WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

"- Jeśli państwo uważacie, że rolą premiera jest publiczne występowanie i ostrzeganie przed inwestowaniem oszczędności w budzących wątpliwości instytucjach, to zostawiam waszej wyobraźni, o jakiej instytucji powinniście powiedzieć dziś, bardzo głośno, bo kosztowała podatników już 4,5 mld zł. Już nie mówiąc o tym, że stawiacie państwo w paskudnej sytuacji premiera Morawieckiego w związku ze wspomnianą przeze mnie aferą GetBacku. Nie słyszałem publicznych oświadczeń zanim sprawa wyszła na jaw i zanim aresztowano osoby w to zaangażowane, aby ktokolwiek z rządzących publicznie ostrzegał inwestorów w tej sprawie. Wręcz przeciwnie, jeśli dobrze pamiętam, to banki zostające pod waszym nadzorem, były zaangażowane w ten proceder. [...] Chcę tylko państwu uświadomić, jak niebezpieczną ścieżką kroczycie. I na końcu tej ścieżki jest potężny problem dla waszego rządu - powiedział Donald Tusk."
Dodano: 05.11.2018 19:41    Przez: ~Pn
Ale debil 😁😂
Dodano: 06.11.2018 17:36    Przez: ~Wt
P Korytkowski bez pieniędzy dla Konina P Chojnacki bez prezydentury i pojawił się problem. ....czas pokaże
Dodano: 05.11.2018 19:45    Przez: ~Jak
I tak weźmie to tańca SLD
Dodano: 05.11.2018 21:21    Przez: ~Rtr
Politycy z PiS-u, żadnej współpracy z PO, im chodzi o pieniądze z budżetu państwa.
Dodano: 06.11.2018 19:04    Przez: ~Symp. PiS
Zenon, powiedz coś, tak pięknie obiecujesz gruszki na wierzbie ha ha.
Dodano: 05.11.2018 19:48    Przez: ~xxx
Skoro Zenon obiecuje gruszki na wierzbie to Piotr obiecuje jabłka na wierzbie tak też można powiedzieć prawda?!
Dodano: 05.11.2018 21:10    Przez: ~Ha
W Koninie wygrało PO, niech sobie sami radzą, niech pozaciągają kredyty, a może D. Tusk pomoże ?
Dodano: 06.11.2018 19:07    Przez: ~Witek
Korytkowski unikaj szaranczy radiomaryjnej pis, to są kundelki watykanczykow, zawsze posłusznie wykonują rozkazy kieckowych.
Dodano: 05.11.2018 19:57    Przez: ~Q
ma takie prawo zrobi co ustalą
Dodano: 05.11.2018 20:33    Przez: ~ty
Panie Chojnacki nie wdawaj się w gadki z tym człowiekiem.
Dodano: 05.11.2018 20:43    Przez: ~xd
Zdechnisz jak twoja stara
Dodano: 06.11.2018 17:36    Przez: ~Q c**l
Turek mądry poprzedni rząd PO PSL sprzedało kopalnię i elektrownie w Turku i tam nikt z tych ugrupowań nie wygrał A konin nie wierzę... jak widzę takie wyniki to zaczynam wierzyć w to że te TVN-y i onety robią ludziom wodę z mózgu Tylko już nie ma co sprzedać? to pewnie targowisko sprzedadzą hehe będzie nowy market
Dodano: 05.11.2018 20:49    Przez: ~Normalny człowiek
Turek pisem stoi jak podksrpacie. To tak samo jak mialby wygrac pis w a Warszawie gdzie większość, co pokazała miazga Trzaskskiego z PO, to ludzie inteligentni...
Dodano: 06.11.2018 01:11    Przez: ~Pn
Pn łajza tez tak robi jak tvn che tu prac mozgi ale predzej mi go przepierzemy smiecia
Dodano: 06.11.2018 17:40    Przez: ~Drako
TVN to anty-polska propagandowa stacja telewizyjna.
Dodano: 06.11.2018 19:08    Przez: ~W tyle wizji
Bez różnicy czy ten czy tamten zasada jest jedna "Nie zmienia się nic , dalej trzeba żyć "
Dodano: 05.11.2018 20:50    Przez: ~Antypolityka
Będzie tak jak było, dobre stanowiska i POsady obstawione przez swoich, a reszta niech wyjeżdza na Zachód za chlebem. Tego chcieli mieszkańcy Konina ?
Dodano: 06.11.2018 19:11    Przez: ~Karol
Bardzo dobrze że wyrazili chęć współpracy.
Dodano: 05.11.2018 20:53    Przez: ~wyborca
SLD do tanga wezmą
Dodano: 05.11.2018 21:40    Przez: ~Toi
Przejęli władzę w Koninie, to niech sami sobie radzą, nie przeszkadzamy ale też i nie pomagamy naszym oponentom POlitycznym.
Dodano: 06.11.2018 19:14    Przez: ~Karol
P Korytkowski b dobrze zaczoł czas pokaże jak skończy bez pieniędzy. ...czekamy
Dodano: 05.11.2018 21:22    Przez: ~Tynki
Banki zapraszają, a że POlityk z PO to Unia Europejska pomoże, już się Tusk o to postara.
Dodano: 06.11.2018 19:16    Przez: ~Brukselka
Komuna będzie trwać nadal w Koninie, jak głupi ludzie nie wiedzą na kogo głosują.
Dodano: 05.11.2018 22:02    Przez: ~Patriota Bezpartyjny
Większość mieszkancow pokazala, ze jednak nie jest glupia i klamstwa Pinokia przyslanego ze stolicy nawet tego nie zmienia. Obawialbym soe o inteligencje miezkancow gdyby wybrali inaczej...
Dodano: 06.11.2018 01:15    Przez: ~Pn
Konin zamieszkuje w większości lewica i to jest wstyd i hańba dla miasta.
Dodano: 06.11.2018 19:17    Przez: ~Prawy
Panowie liczymy na Was!!! Wspaniała wypowiedz tak jednej jak i drugiej strony. Działajcie ponad podziałami. Zaufaliśmy Wam!
Dodano: 05.11.2018 22:56    Przez: ~Ja
PiS nie powinien wspierać PO. PO jest totalną opozycją w stosunku do rządu PiS-u.
Dodano: 06.11.2018 19:19    Przez: ~Symp. PiS
3 z 7
<<1234567>>