LM.plWiadomościRywale uciekają, Start Konin buksuje. ,,Jest lekka poprawa gry"

Rywale uciekają, Start Konin buksuje. ,,Jest lekka poprawa gry"

Do sześciu punktów wzrosła strata Startu Konin do przedostatniej drużyny w tabeli. W niedzielę koninianie podejmowali lidera II ligi i przegrali mecz 26:34.

Na cud i przełamanie w niedzielnym spotkaniu nie liczył chyba nawet najbardziej zagorzały kibic Startu Konin, ale wszyscy fani konińskich piłkarzy ręcznych liczyli na postawienie twardych warunków liderowi tabeli. To się gospodarzom po części udało, bo choć ostatecznie przegrali ośmioma bramkami, to były momenty, w których nawiązywali wyrównaną grę z Żagwią Dzierżoniów.

Startowi często zresztą pomagali sami goście, którzy w Koninie wybitnego spotkania nie zagrali. Ostre sędziowanie z początku meczu poskutkowało w dziesiątej minucie aż trzema karami indywidualnymi dla zawodników Żagwi. Koninianie tej szansy jednak nie wykorzystali i gdy goście wrócili już do pełnego składu Żagiew wyszła na prowadzenie sześcioma bramkami. Regularnie w pierwszej połowie dla gości trafiał Michał Antosik.

Ta różnica zwiększyła się jeszcze na początku drugiej połowy, gdy Żagiew wyszła na prowadzenie 23:15. Później jednak znów dwuminutowe kary otrzymali Mateusz Matlęga i Damian Kalinowski, a grający w przewadze Start zmniejszył straty do zaledwie trzech bramek. Pomógł też Jakub Kujawiński, który zatrzymał gości w kilki dogodnych sytuacjach.

Gdy rywale znów zaczęli grać w komplecie gospodarze całkowicie się posypali. Końcówka meczu to już seria nieudanych ataków Startu i kontra za kontrą zawodników z Dzierżoniowa. To wtedy przewaga Żagwi wzrosła aż do ośmiu punktów, a mecz zakończył się wygraną gości 34:26.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że przegrywamy, ale w dwóch ostatnich meczach coś drgnęło, jest lekka poprawa gry. Jechaliśmy w bardzo okrojonym składzie do Kątów Wrocławskich i walczyliśmy tam jak równy z równym przez długi czas. Dzisiaj postawiliśmy sobie za cel, by nie pozwolić rywalowi odjechać, szczególnie w drugiej połowie, nie pozwolić by nas zmiażdżył. Po części się to udało - podsumował spotkanie trener Startu Konin, Marek Salzman.

W weekend swój mecz wygrał jednak Lider Swarzędz, do tej pory przedostatni zespół w tabeli. Strata koninian do trzynastego LKS OSiR Komprachcice wynosi w tym momencie już sześć punktów. Czy słabe wyniki nie zniechęcą zawodników do gry? - Jest takie zagrożenie, bo jesteśmy klubem amatorskim - przyznaje Marek Salzman. - Ja się z tym nie zgadzam i się z tym kłócę, bo jeśli ktoś się deklaruje na grę to niestety musi odpuścić parę rzeczy. Tutaj niestety, w tej drużynie, jest tak, że czasem wygrywają inne rzeczy. Rozmawiamy ze sobą, tłumaczymy sobie pewne rzeczy, ale nie wszyscy biorą to do siebie. Nie można jednak od nich wymagać, jeżeli ktoś gra amatorsko i nie dostaje za to żadnych pieniędzy.

Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę. Start pojedzie na mecz do Komprachcic, by tam zmierzy się z przedostatnim LKS OSiR.

Start Konin - Żagiew Dzierżoniów 26:34 (12:17)

Start Konin: Jakub Kujawiński (1), Przemysław Hejna - Marcel Urbański (3), Dominik Urbański (3), Kacper Trepka (2), Adrian Grzelka (6), Bartosz Cienkuszewski, Jakub Pecyna, Marcin Szych, Janusz Kostrzewa (2), Marek Salzman (9), Tomasz Lorencki, Tomasz Trojanowski, Piotr Jankowski, Konrad Kowalczyk.

Żagiew Dzierżoniów: Piotr Kaczmarek, Tomasz Wasilewicz - Maciej Batko (8), Mateusz Błażkiewicz (2), Maciej Seroczyński (1), Piotr Kuciński (2), Adam Podniżny (3), Bartosz Grycan (1), Piotr Piróg (3), Jan Koźmińczuk, Mateusz Matlęga (3), Damian Kalinowski (5), Michał Antosik (6).