WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Prawie 250 zawodników pobiegło w XXVII Biegu o Lampkę Górniczą

Dodano: 8.12.2018 15:18
Źródło: LM.pl

Izabela Wierzchowska z Kalisza oraz Tomasz Szymkowiak z Wrześni zwyciężyli w XXVII Biegu o Lampkę Górniczą. Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego wygrał reprezentant PGE KWB Bełchatów - Tomasz Sonciński.

Tradycyjnie na przełomie listopada i grudnia biegacze z i spoza regionu stanęli na starcie Biegu o Lampkę Górniczą. To jedna z ostatnich imprez biegowych w tym roku i ostatnia z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Jak zawsze zawodnicy mieli do pokonania dziesięć kilometrów, ze startem i metą umiejscowionymi na stadionie PWSZ w Koninie. W tym roku temperatura nie była bardzo niska, ale biegaczom w osiąganiu najlepszych rezultatów przeszkadzał całkiem silny wiatr.

Najlepiej z trasą poradził sobie Tomasz Szymkowiak, olimpijczyk z Wrześni, który trasę pokonał w nieco ponad 32 minuty. Drugi był Tomasz Owczarek, który do zwycięzcy stracił pół minuty. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Robert Werner z czasem 00:36:12. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Wierzchowska z Kalisza z czasem 00:39:16. Na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Hałaczkiewicz (00:41:57), a trzecia była Joanna Nalewalska (00:42:49).

Podczas Biegu o Lampkę Górniczą rozgrywane są również Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego. W tym roku w zawodach wzięło udział 20 pracowników kopalni. Najlepszy był Tomasz Sonciński z PGE KWB Bełchatów (00:36:40), przed Michałem Dryjańskim z KWB Konin (00:37:36) i Tomaszem Rudnikiem z PGE KWB Turów (00:37:58).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Kobiety open: Izabela Wierzchowska - 00:39:16
K20: Katarzyna Werner (KKB Finisz Kalisz) - 00:43:07
K30: Izabela Wierzchowska - 00:39:16
K40: Aneta Okuńska-Wejdman (No Name Team) - 00:45:40
K50: Krystyna Tlałka - 00:50:59
Mężczyźni open: Tomasz Szymkowiak (Szymkowiak Team) - 00:32:33
M20: Robert Werner (Team Werner) - 00:36:12
M30: Tomasz Szymkowiak (Szymkowiak Team) - 00:32:33
M40: Przemysław Majda (Baszta Wyszyna) - 00:36:26
M50: Krzysztof Tomaszewski (KB Maraton Turek) - 00:39:37
M60: Krzysztof Chrzanowski (Bud-Rem) - 00:43:24
Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego: Tomasz Sonciński (PGE KWB Bełchatów) - 00:36:40.



slajd 1 z 70
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czytam te marne komentarze i nie wierzę,że poziom żenady sięgnął dna..... Gratuluję wszystkim uczestnikom, Widać trud i zmęczenie, ale i radość. Jesteście wielcy .
Dodano: 8.12.2018 21:40    Przez: ~agam.
Wpisowe to masakra !
Dodano: 9.12.2018 00:02    Przez: ~Za duże
@gumofilec masz rację, powinno być przynajmniej 250 zdjęć, po jednym z każdym uczestnikiem i 50 ogólnych. A tak poważnie ilość (i jakość) zdjęć na LM przekracza wszelkie granice dobrego smaku.
Dodano: 8.12.2018 16:35    Przez: ~Migawka

KOMENTARZE

Wiecej zdjec poprosze.
Dodano: 08.12.2018 15:25    Przez: ~Pn
Wincyj jak już .Pisz po kopolnionemu,a nie uczonego zgrywosz .
Dodano: 08.12.2018 15:52    Przez: ~gumofilec
Pn jako górnik, może już emerytowany też biegł, ale chyba do komputera, żeby wylewać swoją nienawiść do prawych ludzi na LM-ie ?
Dodano: 08.12.2018 15:59    Przez: ~Kopidół
@gumofilec masz rację, powinno być przynajmniej 250 zdjęć, po jednym z każdym uczestnikiem i 50 ogólnych. A tak poważnie ilość (i jakość) zdjęć na LM przekracza wszelkie granice dobrego smaku.
Dodano: 08.12.2018 16:35    Przez: ~Migawka
Też liczyłem po cichu na 250 zdjęć ,jestem strasznie zawiedziony ,że tak szybko wczytała się strona . Rozumiem ,że klisza się skończyła(a nie było zapasowej) ,stąd taka mała ilość.
Dodano: 08.12.2018 16:40    Przez: ~gumofilec
Rusz dupe z pod komputera kuter nogo
Dodano: 08.12.2018 16:58    Przez: ~Bies
Czy ktoś wie który był Sola i czy Jacek dobiegł do mety?Brawo górnicy!!!
Dodano: 09.12.2018 09:24    Przez: ~waldek
W zdrowym ciele zdrowy duch !!! ale czy był pobłogosławiony przez któregoś plebana ???? Jeżeli nie ,to bieg nieważny !!!! Tak trzymać i nie popuszczać !! nawet sportowcom
Dodano: 08.12.2018 16:29    Przez: ~Erwinb
Jak tam staruszki na obnizonej SB ckjej emeryturze
Dodano: 08.12.2018 17:00    Przez: ~Solidarnosc
Cierpią strasznie
Dodano: 08.12.2018 17:33    Przez: ~xd
Lewactwo to dopiero będzie cierpieć, kiedy opuszczą ten świat i staną na sądzie przed Jezusem Chrystusem.
Dodano: 08.12.2018 19:25    Przez: ~Piekło czeka
Pomyślcie lepiej co będzie z Polską kiedy wy upuścicie ten świat, Europa zdycha na waszych oczach, ale was nie stać nawet, żeby to zobaczyć bo ani mózgu ani pieniędzy nie macie, a trzymają was przy urnach spory o świstki zwane emeryturami dla sb (mimo, że sb nie ma od 30 lat) albo inne p***roły i karawana jedzie dalej. Mojżesz chodził 40 lat po pustyni po to, żeby wymarło pokolenie, które pamiętało życie w Egipcie, bo z nimi nic nie udało by się osiągnąć, to samo musi być z Polakami: albo nowe pokolenie normalnie się wychowa i nie będzie znało socjalizmu, albo zginiemy tak jak w XVII w. a Europa tak jak Rzym.
Dodano: 09.12.2018 12:18    Przez: ~twx
Solidarność to był ruch Trockistowski prowadzony po cichu przez Kuronia i Michnika, nie miał nic wspólnego z antykomuną. Jak ktoś nie wierzy to niech odpowie na niewygodne pytania: Dlaczego Michnik i Kuroń siedział w więzieniu? Dlaczego Wałęsa "stał na czele" solidarności, mimo, że był nic nie znaczącym elektrykiem kapusiem? Dlaczego przestał być kapusiem w '76? Co robił Kuroń przy okrągłym stole? Dlaczego Michnik został redaktorem naczelnym Wyborczej w '89, gazety powołanej przez KW Solidarność? Za co krytykował Kuroń i Modzelewski PZPR w 56 roku? Co oni wtedy postulowali?
Dodano: 09.12.2018 12:24    Przez: ~twx
Jak chodzi o krytykę PZPR Kuronia i Modzelewskiego, to dokładnie chodzi o List otwarty do partii, wydany przez kulturę paryską z pod znaku GODF
Dodano: 09.12.2018 12:31    Przez: ~twx
Kiepska impreza
Dodano: 08.12.2018 20:13    Przez: ~O
Napisz w ilu biegach brałes udział co było w nich tak fantastyczne dlaczego kiepska uzasadnij ..
Dodano: 08.12.2018 22:07    Przez: ~garminowy
tu zawsze narzekają wsioki z pobliskich wsi cały czas jak w koninie cos jest jest żle taka natura wsioka nic nie poradzisz
Dodano: 08.12.2018 22:36    Przez: ~KONIN
wymyśliłeś sobie piekło - będziesz je miał...
Dodano: 08.12.2018 20:36    Przez: ~zx
Czytam te marne komentarze i nie wierzę,że poziom żenady sięgnął dna..... Gratuluję wszystkim uczestnikom, Widać trud i zmęczenie, ale i radość. Jesteście wielcy .
Dodano: 08.12.2018 21:40    Przez: ~agam.
W miasteczkach dużo mniejszych biega więcej, tym bardziej,że prawdziwi górnicy są na ŚLĄSKU i tam są imprezy !
Dodano: 08.12.2018 21:43    Przez: ~Oj
Gratulacje dla organizatorów !
Dodano: 08.12.2018 21:50    Przez: ~ocena
Wpisowe to masakra !
Dodano: 09.12.2018 00:02    Przez: ~Za duże
Prośba o poprawienie nazwiska - Nalewalska, nie Nalewajska ;), dziękuję