WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Krzymów. Wójt pyta mieszkańców. Czy potrzebny jest żłobek?

Dodano: 10.12.2018 14:03

Gmina Krzymów rozważa możliwość otwarcia żłobka. Wcześniej jednak zamierza przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców.

- W związku z pojawieniem się możliwości aplikowania o środki finansowe w ramach Programu „Maluch +”, gmina Krzymów rozważa możliwość otwarcia żłobka dziecięcego na terenie gminy. Jednakże wcześniej chcielibyśmy poznać Państwa opinię na ten temat, dlatego zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety. Z takim apelem zwróciła się do mieszkańców gminy wójt Danuta Mazur. Chce, aby ewentualne uruchomienie żłobka było odpowiedzią na potrzeby mieszkańców w tym zakresie,

Ankieta jest anonimowa, a dane w niej zawarte pozwolą właściwie ocenić potrzeby mieszkańców gminy w tym zakresie. Ankietę można dostarczyć do Urzędu Gminy Krzymów osobiście, listownie lub za pomocą poczty mailowej w terminie do 14 grudnia 2018 r.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   Danuta Mazur,   wójt,   ankieta,   żłobek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A może by tak najpierw przeanalizować demografię na terenie gminy. Jaki jest przyrost, ilu rodziców maluchów pracuje zawodowo itp. Wszystkie te informacje są w urzędzie tylko trzeba odrobinę pomyśleć i zaangażować całe to urzędowe towarzystwo wzajemnej adoracji do roboty. Myślenie naprawdę nie boli, a można w to miejsce naprawdę rozsądnie zagospodarować środki na coś zupełnie innego. Gdzie miałby być zlokalizowany taki żłobek - najrozsądniej w stolicy czyli Krzymowie. I ok. tylko matka np. z Brzeźna pracująca w Koninie nie będzie woziła dzieciaka do Krzymowa bo to nieracjonalne ekonomicznie. A może by tak po solidnej analizie porozmawiać z gminami ościennymi i przekazać dofinansowanie dla dzieci z gminy krzymów, których rodzice w tych właśnie miejscach pracują i w ten sposób ich wspomóc w opłatach za żłobki. Tylko wtedy nie będzie rozdawnictwa stanowisk (tam gdzie pracodawcą jest gmina) po znajomych i budowania sobie elektoratu jak to pr ...
Dodano: 10.12.2018 19:02    Przez: ~rumburak
W kampanii była przekonana co do potrzeby budowy-uruchomienia żłobka ! Teraz pyta mieszkańców ! Sama nie wie jak się ma?
Dodano: 10.12.2018 16:27    Przez: ~Płaczka

KOMENTARZE

Po co żłobek dziecko powinna wychować matka potem dać do przedszkola i wtedy może iść do pracy
Dodano: 10.12.2018 14:30    Przez: ~Ola
Tyż prowda
Dodano: 10.12.2018 14:47    Przez: ~Świński chrunchol
W kampanii była przekonana co do potrzeby budowy-uruchomienia żłobka ! Teraz pyta mieszkańców ! Sama nie wie jak się ma?
Dodano: 10.12.2018 16:27    Przez: ~Płaczka
Człowiek jest istotą stadną i od najmłodszych lat powinien dorastać w grupie. Wtedy rozwija się najlepiej. Moje dzieci były w żłobku po ukończeniu 6 miesiąca życia i uważam ten czas za niezwykle ważny dla ich rozwoju.
Dodano: 10.12.2018 19:04    Przez: ~marcyś
Nie wiesz co dziecko traci jak po Półtoraroczne nie chodzi do złobka ,Do złobka gdzie jest w grupie 4-5 dzieci -i 2 do 3 opiekunek. Złobek w kazdym sołectwie .
Dodano: 10.12.2018 19:50    Przez: ~wyborca.
Już niedługo żłobek będzie w każdym kościele !!!!!
Dodano: 10.12.2018 22:53    Przez: ~czarna mamba
Płaczka niedługo roześle ankiety typu : :czy wyrażacie Państwo zgodę na pryknięcie?:
Dodano: 12.12.2018 17:59    Przez: ~koniec gminy
Wyobraź sobie że niektórym się chce pracować, a niektórzy są zmuszeni dac dziecko do żłobka, także zanim napiszesz beznadziejny komentarz to się zastanow!
Dodano: 07.02.2019 15:14    Przez: ~Monika
znając panią wójt to te pieniądze przeznaczy na jakąś imprezę (lubi być fotografowana),lub da strażakom z Krzymowa żeby mogli podnieść standard remizy,a co za tym idzie-wyższe opłaty za wynajęcie(1000zł)to przecież za mało.KTO TO WIDZIAŁ ŻŁOBEK NA WSI.
Dodano: 10.12.2018 15:39    Przez: ~mamuśka
Widze, że zawiedziony wyborca pana Popielarza to napisał :)
Dodano: 10.12.2018 18:37    Przez: ~Obserwator
Żłobek, przedszkole i 500 plus motywują młode matki do rodzenia dzieci, a dzieci to nasza przyszłość.
Dodano: 10.12.2018 16:00    Przez: ~Symp. PiS
Dojsztakc sie bo ten wasz pseudoprogram 500 nie dziala, co pokazuja liczby urodzen. Inbe liczby zas pokazuja jeszcze drugivproblem - zadluzenievkraju z pozyczki na ten pseudoprogram, ktiry beda splacac jeszcze wnuki moich i twoich wnukow. BTW porządne rodziny zarabiają na siebie SAME!
Dodano: 10.12.2018 17:59    Przez: ~Pn
Pn tak jak Ty w szalecie miejskim jako kierownik tego zaszczytnego przybytku ?
Dodano: 10.12.2018 18:37    Przez: ~Papier toaletowy
Pn na haju już jest
Dodano: 10.12.2018 20:30    Przez: ~maryśka
Nareszcie właściwy człowiek w gminie ma właściwym stanowisku, poprzedni wójt z pewnością nikogo się nie pytał jak w przypadku wyrażenia zgody na budowe dwóch supermarketów w krzymowie które niszczą małe lokalne sklepiki które tu są od lat. Pani Mazur z pewnością by do tego nie dopuściła.
Dodano: 10.12.2018 17:04    Przez: ~Obserwator
A gdzie ona do tej pory była ?
Dodano: 10.12.2018 22:50    Przez: ~rada gminy-szefowa
Pn cymbale co ty masz z tym pisaniem niewyraznym ???? Nerwy czy grube paluchy fizolu. 😂
Dodano: 10.12.2018 18:10    Przez: ~Tusk.de
Facet po pięćdziesiątce, już wzrok nie ten, a swoją edukację zakończył dawno, dawno temu, myślę że powinien już częściej zaglądać na cmentarz niż na komputer. A ja się nie mogę już tu go doczekać, zawsze jakaś dziura w ziemi na jego zwłoki czeka. Pn zapraszam serdecznie !
Dodano: 10.12.2018 18:43    Przez: ~Grabarz
Sama nazwa nicku tej osoby: "Pn" może być odzwierciedleniem człowieka "Po narkotykach" > (skrót - Pn)... 😂
Dodano: 10.12.2018 19:08    Przez: ~Stewas
Dzisiaj znalazłem gumiaka Pn czy to nie twój
Dodano: 10.12.2018 20:31    Przez: ~słoma
A może by tak najpierw przeanalizować demografię na terenie gminy. Jaki jest przyrost, ilu rodziców maluchów pracuje zawodowo itp. Wszystkie te informacje są w urzędzie tylko trzeba odrobinę pomyśleć i zaangażować całe to urzędowe towarzystwo wzajemnej adoracji do roboty. Myślenie naprawdę nie boli, a można w to miejsce naprawdę rozsądnie zagospodarować środki na coś zupełnie innego. Gdzie miałby być zlokalizowany taki żłobek - najrozsądniej w stolicy czyli Krzymowie. I ok. tylko matka np. z Brzeźna pracująca w Koninie nie będzie woziła dzieciaka do Krzymowa bo to nieracjonalne ekonomicznie. A może by tak po solidnej analizie porozmawiać z gminami ościennymi i przekazać dofinansowanie dla dzieci z gminy krzymów, których rodzice w tych właśnie miejscach pracują i w ten sposób ich wspomóc w opłatach za żłobki. Tylko wtedy nie będzie rozdawnictwa stanowisk (tam gdzie pracodawcą jest gmina) po znajomych i budowania sobie elektoratu jak to pr ...
Dodano: 10.12.2018 19:02    Przez: ~rumburak
rumburak po to właśnie jest ta ankieta, nasza pani wójt jak na razie nic nie robi bez konsultacji społecznej, to się właśnie nazywa profesjonalizm. Przed wyborami to była tylko jej propozycja a teraz to właściwie mieszkańcy ocenią przez ankiete czy jest zapotrzebowanie na żłobek czy nie, taka właśnie powinna być relacja między gminą i mieszkańcami.
Dodano: 10.12.2018 19:15    Przez: ~Obserwator
do obserwatorprzecież wiadomo, co powiedzą mieszkańcy. będą za. większość niestety jak ma coś dostać za darmo to nie zastanawia się nad kosztami wprowadzenia różnych rozwiązań. po co pytać i tracić czas. tylko później jak dojdzie do precyzowania lokalizacji żłobka i innych warunków to okaże się, że 70% z tych na tak miała inne wyobrażenie. nie głosowałem na p. Mazur i uważam, że to zły wybór i cementowanie układów po p. Jankowskim, który nie oszukujmy się był marnym wójtem. I tak będzie w gminie dalej, ale obym się mylił.
Dodano: 10.12.2018 20:10    Przez: ~rumburak
@rumburak być może, że tak będzie ale czytaj artykuł dokładnie a tam pisze, że cytuje: "W związku z pojawieniem się możliwości aplikowania o środki finansowe w ramach Programu „Maluch ”, gmina Krzymów rozważa możliwość otwarcia żłobka dziecięcego na terenie gminy" znaczy sie, że są a raczej jest możliwość dostania przez gmine funduszy i dlaczego byśmy jako gmina nie mogli z tego skorzystać, jest szansa na dodatkowe finansowanie a wiadomo, za dużo funduszy nie ma na własne projekty.
Dodano: 10.12.2018 20:31    Przez: ~Obserwator
obserwator, żeby była pełna jasność - ja nie jestem przeciwnikiem żłobków w gminach wielkości krzymowa. obawiam się tylke, że mimo początkowego entuzjazmu mieszkańców żłobek ze względu na lokalizację, o czym pisałem wyżej będzie świecił pustkami. A coś tam wiem na temat finansowania projektów unijnych i jest tak, że każde odstępstwo od warunków projektu powoduje konieczność zwrotu środków. Z kolei prawo oświatowe precyzuje minimalną ilość etatów - 1 na 8 dzieci. I teraz meritum: chętnych z ankiet będzie np pięćdziesięcioro dzieci. Czyli w projekcie mamy 7 etatów. Płaca minimalna od 2019 roku to 2250 zł x 7=15750 x 12 miesięcy=189.000 zł plus oczywiście koszty stałe związane z utrzymaniem placówki (prąd, ogrzewanie i podatek od nieruchomości i coś tam jeszcze. A dzieci finalnie zgłosi się 20. I co wtedy. Na zwrot środków kasy nie ma, etatów ograniczyć nie można i koło się zamyka. Czy nasza biedną gminę stać na wydanie b ...
Dodano: 11.12.2018 06:44    Przez: ~rumburak
obserwator- od samego początku tej sprawy pojawił się błąd logiczny w postaci źle postawionego pytania: czy chcemy żłobka w gminie? odpowiedź jest wydaje się jasna i brzmi TAK. Jednak pierwsze pytanie powinno być takie: czy w przypadku otrzymania pieniędzy na budowę żłobka, będziemy w przyszłości jako gmina w stanie zapewnić środki na jego dalsze funkcjonowanie. Biorąc pod uwagę jakość gminnej administracji, na pozyskanie dodatkowych środków w postaci inwestorów nie ma co liczyć (jak przez ostatnie blisko 30 lat). Więc angażowanie się w kolejne koszty bez zapewnienia źródła finansowania powinno być bardzo głęboko przemyślane i to nie na podstawie jakichkolwiek ankiet, a twardych danych znajdujących się gminie. A do tego z kolei trzeba byłoby się wziąć z samego rana do roboty, a nie zaczynać od plotek gminnych i kawki...
Dodano: 11.12.2018 07:21    Przez: ~rumburak
Jak można sie pytać Przeciez żłobek powinien być w każdym sołectwie a nie jeden na gminę . Małe żłobki po 5 dzieci. najwyzej.. w grupie .. Tak to powinno wyglądac ..
Dodano: 10.12.2018 19:48    Przez: ~Wyborca
komunista
Dodano: 10.12.2018 20:32    Przez: ~ajajaj
Ale ludzie są dziwni wielkie pretenaje że matki siedzą w domu i nie pracują tylko biorą 500 jak mają szanse dać dziecko do żłobka i iść do pracy to też źle - jest na to nazwa
Dodano: 11.12.2018 10:26    Przez: ~Pracujacamatka
Nie jest tam potrzebny żłobek ponieważ w Polsce jest taki model, że kobieta już w 3 miesiącu ciąży idzie na zwolnienie i wraca do pracy po 3 latach, do czasu kolejnej ciąży. Nie ma sensu więc budowanie żłóbka. Kobiety ten model życia uwielbiają i go nie zmienią.
Dodano: 11.12.2018 10:35    Przez: ~kollo
Uwazasz ze to nie normalne, zze kobieta chce swiadomie dxiecko sama wychowywac? Najpierw jest matka, pptem przedszkole i naturalna kolej rzeczy mozna isc do pracy. Jeżeli jest. Do tego dochodza choroby dzieci, masz dwojke to bujasz sie na zwolnieniach lekarskich, nikt takuego pracownika nie chce ktorego pol roku nie ma. Wiec nie gadaj glupot i nie sugeruj lenistwa. Bykes rok na tacierzynskim? Mniemam ze facet jestes skoro gadasz jak potluczony