WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam

Dodano: 11.10.2018 17:13

Każdemu z nas powinno zależeć na tym, by nie tylko najbliższe otoczenie, ale także całe miasto było czyste, schludne i zachęcało do odwiedzin i spacerów uliczkami. Niestety, mam wrażenie, że niektórzy urzędnicy i pracownicy PGKiM nie przejmują się prośbą posprzątania ulicy Wodnej, która prowadzi do najważniejszego budynku w mieście - magistratu.

Moja historia z PGKiM zaczęła się na początku sierpnia, kiedy to zgłosiłem prośbę o posprzątanie fragmentu, a konkretnie części parkingowej od ulicy Śliskiej do magistratu. Walają się tam papierki, papierosy i mnóstwo piachu. Mieszkam tam od kilku lat i ani razu nie widziałem, żeby służby miejskie uporządkowały to miejsce, ale zapewniono mnie, że przyjrzą się tej sprawie.

Minęły dwa miesiące, bez efektów. Bałagan jak był, tak jest. W związku z tym, postanowiłem w tym tygodniu ponownie przedzwonić do PGKiM. Pan stwierdził, że często tamtędy przejeżdża, ale samochody stoją cały czas i nie ma takiej możliwości. Kiedy więc spotkałem kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Koninie - Sławomira Matysiaka, poprosiłem aby przyjrzał się tej sprawie. Padła odpowiedź, że „on nie jest od tego” i poszedł dalej.

I teraz najważniejsze pytanie? Od czego jest kierownik? I do kogo powinienem się teraz zgłosić? Bo zarówno w spółce miejskiej, jak i w urzędowym wydziale, spotkałem się z przysłowiową „ścianą”!

Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Wystarczy przejechać się po godzinie 17.00 lub o 6.00 nad ranem i zobaczyć, że miejsca są puste. Apeluję do urzędników i PGKiM o trochę własnej inicjatywy i zaangażowania.

  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam
  • Konin. Starasz się, żeby służby posprzątały ulicę? Zrób to sam

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

jak stale tam auta stoją to się nie ma co dziwić.... kto śmieci jak nie ci co tam parkują. czyli mieszkańcy
Dodano: 11.10.2018 17:42    Przez: ~starak
Nie pijcie i nie rzucajcie butelek to będzie porządek
Dodano: 12.10.2018 06:50    Przez: ~X
Jutro rano zamiast robić na lm idę sprzątać cały Konin
Dodano: 11.10.2018 20:29    Przez: ~Pn
Nie robcie syfu brudasy to bedzie czysto. I tyle w temacie.
Dodano: 11.10.2018 18:47    Przez: ~Pn
A tristan przed knajpą rodzinną kto sprzatał? Tez miasto?? Kazdy przed swoja posesja jest zobowiazany utrzymac porzadwk! Nie szukaj dziury tam gdzie nie trzeba :)
Dodano: 11.10.2018 18:55    Przez: ~Slodki

KOMENTARZE

Cały Stary Konin to jeden śmietnik nie tylko ulica Wodna tak wygląda czy nasz szanowny prezydent był ostatnio na Placu Zamkowym tam to dopiero jest jeden śmietnik a podobno jest to jedna z wizytówek Starowki. Śmieszne poprostu brak słów panie prezydencie troszkę więcej zainteresowania miastem!!!
Dodano: 11.10.2018 22:32    Przez: ~Vvv
Może więcej sprzątaczy zamiast tylu urzędasów w tym UM-skim
Dodano: 12.10.2018 02:23    Przez: ~Alina
WIECEJ SYFU! PO PROSTU WIECEJ!
Dodano: 12.10.2018 06:07    Przez: ~juzef
Od kiedy to Straż Miejska w Koninie, dysponuje uprawnieniami do zamykania ulic "z byle okazji i byle kiedy"? Może nie doczytali w Prawie o Ruchu Drogowym i nie wiedzą, że do do tego jest potrzebna decyzja administracyjna. Polecam strażnikom do zapoznania się art. 65, 65A, 65B ustawy.
Dodano: 12.10.2018 05:26    Przez: ~prawnik
Nie rozumiem tego komentarza strażnicy znają swoje uprawnienia
Dodano: 12.10.2018 06:57    Przez: ~C
to jest wlasnie prawdziwe oblicze konina. syf brud i dziury, emeryci i patola... WIECEJ! WIECEJ!!!! józef więcej!!!!
Dodano: 12.10.2018 06:06    Przez: ~szary
Jaki pan, taki kram! To jest właśnie zwierciadło tej władzy. A pan, panie Tristan to już bijesz wszelkie rekordy bezczelności. Jakżeś pan śmiał do Jaśnie Pana Kierownika uderzać z tako pretensjo! Niby co on miał zrobić? Pójść z miotło i szufelko i samemu sprzątać?
Dodano: 12.10.2018 06:25    Przez: ~kamieni coopa
Można by dorzucić do koszyka Kopernika od 1 Lo do bulwarow liście leżą od zeszłej jesieni gałęzie oczy wybijają a jak krus się zejdzie to już nie ma mowy aby przejść po chodniku i to też było zgłaszane panu kierownikowi
Dodano: 12.10.2018 06:45    Przez: ~Wolseci
Żeby Straż Miejska za pomocą skazańców nie uprzatala miasta to dopiero byłby bałagan.
Dodano: 12.10.2018 06:53    Przez: ~Y
a patola siedzi na du.ach i narzeka na warunki meiszkaniowe na nadrzecznej! Zebrac to towarzystwo dać im kamizelki , miotły i wiaderka i będzie czysto...
Dodano: 12.10.2018 06:58    Przez: ~s3
Degrengolada i lesertwo to gemba koninowa, calw klany nierobow u koryta. WYBORCO MASZ SZANSE TO ZMIENIĆ
Dodano: 12.10.2018 08:35    Przez: ~Zyg Fryd
Te, "dziennikarz", jakie znasz przysłowie ze ścianą? :D :D
Dodano: 12.10.2018 08:40    Przez: ~polonistka
"Wydaje mi się, że nie wymagam za dużo. Wystarczy przejechać się po godzinie 17.00 lub o 6.00 nad ranem i zobaczyć, że miejsca są puste. Apeluję do urzędników i PGKiM o trochę własnej inicjatywy i zaangażowania." A czy ktoś zapłaci pracownikom PGKiM za to zaangażowanie? Zdajesz sobie sprawę, że ci ludzie pracują całe 8 godzin i są zmęczeni? Wiesz, w jakich warunkach jedzą śniadanie? Nie? To Ci odpowiem - w biegu! Nie mają 30 minut przerwy. Wiesz, że mają problem dostać nową odzież, kiedy "stara" się zepsuje? Wiesz, ile jest śmieciarek na całe miasto i pracowników? Czy orientujesz się, w jakich warunkach ci ludzie pracują i pod jaką presją narzuconą przez firmę? Łatwo jest każdym zarządzać, ale zwrócić uwagę Sebixowi, który śmieci już pewnie nie. Zastanów się trochę, co piszesz Tristan, bo jesteś śmieszny.
Dodano: 12.10.2018 08:41    Przez: ~E.
Chwila, moment! A kto powiedział, że miasto musi sprzątać pgkim? Zaręczam, że gdyby to zadanie zlecono firmie prywatnej to nie tylko by to zrobiła solidniej, szybciej, ale i taniej niż miejska spółka! Jak śmieci wywoziły prywatne firmy to był ład i porządek, a jak tylko łapę na tym położyło miasto od razu zaczęła się bonanza. I tak jest ze wszystkim - miasto nie powinno prowadzić działalności gospodarczej. ŻADNEJ!
Dodano: 12.10.2018 10:37    Przez: ~dość socjalizmu
3 z 4
<<1234>>