WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Druga tura w gminach. Wójtowie i burmistrzowie zostali wybrani

Dodano: 5.11.2018 03:33
Źródło: LM.pl

Mieszkańcy kilkunastu gmin w powiecie konińskim, kolskim, tureckim i słupeckim zdecydowali. Zobaczcie kto został wójtem, czy burmistrzem w drugiej turze wyborów samorządowych.

Największe zaskoczenie w powiecie konińskim to niewątpliwie Kazimierz Biskupi, gdzie urzędujący wójt Jan Sikorski przegrał z Grzegorzem Maciejewskim. Nowych wójtów wybrano w trzech gminach powiatu konińskiego, gdzie dotychczasowi włodarze nie zdecydowali się  na start w wyborach. Z batalii w drugiej turze wyborów zwycięsko wyszedł Roman Bednarek, który po raz kolejny będzie burmistrzem Sompolno. Poniżej szczegółowy rozkład głosów.

 

Powiat koniński:

Sompolno – Roman Bednarek – 2507 głosów – 61,18%, Grzegorz Drabiński – 1591 głosów – 38,82%

Kramsk – Andrzej Nowak – 2111 głosów– 51,98%, Anna Urbaniak – 1950 głosów– 48,02%

Krzymów – Danuta Mazur – 1913 głosów- 60,36%,  Józef Goździkiewicz – 1256 głosów- 39,64%

Kazimierz Biskupi – Grzegorz Maciejewski – 2700 głosów– 58,08%, Jan Sikorski – 1949 głosów– 41,92%

Grodziec – Mariusz Woźniak – 1207 głosów – 51,52%, Tomasz Czapczyk – 1136 głosów– 48,48%

 

Powiat kolski:

Koło - Krzysztof Witkowski – 4638 głosów – 58%, Artur Szafrański – 3358 głosów – 42%,

Gmina Koło - Rybczyński Mariusz – 1367 głosów – 50,46%, Jacek Szurgot – 1342 głosów – 49,54%

Kłodawa – Piotr Michalak – 2490 głosów – 57,92%, Aneta Niestrawska – 1809 głosów – 42,08%

 

Powiat słupecki:

Ostrowite – Mateusz Wojciechowski – 1228 głosów – 61,93%, Jacek Szczap – 755 głosów – 38,07%,

Orchowo – Jacek Misztal – 896 głosów – 51,58%, Teodor Pryka – 841 głosów – 48,42%

Zagórów – Roman Kulterman – 2196 głosów – 60,76%, Andrzej Grzeszczak – 1418 głosów – 39,24%

 

Powiat turecki:

Tuliszków – Krzysztof Roman – 2929 głosów– 61,70%, Grzegorz Ciesielski – 1818 głosów – 38,30%,

Malanów – Ireneusz Augustyniak – 1325 głosów – 54,35%, Sławomir Prentczyński – 1113 głosów – 45,65%

 

 

  • Druga tura w gminach. Wójtowie i burmistrzowie zostali wybrani

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo gmina Kazimierz B. Poprzedni wójt zapomniał że nasza gmina to 18 sołectw i inwestował w większości w Kazimierzu. Może teraz coś się zmieni.
Dodano: 5.11.2018 06:19    Przez: ~R7rururufufif
Pan Grzegorz jest dla was zaskoczeniem bo popieraliscie i pomagaliscie panu Janowi. Dla mnie to takie male odzyskanie niepodleglosci. Pozdrawiam.
Dodano: 5.11.2018 06:47    Przez: ~Titi
Ola znowu chciałaś wójta z Konina który nie zna tematów w gminie? czy po prostu feministka
Dodano: 5.11.2018 07:26    Przez: ~Tom
Może inwestował większość w Kazimierz ale jego poprzednik tylko w Posadę ładował kasę i nic nie robił w innych sołectwach. Mam nadzieję że to co obiecał nowy wójt spełni i będą efekty widoczne bo pan Jan bardzo dużo zrobił jak na jedną kadencję zobaczymy czy następca da radę godnie reprezentować naszą gminę.
Dodano: 5.11.2018 06:51    Przez: ~....
Jak wójt spoza Kramska, to myśli o swoim korytku. Na p. Urbaniak głosowały koleżanki urzędniczki z urzędu gminy i ich rodziny. A co do sitwy, to chyba właśnie Pani Ania do niej należy. Kto przypomni za czyjego wlodarza dostała pracę? A w Kramsku tylu młodych bezrobotnych z kwalifikacjami. Pomydlila placami zabaw, silowniami i tyle. Swoją drogą mam wrażenie, ze kandydaci jak uczniaki ściagali z siebie obietnice wyborcze. Uwazam, ze p. NOWAK I TAK BEDZIE NAJLEPSZYM WYBOREM, CHOĆ STAWIALEM NA P.KUBSIK. Przynajmniej w urzędzie zrobiłby porządek.
Dodano: 5.11.2018 10:09    Przez: ~Krzychu

KOMENTARZE

Brawo!
Dodano: 05.11.2018 05:32    Przez: ~KB
nie wiem z czego tu sie cieszyc, tylko jak bedzie nerwowo zeby znowu nie zaslabl hehe
Dodano: 05.11.2018 07:37    Przez: ~heheszki
szkoda mi przegranej o stołek w Grodźcu. No cóż będzie musiał wrócić do profesji dziadka - w sumie przyjemna rzecz.
Dodano: 05.11.2018 08:47    Przez: ~Pipeta
Mariusz Piotr W sfałszował wyniki czas wytoczyć mu sprawę sondowom"
Dodano: 05.11.2018 09:19    Przez: ~D
Te łapki w dół to skandal i kłamstwa. Namierzymy was i pozwjemy
Dodano: 05.11.2018 11:52    Przez: ~D
Ale o co chodzi z tym zasłabnięciem ? Na stanowisku wójta trzeba mieć końskie zdrowie. Teraz się dopiero zacznie: nerwy, stres i setki spraw do ogarnięcia.
Dodano: 05.11.2018 12:03    Przez: ~ciekawy
Z tego co widzę tylko konin dał dupy wybierając dalszą zapaść miasta ludzie z ościennych gmin mądrze wybrali szkoda tylko że konin to stolica powiatu i gościnne gminy tylko cierpią przez głupotę ludzi tego miasta
Dodano: 05.11.2018 05:55    Przez: ~😀
Ty buraku, jak śmiesz oceniać mieszkańców kilkudziesięciotysięcznego miasta, mając słomę i siano w butach. Koninianie, to nie ciemne matoły, którym klecha wskaże na kogo głosować. Już Albert Eistejn powiedział,, Tam gdzie zaczyna się religia, tam kończy się rozum'' Chciałeś więcej krzyży(nawet ustępujący je stawiał), czy pomników konusa na każdym skwerze i ulicy?
Dodano: 05.11.2018 07:40    Przez: ~Krewa
Szkoda, że Urbaniak przegrała w Kramsku - głosowałem na nią. No cóż, trzeba się z tym pogodzić
Dodano: 05.11.2018 08:43    Przez: ~Jarek Sz.
Słoma w butach jest po to žeby zimą było ciepło w stópki kolego
Dodano: 05.11.2018 10:04    Przez: ~Donek
Krewa zobaczymy za 5 lat widać szacunek twoja i twoich idoli do ludzi ciezkiej pracy twoi koledzy sprzedali wszystko od cukrowni fugo huty kopalni itd most zabytki amfiteatr itp sa w stanie rozpadu ucieczka ludzi najwieksza w województwie a ilu jest takich co sa wirtualnymi mieszkancami pracują ucza sie poza miastem tylko tu maja meldunek stąd moje stwierdzenie to jaki argument przemawiał żeby wybrać stary układ sld po teraz tylko zmieni się to na po sld i tyle a przecież jest wolność i demokracja mam prawo wyrazić to co czuje bo wy się śmiejecie z ościennych gmin że buraki ale z konina śmieją się wszędzie no ale suweren wybrał i trzeba z tym żyć i modlić się żeby było ościsłowo nowe tereny inwestycyjne nowe firmy powodzenia bo konin i nasze dzieci i wnuki są najważniejsze i zasługują na dobre życie a do tego fundamentem jest dobra dobrze płatna praca której w Koninie nie ma czekam na twoje argumenty czemu Piotr a nie Zenon merytorycznie przedstaw sytuacje pozdrawiam
Dodano: 05.11.2018 11:33    Przez: ~😀
Dużo to w Koninie nie zmieniliście no ale miejmy nadzieję że nieco młodszy zrobi cokolwiek żeby praca była za godne pieniądze.
Dodano: 05.11.2018 06:10    Przez: ~Ufufuf8f8f8
Bo akurat Prezydent jest od tego. Ludzie leczyc sie.
Dodano: 05.11.2018 15:17    Przez: ~zzz
A od czego ? Jest pozerem biorącym tylko wypłatę ?
Dodano: 06.11.2018 06:58    Przez: ~ludzieMyślimyANieTylkoTVN
Czyli Konin bez zmian !!! To po co były te wybory !!!
Dodano: 05.11.2018 06:13    Przez: ~Niki
Po to, żeby klerykalizm i panoszące się w tym kraiku kołtuństwo pohamować, a może i zahamować. Polacy mają dość pomników konusa i jego braciszka, który zmienia ten kraik w pernambuko.
Dodano: 05.11.2018 07:46    Przez: ~Krewa
Krewa a za trzy dni będziesz płakał że do Niemiec jedziesz ze tu nic nie ma płacą za najniższa i bezbumowy
Dodano: 06.11.2018 09:03    Przez: ~Pn
Brawo gmina Kazimierz B. Poprzedni wójt zapomniał że nasza gmina to 18 sołectw i inwestował w większości w Kazimierzu. Może teraz coś się zmieni.
Dodano: 05.11.2018 06:19    Przez: ~R7rururufufif
Może inwestował większość w Kazimierz ale jego poprzednik tylko w Posadę ładował kasę i nic nie robił w innych sołectwach. Mam nadzieję że to co obiecał nowy wójt spełni i będą efekty widoczne bo pan Jan bardzo dużo zrobił jak na jedną kadencję zobaczymy czy następca da radę godnie reprezentować naszą gminę.
Dodano: 05.11.2018 06:51    Przez: ~....
Tak zrobił dużo...czyli rozgrzebal chodnik w centrum i dwie sciany GOK te...od strony ulic:)
Dodano: 05.11.2018 07:05    Przez: ~Titi
@Titi: no u was przynajmniej coś rozgrzebał bo na wioskach nie zrobił totalnie nic
Dodano: 05.11.2018 07:13    Przez: ~mieszkaniec
wioski zaorac i zasadzic tam las, wielki Kazimierz niech bedzie kwitl
Dodano: 05.11.2018 07:40    Przez: ~bolo
Ty bolo, ty jesteś wielki tak jak twój zaścianek
Dodano: 05.11.2018 09:33    Przez: ~amen123
bolo boisz się wyjechać z kB bo byś zginął więc zamknij jadake
Dodano: 05.11.2018 09:47    Przez: ~Dastin
Bolo szczochu, przeciez Kazimierz to jest największą wiocha. Jak wy w ogóle wyglądacie..
Dodano: 05.11.2018 09:54    Przez: ~Zzz
Janek wstrzymał nawałę tirów i obrona Wygody przed Kleczewem, z tego powodu należy mu się szacunek. Błędem była jego buta widoczna w Gazecie Kazimoerskiej, dziwne rozprawki w tej gazecie i paszkwil na Maciejewskiego wrzucany w czwartkowa noc do skrzynek.
Dodano: 05.11.2018 11:21    Przez: ~Pan banan
Przyszły wójt też o was zapomni. Zobaczycie
Dodano: 05.11.2018 15:41    Przez: ~Fr
Nowy wójt tyle naobiecywal na Facebooku że jednak wbrew temu co mówił będzie musiał na to brać milionowe kredyty. Inaczej się nie da za gotówkę nic by nie zrobil
Dodano: 05.11.2018 15:44    Przez: ~UE
Nowy wójt już coś robi. Przed Mlodozenca domem chodnik wymieniaja
Dodano: 06.11.2018 09:04    Przez: ~Szybki jest
KORYCKI DO KORYTA
Dodano: 05.11.2018 06:43    Przez: ~Lol
ojoj
Dodano: 05.11.2018 06:56    Przez: ~aaa
Pan Grzegorz jest dla was zaskoczeniem bo popieraliscie i pomagaliscie panu Janowi. Dla mnie to takie male odzyskanie niepodleglosci. Pozdrawiam.
Dodano: 05.11.2018 06:47    Przez: ~Titi
Brawo dla Pana Grzegorza,
Dodano: 05.11.2018 07:00    Przez: ~Jjj
Niepodległość to odzyskali heniu Romuald i Józef reszta do roboty.
Dodano: 05.11.2018 15:42    Przez: ~Pruszkrarek
Tu na razie jest sciernisko ale będzie San francisko
Dodano: 06.11.2018 09:05    Przez: ~GM
kramsk wielki smutek
Dodano: 05.11.2018 06:50    Przez: ~ola
A co miałaś obiecane stanowisko jak inni
Dodano: 05.11.2018 06:57    Przez: ~olaf
Ola znowu chciałaś wójta z Konina który nie zna tematów w gminie? czy po prostu feministka
Dodano: 05.11.2018 07:26    Przez: ~Tom
Jak wójt jest z zewnątrz to obiektywnie i sprawiedliwie spogląda na wszystkie wsie. Szkoda, że Pani Ania nie wygrała. Teraz tylko Kramsk i Wysokie.... a reszta pójdzie w zapomnienie.
Dodano: 05.11.2018 09:13    Przez: ~Tola
Jak wójt spoza Kramska, to myśli o swoim korytku. Na p. Urbaniak głosowały koleżanki urzędniczki z urzędu gminy i ich rodziny. A co do sitwy, to chyba właśnie Pani Ania do niej należy. Kto przypomni za czyjego wlodarza dostała pracę? A w Kramsku tylu młodych bezrobotnych z kwalifikacjami. Pomydlila placami zabaw, silowniami i tyle. Swoją drogą mam wrażenie, ze kandydaci jak uczniaki ściagali z siebie obietnice wyborcze. Uwazam, ze p. NOWAK I TAK BEDZIE NAJLEPSZYM WYBOREM, CHOĆ STAWIALEM NA P.KUBSIK. Przynajmniej w urzędzie zrobiłby porządek.
Dodano: 05.11.2018 10:09    Przez: ~Krzychu
Czy poprzedni panowie wójtowie obiektywnie i sprawiedliwie spoglądali na wszystkie wsie, bo byli z Konina a nie z jednej, konkretnej wsi? Bo pamiętam, że niektóre wsie zawsze narzekały na to, że są pomijane w inwestycjach. Wszędzie rządzą określone układy i znajomości. Co z tego, że wójt będzie spoza gminy, skoro jego najbliższe otoczenie już niekoniecznie? Dlatego takie gadanie uważam za nonsens. Podejrzewam, że prędzej stanie się coś odwrotnego. Naprawdę jestem zasmucony, jeżeli głównym kryterium głosowania na panią Urbaniak było to co piszesz...
Dodano: 05.11.2018 10:11    Przez: ~R
to sie wyprowadz!!!
Dodano: 05.11.2018 18:47    Przez: ~gfhfhgjg
to sie wyprowadz
Dodano: 05.11.2018 18:48    Przez: ~gggfffg
Teraz dwoje kandydTow piwinin stworzyc urd pan co wygral wojtem a zastepca pani Ania bo wybory wygral tylko mala iloscua glisow i w ten spisob by nie podzielono miszkancow ?
Dodano: 05.11.2018 21:02    Przez: ~Wyborca
Ciekawe co teraz bedzie z 1 punktem programu smogiem? Kiedy beda tego efekty. Mysle ze na druga zime kopciuchow juz nie bedzie ? I. Nasze dzieci nie beda trute. I beda z urzedu kontrole i wyciagane wnioski
Dodano: 05.11.2018 21:08    Przez: ~Mieszkaniec gminy
Trzeba dac nowemu zaufanie moze nowe stanowiska pracy powstana. Moze poprawi sie wreszcie powietrze w KRAMSKU. Zlikwidowany zostanie smog co truje nasze dzieci wnuki. Poczekajmy 100 dni zobaczmy co bedzie. Czy beda spotkania z mieszkancami
Dodano: 06.11.2018 07:46    Przez: ~Wybor
Witaj Grzesiu na tronie wójtowym!!! Pomimo tak brudnej kampanii ze strony byłego wójciny - wygrałeś ! Umarł król - NIECH ŻYJE KRÓL !!!!Z początku miałem Tobie za złe że nie potrafiłeś odszczeknąć się na brudne i nieprawdziwe sprawy. Lecz to Ty miałeś rację !!! Ludzie uwierzyli w Twoje szczere intencje i dobrze że prowadziłeś czystą grę i przede wszystkim merytoryczną dyskusję na temat prowadzenia gminy.Nie zmieniaj się. Pokaż jak powinno się kierować gminą aby wszystkim żyło się lepiej !!!
Dodano: 05.11.2018 07:02    Przez: ~Kazimierzak
Z tą czystą grą to ,,Kazimierzak" przesadzasz. Teraz pójdą wałki. Kopalnia teraz Gmina.- bidoki
Dodano: 05.11.2018 11:48    Przez: ~Dezeriusz
Żeby to tylko nie skończyło się na - Szczerych Intencjach,bo raczej tak się zapowiada. Krowa która dużo ryczy ,mało mleka daje.
Dodano: 05.11.2018 12:41    Przez: ~Stefan
Ale gdyby Sikorski nie startował kiedyś w wyborach do dziś Puszkarek z Józefem by rządzili
Dodano: 05.11.2018 15:45    Przez: ~Jurek
Wraca śmietanka do Kazika która rządziła ta wioska za czasów puszkarka
Dodano: 05.11.2018 15:46    Przez: ~Pn
no to teraz pora na "wspanialomyslne" oswiadczenia G.Maciejewskiego, w stylu: nie bede zglaszal do prokuratury sprawy mojego znieslawienia w czasie kampanii, poniewaz nie kopie sie przegranego, albo: wybaczam mojemu rywalowi nieczyste zagrywki z kampanii.... bo przeciez nikt, kto zna sprawe nie sadzil, ze Maciejewski, po wyborach, tak jak straszyl, przekaze sprawe do prokuratury....gdyby chcial to zrobilby to jeszcze przed wyborami, w trybie wyborczym, i sprawa wowczas jest roztrzygana w ciagu 24godzin
Dodano: 05.11.2018 17:19    Przez: ~wiem co mowie
Podobno koło Grzesia kręci Jurek Maciejewski vel Złotówa aka bezkręgowiec.
Dodano: 05.11.2018 18:12    Przez: ~The Sovers
Kampania jaka była taka była a Maciejewski święty nie jest. Teraz zobaczymy kim obsadzi stołki.... i się wszyscy zdziwią
Dodano: 05.11.2018 18:51    Przez: ~xxx
Ty wiem co mówię, jesteś pewien że Grzegorz Maciejewski jest czysty. Ze to są pomówienia i znieslawienia. Na pewno nie ma dokumentów w KWB na przyszłego wójta. Jesteś pewien że będzie 5lat tym wójtem i że nie pójdzie sprawa przeciw niemu???
Dodano: 06.11.2018 09:07    Przez: ~Prawo
do Prawo: wlasnie to mowie, ze jezeli bylby "czysty" to skierowalby sprawe oskarzen do prokuratury jeszcze przed wyborami, do rozpatrzenia w trybie wyborczym, natomiast teraz bedzie wyszukiwal usprawiedliwien, bo z cala pewnoscia nie spelni swoich przedwyborczych zapowiedzi, ze sa uszykowane dokumenty i sprawa wobec skladajacych falszywe oskarzenia, zaraz po wyborach trafi do prokuratury
Dodano: 06.11.2018 16:54    Przez: ~wiem co mowie
Za wszystkie nasze męki i bóle... Brawo Kazimierz, w końcu ktoś z klasą. Gratulacje, Panie Maciejewski.
Dodano: 05.11.2018 07:07    Przez: ~Kazimierzanka
Myślę podobnie, mianowicie, że Kazimierz odpokutowal.
Dodano: 05.11.2018 07:42    Przez: ~evA
W końcu można powiedzieć TO JUŻ JEST KONIEC, JESTEŚMY WOLNI.Brawo Grzegorz
Dodano: 05.11.2018 09:02    Przez: ~Ja
Brawo Kazimierz !!! .Wreszcie gitara aut ,a tym co zmarnował życie życzę wysokich odszkodowań w pozwach sądowych .
Dodano: 05.11.2018 10:22    Przez: ~jan123
Jan123, w Kazimierzu już się pojawił Jurek co na bandżo gra.
Dodano: 06.11.2018 09:08    Przez: ~Ew
Jak nowy wójt przygarnie mistrza bandżo bez karku to pierwszy strzał w kolano będzie mieć za soba.
Dodano: 06.11.2018 09:54    Przez: ~Interesant
1 z 5
12345>>