WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam

Dodano: 11.10.2018 17:13

Każdemu z nas powinno zależeć na tym, by nie tylko najbliższe otoczenie, ale także całe miasto było czyste, schludne i zachęcało do odwiedzin i spacerów uliczkami. Niestety, mam wrażenie, że niektórzy urzędnicy i pracownicy PGKiM nie przejmują się prośbą posprzątania ulicy Wodnej, która prowadzi do najważniejszego budynku w mieście - magistratu.

Moja historia z PGKiM zaczęła się na początku sierpnia, kiedy to zgłosiłem prośbę o posprzątanie fragmentu, a konkretnie części parkingowej od ulicy Śliskiej do magistratu. Walają się tam papierki, papierosy i mnóstwo piachu. Mieszkam tam od kilku lat i ani razu nie widziałem, żeby służby miejskie uporządkowały to miejsce, ale zapewniono mnie, że przyjrzą się tej sprawie.

Minęły dwa miesiące, bez efektów. Bałagan jak był, tak jest. W związku z tym, postanowiłem w tym tygodniu ponownie przedzwonić do PGKiM. Pan stwierdził, że często tamtędy przejeżdża, ale samochody stoją cały czas i nie ma takiej możliwości. Kiedy więc spotkałem kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Koninie - Sławomira Matysiaka, poprosiłem aby przyjrzał się tej sprawie. Padła odpowiedź, że „on nie jest od tego” i poszedł dalej.

I teraz najważniejsze pytanie? Od czego jest kierownik? I do kogo powinienem się teraz zgłosić? Bo zarówno w spółce miejskiej, jak i w urzędowym wydziale, spotkałem się z przysłowiową „ścianą”!

Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Wystarczy przejechać się po godzinie 17.00 lub o 6.00 nad ranem i zobaczyć, że miejsca są puste. Apeluję do urzędników i PGKiM o trochę własnej inicjatywy i zaangażowania.

  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

jak stale tam auta stoją to się nie ma co dziwić.... kto śmieci jak nie ci co tam parkują. czyli mieszkańcy
Dodano: 11.10.2018 17:42    Przez: ~starak
Nie pijcie i nie rzucajcie butelek to będzie porządek
Dodano: 12.10.2018 06:50    Przez: ~X
Jutro rano zamiast robić na lm idę sprzątać cały Konin
Dodano: 11.10.2018 20:29    Przez: ~Pn
Nie robcie syfu brudasy to bedzie czysto. I tyle w temacie.
Dodano: 11.10.2018 18:47    Przez: ~Pn
A tristan przed knajpą rodzinną kto sprzatał? Tez miasto?? Kazdy przed swoja posesja jest zobowiazany utrzymac porzadwk! Nie szukaj dziury tam gdzie nie trzeba :)
Dodano: 11.10.2018 18:55    Przez: ~Slodki

KOMENTARZE

Cały Stary Konin to jeden śmietnik nie tylko ulica Wodna tak wygląda czy nasz szanowny prezydent był ostatnio na Placu Zamkowym tam to dopiero jest jeden śmietnik a podobno jest to jedna z wizytówek Starowki. Śmieszne poprostu brak słów panie prezydencie troszkę więcej zainteresowania miastem!!!
Dodano: 11.10.2018 22:32    Przez: ~Vvv
Może więcej sprzątaczy zamiast tylu urzędasów w tym UM-skim
Dodano: 12.10.2018 02:23    Przez: ~Alina
WIECEJ SYFU! PO PROSTU WIECEJ!
Dodano: 12.10.2018 06:07    Przez: ~juzef
Od kiedy to Straż Miejska w Koninie, dysponuje uprawnieniami do zamykania ulic "z byle okazji i byle kiedy"? Może nie doczytali w Prawie o Ruchu Drogowym i nie wiedzą, że do do tego jest potrzebna decyzja administracyjna. Polecam strażnikom do zapoznania się art. 65, 65A, 65B ustawy.
Dodano: 12.10.2018 05:26    Przez: ~prawnik
Nie rozumiem tego komentarza strażnicy znają swoje uprawnienia
Dodano: 12.10.2018 06:57    Przez: ~C
to jest wlasnie prawdziwe oblicze konina. syf brud i dziury, emeryci i patola... WIECEJ! WIECEJ!!!! józef więcej!!!!
Dodano: 12.10.2018 06:06    Przez: ~szary
Jaki pan, taki kram! To jest właśnie zwierciadło tej władzy. A pan, panie Tristan to już bijesz wszelkie rekordy bezczelności. Jakżeś pan śmiał do Jaśnie Pana Kierownika uderzać z tako pretensjo! Niby co on miał zrobić? Pójść z miotło i szufelko i samemu sprzątać?
Dodano: 12.10.2018 06:25    Przez: ~kamieni coopa
Można by dorzucić do koszyka Kopernika od 1 Lo do bulwarow liście leżą od zeszłej jesieni gałęzie oczy wybijają a jak krus się zejdzie to już nie ma mowy aby przejść po chodniku i to też było zgłaszane panu kierownikowi
Dodano: 12.10.2018 06:45    Przez: ~Wolseci
Żeby Straż Miejska za pomocą skazańców nie uprzatala miasta to dopiero byłby bałagan.
Dodano: 12.10.2018 06:53    Przez: ~Y
a patola siedzi na du.ach i narzeka na warunki meiszkaniowe na nadrzecznej! Zebrac to towarzystwo dać im kamizelki , miotły i wiaderka i będzie czysto...
Dodano: 12.10.2018 06:58    Przez: ~s3
Degrengolada i lesertwo to gemba koninowa, calw klany nierobow u koryta. WYBORCO MASZ SZANSE TO ZMIENIĆ
Dodano: 12.10.2018 08:35    Przez: ~Zyg Fryd
Te, "dziennikarz", jakie znasz przysłowie ze ścianą? :D :D
Dodano: 12.10.2018 08:40    Przez: ~polonistka
"Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Wystarczy przejechać się po godzinie 17.00 lub o 6.00 nad ranem i zobaczyć, że miejsca są puste. Apeluję do urzędników i PGKiM o trochę własnej inicjatywy i zaangażowania." A czy ktoś zapłaci pracownikom PGKiM za to zaangażowanie? Zdajesz sobie sprawę, że ci ludzie pracują całe 8 godzin i są zmęczeni? Wiesz, w jakich warunkach jedzą śniadanie? Nie? To Ci odpowiem - w biegu! Nie mają 30 minut przerwy. Wiesz, że mają problem dostać nową odzież, kiedy "stara" się zepsuje? Wiesz, ile jest śmieciarek na całe miasto i pracowników? Czy orientujesz się, w jakich warunkach ci ludzie pracują i pod jaką presją narzuconą przez firmę? Łatwo jest każdym zarządzać, ale zwrócić uwagę Sebixowi, który śmieci już pewnie nie. Zastanów się trochę, co piszesz Tristan, bo jesteś śmieszny.
Dodano: 12.10.2018 08:41    Przez: ~E.
Chwila, moment! A kto powiedział, że miasto musi sprzątać pgkim? Zaręczam, że gdyby to zadanie zlecono firmie prywatnej to nie tylko by to zrobiła solidniej, szybciej, ale i taniej niż miejska spółka! Jak śmieci wywoziły prywatne firmy to był ład i porządek, a jak tylko łapę na tym położyło miasto od razu zaczęła się bonanza. I tak jest ze wszystkim - miasto nie powinno prowadzić działalności gospodarczej. ŻADNEJ!
Dodano: 12.10.2018 10:37    Przez: ~dość socjalizmu
3 z 4
<<1234>>