WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z. Chojnacki i P. Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

Dodano: 5.11.2018 15:52
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki pogratulował zwycięstwa Piotrowi Korytkowskiemu. Prezydent elekt jeszcze wczoraj wieczorem podkreślił, że ważna będzie dla niego współpraca dla dobra miasta.

Gratulacje, słowa wsparcia i spokojna, rzeczowa oraz kulturalna rozmowa odbyła się w naszym studiu. Spotkanie dwóch kandydatów na prezydenta Konina zakończyło wieczór wyborczy. W jego trakcie Zenon Chojnacki oficjalnie pogratulował zwycięzcy i zapowiedział, że będzie trzymał kciuki za realizację wyborczych obietnic.

- To nie będzie łatwych 5 lat. Przed nami ogromne problemy. Mamy kilka trudnych tematów, a rządzenie w Koninie jest coraz trudniejsze – mówił Zenon Chojnacki. - Zachęcam do współpracy i otwarcia się na nowe – dodał.

Wybrany na prezydenta miasta Piotr Korytkowski przyznał, że deklaracja współpracy jest dla niego ważna.

- Jeśli nie będzie Ościsłowa to co da rząd, żeby nasz region wyszedł obronną ręką. Jeżeli będzie program kompensacyjny związany z tym, że zaraz ludzie będą tracili pracę to nie wyobrażam sobie, żeby nie wszystkie ręce były na pokładzie. Będziemy musieli działać ponad podziałami – mówi Piotr Korytkowski.

Przyszły prezydent zadeklarował również, że chce dzielić się władzą.

- Nie chcę być jednowładcą w mieście. Od prezydenta zależy wszystko, jeśli chodzi o realizację tego co zaproponuje rada. Chciałbym dać więcej władzy organizacjom pozarządowym. To tam skupiają się pomysły i pewne wizje związane z funkcjonowaniem miasta – mówi Piotr Korytkowski.

W najbliższym czasie Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna będzie rozmawiać na temat obsadzenia stanowisk wiceprezydentów oraz koalicji w Radzie Miasta.

- Aby skutecznie prezydent mógł realizować to co leży w jego kompetencjach to musi pozyskiwać jak największe poparcie wśród radnych. Biorąc pod uwagę to, że jestem z komitetu, który uzyskał 9 mandatów w Radzie Miasta Konina, to do tej skutecznej większości potrzebnych jest 12 mandatów. W najbliższych dniach będziemy starali się taką siłę sformować – mówił Piotr Korytkowski.

Kontrkandydaci w wyścigu o prezydencki fotel zaapelowali do mediów o 100 dni spokoju dla nowo wybranego włodarza.

- Prosiłbym, żeby przypatrywać się i oczekiwać za około 100 dni informacji o tym, co zastałem w mieście i jak będzie przebiegała praca – mówił Piotr Korytkowski.

- Taki oddech jest potrzebny. Dajmy szansę – dodał Zenon Chojnacki.

  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy
  • Z.Chojnacki i P.Korytkowski w LM.pl. Jest chęć współpracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejsca pracy nam potrzebne, nic więcej. Bez tego nie będzie nowo zakładanych rodzin, młodzi wyjadą za pracą
Dodano: 5.11.2018 16:06    Przez: ~Praca
Fajnie, gdyby swoje przywiązania partyjne obaj Panowie odłożyli na bok a skupili sie rzeczywiscie na pracy dla dobra miasta i godnie wspolpracowali. Wtedy bylby piekny pstryczek w nos dla tych, co nie wybierali gospodarza tylko byli przeciwni ktorejs z parti.
Dodano: 5.11.2018 16:17    Przez: ~Lm
Brawo Panowie zawiążcie koalicję dla dobra nas wszystkich. Bez komuchów. Macie szansę coś zrobić w Koninie
Dodano: 5.11.2018 16:10    Przez: ~Realista
Patrzcie na to. Przed wyborami wszyscy mówili ze Ościsłowo będzie, a tu nagle że nie wiadomo czy będzie. Czuję się trochę oszukany. 18 tysięcy ludzi związanych z Kopalnią i Elektrownią gdzie pójdzie do pracy ? Może 1/10 tego pójdzie do tego niby wodoru, a reszta ? Chyba jak w tym Konwarcie cos w końcu ruszy to się przekwalifikują i będą szyć eko torby z technologią wodorową.. Przed wyborami wszystko pięknie ładnie, a po wyborach już się mówi inaczej. Szkoda..
Dodano: 5.11.2018 16:08    Przez: ~Byłanadzieja
Oby tylko skończył się nepotyzm i zatrudnianie swoich... tak jak za Józefa ... Panie prezydencie proszę położyć temu kres... Marika Nowicka w urzędzie syn byłego prezydenta w wodociagach..
Dodano: 5.11.2018 16:23    Przez: ~Wyborca

KOMENTARZE

Jakiś młody koninianin twierdzi że mamy tyle pracy że można sobie wybierać... chyba cie gościu główka boli. W tym mieście zawsze był problem że jak stracisz robote to znajdziesz jakiś shit za najniższą albo pojedziesz do niemiec. Dwie opcje. Tutaj brakuje inwestora, dużej korporacji. Bo pracując u prywaciarza z europejskiej nie utrzymasz rodziny..... a co z tymi bardziej ambitnymi co chcieli się wykształcić? mają pracować w Modle na produkcji tylko dlatego że miasto jest nieudolne i w ciągu dwóch kadencji byłego prezydenta mieliśmy marne inwestycje ? jeśli jakakolwiek firma powstała to w St. Mieście jak już a nie w Koninie !
Dodano: 06.11.2018 23:21    Przez: ~bez jaj
I co pisiory, zatkało kakao !?!?
Dodano: 07.11.2018 07:21    Przez: ~Xyz
ZatKaO twoja stara i wysrac cie nie mogla haha
Dodano: 07.11.2018 10:27    Przez: ~Wer
widzę że ludzie wybrali kolegę byłego prezydenta i dalej będziecie mieli więcej dróg rowerowych i imprez i nic więcej a po roku komentarze że nic się tu nie dzieje
Dodano: 07.11.2018 10:10    Przez: ~pozdro
Co za p***roły piszesz IO. Biedakami ( nie wszyscy) jesteśmy dlatego, że przez dziesiątki lat rządów komuna doprowadziła do tego. Oni mają się dobrze, świetnie. Za grosze wykupili wszystko co miało jakąkolwiek wartość, ziemię , nieruchomości. To jak jest w mieście mamy dzięki unijnym dotacjom. Z tego musieli się rozliczyć. Natomiast dali zarobić swoim.
Dodano: 07.11.2018 20:43    Przez: ~Niestety komuna dalej będzi
po co te drogi rowerowe i tak rowerzyści po nich nie jeżdżą bo lepiej pchać się pod samochody przepisów najpierw rowerzystów nauczyć bo konin to 100 lat za murzynami
Dodano: 08.11.2018 01:20    Przez: ~s.k
Konin to nie Bangladesz i drugie Chiny zeby truć ludzi tylko dlatego ze nasi dziadkowie i ojcowie pracowali w kopalniach. Syf rak pluc i rozryty teren wzdluz i wszerz. Jesresmy inteligentni, pracowici tylko pracujemy za pol darmo. I tak prezesiki przy korycie będą nas okradac i zadna kopalnia tego NIE ZMIENI. czas na zmiane myslenia. Nie kosztem naszego zdrowia.
Dodano: 08.11.2018 07:44    Przez: ~Emi
Tak wyszło że nie mam pracy Koninie. Wyjechałem. To Francji to pracy żeby nie było Polsce. dużo Polaku pracuje koło mnie. Okolice konina
Dodano: 08.11.2018 19:37    Przez: ~Tomek
Po wyborach energia 30 % w górę ,dzieje się !
Dodano: 17.11.2018 09:25    Przez: ~Gość
7 z 7
<<1234567
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO