WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

Konin to cebulaki przybyli ze wsi do kopalni,tu nie ma więzi społecznej, tysiące wyjechało z tego miasta,bez perspektyw.Prezydent powinien zmienić mentalność Koninian inaczej nic z tego ! To cebule ! Region się kończy trudne decyzje !
Dodano: 05.11.2018 22:57    Przez: ~Ed
Panie Chojnacki my Pana elektorat nie życzymy sobie żadnej koalicji z PO
Dodano: 05.11.2018 23:07    Przez: ~arek
Wy to se teraz niewiele mozecie.
Dodano: 06.11.2018 01:17    Przez: ~Pn
Absolutnie żadnej koalicji z PO, to jest zagrywka polityczna aby ewentualnie wyciągnąć kasę od rządu, na to nie może być zgody. Wygrało PO w Koninie niech teraz sami sobie radzą.
Dodano: 06.11.2018 19:35    Przez: ~Symp. PiS
Dzisiaj trzeba stworzyć atrakcyjne miejsca pracy dla ludzi z Konina; i to jest najważniejsze!!! Reszta sama się ułoży, bo w Koninie ludzie są przedsiębiorczy i pomysłowi. Widać to np. w starej części Konina powstają sklepy z odzieżą i restaurację, które powstają i upadają bo ludzi nie stać na pewne rzeczy. Jeżeli nowy prezydent będzie dawał poczucie bezpieczeństwa tylko swoim kolegom to nic się tu nie zmieni. Trzeba zmiany myślenia dalekowzroczności,; bo wygrał nie tylko dzięki swoim kolegom, ale większej części mieszkańców. I chciałbym, że by o tym pamiętał.
Dodano: 05.11.2018 23:11    Przez: ~ Nadzieja
Koninioki to ludzie pomysłowi hahaha !
Dodano: 06.11.2018 12:33    Przez: ~Hania
Chciałeś zmiany, to mogłeś zagłosować na Dobrą Zmianę, teraz to będzie tak jak było i nic się nie zmieni, tylko się zamienią stołkami PO z SLD.
Dodano: 06.11.2018 19:39    Przez: ~I tyle
Wieczór wyborczy na żywo LM sztabu "PO" Wszyscy odwróceni plecami do kamery .Czyżby się wstydzili swojego kandydata P.Korytkowskiego ?
Dodano: 05.11.2018 23:50    Przez: ~PN
Ciebie sie zapewne wstydzą...
Dodano: 06.11.2018 01:18    Przez: ~Pn
D. Tusk:Przy dzisiejszych standardach moje wnuki byłyby w radzie nadzorczej Orlenu.
Dodano: 06.11.2018 01:23    Przez: ~On
proszę was dlaczego ma być inaczej niż za Józefa przecież platforma rządziła w koninie w radzie miasta a wice prezydentem był człowiek z Platformy pan Lorek wiec co ma się zmienić w Koninie tylko tyle że za pare lat nie będzie kopalni i jednej elektrowni ,za to więcej miejsc płatnego parkowania.
Dodano: 06.11.2018 02:39    Przez: ~zdzwiony
LM proszę o zainteresowanie się wpisami niejakiego Pn ,który notorycznie obraża ludzi i partię rządzącą oraz Prezydenta Polski.
Dodano: 06.11.2018 07:53    Przez: ~czytelnik
Tak, warto zainteresowac sie wpisami hejtera pisowskiego onicku Pn, ktory szerzy mowe nienawisci wzgledem polityko PO, .N czy SLD. Tuvsue zgadzam z toba.
Dodano: 06.11.2018 10:14    Przez: ~Pn
Prezydencie nie daj sie wkręcić we współpracę z nikim! Zrobią źle, będzie na Ciebie. Działaj i buduj Nam Miasto SAM. Powodzenia. Twój wyborca.
Dodano: 06.11.2018 08:24    Przez: ~żadnych układów
Panie Chojnacki żadnej współpracy z KO.
Dodano: 06.11.2018 08:52    Przez: ~ewa
popieram....p Piotrze buduj bez kasy i jeszcze z ciężkim budżetem aaa za 5 lat Koniniacy zobaczą zrealizowany cały program o którym mówił pan publicznie czas pokaże .....
Dodano: 06.11.2018 09:32    Przez: ~czas
Zadnych ukladow -=popieram ten apel. Prezydent tak zniebawidzony przez fabatyjow PiS u powinien ich omijac szerokim lukiem.
Dodano: 06.11.2018 10:15    Przez: ~Pn
Jak najdalej od PO. Politycy PiS-u powinni mieć swoją godność.
Dodano: 06.11.2018 19:42    Przez: ~Witek
Jak będzie PO SLD to kontynuacja i wykiwanie znacznej części wyborców. Najlepszy by był PO PiS krótko mówiąc Pan Choinacki na wiceprezydenta. I praca dla mieszkańców. Bez dużej kasy (z Warszawy kasa z unii) nic dobrego tu się nie wydarzy. Czy totalność zagości w Koninie ze szkodą dla mieszkańców czas pokarze za 5 lat rozliczymy albo będzie praca dla mieszkańców i to nie za miskę ryżu albo żegnamy obywatela na tym stanowisku
Dodano: 06.11.2018 08:28    Przez: ~Banksy
ja bym nikogo nie brał to tanga
Dodano: 06.11.2018 09:33    Przez: ~rou
sollo p Piotrze
Dodano: 06.11.2018 09:40    Przez: ~po
ej no było poparcie dla P Korytkowskiego z Warszawy ,Poznania,Łodzi i innych (europejskich miast) wiec poradzi sobie bez p Chojnackiego i Pisu
Dodano: 06.11.2018 09:44    Przez: ~rty
wymienia na Sld
Dodano: 06.11.2018 10:09    Przez: ~ewsd
Konus skreslil Konin wiec katecheta zbędny naszemu Prezydentowi.
Dodano: 06.11.2018 10:16    Przez: ~Pn
pn -czas pokaże aa ty nie w Ościsłowie ???? czy chcesz do Doliny energi
Dodano: 06.11.2018 12:50    Przez: ~ert
Szanowny Panie Prezydencie! Życzę Panu owocnej prezydentury, aby zawsze wsłuchiwał się Pan w głos społeczeństwa i potrafił z tego wyciągać wnioski. W Koninie jest bardzo dużo do zrobienia, np.:1. Miejsca pracy dla młodych ludzi, ale nie za najniższą krajową, bo z tego wyżyć się nie da.2. Wynagrodzenia dla osób, które pracują wiele lat, i z których pensji też nie da się wyżyć. Doskonale Pan się orientuje, jak wyglądają zarobki w Koninie.3. Możliwość godnego życia dla matek wychowujących samotnie dzieci. Mam tu na myśli warunki mieszkaniowe. Są w Koninie matki, które w mieszkaniu 30 m/2 mieszkają z dwójką a nawet z trójką dzieci i do tej pory nie miały szansy, aby polepszyć swój byt. 4. Obniżenie kosztów pobytu dla starszych ludzi w Domu Opieki Społecznej. (Kobieta pracując w markecie za pensję 1530 zł netto, jak ma zająć się swoją starszą matką?).Są to nieliczne problemy, z którymi uważam należy się zmierzyć.
Dodano: 06.11.2018 10:19    Przez: ~Katolik
"Kobieta pracując w markecie za pensję 1530 zł netto, jak ma zająć się swoją starszą matką?" Zadaj lepiej to pytanie Kaczyńskiemu i Dudzie, ktorzy obniżając wiek emerytalny tak naprawde skazuja taka kobiete na 40% tego, co zarabia. Latwo policzyyc jaka to bedzie kwota..
Dodano: 06.11.2018 12:42    Przez: ~Pn
P.S. Moja pomylka - nie 40 a 30%.
Dodano: 06.11.2018 12:42    Przez: ~Pn
pn do doliny energi
Dodano: 06.11.2018 12:52    Przez: ~ado
4 z 7
<<1234567>>
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO