WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

"- Jeśli państwo uważacie, że rolą premiera jest publiczne występowanie i ostrzeganie przed inwestowaniem oszczędności w budzących wątpliwości instytucjach, to zostawiam waszej wyobraźni, o jakiej instytucji powinniście powiedzieć dziś, bardzo głośno, bo kosztowała podatników już 4,5 mld zł. Już nie mówiąc o tym, że stawiacie państwo w paskudnej sytuacji premiera Morawieckiego w związku ze wspomnianą przeze mnie aferą GetBacku. Nie słyszałem publicznych oświadczeń zanim sprawa wyszła na jaw i zanim aresztowano osoby w to zaangażowane, aby ktokolwiek z rządzących publicznie ostrzegał inwestorów w tej sprawie. Wręcz przeciwnie, jeśli dobrze pamiętam, to banki zostające pod waszym nadzorem, były zaangażowane w ten proceder. [...] Chcę tylko państwu uświadomić, jak niebezpieczną ścieżką kroczycie. I na końcu tej ścieżki jest potężny problem dla waszego rządu - powiedział Donald Tusk."
Dodano: 05.11.2018 19:41    Przez: ~Pn
Ale debil 😁😂
Dodano: 06.11.2018 17:36    Przez: ~Wt
P Korytkowski bez pieniędzy dla Konina P Chojnacki bez prezydentury i pojawił się problem. ....czas pokaże
Dodano: 05.11.2018 19:45    Przez: ~Jak
I tak weźmie to tańca SLD
Dodano: 05.11.2018 21:21    Przez: ~Rtr
Politycy z PiS-u, żadnej współpracy z PO, im chodzi o pieniądze z budżetu państwa.
Dodano: 06.11.2018 19:04    Przez: ~Symp. PiS
Zenon, powiedz coś, tak pięknie obiecujesz gruszki na wierzbie ha ha.
Dodano: 05.11.2018 19:48    Przez: ~xxx
Skoro Zenon obiecuje gruszki na wierzbie to Piotr obiecuje jabłka na wierzbie tak też można powiedzieć prawda?!
Dodano: 05.11.2018 21:10    Przez: ~Ha
W Koninie wygrało PO, niech sobie sami radzą, niech pozaciągają kredyty, a może D. Tusk pomoże ?
Dodano: 06.11.2018 19:07    Przez: ~Witek
Korytkowski unikaj szaranczy radiomaryjnej pis, to są kundelki watykanczykow, zawsze posłusznie wykonują rozkazy kieckowych.
Dodano: 05.11.2018 19:57    Przez: ~Q
ma takie prawo zrobi co ustalą
Dodano: 05.11.2018 20:33    Przez: ~ty
Panie Chojnacki nie wdawaj się w gadki z tym człowiekiem.
Dodano: 05.11.2018 20:43    Przez: ~xd
Zdechnisz jak twoja stara
Dodano: 06.11.2018 17:36    Przez: ~Q c**l
Turek mądry poprzedni rząd PO PSL sprzedało kopalnię i elektrownie w Turku i tam nikt z tych ugrupowań nie wygrał A konin nie wierzę... jak widzę takie wyniki to zaczynam wierzyć w to że te TVN-y i onety robią ludziom wodę z mózgu Tylko już nie ma co sprzedać? to pewnie targowisko sprzedadzą hehe będzie nowy market
Dodano: 05.11.2018 20:49    Przez: ~Normalny człowiek
Turek pisem stoi jak podksrpacie. To tak samo jak mialby wygrac pis w a Warszawie gdzie większość, co pokazała miazga Trzaskskiego z PO, to ludzie inteligentni...
Dodano: 06.11.2018 01:11    Przez: ~Pn
Pn łajza tez tak robi jak tvn che tu prac mozgi ale predzej mi go przepierzemy smiecia
Dodano: 06.11.2018 17:40    Przez: ~Drako
TVN to anty-polska propagandowa stacja telewizyjna.
Dodano: 06.11.2018 19:08    Przez: ~W tyle wizji
Bez różnicy czy ten czy tamten zasada jest jedna "Nie zmienia się nic , dalej trzeba żyć "
Dodano: 05.11.2018 20:50    Przez: ~Antypolityka
Będzie tak jak było, dobre stanowiska i POsady obstawione przez swoich, a reszta niech wyjeżdza na Zachód za chlebem. Tego chcieli mieszkańcy Konina ?
Dodano: 06.11.2018 19:11    Przez: ~Karol
Bardzo dobrze że wyrazili chęć współpracy.
Dodano: 05.11.2018 20:53    Przez: ~wyborca
SLD do tanga wezmą
Dodano: 05.11.2018 21:40    Przez: ~Toi
Przejęli władzę w Koninie, to niech sami sobie radzą, nie przeszkadzamy ale też i nie pomagamy naszym oponentom POlitycznym.
Dodano: 06.11.2018 19:14    Przez: ~Karol
P Korytkowski b dobrze zaczoł czas pokaże jak skończy bez pieniędzy. ...czekamy
Dodano: 05.11.2018 21:22    Przez: ~Tynki
Banki zapraszają, a że POlityk z PO to Unia Europejska pomoże, już się Tusk o to postara.
Dodano: 06.11.2018 19:16    Przez: ~Brukselka
Komuna będzie trwać nadal w Koninie, jak głupi ludzie nie wiedzą na kogo głosują.
Dodano: 05.11.2018 22:02    Przez: ~Patriota Bezpartyjny
Większość mieszkancow pokazala, ze jednak nie jest glupia i klamstwa Pinokia przyslanego ze stolicy nawet tego nie zmienia. Obawialbym soe o inteligencje miezkancow gdyby wybrali inaczej...
Dodano: 06.11.2018 01:15    Przez: ~Pn
Konin zamieszkuje w większości lewica i to jest wstyd i hańba dla miasta.
Dodano: 06.11.2018 19:17    Przez: ~Prawy
Panowie liczymy na Was!!! Wspaniała wypowiedz tak jednej jak i drugiej strony. Działajcie ponad podziałami. Zaufaliśmy Wam!
Dodano: 05.11.2018 22:56    Przez: ~Ja
PiS nie powinien wspierać PO. PO jest totalną opozycją w stosunku do rządu PiS-u.
Dodano: 06.11.2018 19:19    Przez: ~Symp. PiS
3 z 7
<<1234567>>