WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Nauczyciele SP3 w kalendarzu na rzecz chorej Jagienki

Dodano: 3.12.2018 13:53
Źródło: LM.pl

Ruszyła sprzedaż nauczycielskich kalendarzy, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie 10-letniej Jagny Karczyńskiej. Już pierwszego dnia wyprzedano niemal cały nakład.

Jagna 2 lata temu przeszła przeszła operację, podczas której usunięto jej guza i przeszczepiono nerwy w nodze. Niestety przeszczep się nie przyjął, ale jest szansa na kolejną operację. Zabieg ma polegać na odtworzeniu mięśni łydki, przeszczepie ścięgien i wydłużeniu nogi oraz stopy. Operacji podjął się lekarz St. Mary's Medical Center, Szpitala Dziecięcego Palm Beach St. prof. Paley Institute. Została ona wyceniona na ok. 300 tys. zł.

Pomóc w zbiórce pieniędzy chcą nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, do której uczęszcza Jagna.

- Nasza szkoła co roku organizuje przedsięwzięcia charytatywne. Są kiermasze, warsztaty, koncerty. Wszystko ma na celu uzbierać jakąś kwotę, którą przekazujemy na chore dzieci. W tym roku mamy wyjątkową sytuację, bo naszą uczennicę czeka droga operacja w Stanach Zjednoczonych. Przyszedł mi do głowy pomysł z kalendarzem nauczycielskim – mówi Krzysztof Rogalski, nauczyciel muzyki w SP3 oraz inicjator akcji.

Kalendarz jest nietypowy, bo nauczyciele podeszli do tego zadania z przymrużeniem oka.

- Założeniem było, żeby zdjęcia były żartobliwe. Pracuję z nauczycielami z powołania i nie było problemu z zachęceniem ich do takich zdjęć – mówi Krzysztof Rogalski.

W kalendarzu można zobaczyć siostrę zakonną na rowerze, szalonego chemika, informatyka, polonistkę, czy matematyczkę. Wszyscy z ogromnym dystansem do siebie. Autorem zdjęć jest Artur Struk, a za darmo kalendarz wydała drukarnia Braci Wielińskich.

Kalendarze są do nabycia w SP3. Minimalny koszt zakupu to 16 zł, ale można dać więcej. Trzeba się spieszyć, bo choć to dopiero pierwszy dzień to już zostały ostatnie sztuki. Organizatorzy planują dodruk kalendarza.

  • Konin. Nauczyciele SP3 w kalendarzu na rzecz chorej Jagienki
  • Konin. Nauczyciele SP3 w kalendarzu na rzecz chorej Jagienki
  • Konin. Nauczyciele SP3 w kalendarzu na rzecz chorej Jagienki
  • Konin. Nauczyciele SP3 w kalendarzu na rzecz chorej Jagienki
  • Konin. Nauczyciele SP3 w kalendarzu na rzecz chorej Jagienki

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO