WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Żychlin. W blasku wigilijnych świec. Zobaczcie świąteczne stoły!

Dodano: 16.12.2018 10:47

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie odbył się VI wielkopolski konkurs „Najpiękniejszy stół świąteczny” oraz szkolny konkurs „Potrawy świąteczne”.

Jest to uroczystość, na którą zapraszane są szkoły z Wielkopolski i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Impreza organizowana jest w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje”, a realizowana od 16 lat przez szkolny Klub Młodego Restauratora.

W tym roku w konkursie na najpiękniejszy stół wzięło udział 6 szkół: ZST z Turku, ZSRCKU z Kościelca, ZSGH z Kalisza, ZS z Liskowa, ZSBiKZ z Konina oraz gospodarze ZSEU z Żychlina. Tematem tegorocznego konkursu była "Wigilia w blasku świec ", dlatego na wszystkich stolach królowały świece wprawiające w świąteczny nastrój. Nie zabrakło również tradycyjnych elementów tj. sianko, opłatek, Biblia. Po obradach jury w składzie: Jan Bartczak, Karolina Walczak, Maria Chojnacka, Aneta Warzych-Dzierzgowska, Adam Zioła, pierwsze miejsce przypadło Sarze Stankiewicz i Laurze Zimnej z ZSEU z Żychlina, II miejsce zajęła Anna Misiak z ZST z Turku, a trzecie dwie szkoły: ZSRCKU z Kościelca (Daria Woźniak i Weronika Sowińska) oraz ZSGH z Kalisza (Dominika Osiewała i Oliwia Błaszczyk).

Do szkolnego konkursu na potrawę zgłosiło się aż 32 uczniów z klas o profilu gastronomicznym. Zaserwowano dania w dwóch kategoriach potraw słodkich i wytrawnych. Pojawiły się zarówno serniki, pierniki czy makowce, ale również ryby pod różnymi postaciami, pierogi czy makiełki. W kategorii potraw wytrawnych jury przyznało I miejsce Natalii Malczyk, II miejsce Nicole Raźnej, a trzecie Natalii Zajączkowskiej. W daniach słodkich na pierwszym miejscu znalazła się potrawa przygotowana przez Natalię Wróblewską, na drugim potrawa Oli Czajkowskiej a na trzecim Agaty Wieczorkiewicz.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Koniński. 

slajd 2 z 61

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

KOMENTARZE

Najważniejszym elementem katolickich świąt nie jest Jezus Chrystus, który się narodził i przyszedł na ten świat dla naszego zbawienia, ale suto zastawiony stół. Święta katolickie, gdzie niby jakiś tam bóg się narodził głównie skupiają się na jedzeniu, im więcej go na stolach tym święta są lepsze, a gdzie w tym wszystkim Syn Boży ?
Dodano: 16.12.2018 12:00    Przez: ~Chrzescijanin
Najważniejsze dla katolików przed ich świętami jest tzw "szaleństwo zakupów" i to co pod pogańską choinką się pojawi, no i oczywiście na stole, im więcej potraw tym święta bardziej udane. Najważniejszy dla katolika jest pełny brzuch, a gdzie w tym wszystkim jest Jezus Chrystus, którego Bóg posłał na świat, aby On świat odkupił ?
Dodano: 16.12.2018 12:08    Przez: ~Chrz...
Bóg własnego Syna za nas wydał, dziękujmy Bogu za Jezusa Chrystusa, a Jezusowi Chrystusowi za to, że złożył swoje życie w ofierze Bogu Ojcu za nasze grzechy. Jezus nas odkupił własnym ciałem, własną krwią przelaną na krzyżu. Bóg kocha każdego człowieka, czy ty kochasz Boga i Jego Syna ?
Dodano: 16.12.2018 12:20    Przez: ~Chrz...
Nie. Głosowałem na PiSlam i teraz żałuję.
Dodano: 16.12.2018 14:44    Przez: ~Chrz...
Chyba na święta kupię prawdziwe masło, niech bachory posmakują luksusu.
Dodano: 16.12.2018 16:01    Przez: ~Paweł
Pięknie przybrane stoły. Trudno wybrać jeden najlepszy. Wesołych Świąt wszystkim życzę!
Dodano: 16.12.2018 17:36    Przez: ~Hohoho
Stoły piękne. Mnóstwo ozdób. Aby je zastawić trzeba będzie ozdoby w....ć inaczej będziemy głodni w święta.
Dodano: 17.12.2018 12:29    Przez: ~912
Komentarze pousuwane !
Dodano: 17.12.2018 17:03    Przez: ~Jak zwykle
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO