jeździ.
Dodano: 22.09.2018 19:46    Przez: ~Yes
A mi się bardzo te ścieżki bardzo podobają. Zupełnie inaczej wyglądają chodniki i ulice. Super.
Dodano: 22.09.2018 19:52    Przez: ~Rety
Czemu tak drogo z pieniędzy podatników.
Dodano: 23.09.2018 09:05    Przez: ~CBA
prezydent miasta dwoma rowerami się chwali - żenada
Dodano: 23.09.2018 09:22    Przez: ~karol
Ogólnie nie jestem za Józefem i nie będę na niego głosował ale trzeba przyznać że ta inwestycja jest jak najbardziej trafiona i tego Mu gratuluję.
Dodano: 23.09.2018 12:42    Przez: ~Obiektywny
Kolega tez sobie kupil lowelki tszy .
Dodano: 23.09.2018 13:35    Przez: ~labalbal
Lorek jest w tylu miejscach - że boje się że mi wyskoczy z lodówki....już jest nie smaczne...
Dodano: 22.09.2018 16:13    Przez: ~lodówka
Lorek ma sobowtóra... był widziany ostatnio w 2miejscach jednocześnie....a ten upadek z roweru to symboliczne pożegnanie się z władzą!!!!
Dodano: 22.09.2018 17:34    Przez: ~Arivederci stołki 21 X
Oby jak najszybciej i na zawsze !!!!
Dodano: 22.09.2018 17:43    Przez: ~LOREK WON
Oj bolą te rowery zwolenników jedynej słusznej partii dooobrej zmiany!
Dodano: 22.09.2018 19:47    Przez: ~Ojoj
Ale ale
Dodano: 23.09.2018 09:20    Przez: ~zauważyć trzeba że jest wszę ...
mega! oby więcej ścieżek i rowerów, może w przyszłym roku kilka dziecięcych i z siodełkami dla dzieci? - super!
Dodano: 22.09.2018 16:15    Przez: ~as
tak tak rowerki z siodełkami jestem Za
Dodano: 22.09.2018 20:10    Przez: ~mama Zuzi
Tak jest! Oby tak dalej Nowicki! Szkoda że wszędzie wciska się Lorek, zbierając niby zasługi, wymień go na jakiegoś młodszego, albo może panią wiceprezydent?
Dodano: 22.09.2018 16:16    Przez: ~koninnasz
Pierwszą damą jest Pani Nowicka.
Dodano: 22.09.2018 16:21    Przez: ~Nowicki
Drugą też Nowicka !!
Dodano: 22.09.2018 17:46    Przez: ~BIGAmista
niech tak będzie jak na tym zdjęciu....Lorek upadł - PełO - żegnamy...
Dodano: 22.09.2018 16:23    Przez: ~PełOoo
Ci z PO zawsze spadają na cztery łapy, ale my na nich nie głosujemy.
Dodano: 22.09.2018 17:46    Przez: ~Tylko nie PO
Absolutnie na żadną Koalicję nie głosujemy.
Dodano: 22.09.2018 18:18    Przez: ~Tylko na PiS
Którą Nowicką? Jozef ma dwie do !!!. Nie sądziłam, że mieszkańcy są tacy glupio- ślepo- głusi.
Dodano: 22.09.2018 16:38    Przez: ~koniniana
Szkoda ze tylko dwa...
Dodano: 22.09.2018 16:47    Przez: ~Szrycha
Więcej dokupią rowerków "damki" ale już bez siodełek.
Dodano: 22.09.2018 18:22    Przez: ~pan
Rowery już poniszczone! Dajcie coś Kuniniakom!!!
Dodano: 22.09.2018 16:49    Przez: ~Miejacowy
Tylko PiS👍 Brawo PiS👏
Dodano: 22.09.2018 16:49    Przez: ~Gronkowiec-walc🔯
Wolę gówno z trawnika niż pisowskiego zawodnika
Dodano: 23.09.2018 10:45    Przez: ~Średniowiecze
Gwiazda Davida? Rozumiem, że antysemityzm przez Ciebie przemawia. Moment... A czy Jezus przypadkiem nie był Żydem?
Dodano: 24.09.2018 09:37    Przez: ~Radosław
Znam Lorka osobiście od ponad 20 lat i jak widzę tą jego sztuczność (sztuczny uśmiech, sztuczne gesty, sztuczne współczucie itd.) na tych wszystkich zdjęciach i filmach to aż mnie w dołku ściska.
Dodano: 22.09.2018 17:11    Przez: ~Danusia
A teraz jeszcze na bilbordach on i Korytkowski cały Konin obklejony.Masakra
Dodano: 22.09.2018 17:13    Przez: ~Tylko nie PO
W PO to są dobrzy aktorzy, oni tylko grają swoje role.
Dodano: 22.09.2018 17:48    Przez: ~Teatr PO
Żeby być sobą to trzeba być kimś...jak mówiła Irena Dziedzic....te ich bilbordy to pokazują ich" skromność"za którą mam nadzieję mieszkancy odkreslą ich grubą czerwoną kreską....21X...tak jak oni potraktowali naród przy okrągłym stole (tzn.kancie)
Dodano: 22.09.2018 17:48    Przez: ~su_arez@wp.pl
To go nie znasz
Dodano: 23.09.2018 09:23    Przez: ~to go nie znasz - pozdrawiam
1 z 4
1234>>