WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Głosując za partyjną koleżankę, radny PiS przysłużył się wyborcom

KONIN JEST NASZ

Dodano: 9.12.2018 12:37

Krystianowi Majewskiemu zaszkodziła uczynność, ale pogrążył dopiero brak pokory i silnych nerwów. Radny PiS zagłosował za koleżankę partyjną, czym – paradoksalnie - przysłużył się miastu i jego mieszkańcom.

Całe to wydarzenie mogli zobaczyć na żywo wszyscy zainteresowani, bo od tej kadencji wszystkie rady gmin są zobowiązane rejestrować podczas swoich obrad nie tylko dźwięk ale i obraz. W minioną środę, podczas pierwszej roboczej sesji Rady Miasta Konina, przewodniczący Wiesław Steinke ogłosił, że właśnie został poinformowany o telefonie od jednego z internetowych obserwatorów, który zauważył, że jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości głosował za swoją koleżankę partyjną.

Zapis całej tej sytuacji obejrzeli na miejscu szefowie klubów radnych, a nasi czytelnicy mogą go sobie odtworzyć w informacji z sesji („Nie  można głosować za kogoś! Poważna wpadka podczas sesji RM”). Na nagraniu widać wyraźnie, że po pytaniu przewodniczącego „kto jest za tą kandydaturą?”, ręka radnej Krystyny Leśniewskiej z PiS wędruje w stronę urządzenia do głosowania, ale Wiesław Steinke mówi po chwili, że „pani radna Leśniewska jeszcze odda głos”!

W tym momencie, siedzący po jej prawej ręce, Krystian Majewski, widząc, że koleżanka z klubu nie reaguje, sięga do jej przycisku i głosuje za nią. Pani radna dopiero teraz orientuje się, że powinna powtórzyć czynność, sięga ręką przed siebie, ale widząc, że jest już po wszystkim, rezygnuje. I w tym momencie do Krystiana Majewskiego dociera, co zrobił, łapie więc jej dłoń i ciągnie w kierunku maszynki do głosowania, ale po chwili ją puszcza. Na ratuszowej sali nikt tego zapewne nie zauważył, ale wydarzenie wyłapał jeden z obserwujących sesję internautów i zadzwonił do Biura Rady.

Informację przekazano przewodniczącemu Wiesławowi Steinke, który podzielił się nią z radnymi, apelując, żeby winowajca się przyznał. Krystian Majewski potwierdził, że to może chodzić o niego, ale bronił się, że tylko poprowadził dłoń klubowej koleżanki.

- Ważne jest to, panie radny, czy na przycisk nacisnęła pani radna Krystyna Leśniewska, czy pan – dociekał przewodniczący.

- Ja nacisnęłam, tylko... że za słabo nacisnęłam – pospieszyła z pomocą młodszemu koledze pani radna.

następna
strona 1/2
  • Głosując za partyjną koleżankę, radny PiS przysłużył się wyborcom

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

A może zainteresuje wszystkich to, że władze ZEPAK już w maju informowały władze Konina o podwyżce cen za ogrzewanie ale cicho sza po wyborach da się ludziom tematy zastępcze jak stacje ładowania wodorem, który kosztuje krocie i nawet w Bawarii ludzi na to nie stać. Widać władze traktują wyborców i może mają rację za całkowitych debili.
Dodano: 9.12.2018 13:30    Przez: ~xmen
To może pan Steinke przestałby w gabinecie lekarskim wypominać pacjentom że na ich płotach wisiały plakaty kandydatów Pis a zajął się na dobre polityką skoro już nie jest takim dobrym lekarzem jak kiedyś.
Dodano: 9.12.2018 13:08    Przez: ~JPO
Z tego co tu pisze że, zostały złamane przepisy prawa a radca prawny wskazuje na naruszenie artykułu 286 Kodeksu Karnego oraz oglądając niezbity dowód w postaci nagrania to spytać się tylko można czy odpowiednie organy państwa zostały formalne służbowo juz powiadomienie o takim zdarzeniu np. przez osobę prowadząca ową sesje Rady Miasta czyli Przewodniczącego.
Dodano: 9.12.2018 13:10    Przez: ~PrawoDlaWszystkich
Padnie radny Majewski na szacunek trzeba sobie zasłużyć, Pan na szacunek nie zapracował, a teraz te tłumaczenia, jest Pan małym krętaczem.
Dodano: 9.12.2018 14:49    Przez: ~Tata
Trzeba mieć niezły tupet , wiedzieć że było się nagranym jeszcze się wypierać !!! Mały oszust i krętacz.
Dodano: 9.12.2018 14:42    Przez: ~Ups

KOMENTARZE

To może pan Steinke przestałby w gabinecie lekarskim wypominać pacjentom że na ich płotach wisiały plakaty kandydatów Pis a zajął się na dobre polityką skoro już nie jest takim dobrym lekarzem jak kiedyś.
Dodano: 09.12.2018 13:08    Przez: ~JPO
Brawo zgadzam sie z tym.Arogancki facet ktorego mam w dupie.
Dodano: 09.12.2018 13:26    Przez: ~Pacjent POKObokocharam
Ale 1777 głosów miał i zastanawiam się kto jeszcze lubi
Dodano: 09.12.2018 14:01    Przez: ~ela
Padnie radny Majewski na szacunek trzeba sobie zasłużyć, Pan na szacunek nie zapracował, a teraz te tłumaczenia, jest Pan małym krętaczem.
Dodano: 09.12.2018 14:49    Przez: ~Tata
1/3 urzędników bawi się z pieniędzy na święta 2/3 urzędników.
Dodano: 09.12.2018 14:50    Przez: ~Prezydent
Świeta racja....
Dodano: 09.12.2018 15:38    Przez: ~Xyz
Nagonka LM na PiS a tyle spraw dookoła.Co z przeprawą ,co z podwyżką ciepła ,i wiele innych spraw.
Dodano: 09.12.2018 16:28    Przez: ~żenada
A kto ujawni nagrania Misiewiczów z musztardy?
Dodano: 09.12.2018 17:02    Przez: ~Nigdy pis
Wolę słuchać nagrań z Sowy i wypowiedzi poprzedniej złodziejskiej elity,jak w knajpie zjadając ośmiorniczki Polskę rozkradali i mieli ubaw z swojego elektoratu że na nich głosuje
Dodano: 09.12.2018 17:09    Przez: ~xd
Złamał prawo a wy mówicie, że nic się nie stało. Ktoś potrąci kogoś na pasach i też powiesz nic się nie stało,bo kierowca był trzeźwy. Niech odpowie za swój czyn.
Dodano: 09.12.2018 17:10    Przez: ~Xyz
Rady Majewski powinien oddać mandat radnego, ewidentnie widać jak chciał nas oszukać i kłamał w żywe oczy.
Dodano: 09.12.2018 17:16    Przez: ~ewa
@cd - jaka zlodziejska elita?? Pis od ponad 3 lat nikogo nie wsadzil z tej niby zlodziehsjiej elity. BTW może bys zadal pytanie gdzie wyparowaly miiardy ze skokow???
Dodano: 09.12.2018 19:38    Przez: ~Pn
Krystian Majewski głosował na tzw. "dwie ręce " ? To niemożliwe !!!!
Dodano: 09.12.2018 19:39    Przez: ~bandyta
Z tego co tu pisze że, zostały złamane przepisy prawa a radca prawny wskazuje na naruszenie artykułu 286 Kodeksu Karnego oraz oglądając niezbity dowód w postaci nagrania to spytać się tylko można czy odpowiednie organy państwa zostały formalne służbowo juz powiadomienie o takim zdarzeniu np. przez osobę prowadząca ową sesje Rady Miasta czyli Przewodniczącego.
Dodano: 09.12.2018 13:10    Przez: ~PrawoDlaWszystkich
Z tego nagrania brakuje przesłanek do zakwalifikowania czynu z art 286 k.k gdyż obecna była radna na sali obrad i nie składała sprzeciwu a wręcz przeciwnie stwierdziła że za słabo nacisnęła czym przeczy czynu oszustwa.
Dodano: 09.12.2018 13:41    Przez: ~Prokurator Okręgowy
Pisze sie na scianie a tu "napisane jest" typowy prostak z PO
Dodano: 09.12.2018 13:42    Przez: ~Tusk.de
Do osoby podpisanej nickiem "Tusk.de" A Ja pisze jak i np. Jem czy chodzę ale tym Nie robie czynu zabronionego przepisami prawa.
Dodano: 09.12.2018 14:13    Przez: ~Pisze
@~Pisze"pisze" i "jest napisane" tak samo jak "sram" i "jest nasrane", chyba widać różnicę ?
Dodano: 09.12.2018 15:07    Przez: ~.TS
Panie przewodniczący pana zas....ym obowiazkiem bylo zgłoszenie tego co zrobi radny Majewski i co??
Dodano: 09.12.2018 19:40    Przez: ~Pn
Ewidentnie widać na nagraniu że Krystyna L. była zagadana z radnym Lachowiczem
Dodano: 09.12.2018 22:27    Przez: ~Taw
Jakoś to mnie nie dziwi, że jakiś aparatczyk PiSa robił machlojki. Przecie PiS to partia kombinatorów, oszustów, łapówkarzy, a przede wszystkim banda mniej lub bardziej cwanego ciemniactwa dla którego nie istnieją takie wartości jak praworządność, przyzwoitość, dobry obyczaj czy moralność. Ale cóż - musimy to tałatajstwo jeszcze przez jakiś czas tolerować,a w odpowiednim czasie sprezentować tej hordzie serdecznego kopniaka.
Dodano: 09.12.2018 13:25    Przez: ~jaś
Jaś PiS i tak wygra kup sobie odpowiednią maść w aptece.I nie wyzywaj nikogo od tałatajstwa bo widzę że sam lepszy nie jesteś. No ale taki jest elektorat PO ,dobrze że powoli już zdychacie .Tylko głupek na nich głosuje
Dodano: 09.12.2018 14:25    Przez: ~piotrek
@piotrek - wygra ale bilet do kina na czesc 2 Kleru. 😂😂😂
Dodano: 09.12.2018 19:42    Przez: ~Pn
Pn zamilcz pustostanie antypolski śmieciu
Dodano: 09.12.2018 20:09    Przez: ~xd
@xd - ten, o ktorym mowisz (smiec) to twoj stary 😂😂😂
Dodano: 09.12.2018 21:41    Przez: ~Pn
Czemu LM troluje PiS i jest bardziej za POrypana partia ?????
Dodano: 09.12.2018 13:27    Przez: ~Annegret Kramp- Karrenbauer
No nie wiesz, a kto jest właścicielem tego portalu
Dodano: 09.12.2018 13:34    Przez: ~tvn
Bo ma siedzibe koło urzedu miasta i muszą troche w dupę wleźć to moze jakas dotacje dostaną.
Dodano: 09.12.2018 13:34    Przez: ~JPO
A kto, według ciebie, jest właścicielem portalu?
Dodano: 09.12.2018 13:43    Przez: ~?
niezalezna.pl
Dodano: 09.12.2018 13:53    Przez: ~idź po rozum
A może zainteresuje wszystkich to, że władze ZEPAK już w maju informowały władze Konina o podwyżce cen za ogrzewanie ale cicho sza po wyborach da się ludziom tematy zastępcze jak stacje ładowania wodorem, który kosztuje krocie i nawet w Bawarii ludzi na to nie stać. Widać władze traktują wyborców i może mają rację za całkowitych debili.
Dodano: 09.12.2018 13:30    Przez: ~xmen
Do roboty !!! Czym wy sie zajmujecie ? Jak mozna tracic tak cenny czas ! Źenada !!!!!
Dodano: 09.12.2018 13:58    Przez: ~konin
Skoro sugeruje Pan, że była to wiedza znana radnym PiS, to dlaczego jej nie upowszechnili ?
Dodano: 09.12.2018 14:41    Przez: ~anty-pis
@anty-pis - jeden taki radny siedzi juz 5 kadencje i co on zrobil dobregobdla mieszkancow Konina? Poza zarciem z koryta, czyli ciagnieciem wszystkimi dziurkami do siebie...
Dodano: 09.12.2018 19:45    Przez: ~Pn
Żydowskie Muzeum "Polin" szkoli policjantów.
Dodano: 09.12.2018 13:48    Przez: ~wolna-polska.pl
Antysemici = szmalcownicy.
Dodano: 09.12.2018 14:43    Przez: ~wstyd
PiSożydy i ich rząd tworzą w Polsce społeczeństwo wielokulturowe z uprzywilejowaną pozycją dla Żydów. Polaków wysyła się na zachód a pozostali mają walczyć z sprowadzanymi obcokrajowcami o pracę za miskę ryżu. PiS wygrał wybory, bo nie chciał sprowadzić 7 tysięcy islamistów a sprowadził już 5 milionów ludzi ze wschodu. W tym wszystkim Żydzi mają mieć specjalne prawa a policję się szkoli, żeby nikt się nie buntował i cieszył się miską ryżu. PiSożydowski rząd to największa tragedia dla Polski i Polaków od czasów żydokomuny.
Dodano: 09.12.2018 16:35    Przez: ~Arjawarta
Ambasador RP w Izraelu: "Mamy ciekawe pomysły na współpracę polskiej i izraelskiej policji"
Dodano: 09.12.2018 13:50    Przez: ~wprawo.pl
Premier Polin na kolanach przed Żydami i Izraelem.
Dodano: 09.12.2018 13:52    Przez: ~nacjonalista.pl
Kult zdrajców: Wielki pomnik "świętego" Lecha - latryna dla gołębi? (Warszawskie gołębie dziękują za nową latrynę. Szalet alejchem !
Dodano: 09.12.2018 13:54    Przez: ~nacjonalista.pl
Ja nie mam czasu wypoczac i sie wyspac a ludzie traca tak cenny czas ns takie bzdety ! ale czasy !!!!
Dodano: 09.12.2018 14:00    Przez: ~!!!!
Zwal se
Dodano: 09.12.2018 14:22    Przez: ~Rt
Zazdrościsz że nikt z PO nigdy nie doczeka pomnika.
Dodano: 09.12.2018 14:27    Przez: ~hahaha
@hahaha - pomniczki sa dla maluczlich
Dodano: 09.12.2018 21:42    Przez: ~Pn
Ale w PO sa KOnfitury hahah
Dodano: 09.12.2018 14:40    Przez: ~Annegret Kramp- Karrenbauer
To Pn zaj*ebał z dupy.pewne info
Dodano: 09.12.2018 15:14    Przez: ~Stop KOnfidentom z lm
Pn donosi i kabluje ?
Dodano: 09.12.2018 15:51    Przez: ~Pytam
No a kto non stop siedzi na komputerze i czepia sie Pisu jak nie on