WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

z odtworzenia obejrzałem debatę i wydaje mi się ze p.korytkowski jest słabo przygotowany do pełnienia funkcji ,chwilami wręcz elektryczny i dający się wciągać w vpyskówkę ,nie panuje nad emocjami..... jestem zdecydowanym przeciwnikiem pisowców ale porownując te dwie osoby p.ch sprawia lepsze wrazenie ....a na zdjęciach po wynikach wygląda p.kr na wręcz zagubionego , tzn ja nic nie mogę!!!
Dodano: 05.11.2018 17:35    Przez: ~pis-nie
Teraz to sobie mozesz... popisac bzdety...
Dodano: 05.11.2018 17:55    Przez: ~Pn
to po co na niego głosowałeś ?
Dodano: 05.11.2018 18:05    Przez: ~oj
Ty wyzej - nie naleze do PO ani KO...
Dodano: 06.11.2018 01:05    Przez: ~Pn
Chojnacki prezentuje się naprawdę godnie. Jest w nim wiele spokoju, wzbudza zaufanie i przyjemnie go posłuchać. Wielka szkoda, że nie został prezydentem Konina. Spokojnie odnalazłby się też na szerszych wodach. Korytkowski przy nim to przeciętniak, gada tak, że nie chce się go słuchać
Dodano: 06.11.2018 01:55    Przez: ~Oktan5
Pan Chojnacki jest o klasę wyżej jako człowiek, jako polityk od p. Korytkowskiego.
Dodano: 06.11.2018 18:43    Przez: ~Witek
He he :) konin podzielony 45% do 55% 3000 tys głosów różnicy :) uważajcie PN weź głupot nie pisz wodór do głowy uderzył :) teraz czekamy na efekty rządów nowego prezydenta :D Spokojnie :D
Dodano: 05.11.2018 18:03    Przez: ~Pisior
Po owocach ich poznacie ale cóż czuję że zamiast konin miasto warte zachodu hehehe zabawne hasło województwa lubuskiego lubuskie warte zachodu hehe cóż za podobieństwo :D to jeszcze dolina energii i daj nam niebo żeby była ta dolina energii a nie ciemna dolina warta miasta wschodu czyżby ukryty przekaz
Dodano: 05.11.2018 18:05    Przez: ~Prawda
@Prawda - wiem... wiem... wolalbys las krzyzykow, tablic czy popiersi Wodza Narodu, pakowanie kasy na faryzeuszy i ich "swiatynie", hordy miernych lecz wiernych Pisiewiczy....? dluuugo by skrobać...
Dodano: 05.11.2018 19:33    Przez: ~Pn
Zachód p. Korytkowskiemu i jego kolegom z PO się zamarzył, ale pod jego rządami w Koninie będzie Wschód.
Dodano: 06.11.2018 18:46    Przez: ~Witek
jak bedzie chodzil do kosciola i modlil sie to pan Bog da mu sile i wiare w to co robi a nam bedzie zylo sie lepiej ...
Dodano: 05.11.2018 18:11    Przez: ~amen
Nowicki zostawił budżet miasta z deficytem 109 mln zł, na jaką kwotę zadłuży miasto nowy Prezydent z PO ?
Dodano: 06.11.2018 18:49    Przez: ~Witek
Zastoju miasta ciag dalszy.
Dodano: 05.11.2018 18:17    Przez: ~KKS
To nie ta opcja....
Dodano: 05.11.2018 19:33    Przez: ~Pn
Zaraz inwestorzy do Konina się zwalą jak się dowiedzą, że w Koninie Prezydentem został wybrany polityk z PO ?
Dodano: 06.11.2018 18:51    Przez: ~Witek
Moim zdaniem Korytkowski nie powinien się układać z sld, bo te ich 3 głosy w radzie to nic w porównaniu do tego, czego mogą zażądać w zamian np. wy nie ruszacie naszych na stołkach w spółkach miejskich. Plan jest taki - rozbić klub sld, przejąć Nowaka i Pigułę, dogadać się z Sidorem i Ostrowskim. Koalicja z pis wydaje mi się mocno wątpliwa - raz, że otoczenie pana Korytkowskiego jest chorobliwie antypisowskie, a dwa sami radni pis z radością ustawią się w radzie jako twarda opozycja i recenzenci nowej władzy. Ktoś taki musi być, to oczywiste, ale myślę, że nie będą torpedować dobrych inicjatyw. Najważniejsze, żeby nie dawać palca betonowi z sld. To nie poparcie zadeklarowane przez Pałasza w imieniu wyborców sld zaważyło na zwycięstwie Korytkowskiego. Nikt nie jest w stanie sprawdzić przepływu elektoratu, więc to tak jakby podarować komuś Niderlandy. Panie Korytkowski - żadnych datków dla sld!
Dodano: 05.11.2018 18:37    Przez: ~see
Wybór polityka z PO na Prezydenta Konina to POrażka.
Dodano: 06.11.2018 18:52    Przez: ~Witek
co za dzbany mogły głosować na typa z pO zostanie się ta sama klika która rządziła miastem tyle czasu!!! i co mieliście w tym mieście ? WIĘCEJ NICZEGO? masakra z tymi mieszkańcami tzn. początek końca naszego miasta. czemu młodzi wyjeżdżają? bo nie było niczego i dalej tak będzie!! podziękujcie sami sobie 1 żenada
Dodano: 05.11.2018 18:42    Przez: ~anty pO
Konin to miasto skończone od lat,region sie konczy,nic juz nie pomoże zobaczycie !
Dodano: 05.11.2018 18:53    Przez: ~Oj
Początek konca to bedzie zamkniecie kopalni. Reszta jak domino juz pojdzie... Wspomnicie moje slowa.
Dodano: 05.11.2018 19:35    Przez: ~Pn
nie bedzie ośćislowa bo tacy jak koryto koledzy sprzedali koledze panstwową spolke koledze
Dodano: 05.11.2018 19:10    Przez: ~kapisz
nie pij jak piszesz pisiorze😁
Dodano: 05.11.2018 19:22    Przez: ~😁
A tacy jak pisor zamykaja kopalnie. Kopalnia sprzedana ale dzialajaca da jakas prace i byt. Zamknieta nie da juz nic....
Dodano: 05.11.2018 19:36    Przez: ~Pn
Nie wierzmy POlitykom z PO, oni tylko obiecywali i na obietnicach się kończyło, mistrzem w obiecankach był D. Tusk i tak samo będzie w Koninie.
Dodano: 06.11.2018 18:57    Przez: ~Symp. PiS
niech po odkupi od kolegi elektrownie kopalnie jak tak tanio kupilpelo samo zlo
Dodano: 05.11.2018 19:12    Przez: ~kapisz
i to proszę poczytać jaka inteligencja mieszka w koninie to nic dziwnego ze jest jak jest moze za 100 lat dopiero ludzie tu zmądrzeją ale my juz tego nie zobaczymy sami siebie opluwają jadem i to mieszczaninie tak sie zachowuja
Dodano: 05.11.2018 19:35    Przez: ~k
Panie Prezydencie czekamy na nowe miejsca pracy, szczególnie dla młodych.
Dodano: 06.11.2018 19:00    Przez: ~Karol
Chwila, chwila. Najpierw termy potem wodór, następnie energetyczna dolina. Albo wcześniej most na Bernardynce. A może Przemyslowa? A tam, otworzę sklepy w niedzielę no i niedługo WOŚP - to się pokażę. Uff, ale roboty.
Dodano: 05.11.2018 19:36    Przez: ~po
"- Znamy sprawę z ostatnich kilkunastu miesięcy GetBacku. Gdyby przyjąć logikę, jaką państwo stosujecie w sprawie Amber Gold, to muszę powiedzieć, że zgodnie z tą logiką i zgodnie ze sprawą GetBacku, gdzie mówimy o wielokrotnie większych nadużyciach i wyłudzeniach i także wielu tysiącach poszkodowanych, to panowie Morawieccy, premier i jego ojciec, według waszej logiki powinni być przesłuchani, skazani i spaleni na stosie - powiedział Tusk, odpowiadając na uwagę szefowej komisji Małgorzaty Wassermann z PiS.Tę dosyć ostrą wypowiedź były premier rozwinął chwilę później, wyjaśniając, że w przypadku Amber Gold Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegła przed inwestowaniem, umieszczając firmę na publicznej liście ostrzeżeń. "
Dodano: 05.11.2018 19:38    Przez: ~Pn
Pamietaj cymbale przez takich jak ty byly wojny.wlasnie przez takich debili bo o polityce i religii sie nie dyskutuje w taki sposob jak ty to robisz chamie chudy.
Dodano: 06.11.2018 17:35    Przez: ~Janek
2 z 7
<<1234567>>