WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Polityczne samobójstwo na inaugurację prezydenckiej kadencji?

KONIN JEST NASZ

Dodano: 8.11.2018 23:06

Wiele osób obawia się jednak, że do takiego kataklizmu bardzo nas przybliża kontynuacja dotychczasowych rządów, za jaką dość powszechnie jest uważany powrót do władzy w jakiejkolwiek roli Józefa Nowickiego albo jego ludzi.

Czy jest w takim razie możliwe jeszcze jakieś trzecie wyjście? Owszem: zawarcie sojuszu z... mieszkańcami Konina. Wystarczy przecież realizować politykę zgodną z interesem samego miasta, by opozycja nie była w stanie głosować przeciwko propozycjom, które będą miały poparcie koninian. To wymaga oczywiście pewnego wysiłku: pełnej jawności poczynań, a więc i rezygnacji z małych i dużych interesików robionych pod stołem, zatrudniania urzędników i pracowników miejskich spółek i instytucji w sposób jawny i w oparciu o czytelne kryteria, i podejmowania w taki sam sposób wszelkich innych decyzji. Tak rządził z całkiem niezłym rezultatem niejeden wójt, burmistrz, czy prezydent z najbardziej znanym spośród tych ostatnich Robertem Biedroniem na czele. Tak wreszcie rządzone bywają od czasu do czasu nawet całe kraje, kiedy jedynym wyjściem jest uformowanie rządu mniejszościowego.

Zgodzę się, że odbudowa zaufania koninian do władz miasta to niełatwe zadanie, ale przecież tak w kampanii wyborczej jak i pierwszych powyborczych wystąpieniach Piotr Korytkowski zobowiązywał się ciężko pracować i zdjął nawet w tym celu marynarkę! Jeśli to była szczera deklaracja, nie widzę żadnych przeszkód przed realizacją najtrudniejszego być może, ale najbardziej korzystnego dla Konina i jego mieszkańców scenariusza.

Bo Konin dość już czasu stracił, pozostając we władzy ludzi, którym się wydawało, że rządzenie miastem polega na rozdzielaniu budżetowych pieniędzy. Potrzebujemy prawdziwych gospodarzy, ludzi z wyobraźnią, którzy rozumieją wyzwania, przed jakimi przyszło nam stanąć.

W kampanii wyborczej Piotr Korytkowski obiecywał mieszkańcom Konina nowych inwestorów i zajęcie się „pracą nad rozwojem miasta, nowymi miejscami pracy i dobrobytem wszystkich mieszkańców”. Trudno bardziej zaprzeczyć własnemu hasłu „czas by dać miastu drugą młodość”, niż zawierając sojusz z ludźmi Józefa Nowickiego, od dwudziestu czterech lat prowadzącego Konin w kierunku, który osiemdziesiąt procent uczestników tegorocznych wyborów zdecydowanie odrzuciło. Taki sojusz przekreśli nie tylko wyborcze obietnice Platformy Obywatelskiej, ale i nadzieje tych 7,5 tys. osób, które uwierzyły Piotrowi Korytkowskiemu, że Józef Nowicki nie wróci już do władzy, jeśli 21 października oddadzą na niego głos. Potężnie też rozczaruje zwolenników komitetu Zmieniamy Konin, których zdecydowana większość poparła go 4 listopada.

Na pewno natomiast pozostaną przy nim wyborcy Józefa Nowickiego. Ale ich akurat może nie wystarczyć, żeby za pięć lat dostać się choćby do drugiej tury. W ten oto sposób mariaż z Józefem Nowickim może być dla Piotra Korytkowskiego i konińskiej Platformy jednoznaczny z politycznym samobójstwem.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

poprzednia
strona 2/2
  • Polityczne samobójstwo na inaugurację prezydenckiej kadencji?

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co się dzieje z tymi ludzmi ślepi i głusi mało Po rozgrabiło śmiali wam się w twarz robili ciemną chołotę z was a wy dalej na nich głosujecie to teraz Konin to miasto wegetacji na własne życzenie.BRAWO.
Dodano: 8.11.2018 23:26    Przez: ~Konin
Szybko zapomnieliście jak nas po dymało, jak nic się nie opłaciło w tym kraju i trzeba było wszystko sprzedawać tj. stocznie, elektrownie, cukrownie...itp, i prawie lot sprzedali bo ponoć nierentowny, a dziś przynosi ogromne zyski. Było chyba 16 mega afer, a pieniędzy nie było na nic. Przed wyborami na 500 też nie mieli, jak przegrali to i na pierwsze dziecko obiecali. Przykładów można mnożyć.
Dodano: 9.11.2018 02:03    Przez: ~titi
Jeśli Korytkowski postawi na młodych i wykształconych ludzi i dokona zmian w magisterskie kierując się kompetencjami a nie polityką, to wiele zdziała. Jeśli postawi na polityków to będzie kiepskim Prezydentem. Trzymam kciuki i daję mu szansę.
Dodano: 8.11.2018 23:38    Przez: ~Kolega
A ja nie, niech mają co chcieli ...konsekwencje przyjdą wkrótce; a nie ma gorszej sytuacji jak zawiedziona nadzieja!
Dodano: 9.11.2018 00:19    Przez: ~nowoczesna
a cię kolego to 500+ boli mniej dla ryczących oderwanych od koryta zostanie. Po najgorsze rządy w historii. Ale SB miało dobrze to dlatego tak piszecie. kwik !
Dodano: 9.11.2018 00:15    Przez: ~Konin

KOMENTARZE

Co się dzieje z tymi ludzmi ślepi i głusi mało Po rozgrabiło śmiali wam się w twarz robili ciemną chołotę z was a wy dalej na nich głosujecie to teraz Konin to miasto wegetacji na własne życzenie.BRAWO.
Dodano: 08.11.2018 23:26    Przez: ~Konin
A ten artykuł to czysty przykład na to jak Pan redaktor forsuje Zmieniamy Konin bo siedział u nich w sztabie na wyborach, byleby "wcisnąć" swoich Korytkowskiemu. Totalna masakra...
Dodano: 08.11.2018 23:39    Przez: ~Żenua
Przestań chłopie powtarzać durnowate przekazy propagandy tzw. dobrej zmiany. Tak jak Polska jest rozgrabiana, deprecjonowana, upodlana i żałosna pod rządami kartoflanej mafii oraz jej żołnierzyków w rodzaju Misiewiczów, Obajtków oraz podobnych im Pisiewiczów tego nie było jeszcze w historii. Ale czegóż można oczekiwać od takich nieudaczników z menażerii pisowskiej skoro nie potrafią oni niczego pożytecznego do końca zdziałać? No chyba że chodzi o rozdawanie kasy, niszczenie armii, niszczenie sądów i trybunałów, niszczenie szkolnictwa, awanturnictwa międzynarodowego i tysiąca innych działań charakterystycznych dla zakompleksionych ciemniaków postrzegających świat z perspektywy zahukanego kundelka.
Dodano: 08.11.2018 23:43    Przez: ~Zdzich@
a cię kolego to 500+ boli mniej dla ryczących oderwanych od koryta zostanie. Po najgorsze rządy w historii. Ale SB miało dobrze to dlatego tak piszecie. kwik !
Dodano: 09.11.2018 00:15    Przez: ~Konin
Szybko zapomnieliście jak nas po dymało, jak nic się nie opłaciło w tym kraju i trzeba było wszystko sprzedawać tj. stocznie, elektrownie, cukrownie...itp, i prawie lot sprzedali bo ponoć nierentowny, a dziś przynosi ogromne zyski. Było chyba 16 mega afer, a pieniędzy nie było na nic. Przed wyborami na 500 też nie mieli, jak przegrali to i na pierwsze dziecko obiecali. Przykładów można mnożyć.
Dodano: 09.11.2018 02:03    Przez: ~titi
Zwolennicy dobrej zmiany zagłosowaliby na krowę, gdyby startowała w wyborach do samorządu i miała na sobie logo ich partii. Do rady z tej listy weszły osoby, które mają trudności z pisaniem, nie mają zielonego pojęcia co to jest "miasto", ale będą realizować linię swojej partii. Jak w takim towarzystwie będzie się czuł pan Waszkowiak, pan Eltman? Nie można zawierać sojuszy z Sierpuchowem. Są w tej radzie osoby godne uwagi do współpracy samorządowej. Nie po to wybraliśmy "miasto warte zachodu", żeby się pchać do "miasta wartego wschodu"!
Dodano: 09.11.2018 05:20    Przez: ~Felek Stankiewicz
P Olejnik, ale Ty masz jadu w sobie jesteś żenujący.
Dodano: 09.11.2018 05:43    Przez: ~Vioteczka
@Vioteczka - pan Okeynik dlugo jeszcze nedzie kopal lezacego. Oj dlugo. Jego nienawisc jest przeogromna. Takue podejscie szkodzi nie temu, ktirego kopie, ale jemu samemu. Kiedy pan przystopujesz?
Dodano: 09.11.2018 06:09    Przez: ~Pn
Lm usuwa komentarze!!! Tfu
Dodano: 09.11.2018 09:33    Przez: ~Podpis...
avatar Vox populi ,vox dei.Mieszkańcy się wypowiedzieli i nie chcą ani kopalni ,ani eletrowni,ani hutyy, ani innych zakładów u siebie.Chcą wyjeżdzać do pracy u Szkopa przy usuwaniu nawozu spod zwierząt, a kobiety zarabiac w ich domach publicznych.Dzieci niech emigrują do duzych miast za szkołą i pracą.Tak chcieli i wybrali zeby bylo tak jak było.Teraz czas na podwyzki podatków,biletówz MZK, śmieci,wody i wszystkiego co się da. Brawo mieszkańcy Konina,brawo!
Dodano: 09.11.2018 09:53    Przez: Tomasz Kobrzycki
@titi-sriti - dymue to cie pis. Ja i ten caly nasz region. Od 3 lat nie ma kto papierka A4 (jednej kartki!) podpisac zeby powstala odkrywka. Nie ma tu firm ani inwestorow a pis w imie walki z prywaciarzem powoduje upadek duzego i tak waznego dla Konina i okolic zakladu. Chłopie historie zostaw historykom! Patrz w przyszlosc a dla Konina (po zamknieciu kopalni) cieniutko sie rysuje. Dlaczego nie drzesz ryja kiedy urzednik pis przesuwa kolejne terminy wydania decyxji dot. Oscislowa??
Dodano: 09.11.2018 10:11    Przez: ~Pn
Przepraszam, ale o jakiej transparentności pisze redaktor w stosunku do Prezydenta m. Słupska R.Biedronia. Podczas prezydentury działy straszne rzeczy, a mianowicie - 34-letni Paweł K. (instruktor tańca w Ośrodku Kultury) trafił do aresztu za pedofilię. Wyszło na jaw, że od dłuższego czasu rozpija dzieci i współżyje z 13 i 14-latką. Tygodnik "Polityka" informuje, że Robert Biedroń jest krytykowany również za odrzucenie propozycji Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie w Urzędzie Miasta ankiety antymobbingowej. Gdy nowy prezydent przejął władzę z pracy w Urzędzie odeszło 100 osób. Związki zaw. przeprowadziły ankietę, z której wynikało, że atmosfera pracy jest bardzo zła. Negatywne odpowiedzi na pytania wynosiły 80 %, i były dla pana Biedronia miażdżące. Prawdopodobnie dlatego nie zgodził się na ankietę PIP.
Dodano: 09.11.2018 10:16    Przez: ~Pogodynek
Zmieniamy konin popierając Korytkowskiego ostatecznie staliście się trybikiem układu, z którym rzekomo walczyliście przyczyniając się do tego, że nic się nie zmieniło. W ten sposób PO was zjadło, a waszą decyzję każdy wam przypomni przy następnych wyborach. Powinniście pozostać do końca neutralni, natomiast wybraliście układ, którzy ostatecznie zaorze Konin. Jesteście tacy sami jak oni. Brak różnic. Zapamiętamy.
Dodano: 09.11.2018 10:27    Przez: ~Obserwator życia
Znam Korytkowskiego od wielu lat i stwierdzam, że to nie jest tak lotny umysł, by ogarnąć temat Konina. To bardziej aparatczyk niż wizjoner. Jego prezydentura będzie okresem stagnacji, kolejnej po Pałaszu i Nowickim. W sumie razem będzie to 29 lat. Nie da się tego już odrobić. Niestety Konin przepadł, w wirze układów partyjnych i braku inteligencji jego mieszkańców.
Dodano: 09.11.2018 10:32    Przez: ~Górnik
Żle się stało, że p. Korytkowski został wybrany przez mieszkańców Konina na urząd Prezydenta, to będzie cios poniżej pasa w miasto.
Dodano: 09.11.2018 16:56    Przez: ~Energetyk
~Pn jak TVN
Dodano: 09.11.2018 22:47    Przez: ~bingo
jak Ci się nie podoba Konin to możesz się z niego wyprowadzić. Będzie o jednego pisiora mniej.
Dodano: 10.11.2018 14:03    Przez: ~Arek
Zwycięstwo Korytkowskiego ma wiele przyczyn którymi są przede wszystkim nieporadność, a właściwie zachowawczość i marazm twórczy Nowickiego który obstawiony starymi towarzyszami z PZPR i SLD nie potrafił wykazać się inwencją niezbędną dla nowoczesnego Konina, a Korytkowski reprezentuje opcję polityczną która ma największe osiągnięcia w kreowaniu nowoczesności w życiu gospodarczym i społecznym.
Dodano: 08.11.2018 23:31    Przez: ~Zdzich@
"Korytkowski reprezentuje opcję polityczną która ma największe osiągnięcia w kreowaniu nowoczesności w życiu gospodarczym i społecznym. " - Hellołłłłłłł to chyba w innym kraju żyjesz. Opcja polityczna, o której piszesz potrafi mydlić ludziom oczy i ich łupić samemu się bogacąc. Albo jesteś naiwny jak reszta albo Tobie też na rękę że oni rządzili w państwie i będą rządzić w Koninie. A co do wykreowania życia społecznego to fakt gejów i lesbijek coraz więcej to jest właśnie ich zasługa.
Dodano: 09.11.2018 10:37    Przez: ~max
Dodam Ci Max. Pamiętam jakby wczoraj. Prawa ręka Tusk; super minister ds. cyfryzacji: Michał Boni pytany o to dlaczego w czasie rządów PO przybyło aż tak wielu urzędników podczas gdy mamy boom informatyczny świata odpowiedział mniej więcej: Pani redaktor na cyfryzację brakuje mi rocznie 700 mln zł. Tych pieniędzy nie ma i nie będzie szybko. Trzy lata później partia PiS dała na Plus500 17 miliardów złotych a 4 lata później 23 miliardy złotych przy jednoczesnym wzroście dochodów państwa o 100 miliardów złotych i spadku zadłużenia kraju! Co obiecywała PO przez 8 lat: zmiany prawa, niskie podatki, mało urzędników, cyfryzację. Potworzyli ekipy Palikota do walki z papierkologią. I co? Nie zrobili nawet tych "darmowych" reform w prawie. Wiec jak od nich wymagać modernizacji kraju za pieniądze i ciężką pracę? Przy czym za czasów Tuska dobrze się działo ws. światopoglądowych. Tusk się nie wychylał i niewiele zmieniał. Wcale PO za LGTB nie było ...
Dodano: 09.11.2018 11:28    Przez: ~lo
PO to POlityczne DNO, żadnego sensownego programu dla Polaków, tylko totalny atak na rząd PiS-u. Koninem przez 5 długich lat będzie rządził przedstawiciel PO, czy tak będzie jak za rządu p. Nowickiego z SLD czy może jeszcze gorzej ?
Dodano: 09.11.2018 17:02    Przez: ~Symp. PiS
Jeśli Korytkowski postawi na młodych i wykształconych ludzi i dokona zmian w magisterskie kierując się kompetencjami a nie polityką, to wiele zdziała. Jeśli postawi na polityków to będzie kiepskim Prezydentem. Trzymam kciuki i daję mu szansę.
Dodano: 08.11.2018 23:38    Przez: ~Kolega
:) jako komentarz.
Dodano: 09.11.2018 01:53    Przez: ~titi
Myslisz zapewne o tych z ostatniego zdjęcia w Pałacyku ,oj było ich tam sporo do korytka
Dodano: 09.11.2018 07:32    Przez: ~witek
Witek boli cie to,chciłbyś pewnie też tam być.
Dodano: 09.11.2018 08:23    Przez: ~ewa
Jeśli Korytkowski postawi na młodych i wykształconych ludzi itd. to autor artykułu znów nie ma szans na pracę w magistracie
Dodano: 09.11.2018 08:32    Przez: ~mmm
A dlaczego nie? Każdy chciałby mieć stołek.Nie odbiegam niczym od niektórych tam osób
Dodano: 09.11.2018 08:38    Przez: ~witek
Małyczłek ty już tam nie liż tego roffa Piotrkowi o młodych, bo itak stanowisko masz obiecane pomimo, że nic nie umiesz, nawet jako pierwszy nie jesteś w stanie wejść. Ty nawet na miotle byś nie dał rady, bo albo byś popsuł, albo zgubił. Na miejscu Piotrka to bym Cię całkowicie pominął przy rozdawaniu stołków.
Dodano: 09.11.2018 08:40    Przez: ~lizusplatfus koleganiby
Współczuję mieszkancom Konina...
Dodano: 08.11.2018 23:39    Przez: ~Podpis...
A ja nie, niech mają co chcieli ...konsekwencje przyjdą wkrótce; a nie ma gorszej sytuacji jak zawiedziona nadzieja!
Dodano: 09.11.2018 00:19    Przez: ~nowoczesna
Opozycji? Tez współczuję...
Dodano: 09.11.2018 06:10    Przez: ~Pn
Ja współczuję rodzinie Pn
Dodano: 09.11.2018 11:40    Przez: ~zbiórka na leczenie Pn
będziemy sobie współczuć nawzajem jak się most zawali.
Dodano: 09.11.2018 15:11    Przez: ~czego oczywiście nie życz
Żadna koalicja z PISem! Nigdy! Nie po to oddałem głos na Józefa a później na Piotra żeby teraz PIS współrządził!
Dodano: 08.11.2018 23:44    Przez: ~PiS STOP
Przeciez oni, o czym mowil Mowicki, zawsze byli, sa i neda na NIE. Po prostu jak PO bedzie na takvto oni na nie i bice vwrsa. Tak tovu nich dziala.
Dodano: 09.11.2018 06:12    Przez: ~Pn
No nie wierze ze komuch przegral w koninie
Dodano: 08.11.2018 23:53    Przez: ~Edek
Zmieniamy Konin nie poparło Korytkowskiego. Ponadto jest ewidentnie pompowane przez LM, aż do śmieszności.
Dodano: 09.11.2018 00:24    Przez: ~qwerty
Zmieniamy Konin nie poparło Korytkowskiego. Poparli go wyborcy tego komitetu.
Dodano: 09.11.2018 00:32    Przez: ~ytrewq
@ytrewq a tego nie wiesz ani ty ani ja. Deklaracji liderów, w formie apelu do wyborców, nie było.
Dodano: 09.11.2018 00:56    Przez: ~qwerty
Zmieniamy Konin to jest gromada w stylu Sorosa, czyli Europy dla wszystkich a więc zagłady białej rasy, mieszanego społeczeństwa bezwolnych, bez wyrazu i narodowości ludzi. To pieniądze Sorosa doprowadziły do zmian na świecie, wojen i wędrówki tych, którzy przetrwali. Soros to zbrodniarz przeciwko ludzkości a szczególnie białej rasie. Ci, którzy go nagradzają (jak Komorowski) są jego pokroju.
Dodano: 09.11.2018 02:27    Przez: ~Arjawarta
@Arjawarta - współczuję ci...
Dodano: 09.11.2018 07:30    Przez: ~Pn
Pn, użalaj się nad swoją głupotą i bełkotem.
Dodano: 09.11.2018 08:19    Przez: ~Arjawarta
Dlaczego w tym mieście głosujecie na partie polityczne zamiast na polityków niezrzeszonych?
Dodano: 09.11.2018 00:51    Przez: ~kokoko
Ludzie głosują tak, jak uważają za stosowne. Polityk niezrzeszony, a polityk z partii, to wciąż polityk.
Dodano: 09.11.2018 00:57    Przez: ~qwerty
Niezrzeszony nie ma zaplecza, ukladow....