WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

Dlaczego tak się stało, mimo że wielu obserwatorom wydawało się, że kolejna wygrana starego układu wciąż jeszcze jest możliwe, choćby ze względu na olbrzymie pieniądze zaangażowane w kampanię wyborczą? Nie można wykluczyć, że obok zmęczenia 24-letnimi rządami SLD, które coraz więcej miejskich zasobów zużywały na utrzymanie się przy władzy, sporą część niezdecydowanych odstręczyła właśnie ta ostentacyjnie rozbuchana a jednocześnie – trudno o inne określenie – głupkowata i infantylna kampania bilbordowa. Gdzie się człowiek nie obejrzał, w każdym punkcie miasta atakowała go twarz zadowolonego z siebie Józefa Nowickiego z hasłem „WIĘCEJ”. Tymczasem duża część mieszkańców Konina, w tym wielu pracujących za wynagrodzenie oscylujące w granicach najniższej krajowej, uznała, że prezydent nie wierzy w ich zdolność do trzeźwej oceny rzeczywistości. W zestawieniu z milionowymi inwestycjami w drogi i chodniki, które każdego dnia paraliżowały całe miasto, wyborcza manipulacja była aż nadto czytelna.

Czy można sobie wyobrazić, że na tonącym Titanicu kapitan zachęca do głosowania na siebie hasłami: „większy repertuar orkiestry”, „więcej przyjęć i rautów”, „więcej kolorowych dekoracji”, „więcej pięknej porcelany”, „więcej gwizdków dla bosmanów”, „więcej dymu z komina”, wreszcie: „więcej szalup ratunkowych”?! Bo Józef Nowicki właśnie coś takiego zrobił, rozwścieczając sporą część wyborców, przekonanych, że Konin, jak ponad sto lat temu Titanic, tonie wraz z kurczącymi się zasobami węgla, bez perspektyw na nowe miejsca pracy, która pozwalałaby na godziwe życie!

Do tego dołożyła się awaria przeprawy, której Józef Nowicki nie był wprawdzie winien, ale też nie zareagował dość stanowczo na, ujawnioną przez ekspertów, ewidentną fuszerkę firmy sprężającej most. Zamiast podać Freyssinet do sądu, chwalił się, że wynegocjował z nią darmową wymianę jednego kabla, ewentualnie jeszcze drugiego, zamiast zmusić międzynarodowy koncern do naprawy szkody w całości i pokrycia kosztów wymiany wszystkich wadliwie wykonanych kabli. Polskie prawo mówi bowiem, że jeśli sprzedawca zatai wadę sprzedanego towaru (usługi), to klientowi przysługuje reklamacja z tytułu rękojmi bez względu na upływ czasu. No, chyba że władze Konina były informowane i akceptowały odstępstwa od technologii sprężania mostu...

Mieszkańcy Konina zdecydowali jednak, że wadliwy most nie będzie już zaprzątał głowy Józefa Nowickiego, eliminując go z dalszej walki o fotel prezydenta. Swoim głosowaniem pokazując jeszcze kilka innych bardzo ciekawych rzeczy. Bardzo duże poparcie uzyskali bowiem w tych wyborach kandydaci bezpartyjni. Tak duże, że wyprzedzili nie tylko Józefa Nowickiego, ale również Piotra Korytkowskiego. Jest to zjawisko na tyle ciekawe, że wymaga osobnej analizy. O czym, podobnie jak o szansach dwóch już tylko pretendentów do prezydenckiego fotela, napiszę w następnych tekstach z cyklu „Konin jest Nasz”.

PS. Załączone zdjęcie to oczywiście jedna z licznych przeróbek prezydenckich bilbordów.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

poprzednia
strona 2/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

~antoni a to wy się krzyży boicie? :D to może chyba tylko egzorcysta pomóc.
Dodano: 30.10.2018 08:40    Przez: ~PN
On niech zacznie sie Bozi bac.. skoro chce rozwalac krzyze na bue bliźniego swego....
Dodano: 30.10.2018 08:41    Przez: ~Pn
... w sumie po fanatykach PiSu niczego dobrego nigdy sie nie spodiewam...
Dodano: 30.10.2018 08:44    Przez: ~Pn
Dziwne że kościoły do tej pory powstawały mimo że PISu u władzy nie było. Musicie być bardziej postępowi , straszenie kościelnym PISem dawno wyszło z mody ;)
Dodano: 30.10.2018 08:50    Przez: ~Pn
@Pn - a co ma do rzeczy powstawanie kosciolow??
Dodano: 30.10.2018 09:22    Przez: ~Pn
Wywalić PO i SLD z miasta , dość tych układzików , dość szkodników, dość braku szacunku dla mieszkańców
Dodano: 30.10.2018 08:55    Przez: ~dość
Taaaa, i wszystko obsadzic muernotami Pisiewiczami. Myslisz ciembiaczku, ze cos to zmieni? Bo ja uwazam, ze pogorszy.
Dodano: 30.10.2018 09:22    Przez: ~Pn
Wywalić PO z miasta i głosować na Pana Chojnackiego
Dodano: 30.10.2018 10:59    Przez: ~Pn
Pidowski trolu Pn - to missto to liberalowie a nie cisdne umyslowo kmioty.
Dodano: 30.10.2018 11:39    Przez: ~Pn
Ludzie głosujcie na dobrą zmianę tylko PIS , głosując dla siebie, SLD i KO czyli PO rządzili tyle dekad doprowadzając do stagnacji w Koninie. Zwyciestwo PIS wreszczie doprowadzi do zmiany w zarządzaniu naszym miastem, likwidacji sitw, koterii i zlych ludzi kierujacych poszczegolnymi wydziałami, zatrudniani byli tylko dlatego że są nasi , nie zwracając na ich kwaliwikacjei: np p.o. Kierownik wydzialu architektury slaby inżynier podrzedniej uczelni, ktory decyduje o zabudowie naszego miasta, gdzie zarządzać powinien archiekt, co wynika ze statutu miasta, lecz ta osoba jest( ich) i wykonuje polecenia władzy,jak również stosowania nierównych zasad przestrzegania prawa dla naszych i pozostałych , a nie na podstawie obowiązującego prawa równych dla wszystkich
Dodano: 30.10.2018 09:28    Przez: ~Czas na zmiany
Dojna zmiane. Nie, nie chcemy tu Pisiewiczy pozerajacych to, co zostalo.... 😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 11:40    Przez: ~Pn
WIĘCEJ... tak poprostu. chce więcej ! mało się nahapo - dajcie mi więcej !
Dodano: 30.10.2018 09:28    Przez: ~Wielebny Korneliusz Wątroba
po I turze i urzędnik nawet milszy.teraz będzie trzeba się wykazać,a nie narzekać,że klimatyzator słabo chłodzi:)
Dodano: 30.10.2018 09:34    Przez: ~petent
i ruszyć 4 litery do pracy ...
Dodano: 30.10.2018 09:46    Przez: ~rty
mieszkańcy Koninowa boją się zmian na lepsze, wolą by było jak jest, nie zrobi różnicy nawet jeśli będzie gorzej. skoro do tej pory panujące rządy PO-SLD post-komuny tylko pogrążały to miasto więc nie wnosząc NIC na polepszenie bytu mieszkańcom, więc czemu matoły nadal głosujecie na tych samych nierobów zamiast korzystać z okazji by wprowadzić jakiekolwiek zmiany , od choćby taki Zenek , który jak widze w durnych sondażach przegrywa ale i tak wierze że był by lepszym złem niż to co się dzieje obecnie... pozdro
Dodano: 30.10.2018 09:36    Przez: ~Wielebny Korneliusz Wątroba
Mieszkańcy wudza co PiS tobi w Polsce i nie chca tu Pisiewiczo, ktorzy ojtadna i obeżrą miasto doszczetnie. Tu potrzeba prezydenta pokroju tego z Nowej Soli a nie miernote i marionetke, ktora bedzie tylko kukla na stolku. Poza tym ludzie widza, co PiS robi dla regionu (zamyka kopalnie).
Dodano: 30.10.2018 11:17    Przez: ~Pn
zarobasy szlaceckie boją się PISu bo im czystki w podatkach zrobi i skończy się wyzysk na umowy śmieciowe i marna praca za 5zł / h ... więc szturmem do urn, byle tylko Zenkowi powinęła sie noga ... ludzie nie dajcie się doić
Dodano: 30.10.2018 09:38    Przez: ~Wielebny
Juz pisałem matematyka i logika mowia, lto wygra w Koninie. Zaklinanie rzeczywistosci czy gusla nie zmienia tego...
Dodano: 30.10.2018 11:14    Przez: ~Pn
Zauwarzyliscie ze ciota Pn jak sie denerwuje zjada litery i pisze jak dziecko male.to debil max ktory bedzie ciagnał powiadam wam 😂
Dodano: 30.10.2018 09:54    Przez: ~Schetyna gruba🐖
😂😂😂 zal mi takich jak ty blaznow. 😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 11:12    Przez: ~Pn
WIĘCEJ już gonie będzie
Dodano: 30.10.2018 10:46    Przez: ~pałasz
Moze goń sie skoro o "gonieniu" piszesz?
Dodano: 30.10.2018 11:11    Przez: ~Pn
Wypadało by Józefowi jakieś pożegnanie od mieszkańców zrobić w podziękowaniu za długoletnie rządy. Miejscem pożegnania niech będzie przeprawa albo amfiteatralbo stadion lub równie dobrze płatna strefa parkowania czy niepływający po Warcie tramwajwodny......