WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Minister rodziny mówi o dzietności w Koninie. Wskaźnik jest niższy 

Dodano: 1.11.2018 11:12

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przyjechała do Konina, aby w siedzibie PiS spotkać się z kandydatem na prezydenta Konina - Zenonem Chojnackim.

Spotkanie z dziennikarzami rozpoczęła od wyrażenia wsparcia dla kandydata i zachęcenia do udziału w drugiej turze wyrobów w Koninie. - Pani minister się pofatygowała, żeby mnie odwiedzić - powiedział Zenon Chojnacki. - A jest to szczególnie ważne bo reprezentuje resort, który leży mi na sercu. Pani minister wykonała rewolucję jeśli chodzi o spojrzenie na rodzinę, pomoc rodzinie. Jestem zafascynowany programem 500 plus. Zaczęliśmy prowadzić prawdziwą politykę prorodzinną. Dzisiaj możemy mówić o nowym spojrzeniu na rodzinę, modzie na rodzinę. Jeśli zdrowa jest rodzina to wszystko inne układa się dobrze. Troska o rodzinę to troska o państwo. Ta polityka doprowadziła do tego, że w Koninie nasz budżet wzrósł o 8 procent. Do konińskiego budżetu z tytułu 500 + wpływa do naszych rodzin prawie 40 mln złotych.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przybliżyła dane dotyczące programu 500 plus. - Od początku obowiązywania programu do miasta wpłynęło 100 mln złotych. Z programu skorzystało ponad 4000 rodzin, Kolejne 7000 beneficjentów skorzystało z programu wyprawki szkolnej, gdzie ponad 2 mln złotych otrzymały rodziny na ten trudny etap wyposażenia uczniów do szkoły. Te programy będą kontynuowane w kolejnych latach.

Pani minister podzieliła się także innymi danymi. - Jest jeden wskaźnik, który różni Konin od Wielkopolski, od Polski. - powiedziała E. Rafalska. - To wskaźnik dzietności. Po dwóch latach obowiązywania programu, w Koninie ten wskaźnik jest niższy niż wielkopolski, niż ogólnopolski. (1,25). Warto się zastanowić nad przyczynami, które to powodują, być może młodzi ludzie wyjeżdżają z Konina i gdzieś zakładają rodziny. Trzeba więc stworzyć jak najlepsze warunki, aby w Koninie powstawały rodziny, tutaj rodziły się dzieci. W innym przypadku Konin się będzie wyludniał. Konin ma większy za to wskaźnik użłobkowienia, ale jak widać, to użłobkowienie nie jest wystarczającą zachętą do tego, żeby te dzieci się rodziły. Po raz pierwszy w Polsce polityka rodzinna nie stała się polityką socjalną – powiedziała E. Rafalska. - Potrzebny jest teraz kreatyny włodarz, który będzie realizował projekty społeczne przy dobrej współpracy z rządem bo my jesteśmy na to gotowi. 

- Wykorzystamy wszystkie programy, jakie są w rządzie. To są środki, które nie angażują naszych środków, których zawsze brakuje. Mogą wpisywać się w konińskie potrzeby, nie tylko rodzin, ale także osób starszych, niepełnosprawnych - zadeklarował Zenon Chojnacki. 

  • Minister rodziny o dzietności w Koninie. Wskaźnik jest niższy
  • Minister rodziny o dzietności w Koninie. Wskaźnik jest niższy

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Elżbieta Rafalska,   Zenon Chojnacki,   druga tura,   wybory 2018,   PiS Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kto głosuje na Pana Chojnackiego łapka zielona ,a kto na Korytkowskiego czerwona
Dodano: 1.11.2018 11:29    Przez: ~ola
praca za najnizsza krajowa raczej nie bedzie temu sprzyjała w Koninie. Uwazajcie na drogach bezpiecznej podrozy!!
Dodano: 1.11.2018 11:29    Przez: ~xyz
Podobno SLD i PO dogadali się co do rządzenia w mieście. Nie głosujcie na Korytkowskiego bo nic nie zmieni się w Koninie!!! Podobno jak wygra to Nowicki ma zostać wiceprezydentem!!! Rządzić będzie ta sama klika!!! Możecie nie lubić PIS ale zaglosujcie za zmianą!!!! Tak nie może być dalej w Koninie!!!
Dodano: 1.11.2018 11:41    Przez: ~Tomek
Jestem za likwidacją 500plus. Do pracy zabrać się. ...
Dodano: 1.11.2018 12:38    Przez: ~Do roboty
To ta Pani Minister której gdy była posłem policja podwoziła hamburgery z McDonald's do pociągu?
Dodano: 1.11.2018 13:33    Przez: ~Big Mac

KOMENTARZE

praca za najnizsza krajowa raczej nie bedzie temu sprzyjała w Koninie. Uwazajcie na drogach bezpiecznej podrozy!!
Dodano: 01.11.2018 11:29    Przez: ~xyz
To ta Pani Minister której gdy była posłem policja podwoziła hamburgery z McDonald's do pociągu?
Dodano: 01.11.2018 13:33    Przez: ~Big Mac
Kto głosuje na Korytkowskiego zielona łapka, a kto na Chojnackiego czerwona
Dodano: 01.11.2018 13:35    Przez: ~Twój wybór
Słyszałem że Józef dostal ofertę od PIS i nie poparł nikogo dlatego żeby zapewnić robotę synkowi. Ponoć ma zostać prezesem spółki.
Dodano: 01.11.2018 13:40    Przez: ~Donatan
Donatan to od donata.Oj biedny jesteś z takim imieniem
Dodano: 01.11.2018 15:08    Przez: ~xd
@Big Mac - ta sama. Surmacz pogonil glinuarzy by sluzyli na nasz koszt kielolisze.
Dodano: 01.11.2018 15:22    Przez: ~Pn
Miarka się przebrała, więc nie głosujcie na ludzi od Jarka.
Dodano: 01.11.2018 15:52    Przez: ~Tylko nie pis
Pełna współpraca Prezydenta Konina z rządem nastąpi tylko wtedy, kiedy Prezydentem zostanie Pan Zenon Chojnacki i to jest oczywiste.
Dodano: 01.11.2018 17:26    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - jaka wspolpraca? Kiedy ktos rzadzi a drugi jest li tylko marionetka to o jakiej ty wspolpracy bredzisz??
Dodano: 01.11.2018 18:22    Przez: ~Pn
Prawda jest taka że rządy PO-PSL doprowadziło do zapaści miasto. W Koninie jak w Czarnobylu zostali staży i chorzy.
Dodano: 01.11.2018 19:05    Przez: ~elo
Nie dla PO w Koninie
Dodano: 01.11.2018 21:13    Przez: ~ewa
Zdecyduj się chora osobo. Jesteś Paula czy ewa? Raz podpisujesz się tak,raz tak. Ubliżasz wszystkim anonimowo a sama jesteś totalnym dnem. Lecz się.
Dodano: 01.11.2018 23:53    Przez: ~Xxxxxxxxxxxxxxxxx
Kto głosuje na Pana Chojnackiego łapka zielona ,a kto na Korytkowskiego czerwona
Dodano: 01.11.2018 11:29    Przez: ~ola
Do twx....jesli ktos widnieje w Ipn jako tw a teraz chce występować jako Ratunek dla Konina,który w latach 90tych sam utopil.......to historia sama się odkrywa ,nie potrzeba nic wuecej.jestes w mafii ,ze tyle o niej wiesz ?
Dodano: 01.11.2018 11:57    Przez: ~Slawek zegarmistrz
Mam nadzieję,ze przed Koninem wielka szansa na ogromne korzystne zmiany,bo 24 lata SLd i 12 Pelo napewno nie sprzyjalo miastu.Nie oddajmy teraz miasta Aktorom,zwolennikom Amber Gold i czyscicieli kamienic,mafii vatowskiej.KONINIANIE obudzmy sie.
Dodano: 01.11.2018 11:31    Przez: ~Odbijmy sie od dna
Miejsce jednej mafii zajmie druga jak to zawsze było jest i ZAWSZE będzie w każdej demokracji, obudź się (albo się doucz historii).
Dodano: 01.11.2018 11:44    Przez: ~twx
@Odbijmy sie od dna - Konin przebije dno kiedy wygra katecheta a PiS zamknie kopalnie. Idkrywkivnie bedzie jak sciemnil Pinokio wiec bida z nyndza wejda do Konina. I hordy Pisiewiczy...
Dodano: 01.11.2018 15:25    Przez: ~Pn
Tylko wygrana przez Pana Zenona Chojnackiego to miasto może zmienić na lepsze. Dość rządów komuny i lewicy w Koninie, Konin potrzebuje Dobrych Zmian.
Dodano: 01.11.2018 17:33    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - chyba Pisiewicze potrzebuja DOJNYCH koryt dla siebie iswoich pociotkow. Nie rozsmieszaj mnie...
Dodano: 01.11.2018 18:23    Przez: ~Pn
Waszkowiak 4 lata był wiceprezydentem u Nowickiego, zatem PiS te 4 lata, z tylnego siedzenia, współrządziło Koninem. Jeśli Chojnacki zostałby prezydentem, znów wróci Waszkowiak na wiceprezydenta O co wam chodzi ?! Jaka to zmiana ? Żadna!
Dodano: 02.11.2018 14:05    Przez: ~Koniniak
Podobno SLD i PO dogadali się co do rządzenia w mieście. Nie głosujcie na Korytkowskiego bo nic nie zmieni się w Koninie!!! Podobno jak wygra to Nowicki ma zostać wiceprezydentem!!! Rządzić będzie ta sama klika!!! Możecie nie lubić PIS ale zaglosujcie za zmianą!!!! Tak nie może być dalej w Koninie!!!
Dodano: 01.11.2018 11:41    Przez: ~Tomek
Zadnych pisiorow i Pisiewiczy. Glos moj ma Korytkowski.
Dodano: 01.11.2018 15:25    Przez: ~Pn
Pan Korytkowski stały uczestnik manifestacji KOD, POpiera związki homoseksualne, aborcję na żądanie, a jak z eutanazją, czy jest za eutanazję ludzi chorych i starych ?
Dodano: 01.11.2018 17:38    Przez: ~Witek
@Witek - bardzo drobrze. O lamaniu konstytucji przez pisiorow wraz z Adrianem trzeba krzyczec glosno! To obowiazek kazdego PRAWDZIWEGO Polaka!
Dodano: 01.11.2018 18:24    Przez: ~Pn
Pn daj głos!!!!
Dodano: 01.11.2018 19:19    Przez: ~Korytkowski
Wrrrrr hau,hau,hau,wrrrrr!!!!!!!
Dodano: 01.11.2018 19:35    Przez: ~Pn
Dobry pies, wytresowany, posłuszny, oddany, założymy obróżkę.
Dodano: 01.11.2018 19:38    Przez: ~Korytkowski
PiS dogadało się z Nowickim co do rządzenia Koninem. Już raz tak było, i 4 lata wiceprezydentem był Waszkowiak. teraz znów są dogadani. W Urzędzie nic się nie zmieni.
Dodano: 02.11.2018 14:06    Przez: ~Koniniak
500 w dużej mierze pomogło nie chce PO bo zabiorą i podwyższą wiek emerytalny i chcę wciskać multi -kulti oraz Tęczowe Piątki nie dla PO
Dodano: 01.11.2018 11:56    Przez: ~max
Minister Vincent powiedział pieniędzy nie ma i nie będzie tak było i oczywiście będzie gdy rządzi PO. Sienkiewicz zaś powiedział że państwo istnieje tylko teoretyczne, tak znów będzie gdy nastanie nam PO.Kopacz będzie kopać a Korytkowski do koryta się dobierze. Schettino poprowadzi tę Concordię tak jak tylko on potrafi. Tusk zabierze 500 plus a da każdemu, nie tylko na pierwsze dziecko, PO futbolówce.Nastanie znów szczęśliwość powszechna i kraj z VAT em wypływającym.
Dodano: 01.11.2018 16:50    Przez: ~Gucio pucio
Za PO-PSL nie był 500 Plus na dzieci, a i pracować nam kazali do śmierci, czy chcecie POlityka z PO na stanowisku Prezydenta Konina ?
Dodano: 01.11.2018 17:41    Przez: ~Bo ja nie !
@Gucio pucio - bo kasy nie bylo i nie ma. 500 to jest na KREDYT! Co do VAT.... roziumiem, ze dzis jest on przez PiS sciagalny w 100%?? Nie w 100%? Really? Jak to mozliwe, ze nie zbieraja pisowcvy po 100% podatku VAT?
Dodano: 01.11.2018 18:25    Przez: ~Pn
Pn Kocham Cię
Dodano: 01.11.2018 21:16    Przez: ~Franio
Max... Może wypadałoby się douczyć. Za wiek emerytalny i 500 to odpowiada rząd, a nie samorząd. Co ty za bzdury wypisujesz. Czyżby pranie mózgu przez "jedyną słuszną" stację telewizyjną w twoim przypadku odniosło aż tak duży sukces?
Dodano: 01.11.2018 22:23    Przez: ~Obiektywna
max weż się do roboty a nie żyj kosztem innych. Rząd wała z was robi wam ochłap 500 a sami miliony
Dodano: 01.11.2018 12:13    Przez: ~maxowa
Maxiu a wiesz ile bierze chojnacki i tacy jak on i ci w koloratkach zamiast krawata? MILIARD DWIEŚCIE MILIONÓW ZŁ kosztują nas pensje dla katechetów ,plebanów .
Dodano: 01.11.2018 14:30    Przez: ~świecka Polska nie PiSowska
Dajcie spokoj.... @max to ograniczony intelektualnie wyborca jedynej slusznej partyji wiec i tak nic nie zalapie. A to, ze kroja go pisuarki dahac w zamian ocjlspy to juz inszy temat. On i tak ak tego nie zajarzy.
Dodano: 01.11.2018 15:28    Przez: ~Pn
Może niech wreszcie rząd zatroszczy się o ludzi którzy uczciwie pracują. Najlepiej dać tym którym nie chce się robić. Nie popieram 500
Dodano: 01.11.2018 12:18    Przez: ~Do roboty
Jestem za likwidacją 500plus. Do pracy zabrać się. ...
Dodano: 01.11.2018 12:38    Przez: ~Do roboty
W jakim kraju masz 1500 zł na dziecko ? Bo nawet w Niemczech (porównując gospodarki do polskiej ,to na 1 dziecko masz 195 euro tj. 18% najniższej pensji a w Polsce macie 500 zł tj. 30% najniższej pensji. EKONOMIA I MATEMATYKA się kłania wyznawcy socjalizmu.a nie wasza propaganda. Także nie piszcie głupot ,ze w Polsce mniej dostajecie niz w dzieci w Niemczech,bo dostajecie więcej !
Dodano: 01.11.2018 13:44    Przez: ~ekonomista
dodam ,że w innych krajach jest na każde dziecko ! a nie jak w Polsce ,że oboje rodziców pracuje ,maja 1 dziecko i nic im się nie należy. a obok sąsiedzi nie pracują trójkę dzieci i mają tyle zasiłków co ci pracujący pensje . To jest normalne ? A program miał wspomóc dzietność a jakoś nie ma wyżu .Tak na prawdę to wspomógł tych co nie pracują.
Dodano: 01.11.2018 13:47    Przez: ~ekonomista
Ale my nie żyjemy w innych krajach tylko w Polsce. Gaz 2 miesiace temu 50 zł za butle, obecnie 60 zł tzn jeżeli sie nie mylę 20% drożej. Obiecanki cacanki kosztują niestety tylko pracujacych. Niech będzie sobie pomoc, ale dla pracujących nawet z jednym dzieckiem, a nierobom żerujacym na pracy innych zabrać socjal bo sie nigdy do pracy nie ruszą.
Dodano: 01.11.2018 13:51    Przez: ~...
Z dodatkami które można uzyskać wyjdzie 1500 zl na nasze,nie każdy to ma, na 1 i 2 dziecko 194 euro a to daje ok 814 zł na jedno dziecko to i tak więcej niż u nas ,na kolejne dzieci jest większy już zasiłek poza tym te kwoty różnią się w poszczególnych krajach.W niektórych jest to w przybliżeniu 300e na dziecko.
Dodano: 01.11.2018 14:02    Przez: ~Ha
Nie tylko gaz ..żywność ,usługi..wymiana opon na zimowe w tym roku 79zł .No i prąd czeka...znowu chcą okraść i dać na prąd wybranym ..a reszta niech płaci 40 % drożej .
Dodano: 01.11.2018 15:05    Przez: ~wenezuela
Do ha.. 814 zł nie daje więcej, bo tam najniższą krajową masz na poziomie 6 tysięcy zł .Rozumiesz to ?
Dodano: 01.11.2018 15:07    Przez: ~ekonomista
@ekonomista - nie tlumacz pisowskiemu przyqlupowi bo u niego nauka nie idtnieje. Szkoda twojego czasu. On tylko potrafi przeliczać euro na zl ale nic wiecej.
Dodano: 01.11.2018 15:33    Przez: ~Pn
Rząd właśnie się troszczy. Wychowanie dzieci to ciężka praca, pochłania to także dużo pieniędzy.
Dodano: 01.11.2018 16:53    Przez: ~Rodzice
Elektorat totalnej oPOzycji zazdrości iż matki dostają 500 zł na dziecko, chętnie by im zabrali te pieniądze. Takie jest PO.
Dodano: 01.11.2018 17:47    Przez: ~Młoda matka
Rząd PiS-u to rząd pro-społeczny i troszczy się o dzieci, motywując kobiety do rodzenia dzieci, aby nas Polaków przybywało, czy to żle ?
Dodano: 01.11.2018 17:51    Przez: ~Symp. PiS
@Rodzice i inne pisiory - mam rozumiec, że jak ktoś ma 1 dziecko i nie dostaje 500 to wychowanie tego dziecka go nic nie kosztuje??
Dodano: 01.11.2018 18:27    Przez: ~Pn
A ja do ch robię 500 w niecałe 3 dni, mimo że place kosmiczne podatki w pl i studiuję. Wystarczy mieć minimum oleju w głowie, pracowitość i liczenie na popyt a nie na "dobrych" wujów z wiejskiej co przekupują wyborców pieniędzmi wyborców
Dodano: 01.11.2018 19:09    Przez: ~twx
Ja bym chciała rodzić dzieci ale w Koninie nie ma mieszkań
Dodano: 01.11.2018 12:26    Przez: ~Hdbdiwj
Pn wiem co mówię,w Holandii od 11 roku życia jest 279 e na dziecko ,do 10 roku 237 e, a to że zarobki są inne to wiadomo,wyzsze są też opłaty i droższe życie, przynajmniej tam w Niemczech jest tańsze życie, natomiast są jeszcze tzw dodatki przy tzw niskich dochodach ktore można uzyskać na dziecko więc też nie pieprz jak niewiesz,poza tym Niemcom niedługo zostanie podniesiony wiek emerytalny z uwagi na to że nie ma kto na nich robić bo dużo emigrantów którzy mają kupe dzieci tylko z tego żyje i brakuje tam pieniędzy.Pn ja dla ciebie nie jestem pisowskim przyglupem ,największym przyglupem jesteś Ty!Nie jeździsz za granicę to nie wiesz, za to trollujesz cały Boży dzień w świecie, obrażając wszystkich dookola.A to że ekonomista mówi że zarabiają tam 6 Tys zł owszem ale nie wszyscy.S a też biedniejsi ludzie tam i otym się nie mówi,u nas te jest średnia odpowiednia tylko kto ją ma?
Dodano: 01.11.2018 17:18    Przez: ~Ha
Rząd PO-PSL dbał o siebie, o swoje stołki i koryta, rząd PiS-u dba o wszystkich Polaków, szczególnie tych żyjących skromniej.
Dodano: 01.11.2018 17:55    Przez: ~Witek
@Witek - PiS dba o swoich Pisiewiczy i tych, co im sie nalezalo. Czym oni roznia sie od PO????
Dodano: 01.11.2018 18:28    Przez: ~Pn
Panie Tomaszu Kobrzycki.Uwielbiam Pana wpisy i darzę ogromnym szacunkiem.Proszę o więcej
Dodano: 01.11.2018 22:04    Przez: ~edyta
Ludzie co Wy macie do PIS-u? Kto wam dał pieniądze na dzieci, kto obniżył wiek emerytalny, kto cofnął "reformę emerytalną" gdzie wasze pieniądze trafiały do funduszy i tam dużą część te fundusze przejadały, kto dał dodatkowe wolne dni od pracy? A kto kazał Wam pracował do 67 lat, kto kazał wam zaciskać pasa (Minister Rostkowski z PO) , kto wyprowadzał pieniądze z budżetu do funduszy emerytalnych, kto kradł pieniądze z budżetu, kto wprowadził NFZ i kolejki do zabiegów, kto kazał wam pracować u Niemca czy innych obcokrajowców w korporacjach? a kto miał do czynienia z Sądami to też wie jak wyroki zapadały! Ludzie zastanówcie się...partia która jest tylko z nazwy obywatelska , śmiali się z was jak protestowaliście, nikt się z wami nie liczył...PIS słucha ludzi i się z nimi liczy, słucha Polaków, wprowadza reformy prospołeczne, propolskie, szansą na dobrą Polskę jest tylko PIS
Dodano: 01.11.2018 12:39    Przez: ~polakmały
W Europie wiek emerytalny niższy niż w Polsce obowiązuje jedynie na Białorusi, na Ukrainie i w Mołdawii, ale wszyscy oprócz Mołdawii właśnie planują go podnieść. Część europejskich krajów chce nawet podwyższyć tę granicę do 68 lat. Polska to jedyny kraj, który idzie pod prąd. A dlaczego >? to sie dowiesz jak dostaniesz pierwsza emeryturkę . Tylko szukaj juz śmietnika kolo marketu i stań w kolejce żeby starczyło .
Dodano: 01.11.2018 12:51    Przez: ~ekonomista
Głupi deklu o nicku polakmały pieniądze dla dzieci dają podatnicy a nie bezzębny starzec z Żoliborza i jego smoleńska hołota.Korzystają najwięcej nieroby i menele .Jesteś jednym z nich?
Dodano: 01.11.2018 14:34    Przez: ~świecka Polska nie PiSowska
@polakmały - pytanie a do dudy zadajesz. Czy wiesz ole bedzie miala emerytury mloda kobieta po obnizeniu jej wieku przez PiS? Niecki sz? To sie doksztalc. Podpiwiem ci, na bank nie przeżyje za te ochlapy. OFE ci uwiera? Wvwiesz co Matoluszek ci szykuje od nowego roku? Nie? Poczytajvo PPK! Kto sie na PPK wxbogaci? Banksterzy czyli kkesie Mstoluszka! Doksztalc sie a później xabieraj glos...😂😂😂
Dodano: 01.11.2018 15:37    Przez: ~Pn
avatar Debile z pelo myślą ze jak będą pracować az do śmieci to emyryturę dostaną,trzeba mieć naprawdę nasrane we łbie, szansą na emeryturę są przyszle pokolenia i wzrost gospodarczy.Dlatego jest 500 plus, po to właśnie by rodziły się dzieci i bym miał emeryturę w przyzwoitym wieku. Nie ma nigdzie innego systemu jak solidarnościowy, takie OFF może zawsze zabrać taki Tusk ,a sprzedajni sędziowie osądzą ze to nie jest wasza kasa.A lepiej nich ta kasa idzie na prokreację a nizeli miała by iść do róznego rodzaju mafii czy oligarchów jak Solorz czy Czarnecki.I tyle w temacie kto uwaza ze jeżeli przepracuje 2 lata dłuzej to dostanie jakieś krocie na emeryturze jest zwykłym kretynem i tyle.
Dodano: 01.11.2018 16:33    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycki ..a te dzieci z 500 plus ,to rozumiem ,ze siłą zatrzymasz aby w Polsce pracowały. Dasz mi gwarancje na to ? Nawet z twojego bliskiego otoczenia osoba nie pracuje w Polsce ,także przestan pisac farmazony populistyczne .
Dodano: 01.11.2018 17:47    Przez: ~obywatel x
Wszystkie dzieci są nasze, a więc nie żałujmy matkom, które otrzymują na dziecko 500 zł.
Dodano: 01.11.2018 17:59    Przez: ~Młoda matka
@Tomasz Kobrzycki - nas...ne to trzeba miec cieszac sie z 1/3 emerytury, ktora bedzie po "obnizeniu wieku" przez PiS. OFE ci zabrali by dac swoim banksterom? WOW, a co robi Matoluszek wprowadzajac za chwile PPK? To jest dokladnie to samo - ty bedziesz mniej zarabiala by ziomki i kolesie Matoluszka mieli czysta kase z jeleni twojego pokroju. I co ty na to?? W bialy dzien cie beda rzneli Matoluszki i jego banksterzy.
Dodano: 01.11.2018 18:33    Przez: ~Pn
Odnośnie tylko emerytur - to chyba lepiej odbierać ją od 65 lat/60 lat , a jak będziesz się czuł na siłach to sobie będzie dorabiał co również zwiększy twoje świadczenie, bo będziesz płacił składki emerytalne, możesz pracować jak chcesz do 67 lat lub dłużej, jeśli chcesz jeszcze większe świadczenie, niestety wydłużanie prawa do emerytury i podwyższanie wieku emerytalnego ma na celu, że możesz nie dożyć do pierwszej emerytury lub odbierać tą tzw. podwyższoną przez krótki okres, bo już życia Ci nie starczy i umrzesz nie pobierając tych swoich niby zarobionych pieniędzy, jeśli nie będzie przyrostu naturalnego to nic nie zyskasz, ale oczywiście jeśli popierasz PO to głosuj jak chcesz , ja nie widzę obecnie żadnej prospołecznej, propolskiej partii na scenie politycznej poza PIS który dba o ludzi cokolwiek im dając, a nie jak PO okradając w białych rękawiczkach, a później Bolek ułaskawiał przestępców, jak chcecie to dajcie się doić ...
Dodano: 01.11.2018 18:47    Przez: ~polakmały
Tomaszku Kobrzycki.....wszystko ok z Twoim móżdżkiem wielkości fistaszka?....W pirata się bawisz? (patrz awatar) :D
Dodano: 01.11.2018 19:03    Przez: ~trele-morele
A masz pojęcie ile kredytu na Ciebie i twoje dzieci wzięło PO w zagranicznych bankach , na ile zadłużyło Polskę żeby kupić twój głos? Ile zniszczyło fabryk i miejsc pracy? Ile wyprowadziło pieniędzy do zagranicznych koncernów? A w jakim banku trzymasz pieniądze i komu spłacasz swój kredyt?
Dodano: 02.11.2018 01:15    Przez: ~polakmały
ekonomista jak chcesz to pracuj do usranej smierci na szlachte i całuj ich jeszcze po rękach niewolniku nieswiadomy idioci z za biurka co zamiast mózgu 1Gb RAM
Dodano: 02.11.2018 02:12    Przez: ~Osioł
Tato nie podpisuj się Osioł bo się ze mnie dzieci w szkole śmieją.
Dodano: 02.11.2018 12:54    Przez: ~kłapouch
Te 500 to są nasze pieniądze, z naszych podatków. A jeszcze PiS nas zadłuża na potęgę
Dodano: 02.11.2018 14:09    Przez: ~Koniniak
lm to bardzo słaby portal info. jak zwykle piszą o czymś co się wydarzyło nigdy odwrptnie.
Dodano: 01.11.2018 13:03    Przez: ~daniel
1 z 5
12345>>