WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

W konińskim magistracie czekają na wynik drugiej tury wyborów z niepewnością, ale i nadzieją. Kiedy urzędnicy spekulują po kątach, kto najbardziej ucierpi w wyniku zmiany władzy, prezydent przeżuwa klęskę w zaciszu swojego gabinetu.

W ubiegłym tygodniu prezydent był trzy dni w pracy, ale mało kto się z nim widział. – Wygląda na obrażonego, że urzędnicy nie dość skutecznie namawiali swoje rodziny i znajomych, by głosowali na niego – usłyszałem od jednego z moich rozmówców.

Józef Nowicki rzeczywiście ma nad czym myśleć, bo trzecie miejsce w wyborach to dla niego polityczny nokaut. Choć nie taki znów niespodziewany, bowiem poparcie mieszkańców Konina dla niego nigdy nie było jakoś szczególnie imponujące. Tak osiem jak i cztery lata temu w pierwszej turze poparło go 7,1 tys. wyborców, czego nie da się porównać choćby z wynikiem Kazimierza Pałasza z 2002 r., na którego zagłosowało wtedy (przy bardzo niskiej frekwencji 33,45 proc.) prawie 11,5 tys. (53,9 proc.) wyborców i prezydentem został już w pierwszej turze. Cztery lata później Kazimierz Pałasz pokonał konkurencję dopiero za drugim podejściem, ale w pierwszym głosowaniu poparło go prawie 12,5 tys. uprawnionych do udziału w wyborach. Natomiast Józef Nowicki obie swoje elekcje zawdzięczał raczej umiejętności dobierania sojuszy, które umożliwiały mu sięgnięcie po najwyższy urząd w mieście. I w obu drugich turach poparło go po około 10 tys. osób.

Tym razem, kończący swoją drugą i ostatnią już kadencję, prezydent otrzymał niewiele ponad 6 tys. głosów (19,83 proc.) a więc mniej od trzech kandydatów pozapartyjnych razem wziętych (7 684 głosów czyli 25,16 proc.), z których żaden nie prowadził większej agitacji, więc znani byli głównie tym ludziom, do których osobiście dotarli sami kandydaci lub ich współpracownicy.

Zdecydowanie lepsze poparcie otrzymali kontrkandydaci urzędującego prezydenta z PiS i PO: Zenon Chojnacki 9 305 głosów (30,48 proc.) i Piotr Korytkowski – 7 490 (24,53 proc.), którzy ostatecznie znaleźli się w drugiej turze. Gdzieś przeczytałem, że Józef Nowicki uważa się za ofiarę starcia dwóch wielkich obozów partyjnych. Ale prawda jest przecież taka, że tam, gdzie wyborcy są zadowoleni ze swoich wieloletnich prezydentów, burmistrzów i wójtów, wybierają ich na kolejną kadencję bardzo często już w pierwszej turze, choć z partiami politycznymi ci ludzie najczęściej nie mają nic wspólnego. Tym razem koninianie bardzo zdecydowanie powiedzieli Józefowi Nowickiemu, że mają go dosyć i do drugiej tury już nie dopuścili.

następna
strona 1/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

Hmmm... a dlsczego p. Olejnik nie używa takich nagłówków pisząc o zamykaniu przez PiS kopalni? Może teraz ten temat btmy oan z takich zapałem poruszał średnio 2 razy na tydzień??
Dodano: 30.10.2018 11:10    Przez: ~Pn
pn ty tylko masz w głowie Ościsłowo aaa dlaczego przeprawa tyle czasu była zamknięta ????? bądz sprawiedliwy
Dodano: 30.10.2018 11:26    Przez: ~miki
Byla zamknieta bo jylo zagrozenie. A myslisz, ze jak katecheta wygra to nagle przeprawa sie naprawi? Myslisz, ze zdrowaski wystarcza? Nie, ta przeprawa bedzie problemem i to powaznym.
Dodano: 30.10.2018 11:43    Przez: ~Pn
aaa no zapomniałem ty w Ościslowie jesteś w temacie pn
Dodano: 30.10.2018 11:48    Przez: ~mam
Pajacyku, odrywka Osciskowo to nie moj ale regionu i Konina problem. Tylko kretyn sie cieszy, ze zamykaja mu w regionie jeden z najwiekszych zakladow pracy (i czyni to tzw. DOJNA zmiana, czyli Pycha i Szmal, na którą tak ochoczo głosuje) i z tego się cieszy. Normalny czlowiek robilby raban ale nie ciemniak i zyciowy nieudacznik, ktorzy sprzedał się za ochłap typu pińcset...
Dodano: 30.10.2018 11:57    Przez: ~Pn
@Pn ty niedorozwinięty analfabeto. Naucz sie POisac. Tak skamlałes za dziadkiem i dziadka POgoniliśmy. Teraz Pora POgonic reszte . Pakuj walize i won
Dodano: 30.10.2018 14:17    Przez: ~Sympatyk PO
Jestem ciota to fakt.tata mnie dotykał i dlatego jestem teraz taki ciotowaty.Ja chce do Biedronia !!!
Dodano: 30.10.2018 11:46    Przez: ~Ciota Pn
Ciota pn zaraz ucichnie bo idzie na popoludniowke ciota milujaca PO Tuska Angele Schetyne i caly ten cyrk frajerow.
Dodano: 30.10.2018 11:48    Przez: ~Ciota Pn
trzeba zagłosować jak ostatnio bo czai się Juzef i kazimież tylko p Chojnacki
Dodano: 30.10.2018 11:54    Przez: ~ela
Wygrana p Cjojnackiego to porazka dla miasta.
Dodano: 30.10.2018 11:58    Przez: ~Pn
Zamknij się Pn chory psychicznie człowieku.TYLKO PIS i PAN CHOJNACKI
Dodano: 30.10.2018 12:03    Przez: ~ewa
W Koninie rzadza od lat SLD-PO,z jakim skutkiem-widzimy i slyszymy.Teraz chca miec prezydenta z PO......Nie dajmy sie zmanipulowac ,bo na lata tu sie nic nie zmieni,jesli nie zaglosujemy za zmiana.
Dodano: 30.10.2018 11:55    Przez: ~koniq
Rada jest abtyPiSowa wiec powinien byc wybrany navprezydebta antyPiSowiec. Inaczej bedzie przez kolejne lata zastoj, marazm....
Dodano: 30.10.2018 11:59    Przez: ~Pn
P.S. Nie keatem za kabdydatem PO ale oddalbym glos nawet na diabla byleby tylko nie PiS rzadzil w moim Koninie.
Dodano: 30.10.2018 11:59    Przez: ~Pn
Pn PIS PIS PIS a potem długo długo nic i nagle Ościsłowo
Dodano: 30.10.2018 12:04    Przez: ~jolka
hmm najsmieszniejsze jest to ze jeden z kandydatow na prezydenta z ramienia PO chce z Konina zrobic Poznan?Pytam sie tylko jak tego chce dokonac jezeli Konin zawsze bedzie ponizej Poznania i zawsze bedzie od Poznania uzalezniony...Kolejne bajki wciskane przez falszywa partie zwana PO...Oddajcie ludzim pieniadze z afery Amber Gold,z mafii ktora wyludzila podatek vat za waszej kadencji i z mafii paliwowej...Jest tego wiecej ale po co wymieniac jak i tak czesc i tak zaglosuje za falszywcami z PO a potem placz ze bieda w kraju...
Dodano: 30.10.2018 12:00    Przez: ~otworzcie oczy
A GetBack (3 razy Amber Gold)? A SKOK? A srebrna? A.... rozumiem, ze od kiedy rzadzi PiS podatek VAT sciagaja w 100%?? Nie osmieszaj sie.
Dodano: 30.10.2018 12:03    Przez: ~Pn
Tak klamia PiSowcy: "Mateusz Morawiecki musi sprostować swoje słowa, że Kraków "nie zrobił nic lub prawie nic" w walce ze smogiem. Sąd w Krakowie uznał uznał zażalenie prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.".
Dodano: 30.10.2018 12:01    Przez: ~Pn
Pn idziesz ze mną dzisiaj na spotkanie z Mateuszem Morawieckim.No chodź!!!!
Dodano: 30.10.2018 12:06    Przez: ~cmok cmok
Idz idz po miske ryzu. Klanca moze tobie wciskac pic. Ja nie chce sluchac jego gledzenia. 😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 12:07    Przez: ~Pn
Pn zmień psychiatrę bo Niesiołowskiemu też nie pomógł
Dodano: 30.10.2018 12:11    Przez: ~Pis
@Pis - ok, zmienie, jak ten wyleczy twojego guru -Napoleonacz Żoliborza.😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 12:13    Przez: ~Pn
Jacy ludzie sa naiwni I mysla,ze nowy Prezydent wszystkich pozwalnia a nowych przyjmie. Obudzcie sie - nigdy tak nie bedzie to po pierwsze a po drugie zrobi dla Konina tyle na ile pozwola mu finanse.
Dodano: 30.10.2018 12:01    Przez: ~ACT
Dlatego głosujemy na Pana Chojnackiego i kropka
Dodano: 30.10.2018 12:04    Przez: ~Pn
I rada, ktora ma sld i po we wiekszosci. Wybor Chojnackiegovto pat, zero rozeoju itd bo beda sie szachowac i matoeac nawzajem.
Dodano: 30.10.2018 12:06    Przez: ~Pn
Chojnacki trolu oisowski to pat, zero rozwpjux stanoe w miejscu przez kokejne lata....
Dodano: 30.10.2018 12:08    Przez: ~Pn
PREMIER dzis w Koninie,a portal LM nawet o tym nie informuje mieszkancow promujac kandydata PO...Pozniej sie dziwimy ze Konin ma opinie GRAJDOL !!!
Dodano: 30.10.2018 12:17    Przez: ~mieszkaniec
Klamca!
Dodano: 30.10.2018 12:21    Przez: ~Pn
Gdyby Konin byl powazniej traktowany to przyhechalby Kaczynski, czyli ten, ktorzy rzeczywiscie rzadzi. A wysylajac Krzywoystego pokazuje, ze Konin ma grzies. Zreszta od 3 lat to pokazuje blokujac odkrywke Oscislowo, czym skazuhe region na upadek.
Dodano: 30.10.2018 12:23    Przez: ~Pn
Pn umyj z tego co mi wiadomo Pan Premier będzie dziś z wizytą na twoich włościach w Ościsłowie. Zachowuj się w trakcie wizyty kulturalnie żebyś wstydu nie przyniósł swoim poddanym i mocodawcom lewaku zapyziały
Dodano: 30.10.2018 12:39    Przez: ~Ass
A co on moze skoro Kacztnskivwszystkim zarzadA? Chyba,vze chce obejrzec kawal pola na oscislowie. I poklamac, ze odkrywka bedzie. Odkrywka piwinna byc na wczoraj bo jej nie pobudujesz w miesiąc...
Dodano: 30.10.2018 12:41    Przez: ~Pn
pn zmień gacie na BGS bo dziś pewnie narobisz jak wizytację będziesz miał w Ościsłowie aaaa i dworakom też zmień pampersa
Dodano: 30.10.2018 12:41    Przez: ~gtrd
pn ty zbudujesz i 1 dzień boś ty włość w Ościslowie
Dodano: 30.10.2018 12:49    Przez: ~mix
pn idz do kosmetyczki niech Ci zetrze jęzor bo Ci coś na nim pozostało
Dodano: 30.10.2018 12:50    Przez: ~maki
pn dogląda Ościsłowo przed wizytacją premiera
Dodano: 30.10.2018 13:06    Przez: ~ala
Mieszkańcy Konina muszą dzisiaj bardzo uważać na drogach i na przejściach dla pieszych!!! Kolumna rządowa się zbliża, oni lubią kogoś potrącić na pasach albo zatrzymywać się na drzewach! Mieszkańcy - bądźcie czujni!! 😂
Dodano: 30.10.2018 17:11    Przez: ~Kaziu
6 z 9
<<123456789>>