WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

Jakiś młody koninianin twierdzi że mamy tyle pracy że można sobie wybierać... chyba cie gościu główka boli. W tym mieście zawsze był problem że jak stracisz robote to znajdziesz jakiś shit za najniższą albo pojedziesz do niemiec. Dwie opcje. Tutaj brakuje inwestora, dużej korporacji. Bo pracując u prywaciarza z europejskiej nie utrzymasz rodziny..... a co z tymi bardziej ambitnymi co chcieli się wykształcić? mają pracować w Modle na produkcji tylko dlatego że miasto jest nieudolne i w ciągu dwóch kadencji byłego prezydenta mieliśmy marne inwestycje ? jeśli jakakolwiek firma powstała to w St. Mieście jak już a nie w Koninie !
Dodano: 06.11.2018 23:21    Przez: ~bez jaj
I co pisiory, zatkało kakao !?!?
Dodano: 07.11.2018 07:21    Przez: ~Xyz
ZatKaO twoja stara i wysrac cie nie mogla haha
Dodano: 07.11.2018 10:27    Przez: ~Wer
widzę że ludzie wybrali kolegę byłego prezydenta i dalej będziecie mieli więcej dróg rowerowych i imprez i nic więcej a po roku komentarze że nic się tu nie dzieje
Dodano: 07.11.2018 10:10    Przez: ~pozdro
Co za p***roły piszesz IO. Biedakami ( nie wszyscy) jesteśmy dlatego, że przez dziesiątki lat rządów komuna doprowadziła do tego. Oni mają się dobrze, świetnie. Za grosze wykupili wszystko co miało jakąkolwiek wartość, ziemię , nieruchomości. To jak jest w mieście mamy dzięki unijnym dotacjom. Z tego musieli się rozliczyć. Natomiast dali zarobić swoim.
Dodano: 07.11.2018 20:43    Przez: ~Niestety komuna dalej będzi
po co te drogi rowerowe i tak rowerzyści po nich nie jeżdżą bo lepiej pchać się pod samochody przepisów najpierw rowerzystów nauczyć bo konin to 100 lat za murzynami
Dodano: 08.11.2018 01:20    Przez: ~s.k
Konin to nie Bangladesz i drugie Chiny zeby truć ludzi tylko dlatego ze nasi dziadkowie i ojcowie pracowali w kopalniach. Syf rak pluc i rozryty teren wzdluz i wszerz. Jesresmy inteligentni, pracowici tylko pracujemy za pol darmo. I tak prezesiki przy korycie będą nas okradac i zadna kopalnia tego NIE ZMIENI. czas na zmiane myslenia. Nie kosztem naszego zdrowia.
Dodano: 08.11.2018 07:44    Przez: ~Emi
Tak wyszło że nie mam pracy Koninie. Wyjechałem. To Francji to pracy żeby nie było Polsce. dużo Polaku pracuje koło mnie. Okolice konina
Dodano: 08.11.2018 19:37    Przez: ~Tomek
Po wyborach energia 30 % w górę ,dzieje się !
Dodano: 17.11.2018 09:25    Przez: ~Gość
7 z 7
<<1234567
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO