WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam

Dodano: 11.10.2018 17:13

Każdemu z nas powinno zależeć na tym, by nie tylko najbliższe otoczenie, ale także całe miasto było czyste, schludne i zachęcało do odwiedzin i spacerów uliczkami. Niestety, mam wrażenie, że niektórzy urzędnicy i pracownicy PGKiM nie przejmują się prośbą posprzątania ulicy Wodnej, która prowadzi do najważniejszego budynku w mieście - magistratu.

Moja historia z PGKiM zaczęła się na początku sierpnia, kiedy to zgłosiłem prośbę o posprzątanie fragmentu, a konkretnie części parkingowej od ulicy Śliskiej do magistratu. Walają się tam papierki, papierosy i mnóstwo piachu. Mieszkam tam od kilku lat i ani razu nie widziałem, żeby służby miejskie uporządkowały to miejsce, ale zapewniono mnie, że przyjrzą się tej sprawie.

Minęły dwa miesiące, bez efektów. Bałagan jak był, tak jest. W związku z tym, postanowiłem w tym tygodniu ponownie przedzwonić do PGKiM. Pan stwierdził, że często tamtędy przejeżdża, ale samochody stoją cały czas i nie ma takiej możliwości. Kiedy więc spotkałem kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Koninie - Sławomira Matysiaka, poprosiłem aby przyjrzał się tej sprawie. Padła odpowiedź, że „on nie jest od tego” i poszedł dalej.

I teraz najważniejsze pytanie? Od czego jest kierownik? I do kogo powinienem się teraz zgłosić? Bo zarówno w spółce miejskiej, jak i w urzędowym wydziale, spotkałem się z przysłowiową „ścianą”!

Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Wystarczy przejechać się po godzinie 17.00 lub o 6.00 nad ranem i zobaczyć, że miejsca są puste. Apeluję do urzędników i PGKiM o trochę własnej inicjatywy i zaangażowania.

  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

jak stale tam auta stoją to się nie ma co dziwić.... kto śmieci jak nie ci co tam parkują. czyli mieszkańcy
Dodano: 11.10.2018 17:42    Przez: ~starak
Nie pijcie i nie rzucajcie butelek to będzie porządek
Dodano: 12.10.2018 06:50    Przez: ~X
Jutro rano zamiast robić na lm idę sprzątać cały Konin
Dodano: 11.10.2018 20:29    Przez: ~Pn
Nie robcie syfu brudasy to bedzie czysto. I tyle w temacie.
Dodano: 11.10.2018 18:47    Przez: ~Pn
A tristan przed knajpą rodzinną kto sprzatał? Tez miasto?? Kazdy przed swoja posesja jest zobowiazany utrzymac porzadwk! Nie szukaj dziury tam gdzie nie trzeba :)
Dodano: 11.10.2018 18:55    Przez: ~Slodki

KOMENTARZE

Bo w roku wyborczym urzędnicy są od czego innego niż robota.
Dodano: 11.10.2018 17:19    Przez: ~mieszkaniec Konina
Józef Nowicki- po prostu więcej śmieciarek
Dodano: 11.10.2018 19:07    Przez: ~ja
Tak jak dbal o szpital jako dyrektor,tak dba jako kierowlnik!Jak to jest,ze ludzie którzy gdzies zawodzą otrzymują dobra posadę..ludzie sie nie zmieniaja,wiec nie ma co oczeekiwac i tu w urzędzie
Dodano: 11.10.2018 19:29    Przez: ~Szkoda słów w
PGKiM Nowicki i wszystko jasne
Dodano: 11.10.2018 20:06    Przez: ~Pn
Niekompetencja lenistwo pazernosc kumoterstwo brak qiedzy umiejętności zaangażowania i zwykle lenistwo. To jest jasnie pan po 8 latach u koryta
Dodano: 12.10.2018 10:20    Przez: ~Społeczeństwo
ULICE BRUDNE , LATARNIE NIE DZIAŁAJĄ!!!PO PROSTU WIĘCEJ NIE ZAGŁOSUJĘ NA TEN UKŁAD!!!!!
Dodano: 12.10.2018 14:38    Przez: ~PRZECZ Z UKŁADAMI
NA UL KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO KOŁO PRZEDSZKOLA TEŻ NIKT NIE SPRZĄTA JUZ OD LAT!!!!
Dodano: 13.10.2018 12:10    Przez: ~RODZIC
jak stale tam auta stoją to się nie ma co dziwić.... kto śmieci jak nie ci co tam parkują. czyli mieszkańcy
Dodano: 11.10.2018 17:42    Przez: ~starak
dokładnie.
Dodano: 11.10.2018 18:59    Przez: ~sąsiadka z ulicy
zmasowany odwet urzedasów trwa:D:D:D:D o dziwo uaktywniaja sie jak jakies owady o 8 rano a kończa minusowanie i plusowanie ok 14 XDXD. Konin to jest stan umysłu poprostu.
Dodano: 12.10.2018 09:08    Przez: ~myslicie ze ludzie to idioci
najbardziej żałosne są wpisy popleczników obecnej władzy, czytając to zastanawiam się nad etyką tych ludzi bo mam wrażenie , że to w dużej mierze pracownicy urzędów
Dodano: 12.10.2018 12:10    Przez: ~gosia
PGKiM i wszystko jasne! Pełno jest śmieci i brudu w różnych częściach miasta. Pomnik Wyszyńskiego na Glince cały w ptasich odchodach. Trawniki poniszczone.
Dodano: 11.10.2018 17:56    Przez: ~MPO
parking przy ulicy Okólnej 31-35 sprzątany raz na kilka lat, i to w skutek interwencji mieszkańców, brud i smród
Dodano: 11.10.2018 18:17    Przez: ~jolka
Też mam przyjemność mieszkać na zaśmieconej ulicy naszego miasta. Zalegające liście z poprzedniego roku, butelki, reklamówki itp... Jak zgłaszałem problem do straży miejskiej. Pan przyjął zgłoszenie i zapewnij że kogoś przyśle. Oczywiście nic się nie wydarzyło!!! Jak zadzwoniłem po tygodniu, powiedziano mi że Był tam ktoś i było tylko parę buteleczek a liście są z tego roku, oczywiście problem był zgłaszany w lipcu tego roku. Wiem że klimat w naszym kraju się zmienia, no ale żeby liście spadały już w lipcu, to nie wiedziałem????Oczywiście nadal jest syf kiła i mogiła sralnia dla psów i ludzi... Jak ktoś jest chętny zobaczyć ten zapraszam przed Abtekę PINI na Powstańców WLKP.
Dodano: 11.10.2018 18:26    Przez: ~ADAM
Josif Wiecej Sprzątaczy
Dodano: 11.10.2018 19:31    Przez: ~Wiecej fikcji
Nie pijcie i nie rzucajcie butelek to będzie porządek
Dodano: 12.10.2018 06:50    Przez: ~X
Co się dziwić przecież cały Konin to zlepek wsi z całej Polski. Nowy Konin to ludzie przyjezdni z całej Polski zaś stary Konin kiedyś tam w każdym podwórku kury świnie i krowy hodowano
Dodano: 12.10.2018 09:42    Przez: ~POS
APTEKĘ qrwa mać.
Dodano: 12.10.2018 13:44    Przez: ~simon
Nie robcie syfu brudasy to bedzie czysto. I tyle w temacie.
Dodano: 11.10.2018 18:47    Przez: ~Pn
Jakby straż miejska dała komuś mandat za zaśmiecanie to by się nauczył...ja za przejście na czerwonym świetle dostałem kiedyś 100zl...i od tej pory choćby nie wiem jaki diabeł mnie poganiał to... czekam cierpliwie...ps.no tak ale gdzie jest straż miejska....
Dodano: 11.10.2018 19:34    Przez: ~OstatniNaLisciePis Vosiedle
Pn zamiast bzdury pisać za kopiejki byś Konin posprzątał
Dodano: 11.10.2018 19:37    Przez: ~ewa
Pn to woli POlizac rudemu
Dodano: 12.10.2018 11:15    Przez: ~Ha
Nie zapominajcie, że tam jest szkoła i nie każdy uczeń jest tak bardzo zainteresowany czystością ulicy żeby nie śmiecić.. Nie mówię, że tylko uczniowie ale również osoby przechodzące tamtą drogą jak i mieszkańcy.. Każdy jest winien nikogo za rękę nie złapiesz i nie powiesz podnieś to co wyrzuciłeś...
Dodano: 12.10.2018 15:32    Przez: ~Nieidealna
jak moga sprzatac o 6 rano czy 17 skoro na panstwowym etacie a nie u prywaciarza robi sie od 8-16
Dodano: 11.10.2018 18:47    Przez: ~srurtt
Życie! najciemniej pod latarnią! Wybitni tego miasta wolą stawiać tabliczki - tereny inwestycyjne, otwierać ścieżki rowerowe... i o dziwo wszystko dzieję się w roku wyborczym!
Dodano: 11.10.2018 18:54    Przez: ~Pn
Jutro rano zamiast robić na lm idę sprzątać cały Konin
Dodano: 11.10.2018 20:29    Przez: ~Pn
Apeluję!!! Pogasić wszystkie latarnie.Po prostu mniej latarni = mniej śmieci! Czy to tak trudno pokumać? Józefie Wybitny Nowicki:Po prostu mniej latarni.
Dodano: 12.10.2018 13:48    Przez: ~simon
A tristan przed knajpą rodzinną kto sprzatał? Tez miasto?? Kazdy przed swoja posesja jest zobowiazany utrzymac porzadwk! Nie szukaj dziury tam gdzie nie trzeba :)
Dodano: 11.10.2018 18:55    Przez: ~Slodki
Brudne,brzydkie miasto,blokowiska,beton,najwieksze bezrobocie,ruiny itd
Dodano: 11.10.2018 19:10    Przez: ~Lech
Koniniacy zobaczcie jak się józiu promuje na swoim profilu facebook. Jakich ma klakierów i lizodupów. Szydera o żenada . A teraz do wafla Pn ile razy lewacko komunistyczny trollu mam pytać na temat twojego stanowiska w temacie Ościsłowo
Dodano: 11.10.2018 19:30    Przez: ~Ass
Pn skończony degenerat tak jak PO
Dodano: 11.10.2018 19:39    Przez: ~ewa
oglądałem to i nie wiem jak to nazwać ???
Dodano: 11.10.2018 20:19    Przez: ~miki
1 z 4
1234>>