WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Być przedsiębiorcą! Miasto zachęca młodych do przedsiębiorczości

Dodano: 23.11.2018 11:16

W Konińskim Domu Kultury odbył się finał kampanii informacyjno - promocyjnej ,,Być przedsiębiorcą". Wygrała reprezentacja „ Góniczej”, na drugim miejscu było II LO, a na trzecim ZS CKU w Koninie.

Podczas pierwszego etapu konkursu odbyły się dwudniowe warsztaty Startup Shaker pod hasłem "E-commerce", podczas których uczniowie konińskich szkół opracowywali koncepcje na własny biznes internetowy. W kampanii wzięli udział uczniowie: I LO, II LO, III LO, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołu Szkół Górniczo - Energetycznych w Koninie.

Na gali finałowej, zespoły w trakcie trzyminutowych prezentacji, przedstawiały jury i publiczności prezentacje opracowanych projektów. Komisja w składzie: Alicja Miastkowska – właścicielka galerii kwiatowej „Zaczarowany Ogród”, Michał Różycki – prezes firmy „Chartari” i Jerzy Rychlewski – Flow Consulting, przyznała pierwsze miejsce projektowi Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im.S.Staszica. Szkołę reprezentowali: Klaudia Rzepka, Karolina Sypniewska, Jakub Fiedorowicz, Mateusz Janiszewski, Patryk Kamiński i Marcel Nawrocki pod opieką Marty Woźniak. Zwycięski projekt E-Fulgur to innowacyjny startup, który ma dostarczać nowoczesne urządzenia generujące prąd dzięki turbinie zasilanej pędem wiatru. Modułowa budowa pozwala poszerzenie funkcji o panele fotowoltaiczne i akumulatory działające jak duży powerbank. Zeszłoroczną edycję konkursu również wygrali uczniowie ZSGE.

Drugie miejsce zajęli uczniowie II LO w Koninie za projekt „Pet Charge” , a trzecie – ZS CKU w Koninie za „Shoes Eco Design”. Podczas gali krótkie wystąpienie zaprezentował prezes STARTUP Academy – Michał Misztal. Kampanię uświetni występ Teatru Improwizującego „Klancyk”.

Kampania informacyjno - promocyjna „Być przedsiębiorcą” organizowana jest w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017-2019.

slajd 1 z 17
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:być przedsiębiorca,   kampania 2018,   miasto Konin,   Górnicza,   II LO,   CKU,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Zsge znowu górą! Najlepsi technicy! Brawo Wy!
Dodano: 23.11.2018 11:47    Przez: ~Ten
młodzi i zdolni, szkoda, że wkrótce wyjadą z tego miasta, ech....
Dodano: 23.11.2018 11:56    Przez: ~ja
nie są rozczarowani, pracują w swoich zawodach i dobrze zarabiają, kupują mieszkania i nawet nie myślą o powrocie :)
Dodano: 23.11.2018 12:49    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Zsge znowu górą! Najlepsi technicy! Brawo Wy!
Dodano: 23.11.2018 11:47    Przez: ~Ten
młodzi i zdolni, szkoda, że wkrótce wyjadą z tego miasta, ech....
Dodano: 23.11.2018 11:56    Przez: ~ja
@ja - a skąd wiesz,vze tak jest i tak bedzie?
Dodano: 23.11.2018 12:25    Przez: ~Pn
moje dzieci po studiach i ich znajomi wyjechali, bo tutaj nie było dla nich pracy
Dodano: 23.11.2018 12:33    Przez: ~ja
Mlodych ciągnie do dużych miast bo mysla, ze tam złapia pana Boga za nogi. Czesto sie rozczarowuja bo zeby zarobic lub zlapac dobra prace to trzeba miec troche w glowie albo uklady. Sam papierek ze studiow nic nie daje.
Dodano: 23.11.2018 12:41    Przez: ~Pn
nie są rozczarowani, pracują w swoich zawodach i dobrze zarabiają, kupują mieszkania i nawet nie myślą o powrocie :)
Dodano: 23.11.2018 12:49    Przez: ~ja
Myslisz, ze tylko ty znasz takich, co skonczyli studia i wyjechali do duzych miast? I ze wszystkim sie powodzi? Zbam zgoła odmienne przypadki. Skonczenie dobrejvszkoky czy kierunku nie daje dzisiaj zadnych gwarancji.
Dodano: 23.11.2018 12:52    Przez: ~Pn
Pn nie ma dzieci, to nie wie co jest grane, a co Pn jest eunuchem ?
Dodano: 23.11.2018 12:53    Przez: ~Pn bezpłodny
dyplom daje gwarancje, ale nie w tym mieście, tutaj potrzebne są tylko fryzjerki, magazynierzy i kierowcy / nie umiejszając ich pracy/, zdolni i przedsiębiorczy nie maja czego tutaj szukać
Dodano: 23.11.2018 13:00    Przez: ~ja
Dyplom niczego nie daje.
Dodano: 23.11.2018 13:09    Przez: ~Pn
Skoro go nie masz to nie wiesz o czym mówisz.
Dodano: 23.11.2018 13:26    Przez: ~loc
Nienawidzę Pn , ale tym razem z wielkim smutkiem muszę przyznać mu rację. Obecnie dyplomem to można się podetrzeć - nic nie daje. Najważniejszy to jest pomysł na siebie albo układy, ewentualnie szczęście
Dodano: 23.11.2018 14:31    Przez: ~ja
@Pn bezpłodny - ty chyba o Dziewicy Jaroskawe piszesz. Dziewica ta jest zaiste bezpłodna. Ale ni tylko....
Dodano: 23.11.2018 15:28    Przez: ~Pn
@loc - dyplomami i certyfikatami roznej masci to ja mógłbym ci samochod obkleiic chloptasiu...
Dodano: 23.11.2018 15:31    Przez: ~Pn
Nie jedną uczelnie w swoim życiu ukończyłem, kiedyś bylem zdolny.
Dodano: 23.11.2018 16:40    Przez: ~Pn
Racja, pussuarski trolu, niejedna....
Dodano: 23.11.2018 18:19    Przez: ~Pn
Każdy kto ma smykałke do interesów pierwsza rzecz jaka robi to pakuje walize i spie..ala z tej umieralni jaka jest konin.
Dodano: 23.11.2018 11:54    Przez: ~3e
@do pn - taka osoba, o jakiej wspomniales, wlasnoe cie zrobila. 😂😂😂😂
Dodano: 23.11.2018 12:27    Przez: ~Pn
Ja w Kopalni przerobiłem kupe lat z łpoatą w rękach, a co ?
Dodano: 23.11.2018 16:43    Przez: ~Pn
Tez trolu pissuarskivmoglbys kopata rzetelnie popracowac.
Dodano: 23.11.2018 18:20    Przez: ~Pn
Jak być przedsiębiorcą w tym mieście?? Jak tylko biurokracja i ZUS... także ledwo na przeżycie wystarczy... bez przebicia się na rynku nie ma szans ...
Dodano: 23.11.2018 11:58    Przez: ~Ngh
Przepisy i ZUS sa w rekach obecnie rzadzacych, czyli PiSu....
Dodano: 23.11.2018 12:28    Przez: ~Pn
Przedsiębiorcy narzekają, a w pięknych willach mieszkają i samochodami wypasionymi typu Mercedes czy BMW sobie szpanują kosztem robotników, których zatrudniają.
Dodano: 23.11.2018 13:00    Przez: ~Murarz
OD 1.1.2019 masz ZUS proporcjonalny do zarobków jak wystawisz faktury do 63 tys zł. Oznacza to, że ok. 300 000 osób może zakładać firmy i wyjść z czarnej strefy bo będzie ich stać na ZUS w wysokości np: 300zł. Dla sprzątaczek, krawcowych itp to idealnej wyjście. Dla 1 osobowej firmy w Koninie liczącej na świadczenie usług na start w wysokości np: 4000 zł to też dobre wyjście. Lepsze to niż nic; komuś pomoże oszczędzić konkretna kasę na ZUS.
Dodano: 23.11.2018 13:40    Przez: ~lo
władze przejeli POpaprancy robota bedzie ale dla swoich. obcy won z miasta za chlebem
Dodano: 23.11.2018 12:41    Przez: ~Pn
Wiem, ze liczyłes na hordy Pisiewiczy ale madrzy mieszkancy Konina powiedzieli im stanowczo NIE. Teraz sie biedaczku miotasz bo nie wiesz jak sobie ulzyc. Wspolczuje.
Dodano: 23.11.2018 12:44    Przez: ~Pn
Pn POpierał kandydatów z lewicy, to i kierownikiem szaletu miejskiego został, można, można.
Dodano: 23.11.2018 13:03    Przez: ~Babcia klozetowa
przykładem wsparcia przedsiębiorców przez miasto jest Plac Wolności i większa część Starówki.Kiedyś tętniąca życiem z lokalami Alaska,Pod Papugami dzisiaj tylko psy biegają i załatwiają swoje potrzeby na tym "pięknym"placu obok UM
Dodano: 23.11.2018 12:47    Przez: ~autochton
W Koninie jest mało firm,a starówka to ruina,już nawet jakaś kamienica się rozpadła
Dodano: 23.11.2018 13:00    Przez: ~Mx
Pn POwinien na Placu Wolności otworzyć jakiś biznes, ale czy by miał ten typ handlować ?
Dodano: 23.11.2018 13:05    Przez: ~Klient
Pissuar z, ze chwile pras anie. Afera za afera.... 😂😂😂
Dodano: 23.11.2018 13:10    Przez: ~Pn
Brawo PiS i to mówię ja wasz Pn
Dodano: 23.11.2018 13:11    Przez: ~Pn
Pn to kapuś donosi na znajomych i rodzinę.Dlatego jest samotny,wszyscy go się wyrzekli i z roboty tez zwolnili za kapowanie.
Dodano: 23.11.2018 13:16    Przez: ~olek
Olek skad on was biora. Hehehe.... 😂😂😂
Dodano: 23.11.2018 15:33    Przez: ~Pn
Pn to wyrzutek społeczeństwa.
Dodano: 23.11.2018 16:47    Przez: ~Iza
Potraficie sie tylko kłócic i narzekać w tych komentarzach. Jedn lepszy od drugiego. Co z wami
Dodano: 23.11.2018 13:36    Przez: ~Miś
To "Pn" musi każdemu dołożyć, opluć, naubliżać, on jest chory z nienawiści.
Dodano: 23.11.2018 16:49    Przez: ~Iza
Brawo nowy prezydent . A ten lepszy sort z pisu z dala od konina. Hura hura hura.
Dodano: 23.11.2018 13:52    Przez: ~Jest pięknie
Tak nowy Prezydent p. KOrytkowski zapewni nam dobrobyt, a miasto Konin zamieni w Zieloną Wyspę, jak D. Tusk Polskę ?
Dodano: 23.11.2018 16:52    Przez: ~Będzie świetnie ?
@Będzie świetnie ? - bedzie lepiej i normalniej niz byloby za kstechety.
Dodano: 23.11.2018 18:21    Przez: ~Pn
Pn a Ty na lekcje religii uczęszczałeś ?
Dodano: 23.11.2018 18:45    Przez: ~Katechetka
Władzę przejęło PO to może gdzieś mi się robota po znajomości trafi za kapowanie i banowanie Pisiorów.
Dodano: 23.11.2018 14:16    Przez: ~Pn
Liczyles pissuarku na prace w szalecie po 1. turze.... no ale druga zweryfikowala twoje marzenia. Hehehe. 😂😂😂 Czyzby lsrma do ciebie wrocila?
Dodano: 23.11.2018 15:35    Przez: ~Pn
No przecież dostał dobrą robotę w szalecie miejskim, ciepła posada tylko trochę śmierdzi. Pn pnie się w karierze zawodowej od zwykłego górnika do kierownika - szaletu miejskiego.
Dodano: 23.11.2018 16:57    Przez: ~Babcia klozetowa
Powinno być: miasto zniechęca przedsiębiorców, podatki lokalne zniszczą każdego !!!!!!!!!!
Dodano: 23.11.2018 14:36    Przez: ~PiSda
Ja też sobie załatwie jakąś lepszą posadke po znajomości. Tera to można wszydtko nie ? Podobają mi sie nowe rządy w koninie.
Dodano: 23.11.2018 15:17    Przez: ~Dtx
A co zapisałeś się do PO ?
Dodano: 23.11.2018 16:59    Przez: ~Pn
Do Piss. Dtx to pussyar i marzy mu sie Koryto Pkus w ramach hordy Pisiewiczy.
Dodano: 23.11.2018 18:23    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>