LM.plWiadomościChudzik przebiła mur Polonii. Wygrana w ostatnim meczu w roku

Chudzik przebiła mur Polonii. Wygrana w ostatnim meczu w roku

2:0 zwyciężył Medyk Konin w starciu z Polonią Poznań. Było to ostatnie spotkanie medyczek w tym roku. Zimę koninianki spędzą na pozycji wicelidera tabeli.

W pierwszym spotkaniu dwóch zespołów z Wielkopolski medyczki rozbiły Polonię na jej terenie 11:0. Mające problemy finansowe i organizacyjne poznanianki w Ekstralidze są outsiderem, do tej pory zanotowały zaledwie jeden punkt. Do Konina przyjeżdżały jak na ścięcie, po najniższy wymiar kary.

I rzeczywiście na boisku dominował Medyk, ale nie przekładało się to na dużą zdobycz bramkową. Już w siódmej minucie koninianki mogły wyjść na prowadzenie, ale uderzenie Dominiki Kopińskiej nad poprzeczkę sparowała Katarzyna Siejka. W szesnastej minucie było już 1:0. Po dograniu Kopińskiej Chudzik dobiła piłkę do siatki, dając prowadzenie Medykowi.

Pięć minut później poznanianki wybiły jeszcze piłkę z linii bramkowej i na tym się skńczyło. Przez kolejne minuty medyczki biły głową w mur, nie mogąc stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Zauważyć jednak należy, że na ostatni mecz w roku trener Roman Jaszczak wpuścił na boisko dużo zawodniczek rezerwowych. W pierwszym składzie znalazły się m.in. Natalia Dominiczak, Weronika Helińska, czy Mariana Iwaniszyn.

Po przerwie koninianki podwyższyły prowadzenie, a znów główną rolę zagrała Natalia Chudzik, po raz kolejny wykorzystując podanie Dominiki Kopińskiej. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Medyka Konin 2:0.

To oznacza, że drużyna Romana Jaszczaka spędzi zimę na pozycji wicelidera, niezależnie od wyników innych zespołów. Do gry koninianki powrócą wiosną przyszłego roku.

Medyk Konin - Polonia Poznań 2:0 (16', 67' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Natalia Dominiczak - Haley Lukas, Weronika Helińska, Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Mariana Iwaniszyn (67' Nikol Kaletka), Anna Gawrońska, Dominika Kopińska (67' Alona Kowtun).

Polonia Poznań: Katarzyna Siejka - Krystyna Cywińska, Laura Czudzińska, Anna Machowiecka (60' Patrycja Kościelna), Karolina Grześkowiak, Paulina Liczbińska, Hanna Cerajewska, Maria Nowak (71' Angelika Lewicka), Weronika Szmatuła, Zuzanna Filipiak (84' Julia Witczak), Patrycja Sutkowska.