WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

Na wstępie Szanowny Pan Zenon powiedział, ze dzięki PIS obywatele polscy maja większe pensje i jest nadwyżka w budzecie. Reasumując jest to prawda, ale biorąc pod uwage podatki, które są podwyższane diametralnie przeciętny obywatel traci na tym więcej (ceny paliwa a z tym wraz ceny produktów w sklepach). Wiadomo przeciętnemu Kowalskiemumu pasuje ze dostanie 100-200 zł więcej, aczkolwiek podsumowując on nie zdaje sobie sprawy ze w ciągu miesiąca straci wiecej pieniędzy na rzecz kraju, bo dla niego co to jest to 10gr na 1l. Rząd żeby mógł coś dać musi najpierw to mieć, z nieba się to nie bierze. Wiec jest to błędne koło, niekorzystne na obywatela niestety.
Dodano: 06.11.2018 14:34    Przez: ~Staram
no to teraz widzisz jakie wizje i marzenia dla Konina ma p Korytkowski tylko że tamci mają kasę a Konin- marzenia poczekamy aż zacznie się wycofywać z obietnic
Dodano: 06.11.2018 16:28    Przez: ~czas....
Do Konina teraz masowo zaczną napływać inwestorzy i tworzyć nowe miejsca pracy z dobrymi zarobkami. Młodzi, którzy powyjeżdzali na Zachód, za chlebem będą wracać do ukochanego Konina, jako że Pan Prezydent Korytkowski swą sprawną ręką zmieni nasze miasto w "Zieloną wyspę", tak jak to uczynił Premier D. Tusk z Polską ?
Dodano: 06.11.2018 20:17    Przez: ~Marzyciel
W Uniejowie buduje się kolejne baseny oraz kolejny duży hotel. A tu w Koninie choć mamy gorace źródła nie potrafimy z tych dobrodziejstw korzystać to nasza szansa. Mam nadzieję, że nowy Prezydent zrobi coś w tym kierunku!
Dodano: 06.11.2018 14:53    Przez: ~xarysa
w bajki wierzysz bo ja nie
Dodano: 06.11.2018 15:53    Przez: ~xd
ale masz gościu odjazd
Dodano: 06.11.2018 16:24    Przez: ~ala
Pan Korytkowski coś zrobi ?
Dodano: 06.11.2018 20:19    Przez: ~Wierzysz w to ?
Pn to zfrustrowsny komuch i ma pewien kompleks domyśldzie się jaki. Aha tabletki zmień proponuję z vit. C na psycholek
Dodano: 06.11.2018 16:02    Przez: ~Ass
Powiem wam ze zygam juz ta polityka wasza tym WP Onetem TVN Polsatem.usunalem aplikacje w tel nie czytam wiadomosci wogole tvn polsatu tez nie ogladam.wali mnie juz co pisza na nasz kraj niemieckie swinie.e.mlzna tego czytac i sluchac ble.A ten imbecyl Pn to naprawde musi byc chory czlowiek.
Dodano: 06.11.2018 17:32    Przez: ~Słony
Pn jest przesiąknięty nienawiścią do szpiku kości, czy on tą nienawiść wyssał z mlekiem matki ? Kim byli jego rodzice, że takiego złego człowieka wydali na świat ?
Dodano: 06.11.2018 20:23    Przez: ~Miłuj bliżniego !
Pn to polityczno-religijny onanizator chory czlowiek.cale dnie wypisuje debilizmy a co najlepsze wszystkim odpisuje. Nie jest to normalne az prosi sie o konsultacje psychiatryczno-geriatrycza.
Dodano: 06.11.2018 17:50    Przez: ~Xanax
Tak każdemu odpowiada na zamieszczony komentarz, a w szczególności atakuje komentujących popierających PiS, no i przy tym ubliża. To samo czyni troll o nicku "Q", ten bardzo atakuje PiS i Kościół, też zionie nienawiścią. Tacy są ludzie nie wierzący w Boga.
Dodano: 06.11.2018 20:28    Przez: ~Wierzący
Bo to pedały
Dodano: 06.11.2018 20:49    Przez: ~Q rypie Pn
Koninianin wybrali Nowickiego bis ha ha ha
Dodano: 06.11.2018 18:09    Przez: ~Ha ha
Koninianie wybrali Nowickiego bis
Dodano: 06.11.2018 18:10    Przez: ~Ha ha
LM proszę o zainteresowanie się wpisami niejakiego Pn ,który notorycznie obraża ludzi i partię rządzącą oraz Prezydenta Polski.
Dodano: 06.11.2018 19:09    Przez: ~czytelnik
Jak słyszę hasła typu pis dał 500 to ogarnia mnie pusty smiech przecież pis nie ma swoich pieniędzy to są nasze wspólne wczesniej zabrane bez względu czy ktoś jest za pisem czy po itd a druga kwestia to taka że jak nie bedzie kogoś z pisu przy władzy to pieniędzy nie bedzie haha powtarzam pis nie ma swoich pieniędzy. Zasada jest prosta nie ma co się pompowac jeden na drugiego bo o to chodzi nierobom politykom. My szaraki sie drapiemy a oni biora potężna kasę i się śmieją. Z humorem trzeba żyć.
Dodano: 06.11.2018 20:52    Przez: ~Antypolityka
Poprzedni rząd za to dbało swoich obywateli.Dbał tylko o własne pełne konta a nam mydlił oczy.Odcięli zasiłek pogrzebowy,ubecy żyli godnie ,wiek emerytalny jaki był?Człowieku zejdź na ziemię i wyłącz TVN niemiecką stację ,która wam mydli mózgi.
Dodano: 06.11.2018 22:59    Przez: ~PO to dno
Wszystko coraz droższe przez 500 które pis rozdaje lekką ręką bez względu na stan cywilny i społeczny. Przez to idąc do sklepu wydaję coraz więcej i tankuję coraz drożej i nie mam 500 ..... widocznie samotnym się nic nie należy?
Dodano: 06.11.2018 23:15    Przez: ~Tylko PO
Jacy wy wszyscy naiwni jestescie. Jaki znaczenie ma nazwa partii skoro klamcy sa tu i tu. Tudk SPRZEDAL NA LEGALU pol Polski a misiewicze i rydzyki okradaja nas bezczelnie z pensji kazdego dnia. k**wy i prostytutki nie uczciwi ludzie.
Dodano: 08.11.2018 07:49    Przez: ~Emi
6 z 7
<<1234567>>
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO