WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

Konin to cebulaki przybyli ze wsi do kopalni,tu nie ma więzi społecznej, tysiące wyjechało z tego miasta,bez perspektyw.Prezydent powinien zmienić mentalność Koninian inaczej nic z tego ! To cebule ! Region się kończy trudne decyzje !
Dodano: 05.11.2018 22:57    Przez: ~Ed
Panie Chojnacki my Pana elektorat nie życzymy sobie żadnej koalicji z PO
Dodano: 05.11.2018 23:07    Przez: ~arek
Wy to se teraz niewiele mozecie.
Dodano: 06.11.2018 01:17    Przez: ~Pn
Absolutnie żadnej koalicji z PO, to jest zagrywka polityczna aby ewentualnie wyciągnąć kasę od rządu, na to nie może być zgody. Wygrało PO w Koninie niech teraz sami sobie radzą.
Dodano: 06.11.2018 19:35    Przez: ~Symp. PiS
Dzisiaj trzeba stworzyć atrakcyjne miejsca pracy dla ludzi z Konina; i to jest najważniejsze!!! Reszta sama się ułoży, bo w Koninie ludzie są przedsiębiorczy i pomysłowi. Widać to np. w starej części Konina powstają sklepy z odzieżą i restaurację, które powstają i upadają bo ludzi nie stać na pewne rzeczy. Jeżeli nowy prezydent będzie dawał poczucie bezpieczeństwa tylko swoim kolegom to nic się tu nie zmieni. Trzeba zmiany myślenia dalekowzroczności,; bo wygrał nie tylko dzięki swoim kolegom, ale większej części mieszkańców. I chciałbym, że by o tym pamiętał.
Dodano: 05.11.2018 23:11    Przez: ~ Nadzieja
Koninioki to ludzie pomysłowi hahaha !
Dodano: 06.11.2018 12:33    Przez: ~Hania
Chciałeś zmiany, to mogłeś zagłosować na Dobrą Zmianę, teraz to będzie tak jak było i nic się nie zmieni, tylko się zamienią stołkami PO z SLD.
Dodano: 06.11.2018 19:39    Przez: ~I tyle
Wieczór wyborczy na żywo LM sztabu "PO" Wszyscy odwróceni plecami do kamery .Czyżby się wstydzili swojego kandydata P.Korytkowskiego ?
Dodano: 05.11.2018 23:50    Przez: ~PN
Ciebie sie zapewne wstydzą...
Dodano: 06.11.2018 01:18    Przez: ~Pn
D. Tusk:Przy dzisiejszych standardach moje wnuki byłyby w radzie nadzorczej Orlenu.
Dodano: 06.11.2018 01:23    Przez: ~On
proszę was dlaczego ma być inaczej niż za Józefa przecież platforma rządziła w koninie w radzie miasta a wice prezydentem był człowiek z Platformy pan Lorek wiec co ma się zmienić w Koninie tylko tyle że za pare lat nie będzie kopalni i jednej elektrowni ,za to więcej miejsc płatnego parkowania.
Dodano: 06.11.2018 02:39    Przez: ~zdzwiony
LM proszę o zainteresowanie się wpisami niejakiego Pn ,który notorycznie obraża ludzi i partię rządzącą oraz Prezydenta Polski.
Dodano: 06.11.2018 07:53    Przez: ~czytelnik
Tak, warto zainteresowac sie wpisami hejtera pisowskiego onicku Pn, ktory szerzy mowe nienawisci wzgledem polityko PO, .N czy SLD. Tuvsue zgadzam z toba.
Dodano: 06.11.2018 10:14    Przez: ~Pn
Prezydencie nie daj sie wkręcić we współpracę z nikim! Zrobią źle, będzie na Ciebie. Działaj i buduj Nam Miasto SAM. Powodzenia. Twój wyborca.
Dodano: 06.11.2018 08:24    Przez: ~żadnych układów
Panie Chojnacki żadnej współpracy z KO.
Dodano: 06.11.2018 08:52    Przez: ~ewa
popieram....p Piotrze buduj bez kasy i jeszcze z ciężkim budżetem aaa za 5 lat Koniniacy zobaczą zrealizowany cały program o którym mówił pan publicznie czas pokaże .....
Dodano: 06.11.2018 09:32    Przez: ~czas
Zadnych ukladow -=popieram ten apel. Prezydent tak zniebawidzony przez fabatyjow PiS u powinien ich omijac szerokim lukiem.
Dodano: 06.11.2018 10:15    Przez: ~Pn
Jak najdalej od PO. Politycy PiS-u powinni mieć swoją godność.
Dodano: 06.11.2018 19:42    Przez: ~Witek
Jak będzie PO SLD to kontynuacja i wykiwanie znacznej części wyborców. Najlepszy by był PO PiS krótko mówiąc Pan Choinacki na wiceprezydenta. I praca dla mieszkańców. Bez dużej kasy (z Warszawy kasa z unii) nic dobrego tu się nie wydarzy. Czy totalność zagości w Koninie ze szkodą dla mieszkańców czas pokarze za 5 lat rozliczymy albo będzie praca dla mieszkańców i to nie za miskę ryżu albo żegnamy obywatela na tym stanowisku
Dodano: 06.11.2018 08:28    Przez: ~Banksy
ja bym nikogo nie brał to tanga
Dodano: 06.11.2018 09:33    Przez: ~rou
sollo p Piotrze
Dodano: 06.11.2018 09:40    Przez: ~po
ej no było poparcie dla P Korytkowskiego z Warszawy ,Poznania,Łodzi i innych (europejskich miast) wiec poradzi sobie bez p Chojnackiego i Pisu
Dodano: 06.11.2018 09:44    Przez: ~rty
wymienia na Sld
Dodano: 06.11.2018 10:09    Przez: ~ewsd
Konus skreslil Konin wiec katecheta zbędny naszemu Prezydentowi.
Dodano: 06.11.2018 10:16    Przez: ~Pn
pn -czas pokaże aa ty nie w Ościsłowie ???? czy chcesz do Doliny energi
Dodano: 06.11.2018 12:50    Przez: ~ert
Szanowny Panie Prezydencie! Życzę Panu owocnej prezydentury, aby zawsze wsłuchiwał się Pan w głos społeczeństwa i potrafił z tego wyciągać wnioski. W Koninie jest bardzo dużo do zrobienia, np.:1. Miejsca pracy dla młodych ludzi, ale nie za najniższą krajową, bo z tego wyżyć się nie da.2. Wynagrodzenia dla osób, które pracują wiele lat, i z których pensji też nie da się wyżyć. Doskonale Pan się orientuje, jak wyglądają zarobki w Koninie.3. Możliwość godnego życia dla matek wychowujących samotnie dzieci. Mam tu na myśli warunki mieszkaniowe. Są w Koninie matki, które w mieszkaniu 30 m/2 mieszkają z dwójką a nawet z trójką dzieci i do tej pory nie miały szansy, aby polepszyć swój byt. 4. Obniżenie kosztów pobytu dla starszych ludzi w Domu Opieki Społecznej. (Kobieta pracując w markecie za pensję 1530 zł netto, jak ma zająć się swoją starszą matką?).Są to nieliczne problemy, z którymi uważam należy się zmierzyć.
Dodano: 06.11.2018 10:19    Przez: ~Katolik
"Kobieta pracując w markecie za pensję 1530 zł netto, jak ma zająć się swoją starszą matką?" Zadaj lepiej to pytanie Kaczyńskiemu i Dudzie, ktorzy obniżając wiek emerytalny tak naprawde skazuja taka kobiete na 40% tego, co zarabia. Latwo policzyyc jaka to bedzie kwota..
Dodano: 06.11.2018 12:42    Przez: ~Pn
P.S. Moja pomylka - nie 40 a 30%.
Dodano: 06.11.2018 12:42    Przez: ~Pn
pn do doliny energi
Dodano: 06.11.2018 12:52    Przez: ~ado
4 z 7
<<1234567>>
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO