WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

Dlaczego tak się stało, mimo że wielu obserwatorom wydawało się, że kolejna wygrana starego układu wciąż jeszcze jest możliwe, choćby ze względu na olbrzymie pieniądze zaangażowane w kampanię wyborczą? Nie można wykluczyć, że obok zmęczenia 24-letnimi rządami SLD, które coraz więcej miejskich zasobów zużywały na utrzymanie się przy władzy, sporą część niezdecydowanych odstręczyła właśnie ta ostentacyjnie rozbuchana a jednocześnie – trudno o inne określenie – głupkowata i infantylna kampania bilbordowa. Gdzie się człowiek nie obejrzał, w każdym punkcie miasta atakowała go twarz zadowolonego z siebie Józefa Nowickiego z hasłem „WIĘCEJ”. Tymczasem duża część mieszkańców Konina, w tym wielu pracujących za wynagrodzenie oscylujące w granicach najniższej krajowej, uznała, że prezydent nie wierzy w ich zdolność do trzeźwej oceny rzeczywistości. W zestawieniu z milionowymi inwestycjami w drogi i chodniki, które każdego dnia paraliżowały całe miasto, wyborcza manipulacja była aż nadto czytelna.

Czy można sobie wyobrazić, że na tonącym Titanicu kapitan zachęca do głosowania na siebie hasłami: „większy repertuar orkiestry”, „więcej przyjęć i rautów”, „więcej kolorowych dekoracji”, „więcej pięknej porcelany”, „więcej gwizdków dla bosmanów”, „więcej dymu z komina”, wreszcie: „więcej szalup ratunkowych”?! Bo Józef Nowicki właśnie coś takiego zrobił, rozwścieczając sporą część wyborców, przekonanych, że Konin, jak ponad sto lat temu Titanic, tonie wraz z kurczącymi się zasobami węgla, bez perspektyw na nowe miejsca pracy, która pozwalałaby na godziwe życie!

Do tego dołożyła się awaria przeprawy, której Józef Nowicki nie był wprawdzie winien, ale też nie zareagował dość stanowczo na, ujawnioną przez ekspertów, ewidentną fuszerkę firmy sprężającej most. Zamiast podać Freyssinet do sądu, chwalił się, że wynegocjował z nią darmową wymianę jednego kabla, ewentualnie jeszcze drugiego, zamiast zmusić międzynarodowy koncern do naprawy szkody w całości i pokrycia kosztów wymiany wszystkich wadliwie wykonanych kabli. Polskie prawo mówi bowiem, że jeśli sprzedawca zatai wadę sprzedanego towaru (usługi), to klientowi przysługuje reklamacja z tytułu rękojmi bez względu na upływ czasu. No, chyba że władze Konina były informowane i akceptowały odstępstwa od technologii sprężania mostu...

Mieszkańcy Konina zdecydowali jednak, że wadliwy most nie będzie już zaprzątał głowy Józefa Nowickiego, eliminując go z dalszej walki o fotel prezydenta. Swoim głosowaniem pokazując jeszcze kilka innych bardzo ciekawych rzeczy. Bardzo duże poparcie uzyskali bowiem w tych wyborach kandydaci bezpartyjni. Tak duże, że wyprzedzili nie tylko Józefa Nowickiego, ale również Piotra Korytkowskiego. Jest to zjawisko na tyle ciekawe, że wymaga osobnej analizy. O czym, podobnie jak o szansach dwóch już tylko pretendentów do prezydenckiego fotela, napiszę w następnych tekstach z cyklu „Konin jest Nasz”.

PS. Załączone zdjęcie to oczywiście jedna z licznych przeróbek prezydenckich bilbordów.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

poprzednia
strona 2/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

Józef Nowicki, nigdy więcej
Dodano: 30.10.2018 05:34    Przez: ~Hehe
Kolejny kopiacy starszego czlowieka.... brak slow...
Dodano: 30.10.2018 05:40    Przez: ~Pn
a jak '' starszy czlowiek'', pchal sie do koryta i gnoil innych to pisaliscie , ze jest pelen werwy i wigoru i przeskakuje wszystkich kontrkandydatow, patrzcie jak para z niego szybko uszla, a wasze swinskie kwiki nic wam nie pomoga, trzeba zbierac graty i opuscic ciepla posadke ktora mieliscie dzieki koneksjom z tym ex moskiewskim towarzyszem..
Dodano: 30.10.2018 06:04    Przez: ~pro publico bono
Poziom komentarzy odpowiada poziomowi piszącego artykuł, czyżby dzis pan redaktor dostal nocna zmiana?
Dodano: 30.10.2018 05:34    Przez: ~Radek
Ciekawe jak dlugo bedzie kopal lezacego starca.... zamiast zajac sie terazniejszoscia czy przyszloscia, na ktora ma jakis tam wplyw.
Dodano: 30.10.2018 05:39    Przez: ~Pn
"Bardzo duże poparcie uzyskali bowiem w tych wyborach kandydaci bezpartyjni. Tak duże, że wyprzedzili nie tylko Józefa Nowickiego, ale również Piotra Korytkowskiego. Jest to zjawisko na tyle ciekawe, że wymaga osobnej analizy. " => Ty naprawde p. Olejnik w takie bzdury wierzysz i chcesz je analizować???? Napprawde niecwiesz jak to dziala i dlaczegovtaj sie dzieje??? Serio???
Dodano: 30.10.2018 05:37    Przez: ~Pn
Dziękujemy Panie Olejnik za prawdę.Prosimy o więcej takich artykułów
Dodano: 30.10.2018 05:54    Przez: ~anka
A teraz czas na Pana Chojnackiego na którego cały Konin będzie głosował
Dodano: 30.10.2018 06:07    Przez: ~ala
Józef przegrał gdyż jego czas już minął ale tylko on nie przyjmował tego do wiadomości. Nadchodzi w życiu taki czas, w którym trzeba zrobić miejsce innym. Czas się zająć swoim zdrowiem, wnukami, ogródkiem. Odpoczywaj Józefie.
Dodano: 30.10.2018 05:39    Przez: ~Qń
Zgadza się. Przychodzi kres na kres.......
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~młoddy
brawo panie Olejnik... piękny artykuł. Trochę ,,tępoty" Cię obraziło ale wybacz im bo nie wiedzą co czynią. Tak trzymac panie redaktorze. Pozdrawiam
Dodano: 30.10.2018 06:10    Przez: ~mieszkaniec K-n
Sprawdźcie gdzie swoich działaczy i rodziny umieściła koniński PO w wodociąg ach, w Mzgok , w urzędzie.Brat kandydata na prezydenta ten otrzymał pracę z przydziału w Mzgok. DOŚĆ .
Dodano: 30.10.2018 06:22    Przez: ~Precz z pełno.
To Polacy z Konina muszą wiedzieć i dlatego głosujemy na Pana Chojnackiego.Jeśli nie chcemy kontynuacji tego co było
Dodano: 30.10.2018 06:48    Przez: ~anty Pn
@Precz z pełno. - polecam strone misiewicze PL. 😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 07:35    Przez: ~Pn
a jak szybko awansuje, niedlugo zostanie prezesem...
Dodano: 30.10.2018 07:47    Przez: ~smieciaz
Teraz wielki szum kogo wybrać. Mieliście jak na dłoni podanego kandydata bezpartyjnego , poza układami ON mógł zrobić wiele dla miasta ale koniniacy wolą stare układy. A to nie podobał się wąsik a to by mu antenkę przyczepili . Trzeba było wybrać Pana Karola. Teraz macie problem . Korytkowski z układami a Chojnacki odpowiedżcie sobie sami czego chcecie.
Dodano: 30.10.2018 06:57    Przez: ~Zasmucony
Chcemy Pana Chojnackiego i tyle w temacie
Dodano: 30.10.2018 06:59    Przez: ~xd
ty sie nie podpisuj ''xd'' tylko '' przewielebny z Lichenia''
Dodano: 30.10.2018 07:29    Przez: ~Stefan z Helenowa
Stefan z Helenowa gdzie ta wioska leży?
Dodano: 30.10.2018 07:34    Przez: ~xd
@Zasmucony - nikt bez zaplecza czy struktur nic nie jest wvstanie zrobic...
Dodano: 30.10.2018 07:37    Przez: ~Pn
kogo....? ten to dopiero to się wyrwał jak Filip z konopi
Dodano: 30.10.2018 07:40    Przez: ~Jaj nie róbcie
Po wyborach drugiej tury nalezy zajac sie pilnie Osada poniewaz podana jest budowa kanalizacji 4720 metrow trzy sporne przepompownie sciekow oraz pominiete 8 posesji a nie mowiac juz o drodze.Mieszkaniec Osady.
Dodano: 30.10.2018 06:59    Przez: ~MIESZKANIEC OSADY
prezydent powinien podziękowac twórcy tych głupawych haseł więcej basenów itditp głupawka na cały kraj i ten kapelusz ...JAJA JAK BERETY no i wyszedł klops
Dodano: 30.10.2018 07:15    Przez: ~powiat
To synuś,wodz całej kampanii.
Dodano: 30.10.2018 07:30    Przez: ~Pwik
Koniec Babilonu, nareszcie, mam nadzieję że nowy prezydent przestanie przykręcać śrubę przedsiębiorcom w tym dawno zapomnianym przez świat grajdole.Czas na zmianę myślenia o mieście, niech prezydent Nowej Soli będzie przykładem dla nowych władz jak rządzić miastem i przyciągać inwestorów, Września też jest dobrym przykładem.W koninie od lat był marazm i zastój a my przedsiębiorcy płaciliśmy najwyższą daninę w postaci wiecznie podnoszonych podatków wszelkiej maści przy spadającej sprzedaży i braku klientów.
Dodano: 30.10.2018 07:16    Przez: ~wkurzony
Nie porównuj czlowoeka sukcesu z Nowej Soli z nijskim, niemrawym i całkowicie sterowalna miernota...
Dodano: 30.10.2018 07:38    Przez: ~Pn
3 z 9
<<123456789>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO