WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

Dlaczego tak się stało, mimo że wielu obserwatorom wydawało się, że kolejna wygrana starego układu wciąż jeszcze jest możliwe, choćby ze względu na olbrzymie pieniądze zaangażowane w kampanię wyborczą? Nie można wykluczyć, że obok zmęczenia 24-letnimi rządami SLD, które coraz więcej miejskich zasobów zużywały na utrzymanie się przy władzy, sporą część niezdecydowanych odstręczyła właśnie ta ostentacyjnie rozbuchana a jednocześnie – trudno o inne określenie – głupkowata i infantylna kampania bilbordowa. Gdzie się człowiek nie obejrzał, w każdym punkcie miasta atakowała go twarz zadowolonego z siebie Józefa Nowickiego z hasłem „WIĘCEJ”. Tymczasem duża część mieszkańców Konina, w tym wielu pracujących za wynagrodzenie oscylujące w granicach najniższej krajowej, uznała, że prezydent nie wierzy w ich zdolność do trzeźwej oceny rzeczywistości. W zestawieniu z milionowymi inwestycjami w drogi i chodniki, które każdego dnia paraliżowały całe miasto, wyborcza manipulacja była aż nadto czytelna.

Czy można sobie wyobrazić, że na tonącym Titanicu kapitan zachęca do głosowania na siebie hasłami: „większy repertuar orkiestry”, „więcej przyjęć i rautów”, „więcej kolorowych dekoracji”, „więcej pięknej porcelany”, „więcej gwizdków dla bosmanów”, „więcej dymu z komina”, wreszcie: „więcej szalup ratunkowych”?! Bo Józef Nowicki właśnie coś takiego zrobił, rozwścieczając sporą część wyborców, przekonanych, że Konin, jak ponad sto lat temu Titanic, tonie wraz z kurczącymi się zasobami węgla, bez perspektyw na nowe miejsca pracy, która pozwalałaby na godziwe życie!

Do tego dołożyła się awaria przeprawy, której Józef Nowicki nie był wprawdzie winien, ale też nie zareagował dość stanowczo na, ujawnioną przez ekspertów, ewidentną fuszerkę firmy sprężającej most. Zamiast podać Freyssinet do sądu, chwalił się, że wynegocjował z nią darmową wymianę jednego kabla, ewentualnie jeszcze drugiego, zamiast zmusić międzynarodowy koncern do naprawy szkody w całości i pokrycia kosztów wymiany wszystkich wadliwie wykonanych kabli. Polskie prawo mówi bowiem, że jeśli sprzedawca zatai wadę sprzedanego towaru (usługi), to klientowi przysługuje reklamacja z tytułu rękojmi bez względu na upływ czasu. No, chyba że władze Konina były informowane i akceptowały odstępstwa od technologii sprężania mostu...

Mieszkańcy Konina zdecydowali jednak, że wadliwy most nie będzie już zaprzątał głowy Józefa Nowickiego, eliminując go z dalszej walki o fotel prezydenta. Swoim głosowaniem pokazując jeszcze kilka innych bardzo ciekawych rzeczy. Bardzo duże poparcie uzyskali bowiem w tych wyborach kandydaci bezpartyjni. Tak duże, że wyprzedzili nie tylko Józefa Nowickiego, ale również Piotra Korytkowskiego. Jest to zjawisko na tyle ciekawe, że wymaga osobnej analizy. O czym, podobnie jak o szansach dwóch już tylko pretendentów do prezydenckiego fotela, napiszę w następnych tekstach z cyklu „Konin jest Nasz”.

PS. Załączone zdjęcie to oczywiście jedna z licznych przeróbek prezydenckich bilbordów.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

poprzednia
strona 2/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

Pn weż drabinę i idz zrywać truskawki !
Dodano: 30.10.2018 13:36    Przez: ~heniek
Szczaw i mirabelki razem z Niesiołem
Dodano: 30.10.2018 14:18    Przez: ~antyPn
ALle macie ludzie w sobie hejtu i jadu tak samo jak ten kto to napisal. jak mozna byc takim czliwiekiem ??? - ba, to juz nie jest ludzkosc i normalnosc. Kazdy taki artykul ponizajacy kogos w czasach gdzie mamy rodo i nie uzywamy nazwisk powinien byc surowo karalny, rozumiem ze istnieje dziennikarstwo ale to co sie wyprawia na lm to juz jest pudeeeel!! same afery za afera i pranie brudow na ktore nikt nie ma ochoty czytac tylko niepotrzebnie sie denerwuje i stresuje. tuz o 00.00 przed wyborami rowniez byl niefajny artykul dodany, jak ma pan cos do kogos niech powie pan to w oczy a nie bezczelnie tu cisnie pan swoja pilityke i obraza na kazdym kroku Pana J.N. Nie wolno tak . Ludzie uczycie dzieci wysokiej kultury tak? a wy co robicie? tylko hejt za hejtem byleby kogos zniszczyc bo taki rtykul sie pokazuje by tylko oburzac innych i buntowac. Dziadostwo!
Dodano: 30.10.2018 13:40    Przez: ~on
Kolego,żle pojmujesz hejt. Pisanie przez dziennikarza artykułu o publicznej osobie ,która przecież sama poprzez soje działania wystawia sie pod publiczny osąd nazywasz hejtem towarzyszu.Błąd ,wielki błąd. Co utrata wpływów boli....
Dodano: 30.10.2018 13:57    Przez: ~maniek
Nie jestem fanem pana Nowickiego, ale gdyby podał firmę od mostu do sądu to możę miasto by wygrało., ale sprawa toczyła by się 10 lat.
Dodano: 30.10.2018 13:50    Przez: ~kollo
no właśnie pan mógł podać
Dodano: 30.10.2018 14:57    Przez: ~ytgf
Za most to Pałasza trzeba rozliczyć i Sybisa bo on był od spraw gospodarczych , ludzie taką krótka pamięć macie.
Dodano: 30.10.2018 21:08    Przez: ~wyborca
maniek pisze ogolem wqrwiaja mnie juz artykuly kokogolwiek ponizajace, gosciu jestem wyrozumialym obywatelem dojrzalym i jak ktos sobie nei radzi z czyms pisze wypociny by ludzi buntowac przeciw sobie, co bylo przed wyborami o 00.00 ? akrykul jednoznacznie oburzliwy paskudny i nieludzki. I nie myle pojec. Chccecie spokojnego miasta rozwijajacego sie a gdzie kultura wysoka? jakie wplywy? nic do nich nie mam gosciu. mnie nie obejmuja . wiadomo jest 2 tura i to teraz najwanjsze kogo wybiora ludzie a nie do cholery cofanie sie co bylo, to jest nie fair zagranie. panie od artykulu masz cos do kogos powiedz w oczy zdobadz sie na odwge, era kozakow internetowych juz minela dosc chowania glowy w piasek, zalosne jest to co nasza gazeta i portal robi z tym miastem a robi wiele burzy wokol kazdego ,o alarmie w um tez stek bdur by zdjenac sobie swoich by podburzyc mieszkancow. a jeszcze jedno to ze sie osoba godzi na wystaiwnie publiczne jej mienia nie oznacza by bez przerwy jadem pluc widoczn ...
Dodano: 30.10.2018 14:22    Przez: ~on
każdy ma swojego kandydata i nikogo nie przekonasz do innego i .
Dodano: 30.10.2018 14:59    Przez: ~ryl
wybory wyborami, ale zmienia się tylko nazwiska, a system pozostanie ten sam i tego najbardziej się obawiam, pn. wszystkie znaki świadczą o tym... Obym był w błędzie i oby coś się zmieniło w naszym Koninie, aby przestało się wyludniać, bo w końcu nie będzie kim rządzić.
Dodano: 30.10.2018 16:01    Przez: ~Koninianin
Nowicki to już historia ale te nowaki i korytkowskie to dopiero pogrążą region .Wszystko sprzedadzą ,czy proletariat w Kuninie myśli czy tak jak przez ostatnie 20lat.
Dodano: 30.10.2018 16:26    Przez: ~sztandar nie chce wyjść
do puki p Korytkowski jest w grze jest grożny jast 50%-50% trzeba doceniać przeciwnika ja głosuje na p Zenona Chojnackiego
Dodano: 30.10.2018 17:11    Przez: ~max
w końcu koniec Nowickiego jestem super mocno zadowolona
Dodano: 30.10.2018 16:28    Przez: ~aga
w końcu koniec Nowickiego..
Dodano: 30.10.2018 16:29    Przez: ~aga
Z Konina wszyscy się śmieją.Jakie bezpieczeństwo,same rozboje w tym Koninie,bijatyki,patologia.Miasto od wielu lat wypada najgorzej ze wszystkich miast w Wlkp,bezrobocie największe, wiele riune,stadion to juz skansen,kamienice odrapane,jedna juz się zawaliła, amfiteatr sie sypie,nie ma odkrytego basenu,sport kiepski,Dni Konina coraz gorsze,nawet w miasteczkach są lepsze itd. Z miasta 85.000 jest obecnie 72.000,zadnego inwestora,autostrada od 25 lat i nic !
Dodano: 30.10.2018 17:39    Przez: ~Jo
Miasto nudne,ponure,nie ciekawe,dobrze,że Poznań, Bydgoszcz,Toruń w miarę blisko,można pojechać na wydarzenia sportowe,koncerty,galerie,miło spędzić weekend,do Konina do spania i do roboty