WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

Dlaczego tak się stało, mimo że wielu obserwatorom wydawało się, że kolejna wygrana starego układu wciąż jeszcze jest możliwe, choćby ze względu na olbrzymie pieniądze zaangażowane w kampanię wyborczą? Nie można wykluczyć, że obok zmęczenia 24-letnimi rządami SLD, które coraz więcej miejskich zasobów zużywały na utrzymanie się przy władzy, sporą część niezdecydowanych odstręczyła właśnie ta ostentacyjnie rozbuchana a jednocześnie – trudno o inne określenie – głupkowata i infantylna kampania bilbordowa. Gdzie się człowiek nie obejrzał, w każdym punkcie miasta atakowała go twarz zadowolonego z siebie Józefa Nowickiego z hasłem „WIĘCEJ”. Tymczasem duża część mieszkańców Konina, w tym wielu pracujących za wynagrodzenie oscylujące w granicach najniższej krajowej, uznała, że prezydent nie wierzy w ich zdolność do trzeźwej oceny rzeczywistości. W zestawieniu z milionowymi inwestycjami w drogi i chodniki, które każdego dnia paraliżowały całe miasto, wyborcza manipulacja była aż nadto czytelna.

Czy można sobie wyobrazić, że na tonącym Titanicu kapitan zachęca do głosowania na siebie hasłami: „większy repertuar orkiestry”, „więcej przyjęć i rautów”, „więcej kolorowych dekoracji”, „więcej pięknej porcelany”, „więcej gwizdków dla bosmanów”, „więcej dymu z komina”, wreszcie: „więcej szalup ratunkowych”?! Bo Józef Nowicki właśnie coś takiego zrobił, rozwścieczając sporą część wyborców, przekonanych, że Konin, jak ponad sto lat temu Titanic, tonie wraz z kurczącymi się zasobami węgla, bez perspektyw na nowe miejsca pracy, która pozwalałaby na godziwe życie!

Do tego dołożyła się awaria przeprawy, której Józef Nowicki nie był wprawdzie winien, ale też nie zareagował dość stanowczo na, ujawnioną przez ekspertów, ewidentną fuszerkę firmy sprężającej most. Zamiast podać Freyssinet do sądu, chwalił się, że wynegocjował z nią darmową wymianę jednego kabla, ewentualnie jeszcze drugiego, zamiast zmusić międzynarodowy koncern do naprawy szkody w całości i pokrycia kosztów wymiany wszystkich wadliwie wykonanych kabli. Polskie prawo mówi bowiem, że jeśli sprzedawca zatai wadę sprzedanego towaru (usługi), to klientowi przysługuje reklamacja z tytułu rękojmi bez względu na upływ czasu. No, chyba że władze Konina były informowane i akceptowały odstępstwa od technologii sprężania mostu...

Mieszkańcy Konina zdecydowali jednak, że wadliwy most nie będzie już zaprzątał głowy Józefa Nowickiego, eliminując go z dalszej walki o fotel prezydenta. Swoim głosowaniem pokazując jeszcze kilka innych bardzo ciekawych rzeczy. Bardzo duże poparcie uzyskali bowiem w tych wyborach kandydaci bezpartyjni. Tak duże, że wyprzedzili nie tylko Józefa Nowickiego, ale również Piotra Korytkowskiego. Jest to zjawisko na tyle ciekawe, że wymaga osobnej analizy. O czym, podobnie jak o szansach dwóch już tylko pretendentów do prezydenckiego fotela, napiszę w następnych tekstach z cyklu „Konin jest Nasz”.

PS. Załączone zdjęcie to oczywiście jedna z licznych przeróbek prezydenckich bilbordów.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

poprzednia
strona 2/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

Nie kopie się leżącego :(
Dodano: 30.10.2018 00:39    Przez: ~Wr
do ~Wr. Jeśli myślisz o tych leżących których całe pokolenia towarzyszy są zatrudnione w UM i spółkach to masz rację. Zawsze pędzili wspaniały żywot. Tow. Jacek B i syn tow. Andrzeja S. całe dziecięce i młodzieżowe życie jeździli na darmowe obozy, zimowiska. Towarzysze redaktorzy spuszczeni z różnych komuszych pism pospadali na cztery łapy do UM, KDK i mają się dobrze a przy okazji ich potomstwo również. A ten ostatni esbek szkolony w ZSRR to wspaniały przykład jak Konin pożegnał się z komuną. Do końca tygodnia zdążę trochę napisać o niecnych poczynaniach pachołków ostatnio wspieranych przez towarzyszy koalicjantów z PO.
Dodano: 30.10.2018 01:04    Przez: ~Archiwista
Jacuś to ty umiesz pisać solidarnych u jeden? Pochwal się lepiej jak byłeś likwidatorem majątku PRL z ramienia "wolnych związków" i komu rozdawała za złotówkę. Z robiła na byznesmena takie awanse były co nie?
Dodano: 30.10.2018 01:30    Przez: ~Kolega
@Wr - takim jak Olejnik to sprawua przyjemnosc. Starego, chorego, słabego zawsze kopnie....
Dodano: 30.10.2018 05:15    Przez: ~Pn
Dzień i noc świecą neony na oczyszczalni ścieków chwalące dokonania Szymczaka w PWiK . Pytam? Kto za to płaci? Kto zapłacił za kampanię Pana Józefa Nowickiego? Pytanie do obu kandydatów: czy natychmiast zgłoszą do odpowiednich organów ścigania aferę związaną z przeprawą i wiaduktem Briańskim. Dalej czy będą przeprowadzone przeglądy zatrudnienia w spółkach miejskich i agendach UM Konin.
Dodano: 30.10.2018 00:44    Przez: ~Niezdecydowany
Ty od simlokow, przecież ty tu nie mieszkasz
Dodano: 30.10.2018 01:31    Przez: ~Golina
Nikt nigdy nie zliczy, nawet nie zgadnie liczby wałków z tych dziesięcioleci gdy kolesiostwo rządziło koninem.. myślę że tysiące ludzi różne sprawy popchnęło używając bliższych i dalszych układów w tym mieście.. większość już ma emerytury i wepchnęła dzieciaki gdzie sie dało.. nam zostaje patrzeć na gruzy, bezrobocie, biedę, pomniki wałkarstwa i kolesiostwa które stoją w tym miescie w różnych miejscach by nam przypominać kto zabierał i zabiera podatki i po co.
Dodano: 30.10.2018 05:50    Przez: ~kom2
Panowie TOWARZYSZE nie denerwujcie się tak mocno. Przecież partia wam nic nie zrobi, dalej jesteście dobrym kolektywem... Zastanawiam się dlaczego tak się unosicie , co padło pytanie od Sekretarzy POMORZECIE???🤣🤣🤣 Może kiedyś przyjdzie czas jeszcze na powrót
Dodano: 30.10.2018 00:48    Przez: ~czyt
Może i przyjdzie jeszcze taki czas, ale już nas nie będzie...
Dodano: 30.10.2018 01:32    Przez: ~zasmucony lewak
Panie Redaktorze może czas już się zająć tymi układzikami które są w spółkach miejskich, zacząć je rozpracowywać ,podpytać pracowników jak się sprawy tam mają - myślę że to temat na nie jeden artykół... 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Dodano: 30.10.2018 01:24    Przez: ~czytelnik
Pierwsze układy, to wyjaśnienie powiązań młody i stary tawarisz pryjaciel Sawic.. ze znanego biura a...-UM-zgody na rozbiórki i budowy ! Zakupy i przetargi działek, nieruchomości. I co do tego jeszcze mają osoby powiązane, i kto lobbował?
Dodano: 30.10.2018 01:53    Przez: ~TYLKO PIS
Jakie korzyści mieli radni wszystkich opcji. Przewodniczący różnych komisji, czym zostali kupieni radni. Piszcie aby społeczeństwo wiedziało z kim mieliśmy i z kim będziemy mieli do czynienia. Napiszcie też o przewodniczącym. To jest ciekawe!!
Dodano: 30.10.2018 02:29    Przez: ~???
Ciekawe czy Okejnik po wyborach rowbie ocjoczo zajmnie sie Pusiewiczani i ukladami, jakie opanuja miasto...
Dodano: 30.10.2018 05:17    Przez: ~Pn
W końcu koniec ery JÓZEFA!
Dodano: 30.10.2018 03:01    Przez: ~rudy
Oby nie nastala wra miernot zwanych Pisiewiczmi
Dodano: 30.10.2018 05:17    Przez: ~Pn
A mnie wcale go nie żal. To człowiek próżny i obłudny. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Na razie usłyszeliśmy dopiero pierwszy grzmot.
Dodano: 30.10.2018 04:38    Przez: ~mirror
Olejnik, jasne masz prawo opisać. Ale po co ten nagłówek? Jasne pastwij się teraz z powodów osobistych, nad byłym już prezydentem, ale twój żydowski kandydat też nie przeszedł, he.
Dodano: 30.10.2018 04:56    Przez: ~Arjawarta
Biedny ten Olejnik. Kopac starego czlowieka. To tak jak bic kobiete. Rzygac mi sie chce widzac takiectraktowanie bluzbiego. Jak on w ogoke moze spogladac w lustro?
Dodano: 30.10.2018 05:19    Przez: ~Pn
Pn...Starego człowieka ????? Haaaaa.Jak taki stary,to. gdzie sie rwal do rządzenia?Durni robil z koninian i ta postwa dobrego dziadunia dla. Ludu? Te poczestunki na wielkanoc i wigilię?Ludzie,koninianie cieszmyy sie ,ze dostrzeglismy te oblude...Ciezko bylo ale warto! Ale teraz rosnie nastepca dziadunia,ktory chce u nas Drugiej Japonii,jak Tusk IRlandii ?P.Piotrz k. A moze jezyk japoński wprowadzi pan w szkolach ?
Dodano: 30.10.2018 07:23    Przez: ~Gdzie lezy Japonia ?
Juz po tytule wp widziałem, ze to Olejnik. Czlowieku, długo jeszcze bedziesz kopal lezacego? Jaka z tego masz satysfakcje? Zalosne jest to, co robisz...
Dodano: 30.10.2018 04:56    Przez: ~Pn
SzeLMy tak mają.
Dodano: 30.10.2018 08:40    Przez: ~Arjawarta
Czas na zmiany w Koninie, SLD już walczyło parę ładnych lat, jeszcze tych prezesów z spółek co mają po 70 lat , podziękować im już za pracę na emeryturę, młodzi miech rządzą
Dodano: 30.10.2018 05:17    Przez: ~Grześ
Jaka młodzież? Chojnasiu raczej mlidy nie jest...
Dodano: 30.10.2018 05:20    Przez: ~Pn
Ale pobożny,
Dodano: 30.10.2018 05:43    Przez: ~912
Korytkowski lat 50,Chojnacki 56.....duzo jeszcze do 74 lat ?
Dodano: 30.10.2018 07:26    Przez: ~Metryka
Pobozny jak oni wszyscy....😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 07:33    Przez: ~Pn
Jak nie wiadomo co napisać, zawsze można głupoty :) jakos z matemtyką u pana średnio, pomijając brak poczucia wstydu. Szukasz pan awansu z każdej strony, a tu latka lecą i? Głupota nie popłaca daruj sobie Pan.
Dodano: 30.10.2018 05:33    Przez: ~Melisa
Nic dodac. Facet kopie lezacego. Widocznie ten tup tak ma. Zalosne to to i slabiutkie p. Olejnik....