LM.plWiadomościNa kłopoty Paczyński. Fenomenalna seria trwa, Sokół wiceliderem!

Na kłopoty Paczyński. Fenomenalna seria trwa, Sokół wiceliderem!

To nie był prosty mecz dla Sokoła Kleczew, ale zespół Łukasza Cichosa wyszedł z niego obronną ręką. Kleczewianie pokonali Świt Skolwin 1:0, przedłużyli serię zwycięstw do sześciu meczów i awansowali na drugie miejsce w tabeli!

Do Kleczewa w sobotę przyjechał zespół, który nie dość, że na wyjazdach jeszcze nie wygrał, to nie strzelił nawet na obcych stadionach ani jednej bramki. Zdecydowanym faworytem był więc Sokół Kleczew, ale spotkanie przez długi czas nie układało się po myśli gospodarzy. Świt na boisku przeważał, kilkukrotnie goście zmusili Dawida Kołodziejczaka do interwencji i choć klarownych sytuacji brakowało to jednak szczecinianie byli bliżsi zdobycia gola.

Sokół najgroźniejszą akcję przeprowadził w 20. minucie. Po rzucie rożnym kleczewianie wycofali piłkę przed pole karne, tam uderzył ją Michał Kozajda, ale strzał okazał się minimalnie niecelny.

W drugiej połowie trener Łukasz Cichos zdecydował się wpuścić na boisko Jana Paczyńskiego i był to strzał w dziesiątkę. 21-latek po raz kolejny udowodnił, że w talii każdego szkoleniowca może być doskonałym jokerem. W 80. minucie to po jego dograniu w pole karne piłkę trącił Jakub Antosik. Oskar Rechtziegel nie zdążył zareagować i Sokół objął prowadzenie.

Ten jeden gol wystarczył, by kleczewianie zanotowali szóste ligowe zwycięstwo z rżędu. Fenomenalna passa to najlepszy wynik Sokoła od ponad trzech lat. Pod koniec sezonu 2014/2015 i na początku 2015/2016 kleczewianie wygrali z rzędu osiem ligowych spotkań. Po jedenastej kolejce Sokół awansował na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów i stratą trzech oczek do Raduni Stężyca.

Kolejny mecz 20 października. Drużyna Łukasza Cichosa zmierzy się na wyjeździe z Wdą Świecie.

Sokół Kleczew - Świt Skolwin 1:0 (80' Jakub Antosik)

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak - Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski, Michał Wolinowski, Jakub Groszkowski, Jakub Smektała, Jakub Dębowski (74' Marcel Koziorowski), Norbert Grzelak (65' Jan Paczyński), Jakub Antosik.

Świt Skolwin: Oskar Rechtziegel - Patryk Bil, Maciej Wyganowski (70' Oskar Szczepanik), Sebastian Murawski, Adam Ładziak, Adam Nagórski, Kacper Wojdak, Paweł Krawiec, Mateusz Kosacki, Szymon Emche, Maciej Radaszkiewicz (62' Krystian Peda).