WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Prezydent bez zastępców i konkretów, ale deklaruje nową jakość

KONIN JEST NASZ

Dodano: 22.11.2018 21:38

Od wczoraj mamy już nowego prezydenta, co samo w sobie jest – po 24 latach rządów lewicy w Koninie – sukcesem, ale poza tym, że został nim Piotr Korytkowski, wciąż nic nie wiemy o tym, jak będzie wyglądało najbliższe pięć lat.

Jeszcze w przeddzień inauguracyjnej sesji nowej Rady Miasta Konina wiadomo było tyle, że PO i SLD wciąż rozmawiają o koalicji, ale żadne ustalenia nie zapadły. Główną przeszkodą są podobno nadmierne apetyty lewicy, która chce dla siebie stanowiska zastępcy prezydenta. Nie będę przytaczał nazwisk, które przy tej okazji padają, bo jest ich trochę, a niektóre są tak egzotyczne, że szkoda miejsca i nerwów Czytelników na ich omawianie.

Tuż przed sesją krążyły spekulacje, że skoro nie ma koalicji, to i wyłonienie przewodniczącego Rady może napotkać przeszkody, ale wybór Wiesława Steinke na to stanowisko przebiegł zaskakująco gładko. Z 23 radnych poparło go aż 14, a więc oprócz dziewiątki radnych z Platformy najprawdopodobniej również trzej przedstawiciele lewicy oraz obaj reprezentanci komitetu Michała Kotlarskiego. Przy czym ludzie PO zapewniają, że z ową piątką radnych nie poczyniono wcześniej żadnych ustaleń na ten temat.

Wystąpienie nowego prezydenta zawierało same przyjemne ogólniki, jak ten, że w relacjach urząd – mieszkańcy zobaczymy nową jakość, bo Piotr Korytkowski chce, „by Konin był miastem obywatelskim i nowoczesnym, słuchającym swoich mieszkańców i reagującym na ich potrzeby”. Ale tego, jak to się ma dokonać, już się nie dowiedzieliśmy. Nowy prezydent podziękował kontrkandydatom, a szczególnie Zenonowi Chojnackiemu za „walkę na argumenty i programy” oraz wyraził nadzieję, że podtrzyma on swoją deklarację gotowości do współpracy na rzecz naszego miasta.

Wśród wyzwań, przed jakimi stanął Konin, wymienił most Unii Europejskiej i geotermię oraz „zaskakującą i smutną podwyżkę opłat na energię cieplną, jaką w tajemnicy przed mieszkańcami utrzymywali do wyborów moi poprzednicy”. - Nie takiego początku oczekiwałem -  wyznał z goryczą.

następna
strona 1/2
  • Prezydent bez zastępców i konkretów, ale deklaruje nową jakość

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To się uśmiałam. W takim razie co p. Korytkowski robił w komisji infrastruktury jako przewodniczący. To właśnie ta komisja za to odpowiada ( ciepło). Również był w komisji finansów. W związku z tym śmiem twierdzić, że ktoś tu mija się z prawdą. Proszę sprawdzić na www.mamprawowiedziec.
Dodano: 22.11.2018 23:15    Przez: ~Ubawiona
Nigdy nie zagłosuję na POPIS ale fajnie że wygrał ktoś inny niż Józef Nowicki. Piotr Korytkowski ma calą masę problemów w mieście. Musi zmierzyć się ze zmianami kadrowymi które Nowicki podobno zabezpieczył stosownymi umowami dla prezesów spółek miejskich. Pierwszy powinien wylecieć Jarecki za ukrywanie nowych stawek przed wyborami, bo nie służy mieszkańcom miasta, a interesowi Józefa Nowickiego. Panie Prezydencie czekamy na ten pierwszy krok.
Dodano: 22.11.2018 22:32    Przez: ~My mieszkańcy Konina.
Trochę czasu? Tzn. ile? Tydzień, miesiąc, kwartał, pół roku, rok? A może kadencję? Jak się staruje w wyborach to należy liczyć się z wygraną i na tą okoliczność wcześniej trzeba mieć przygotowany plan działania oraz ludzi którzy będą ten plan realizować.
Dodano: 22.11.2018 22:30    Przez: ~xXx
Może przykład z Kalisza? Tam nowy prezydent wybrał ludzi swoich na zastępców a nie narzucinych przez jakieś partie. Dosyć mam tych układów i tych samych twarzy przy korytku. Panie Piotrze działaj po swojemu a wyborcy to docenią
Dodano: 22.11.2018 22:43    Przez: ~Marysia
Do dzieła panie Prezydencie, sukces albo porażka czyli,poprawa dla Konina lub dobicie całkowite tego miasta .
Dodano: 22.11.2018 22:13    Przez: ~Po sejdon

KOMENTARZE

Redachtór Olejnik chyba płakał kiedy płodził ten tekst. Nie wyszło po jego myśli, to teraz publicznie się żali. Nie pomogły kalumnie i hektolitry pomyj, które wylewał w czasie kampanii wyborczej, a on i tak niczego się nie nauczył i nie zrozumiał.
Dodano: 22.11.2018 22:09    Przez: ~neus
Nigdy nie zagłosuję na POPIS ale fajnie że wygrał ktoś inny niż Józef Nowicki. Piotr Korytkowski ma calą masę problemów w mieście. Musi zmierzyć się ze zmianami kadrowymi które Nowicki podobno zabezpieczył stosownymi umowami dla prezesów spółek miejskich. Pierwszy powinien wylecieć Jarecki za ukrywanie nowych stawek przed wyborami, bo nie służy mieszkańcom miasta, a interesowi Józefa Nowickiego. Panie Prezydencie czekamy na ten pierwszy krok.
Dodano: 22.11.2018 22:32    Przez: ~My mieszkańcy Konina.
Panie Olejnik, zastanawiam się jaki jest sens pana artykułu i dochodzę do wniosku, że żaden hehe
Dodano: 22.11.2018 22:42    Przez: ~żenua
To się uśmiałam. W takim razie co p. Korytkowski robił w komisji infrastruktury jako przewodniczący. To właśnie ta komisja za to odpowiada ( ciepło). Również był w komisji finansów. W związku z tym śmiem twierdzić, że ktoś tu mija się z prawdą. Proszę sprawdzić na www.mamprawowiedziec.
Dodano: 22.11.2018 23:15    Przez: ~Ubawiona
Do ubawionej - sporo wiedzy do pozyskania przez Ciebie...
Dodano: 23.11.2018 00:29    Przez: ~;)
Redaktorek- Frustratek. Jakież to straszne rzeczy się wydarzyły - mamy nowego prezydenta 2 dzień, a jeszcze nie zwierzył się Olejnikowi ze swoich planów?!? Redaktorek nie czytał programu kandydata Koalicji?! Tam wszystko było. Powiedział wyraźnie, że najpierw będzie audyt w UM, a potem w spółkach. Wszystko jest jasne. A potem po kolei cała reszta.
Dodano: 23.11.2018 00:57    Przez: ~słucham uważnie
PO i SLD wiedziało o podwyżkach za ogrzewanie i milczało przed wyborami. Nie zrobili nic żeby przygotować miasto i zadbać o mieszkańców. Oszuści i nieroby. Teraz nic się nie zmieni pan Korytkowski jest pacynką partyjną.
Dodano: 23.11.2018 02:13    Przez: ~eeeee
@słucham uważnie - no ale po co czytac kiedy można popluc na nieswojego kandydata? 😁
Dodano: 23.11.2018 06:32    Przez: ~Pn
Dobrze eeeee i powyzszych - podziekujcie za pidwyzki urEdnijowi PiSu.
Dodano: 23.11.2018 06:34    Przez: ~Pn
Odchodzący Prezydent z SLD zostawił nam obietnice podwyżek na ciepło o 34,5 %, a nowy Prezydent z PO to akceptuje, a więc kontynuacja poprzedniej władzy, ale tylko w innym wydanie, teraz PO-SLD. Będzie tak jak było, ludzie chcieli kandydata na Prezydenta z PO, a więc będzie "Więcej POdwyżek i POdatków w Koninie ku radości mieszkańców ?
Dodano: 23.11.2018 08:42    Przez: ~Symp. PiS
Cytuję” Nowy prezydent zapowiada reorganizację konińskiego magistratu. Ma być „dość głęboka”. – W pierwszej kolejności to będzie urząd, natomiast spółki będzie to kolejny etap – dodał Piotr Korytkowski. Co znaczy „głęboka reorganizacja”? – Taka, która spowoduje, że będę otoczony ludźmi, którzy będą realizowali program napisany przez Koalicję Obywatelską – mówił Piotr Korytkowski.” Logika konińskich urzędników – głosować przeciw Chojanckiemu, bo rzekomo miał zwalniać, pomimo, że, oficjalnie gwarantował zatrudnienie, by zagłosować na Korytkowskiego, który rzekomo gwarantował zatrudnienie, a oficjalnie będzie zwalniać. Nie żal mi was :)
Dodano: 23.11.2018 08:45    Przez: ~Aberracja optyczna
Pre_Zydent lub jak kto woli Pierwszy Rezydent nie powinien spełniać funkcji Księdza z Kropidłem latając na wszelkie Pompy Miejskie bo podobne gesty mają raczej charakter demonstracyjny. Same w sobie nie stanowią jakości, nie czynią Konina miastem obywatelskim ani Prezydenta otwartym na problemy mieszkańców. Wyborcy za każdym razem mają nadzieję na nową jakość. Tym razem postawili na kandydata młodszego. Zapewne i on sam miał jakąś wizję. Postawmy zaporę konserwatyzmowi Olejnika. Prezydent nie musi mieć zastępców!!!
Dodano: 23.11.2018 09:52    Przez: ~Byniu
PN, inteligencją i elokwencją przypominasz Bolka.
Dodano: 23.11.2018 10:17    Przez: ~Aberracja optyczna
@Aberracja optyczna - porownanie mnie do Wielkiego Polaka, który zapisal sue zlotymi zdaniami w historii Polski i Swiata to ogromny zaszczyt. Dziekuje.
Dodano: 23.11.2018 11:53    Przez: ~Pn
PN, napisałem Bolek i od razu wiesz o kogo chodzi:)
Dodano: 23.11.2018 12:03    Przez: ~Aberracja optyczna
KOMENTARZEA już PO paru miesiącach urzędowania "prezydent Koryto nic się nie da i nic nie mogę zrobić" wszystko zwali na PIS, ze to ich wina.
Dodano: 23.11.2018 17:36    Przez: ~T-rex
Jako Prezydent Konina chciałem dobrze, ale niedobry PiS mi przeszkadzał, oj niedobry PiS.
Dodano: 23.11.2018 19:09    Przez: ~Tak będzie
Niestety trzeba dalej pracowac za granica
Dodano: 22.11.2018 22:09    Przez: ~Kj
Przynajmniej zarobisz lepsza kase.
Dodano: 22.11.2018 22:26    Przez: ~Pn
Jak się niczego nie potrafi to trzeba być parobkiem u Niemca. :-(
Dodano: 22.11.2018 22:31    Przez: ~Mały
Czy Pan Prezydent Korytkowski ściągnie do Konina inwestorów, którzy zagwarantują nowe miejsca pracy, szczególnie dla ludzi młodych, aby nie wyjeżdzali na Zachód ? Inwestycje są potrzebne już dziś, nie za 5 lat pod koniec kadencji.
Dodano: 23.11.2018 08:58    Przez: ~Symp. PiS
Dajmy nowemu prezydentowi trochę czasu, z pewnością wkrótce poda nazwiska swoich następców . Lekko mu nie będzie, bo oczekiwania są duże , a problemów jeszcze więcej. Tak mieszkańcy wybrali, wiec mogą mieć tylko do siebie pretensje.
Dodano: 22.11.2018 22:12    Przez: ~As
Mieszkańcy wybrali najlepiej jak mozna byko wybrac. Nic i kikogo lepszego nie bylo.
Dodano: 22.11.2018 22:27    Przez: ~Pn
Trochę czasu? Tzn. ile? Tydzień, miesiąc, kwartał, pół roku, rok? A może kadencję? Jak się staruje w wyborach to należy liczyć się z wygraną i na tą okoliczność wcześniej trzeba mieć przygotowany plan działania oraz ludzi którzy będą ten plan realizować.
Dodano: 22.11.2018 22:30    Przez: ~xXx
Przed wyborami trudno dokładnie przewidzieć, jaki będzie układ w radzie miasta, wiec nie da się wszystkiego zaplanować, a potencjalni koalicjanci stawiają swoje warunki. Tak to jest .
Dodano: 22.11.2018 22:37    Przez: ~123
Pn, "pisuary", a Plat-fusy czy PO-paprańcy tylko przeszkadzają i utrudniają rządzenie państwem.
Dodano: 23.11.2018 09:02    Przez: ~Witek
@Witek - na razie to twoi ulubieńcy zniszczyli panstwo. Dobrze, że choc troche zostalo kiedy TSUE paluszkiem pogrozila i w poplochu odkreacli to, co popsuli przy SN.
Dodano: 23.11.2018 09:44    Przez: ~Pn
Do dzieła panie Prezydencie, sukces albo porażka czyli,poprawa dla Konina lub dobicie całkowite tego miasta .
Dodano: 22.11.2018 22:13    Przez: ~Po sejdon
Może przykład z Kalisza? Tam nowy prezydent wybrał ludzi swoich na zastępców a nie narzucinych przez jakieś partie. Dosyć mam tych układów i tych samych twarzy przy korytku. Panie Piotrze działaj po swojemu a wyborcy to docenią
Dodano: 22.11.2018 22:43    Przez: ~Marysia
PO swojemu, tzn, że obstawi się swoimi ludżmi, kolegami z PO ?
Dodano: 23.11.2018 09:05    Przez: ~Tak ?
Nie chce mi się komentować, ale jestem pierwszy :-)
Dodano: 22.11.2018 22:14    Przez: ~Pn
To zamilcz lepiej pissuarski trolu...
Dodano: 22.11.2018 22:28    Przez: ~Pn
Musze dokopać PiS-owi, inaczej będę chory.
Dodano: 23.11.2018 09:06    Przez: ~Pn
@Pn - pissuar Pn chce dokopywac swoim? Wow, co za przemiana.
Dodano: 23.11.2018 09:45    Przez: ~Pn
Mam nadzieję, że symbolem tych zmian nie będzie ukrycie pani Szydłowskiej w wydziale kultury, festynów i rekreacji. Bo jak tak dalej pójdzie to się jeszcze okaże, że Lorek zostanie tam gdzie (formalnie jeszcze) jest.
Dodano: 22.11.2018 22:20    Przez: ~biegłyrewident
Ula przestań😊
Dodano: 22.11.2018 22:29    Przez: ~Mm
Też czuje że Lolek będzie tam gdzie Bolek
Dodano: 23.11.2018 22:13    Przez: ~An
Zastępca?Proszę bardzo,Witold N!:))
Dodano: 22.11.2018 22:24    Przez: ~kolega
Kto??? Ten ministrant????
Dodano: 22.11.2018 23:53    Przez: ~Aleluja
O nie ! Tylko nie ten szafarz -cwaniak grający na wszystkich frontach !
Dodano: 22.11.2018 23:53    Przez: ~POgonić
Juz pan Oleynik zatroszczy sie o kojtrole władzy. Choc czuje, ze nie w sos mu obecna władza i w jego tekscie przebija krytyka a'la Jozef. Czy ten pan bedzue kiedys zadowolony? Czy moze jest to typowy poloczek?
Dodano: 22.11.2018 22:26    Przez: ~Pn
A Ty kim jesteś wrogu Polski i Polskości, plujesz na wszystko i na wszystkich ?
Dodano: 23.11.2018 09:09    Przez: ~Np
@Np - kim? Prawdziwym Polakiej, któremu dobro kraju lezy na sercu bo tu mieszkam, zyje i chce sie zestarzec. Podobnie moje dzieci.
Dodano: 23.11.2018 09:46    Przez: ~Pn
Panie Prezydencie, 17 dni, a tyle już upłynęło od chwili w której dowiedział się Pan że obejmie urząd, to aż nadto by przygotować konkretny plan działań choćby na najbliższy kwartał, a już szczególnie zebrać zespół który ten plan będzie realizował. Jeśli chce Pan aby Konin był obywatelski, rzeczywiście chce słuchać głosu mieszkańców, to niech Pan przestanie się krygować oraz robić tajemnicze miny tylko jutro z rana wręczy wypowiedzenia i nowe nominacje w Urzędzie oraz da im konkretne zadania! Jutro już będzie 18 dzień od czasu gdy obdarzyliśmy Pana zaufaniem....
Dodano: 22.11.2018 22:26    Przez: ~xXx
Bredzisz gościu. Objął UM wczoraj. A nie 18 dni temu. Skąd Ty bierzesz takie myśli? Koka?
Dodano: 22.11.2018 22:33    Przez: ~Kazik
Szanowni wyborcy tak wybraliśmy to , że PO na pierwszej Radzie prosi PiS o współpracę ,to proszę zwrócić uwagę na głosowania szczególnie na Wice- Przewodniczących Rady TW dostaje więcej głosów od kandydata PiS , tak oto zaczyna się współpraca PO z PiS
Dodano: 22.11.2018 22:32    Przez: ~wyborca
Skoro ludzie wybrali KO to raczej nie chca by stołki zajmowal ktos z PiS, czyz nie??
Dodano: 23.11.2018 06:43    Przez: ~Pn
Pn pisz idiot za siebie bo połowa Koninian na tego gostka nie głosowała
Dodano: 23.11.2018 07:32    Przez: ~xd
PN - cebulo z Kazimierza, cytuję: Co znaczy „głęboka reorganizacja”? – Taka, która spowoduje, że będę otoczony ludźmi, którzy będą realizowali program napisany przez Koalicję Obywatelską – mówił Piotr Korytkowski.” skoro Korytkowski chce realizować program KO, to po co zwraca się o pomoc do PIS? z tego co zapowiadał w kampanii, to kasa na realizację ma spływać z samorządu wojewódzkiego opanowanego przez KO. więc czekamy na realizację obietnic - Zielona Dolina Energii, fabryka baterii wodorowych i wiele wiele więcej do zrealizowania w ciągu następnej 5-latki
Dodano: 23.11.2018 09:07    Przez: ~Aberracja optyczna
PO w Koninie chce realizować swój program, przy pomocy polityków z PiS-u. No nie !
Dodano: 23.11.2018 09:13    Przez: ~Symp. PiS
~xd skoro PiS twierdzi, że niespelna 20% mieszkancow Polski to wiekszość to jak nazwiesz wybor Pana Korytkowskiego?
Dodano: 23.11.2018 09:47    Przez: ~Pn
1 z 5
12345>>