WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Turek. Niezwykła lekcja WF. Ze sportem, ale i z technologią

Dodano: 6.12.2018 12:22
Źródło: LM.pl

Czy gogle VR, symulatory i elektroniczne gadżety mogą przekonać uczniów do aktywności fizycznej? Okazuje się, że tak. W czwartek doświadczyć tego mogli uczestnicy alternatywnej lekcji WF z Moniką Pyrek.

320 uczniów ze wszystkich turkowskich szkół ćwiczyło w hali-sportowej w Turku razem z Moniką Pyrek - polską lekkoatletką, uczestniczką czterech Igrzysk Olimpijskich, wicemistrzynią świata w skoku o tyczce. - Zainteresowanie uczniów jest ogromne. To nawet nie jest lekcja, to jest bardziej wydarzenie sportowe - przekonywał Dariusz Piotrowski ze stowarzyszenia Kopernik Plus, współorganizatora wydarzenia.

Alternatywna lekcja WF, bo tak nazywało się to wydarzenie, to niezwykłe połączenie aktywności fizycznej i technologii. Uczniowie mogli w czwartek m.in. zmierzyć prędkość, z jaką rzucają lub kopią piłkę, wykazać się refleksem na interaktywnych symulatorach, spróbować jazdy na rowerze lub gry w piłkę w goglach VR, czy wspinać się po niecodziennej ściance wspinaczkowej. Łącznie czekało na nich kilkanaście stacji, a na każdej z nich instruktorzy.

- Uczniowie przychodzą, są uśmiechnięci, zadowoleni. Dla nich jest to nowość, takie połączenie technologii ze sportem. Oni uciekają w tę technologię, to jest naturalne, ale dzisiaj widzą, że można pograć na smartfonie, a jednocześnie się trochę poruszać - mówi Dariusz Piotrowski. - Monika Pyrek jako jedyna wpadła na pomysł, by połączyć stare z nowym. Sprawdza się to idealnie. Nie chodzi tylko o te wyjątkowe symulatory, można to przełożyć na inne rzeczy.

Jak przekonuje Dariusz Piotrowski, czwartkowe zajęcia były również lekcją dla... nauczycieli. - Jest to przykład, że można coś nowego wprowadzać, że te nasze standardowe lekcje nie zawsze muszą być takie. Nauczyciele mogą zyskać tutaj bardzo dużo, ja sam zyskuję wiele i widzę, co mogę udoskonalić. 

Turek jest jednym z pietnastu miast w Polsce, w których odbędą się tego typu lekcje. Łącznie w projekcie weźmie udział nawet osiem tysięcy uczniów.slajd 1 z 18
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wf,   wychowanie fizyczne,   lekcja,   alternatywna lekcja wf,   Monika Pyrek,   Kopernik Plus,   Turek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO