WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Być przedsiębiorcą! Miasto zachęca młodych do przedsiębiorczości

Dodano: 23.11.2018 11:16

W Konińskim Domu Kultury odbył się finał kampanii informacyjno - promocyjnej ,,Być przedsiębiorcą". Wygrała reprezentacja „ Góniczej”, na drugim miejscu było II LO, a na trzecim ZS CKU w Koninie.

Podczas pierwszego etapu konkursu odbyły się dwudniowe warsztaty Startup Shaker pod hasłem "E-commerce", podczas których uczniowie konińskich szkół opracowywali koncepcje na własny biznes internetowy. W kampanii wzięli udział uczniowie: I LO, II LO, III LO, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołu Szkół Górniczo - Energetycznych w Koninie.

Na gali finałowej, zespoły w trakcie trzyminutowych prezentacji, przedstawiały jury i publiczności prezentacje opracowanych projektów. Komisja w składzie: Alicja Miastkowska – właścicielka galerii kwiatowej „Zaczarowany Ogród”, Michał Różycki – prezes firmy „Chartari” i Jerzy Rychlewski – Flow Consulting, przyznała pierwsze miejsce projektowi Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im.S.Staszica. Szkołę reprezentowali: Klaudia Rzepka, Karolina Sypniewska, Jakub Fiedorowicz, Mateusz Janiszewski, Patryk Kamiński i Marcel Nawrocki pod opieką Marty Woźniak. Zwycięski projekt E-Fulgur to innowacyjny startup, który ma dostarczać nowoczesne urządzenia generujące prąd dzięki turbinie zasilanej pędem wiatru. Modułowa budowa pozwala poszerzenie funkcji o panele fotowoltaiczne i akumulatory działające jak duży powerbank. Zeszłoroczną edycję konkursu również wygrali uczniowie ZSGE.

Drugie miejsce zajęli uczniowie II LO w Koninie za projekt „Pet Charge” , a trzecie – ZS CKU w Koninie za „Shoes Eco Design”. Podczas gali krótkie wystąpienie zaprezentował prezes STARTUP Academy – Michał Misztal. Kampanię uświetni występ Teatru Improwizującego „Klancyk”.

Kampania informacyjno - promocyjna „Być przedsiębiorcą” organizowana jest w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017-2019.

slajd 1 z 17
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:być przedsiębiorca,   kampania 2018,   miasto Konin,   Górnicza,   II LO,   CKU,  

POPULARNE KOMENTARZE

Zsge znowu górą! Najlepsi technicy! Brawo Wy!
Dodano: 23.11.2018 11:47    Przez: ~Ten
młodzi i zdolni, szkoda, że wkrótce wyjadą z tego miasta, ech....
Dodano: 23.11.2018 11:56    Przez: ~ja
nie są rozczarowani, pracują w swoich zawodach i dobrze zarabiają, kupują mieszkania i nawet nie myślą o powrocie :)
Dodano: 23.11.2018 12:49    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Zsge znowu górą! Najlepsi technicy! Brawo Wy!
Dodano: 23.11.2018 11:47    Przez: ~Ten
młodzi i zdolni, szkoda, że wkrótce wyjadą z tego miasta, ech....
Dodano: 23.11.2018 11:56    Przez: ~ja
@ja - a skąd wiesz,vze tak jest i tak bedzie?
Dodano: 23.11.2018 12:25    Przez: ~Pn
moje dzieci po studiach i ich znajomi wyjechali, bo tutaj nie było dla nich pracy
Dodano: 23.11.2018 12:33    Przez: ~ja
Mlodych ciągnie do dużych miast bo mysla, ze tam złapia pana Boga za nogi. Czesto sie rozczarowuja bo zeby zarobic lub zlapac dobra prace to trzeba miec troche w glowie albo uklady. Sam papierek ze studiow nic nie daje.
Dodano: 23.11.2018 12:41    Przez: ~Pn
nie są rozczarowani, pracują w swoich zawodach i dobrze zarabiają, kupują mieszkania i nawet nie myślą o powrocie :)
Dodano: 23.11.2018 12:49    Przez: ~ja
Myslisz, ze tylko ty znasz takich, co skonczyli studia i wyjechali do duzych miast? I ze wszystkim sie powodzi? Zbam zgoła odmienne przypadki. Skonczenie dobrejvszkoky czy kierunku nie daje dzisiaj zadnych gwarancji.
Dodano: 23.11.2018 12:52    Przez: ~Pn
Pn nie ma dzieci, to nie wie co jest grane, a co Pn jest eunuchem ?
Dodano: 23.11.2018 12:53    Przez: ~Pn bezpłodny
dyplom daje gwarancje, ale nie w tym mieście, tutaj potrzebne są tylko fryzjerki, magazynierzy i kierowcy / nie umiejszając ich pracy/, zdolni i przedsiębiorczy nie maja czego tutaj szukać
Dodano: 23.11.2018 13:00    Przez: ~ja
Dyplom niczego nie daje.
Dodano: 23.11.2018 13:09    Przez: ~Pn
Skoro go nie masz to nie wiesz o czym mówisz.
Dodano: 23.11.2018 13:26    Przez: ~loc
Nienawidzę Pn , ale tym razem z wielkim smutkiem muszę przyznać mu rację. Obecnie dyplomem to można się podetrzeć - nic nie daje. Najważniejszy to jest pomysł na siebie albo układy, ewentualnie szczęście
Dodano: 23.11.2018 14:31    Przez: ~ja
@Pn bezpłodny - ty chyba o Dziewicy Jaroskawe piszesz. Dziewica ta jest zaiste bezpłodna. Ale ni tylko....
Dodano: 23.11.2018 15:28    Przez: ~Pn
@loc - dyplomami i certyfikatami roznej masci to ja mógłbym ci samochod obkleiic chloptasiu...
Dodano: 23.11.2018 15:31    Przez: ~Pn
Nie jedną uczelnie w swoim życiu ukończyłem, kiedyś bylem zdolny.
Dodano: 23.11.2018 16:40    Przez: ~Pn
Racja, pussuarski trolu, niejedna....
Dodano: 23.11.2018 18:19    Przez: ~Pn
Każdy kto ma smykałke do interesów pierwsza rzecz jaka robi to pakuje walize i spie..ala z tej umieralni jaka jest konin.
Dodano: 23.11.2018 11:54    Przez: ~3e
@do pn - taka osoba, o jakiej wspomniales, wlasnoe cie zrobila. 😂😂😂😂
Dodano: 23.11.2018 12:27    Przez: ~Pn
Ja w Kopalni przerobiłem kupe lat z łpoatą w rękach, a co ?
Dodano: 23.11.2018 16:43    Przez: ~Pn
Tez trolu pissuarskivmoglbys kopata rzetelnie popracowac.
Dodano: 23.11.2018 18:20    Przez: ~Pn
Jak być przedsiębiorcą w tym mieście?? Jak tylko biurokracja i ZUS... także ledwo na przeżycie wystarczy... bez przebicia się na rynku nie ma szans ...
Dodano: 23.11.2018 11:58    Przez: ~Ngh
Przepisy i ZUS sa w rekach obecnie rzadzacych, czyli PiSu....
Dodano: 23.11.2018 12:28    Przez: ~Pn
Przedsiębiorcy narzekają, a w pięknych willach mieszkają i samochodami wypasionymi typu Mercedes czy BMW sobie szpanują kosztem robotników, których zatrudniają.
Dodano: 23.11.2018 13:00    Przez: ~Murarz
OD 1.1.2019 masz ZUS proporcjonalny do zarobków jak wystawisz faktury do 63 tys zł. Oznacza to, że ok. 300 000 osób może zakładać firmy i wyjść z czarnej strefy bo będzie ich stać na ZUS w wysokości np: 300zł. Dla sprzątaczek, krawcowych itp to idealnej wyjście. Dla 1 osobowej firmy w Koninie liczącej na świadczenie usług na start w wysokości np: 4000 zł to też dobre wyjście. Lepsze to niż nic; komuś pomoże oszczędzić konkretna kasę na ZUS.
Dodano: 23.11.2018 13:40    Przez: ~lo
władze przejeli POpaprancy robota bedzie ale dla swoich. obcy won z miasta za chlebem
Dodano: 23.11.2018 12:41    Przez: ~Pn
Wiem, ze liczyłes na hordy Pisiewiczy ale madrzy mieszkancy Konina powiedzieli im stanowczo NIE. Teraz sie biedaczku miotasz bo nie wiesz jak sobie ulzyc. Wspolczuje.
Dodano: 23.11.2018 12:44    Przez: ~Pn
Pn POpierał kandydatów z lewicy, to i kierownikiem szaletu miejskiego został, można, można.
Dodano: 23.11.2018 13:03    Przez: ~Babcia klozetowa
przykładem wsparcia przedsiębiorców przez miasto jest Plac Wolności i większa część Starówki.Kiedyś tętniąca życiem z lokalami Alaska,Pod Papugami dzisiaj tylko psy biegają i załatwiają swoje potrzeby na tym "pięknym"placu obok UM
Dodano: 23.11.2018 12:47    Przez: ~autochton
W Koninie jest mało firm,a starówka to ruina,już nawet jakaś kamienica się rozpadła
Dodano: 23.11.2018 13:00    Przez: ~Mx
Pn POwinien na Placu Wolności otworzyć jakiś biznes, ale czy by miał ten typ handlować ?
Dodano: 23.11.2018 13:05    Przez: ~Klient
Pissuar z, ze chwile pras anie. Afera za afera.... 😂😂😂
Dodano: 23.11.2018 13:10    Przez: ~Pn
Brawo PiS i to mówię ja wasz Pn
Dodano: 23.11.2018 13:11    Przez: ~Pn
Pn to kapuś donosi na znajomych i rodzinę.Dlatego jest samotny,wszyscy go się wyrzekli i z roboty tez zwolnili za kapowanie.
Dodano: 23.11.2018 13:16    Przez: ~olek
Olek skad on was biora. Hehehe.... 😂😂😂
Dodano: 23.11.2018 15:33    Przez: ~Pn
Pn to wyrzutek społeczeństwa.
Dodano: 23.11.2018 16:47    Przez: ~Iza
Potraficie sie tylko kłócic i narzekać w tych komentarzach. Jedn lepszy od drugiego. Co z wami
Dodano: 23.11.2018 13:36    Przez: ~Miś
To "Pn" musi każdemu dołożyć, opluć, naubliżać, on jest chory z nienawiści.
Dodano: 23.11.2018 16:49    Przez: ~Iza
Brawo nowy prezydent . A ten lepszy sort z pisu z dala od konina. Hura hura hura.
Dodano: 23.11.2018 13:52    Przez: ~Jest pięknie
Tak nowy Prezydent p. KOrytkowski zapewni nam dobrobyt, a miasto Konin zamieni w Zieloną Wyspę, jak D. Tusk Polskę ?
Dodano: 23.11.2018 16:52    Przez: ~Będzie świetnie ?
@Będzie świetnie ? - bedzie lepiej i normalniej niz byloby za kstechety.
Dodano: 23.11.2018 18:21    Przez: ~Pn
Pn a Ty na lekcje religii uczęszczałeś ?
Dodano: 23.11.2018 18:45    Przez: ~Katechetka
Władzę przejęło PO to może gdzieś mi się robota po znajomości trafi za kapowanie i banowanie Pisiorów.
Dodano: 23.11.2018 14:16    Przez: ~Pn
Liczyles pissuarku na prace w szalecie po 1. turze.... no ale druga zweryfikowala twoje marzenia. Hehehe. 😂😂😂 Czyzby lsrma do ciebie wrocila?
Dodano: 23.11.2018 15:35    Przez: ~Pn
No przecież dostał dobrą robotę w szalecie miejskim, ciepła posada tylko trochę śmierdzi. Pn pnie się w karierze zawodowej od zwykłego górnika do kierownika - szaletu miejskiego.
Dodano: 23.11.2018 16:57    Przez: ~Babcia klozetowa
Powinno być: miasto zniechęca przedsiębiorców, podatki lokalne zniszczą każdego !!!!!!!!!!
Dodano: 23.11.2018 14:36    Przez: ~PiSda
Ja też sobie załatwie jakąś lepszą posadke po znajomości. Tera to można wszydtko nie ? Podobają mi sie nowe rządy w koninie.
Dodano: 23.11.2018 15:17    Przez: ~Dtx
A co zapisałeś się do PO ?
Dodano: 23.11.2018 16:59    Przez: ~Pn
Do Piss. Dtx to pussyar i marzy mu sie Koryto Pkus w ramach hordy Pisiewiczy.
Dodano: 23.11.2018 18:23    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>