WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

Dlaczego tak się stało, mimo że wielu obserwatorom wydawało się, że kolejna wygrana starego układu wciąż jeszcze jest możliwe, choćby ze względu na olbrzymie pieniądze zaangażowane w kampanię wyborczą? Nie można wykluczyć, że obok zmęczenia 24-letnimi rządami SLD, które coraz więcej miejskich zasobów zużywały na utrzymanie się przy władzy, sporą część niezdecydowanych odstręczyła właśnie ta ostentacyjnie rozbuchana a jednocześnie – trudno o inne określenie – głupkowata i infantylna kampania bilbordowa. Gdzie się człowiek nie obejrzał, w każdym punkcie miasta atakowała go twarz zadowolonego z siebie Józefa Nowickiego z hasłem „WIĘCEJ”. Tymczasem duża część mieszkańców Konina, w tym wielu pracujących za wynagrodzenie oscylujące w granicach najniższej krajowej, uznała, że prezydent nie wierzy w ich zdolność do trzeźwej oceny rzeczywistości. W zestawieniu z milionowymi inwestycjami w drogi i chodniki, które każdego dnia paraliżowały całe miasto, wyborcza manipulacja była aż nadto czytelna.

Czy można sobie wyobrazić, że na tonącym Titanicu kapitan zachęca do głosowania na siebie hasłami: „większy repertuar orkiestry”, „więcej przyjęć i rautów”, „więcej kolorowych dekoracji”, „więcej pięknej porcelany”, „więcej gwizdków dla bosmanów”, „więcej dymu z komina”, wreszcie: „więcej szalup ratunkowych”?! Bo Józef Nowicki właśnie coś takiego zrobił, rozwścieczając sporą część wyborców, przekonanych, że Konin, jak ponad sto lat temu Titanic, tonie wraz z kurczącymi się zasobami węgla, bez perspektyw na nowe miejsca pracy, która pozwalałaby na godziwe życie!

Do tego dołożyła się awaria przeprawy, której Józef Nowicki nie był wprawdzie winien, ale też nie zareagował dość stanowczo na, ujawnioną przez ekspertów, ewidentną fuszerkę firmy sprężającej most. Zamiast podać Freyssinet do sądu, chwalił się, że wynegocjował z nią darmową wymianę jednego kabla, ewentualnie jeszcze drugiego, zamiast zmusić międzynarodowy koncern do naprawy szkody w całości i pokrycia kosztów wymiany wszystkich wadliwie wykonanych kabli. Polskie prawo mówi bowiem, że jeśli sprzedawca zatai wadę sprzedanego towaru (usługi), to klientowi przysługuje reklamacja z tytułu rękojmi bez względu na upływ czasu. No, chyba że władze Konina były informowane i akceptowały odstępstwa od technologii sprężania mostu...

Mieszkańcy Konina zdecydowali jednak, że wadliwy most nie będzie już zaprzątał głowy Józefa Nowickiego, eliminując go z dalszej walki o fotel prezydenta. Swoim głosowaniem pokazując jeszcze kilka innych bardzo ciekawych rzeczy. Bardzo duże poparcie uzyskali bowiem w tych wyborach kandydaci bezpartyjni. Tak duże, że wyprzedzili nie tylko Józefa Nowickiego, ale również Piotra Korytkowskiego. Jest to zjawisko na tyle ciekawe, że wymaga osobnej analizy. O czym, podobnie jak o szansach dwóch już tylko pretendentów do prezydenckiego fotela, napiszę w następnych tekstach z cyklu „Konin jest Nasz”.

PS. Załączone zdjęcie to oczywiście jedna z licznych przeróbek prezydenckich bilbordów.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

poprzednia
strona 2/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

Chciałbym podziękować bardzo bardzo Panu Pn, który jest tak aktywny w komentowaniu bo nikt tak wiele nie robi dla zwycięstwa Pana Chojnackiego.
Dodano: 30.10.2018 18:51    Przez: ~xmen
pan Pn już jest w Ościsłowie bo premier będzie u niego ok 21
Dodano: 30.10.2018 18:54    Przez: ~Alojzy bombel
pn możesz szampana otwierać będzie Ościsłowo hhhhuuuurrraaa
Dodano: 30.10.2018 19:59    Przez: ~aldi
Spokojny jestem o wynik. Matematyka i logika to potężne siły, które powiedzą bye bye katechecie.
Dodano: 30.10.2018 20:27    Przez: ~Pn
Z jednej strony pitu "chemy odkrywki" a real pokazuje, ze od ponad 3 lat nie chca wypisac jednego durnego papierka! TOTALNA ŚCIEMA! Wystarczy zestawic to z jego wcześniejszymi slowami - facet jest przeciwko weglowi!
Dodano: 31.10.2018 06:14    Przez: ~Pn
Proszę, byle nie Korytkowski.
Dodano: 30.10.2018 20:19    Przez: ~Ania
Tyljo nie pisuar.
Dodano: 31.10.2018 06:14    Przez: ~Pn
Ja i cała moja rodzina głosujemy za Zenkiem Chojnackim !!!!
Dodano: 30.10.2018 20:29    Przez: ~maniek
U mnie na odwrot.
Dodano: 31.10.2018 06:14    Przez: ~Pn
KONIEC Z JÓZEFEM
Dodano: 30.10.2018 20:47    Przez: ~KONIEC
Pan Olejnik pisze to, o czym każdy wie, ale nikt nie ma odwagi głośno mowić. P.S. Zaczynam lubić nasz most - zawdzięczamy mu wyniki wyborów:-)
Dodano: 30.10.2018 21:21    Przez: ~Ja
Obys jadac przez niego nie odszedl z nim do Pana. Skoros go tak umilowal...😂
Dodano: 31.10.2018 06:13    Przez: ~Pn
Konin jest skazany na wymarcie. Jest przykładem krótkowzrocznej i nieodpowiedzialnej polityki.
Dodano: 30.10.2018 23:37    Przez: ~Ras
to teraz ta tanczaca miedzy butelkam dostanie kopa ze spalarni, a taka byla wazna, chodzila nadeta jak afrykanski krolik , mamy nadzieje ze razem znia obejrzy brame zakladu od strony wjazdu tez jej rodzinka i te wszystkie nieroby partyjne co za soba przyciagnela..
Dodano: 31.10.2018 06:10    Przez: ~pracownicy
billboardów
Dodano: 31.10.2018 06:23    Przez: ~xyz
Już to widzę jak katecheta będzie rządził w Koninie :D:DZ deszczu pod rynnę. Teraz przed każdą sesją, modlitwa różaniec. I zaraz się zacznie wydawanie pieniędzy mieszkańców na kościoły, biskupów co kible święcą i oczywiście na Licheń pójdzie co nie miara. A Konin jak był, jest, to i będzie dnem.
Dodano: 31.10.2018 08:39    Przez: ~Dawiddd
Wyjątkowy idiota wymyślił panu Nowickiemu tak niedorzeczne , wprost idiotyczne hasła na bilbordy.Przez kilkanaście dni wyborcy mieli się z czego śmiać i przy okazji kpić z prezydenta.Tak ośmieszyć , tak doświadczonego polityka jakim (sądziłem) jest pan Nowicki jeszcze się nie udało nikomu.Ktoś uczynił z niego miejskie pośmiewisko!!.
Dodano: 31.10.2018 10:02    Przez: ~Emski
Jak by był takim rasowym politykiem to by sobie sam hasła wymyślił .Pokazał swoje oblicze szkoda że tyle musiało upłynać czasu .Powinny z nim odejść wszystkie te komuchy i sbeki z pzpr i po.
Dodano: 31.10.2018 10:13    Przez: ~na bazar tak jak kiedyś
8 z 9
<<123456789>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO