WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Od łamania zasad zaczyna swoje rządy w Koninie nowa koalicja

KONIN JEST NASZ

Dodano: 19.12.2018 20:26

Choć minął miesiąc od objęciu urzędu prezydenta Konina przez Piotra Korytkowskiego, wciąż nie wiemy, jak Koalicja Obywatelska chce rozwiązywać problemy miasta. Wiemy natomiast, że zasady będzie naginała do własnych potrzeb.

O zwycięzcach wyborów samorządowych w Koninie nie pisałem przez cztery tygodnie, czekając na konkrety. Wiele się przez ten czas nie wydarzyło, ale jest kilka faktów, które pozwalając już na wysnucie pierwszych wniosków. Dobra wiadomość jest taka, że – przynajmniej oficjalnie – nie doszło do zawarcia koalicji z rządzącym Koninem przez ostatnie 24 lata Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Zamiast budować trwałą, ale kosztowną dla miasta, koalicję w radzie, nowa władza zdecydowała się na przekonywanie radnych do swoich pomysłów na rozwój Konina. Choć bardziej adekwatny do dzisiejszego stanu miasta będzie raczej czasownik „ratowanie”, bowiem po ćwierci wieku zaniechań i beztroskiego żerowaniu na budżecie Konina przez ludzi Józefa Nowickiego, na miasto spadły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy tak poważne klęski, że znaleźliśmy się nad finansową przepaścią.

Również nominacje na stanowiska wiceprezydentów dają nadzieję na nowe otwarcie w gmachu przy pl. Wolności. Za sprawy społeczne odpowiada 44-letni Witold Nowak, niegdyś dziennikarz, przez ostatnie dziesięć lat naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Koninie, człowiek z otwartą głową, myślący nieszablonowo. Gospodarkę przydzielono natomiast nowemu w naszym mieście Pawłowi Adamowowi, który przyjechał do nas aż z Poznania. To jest jego wada i zaleta jednocześnie. Nie zna Konina, więc łatwo może się zgubić w niuansach gospodarczej rzeczywistości pogórniczego miasta, ale też będzie mógł spojrzeć na nasze problemy świeżym okiem. Jest bardzo młody, bo ma zaledwie 33 lata i doświadczenie pracy w samorządzie, głównie przy projektach związanych z funkcjonowaniem aglomeracji poznańskiej.

Ale jest i zła wiadomość. Urząd ogłosił dzisiaj, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta wygrał ten, który miał wygrać, czyli Rafał Duchniewski, dotychczasowy dyrektor biura posła Tomasza Nowaka.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja jestem zdania że kierownicy urzędu powinni być zatrudniani na podstawie kontraktów. Tak by nowy prezydent miał możliwość doboru kadry z którą będzie współpracował. Nie było by wtedy konkursów ich ustawiania i wiecznych zarzutów... Koniec kropka
Dodano: 19.12.2018 20:53    Przez: ~Max
A to już rozumiem dlaczego Poseł Nowak od 6 grudnia szuka nowego pracownika do biura. Miał chłop nosa że laureatem konkursu będzie dyrektor z jego biura 😂
Dodano: 19.12.2018 21:08    Przez: ~Poko
Brawo Panie Robercie za trafne spostrzeżenia.Tak trzymać i patrzeć władzy na rece.
Dodano: 19.12.2018 21:06    Przez: ~ataturk
No cóż, prawdą jest że na pewnych stanowiskach powinno się mieć swoich zaufanych ludzi. Zawsze można trafić na jakiegoś dywersanta, a to już gorzej. Inną rzeczą jest wymóg formalny konkursu, który na dobrą sprawę w niektórych przypadkach jest bez sensu
Dodano: 19.12.2018 21:02    Przez: ~aws
Jak zwykle w punkt Panie Olejnik najlepszy redaktorze na tym portalu.
Dodano: 19.12.2018 20:44    Przez: ~edytusia

KOMENTARZE

Jak zwykle w punkt Panie Olejnik najlepszy redaktorze na tym portalu.
Dodano: 19.12.2018 20:44    Przez: ~edytusia
Popieram.
Dodano: 19.12.2018 21:16    Przez: ~Gl
Jedno jest pewne POstKOmuna dorżnie Konin. Ostatni gasi światło.
Dodano: 19.12.2018 22:36    Przez: ~elo
czytając dzisiejsze wiadomość na LM można jedynie w depresje wpaść, nie wiem czy jest drugie takie miasto w Polsce, no może Ostrowice, których już prawie nie ma
Dodano: 19.12.2018 22:42    Przez: ~mieszkaniec
H d i kamienu kupa bedziemy krecic lody to konstytucja zlodzieji z POmuny aby zyło sie lepiej złodziejom alfasom karłom aby zyo sie lepiej.a ciekawe że nie słychac zadnych aktorskich wystepów.
Dodano: 19.12.2018 22:57    Przez: ~Adam
Koninianie, rządzący ustawiają swoich na dobrze opłacanych stanowiskach za Wasze pieniądze, a do tego jeszcze każą Wam zaciskać pasa. Sobie wypłacili nagrody i awanse - np Florek w Word a Wam podnoszą opłaty i koszty. Oprócz wzrostu kosztów ogrzewania za CO o prawie 35%, czekają Was kolejne podwyżki , tym razem za przesył CO (druga w tym roku) oraz śmieci, ponieważ spalarnia, gdzie zatrudnieni są sami swoi, nie zarabia na siebie. Więc sięgną do Waszych kieszeni. Doprowadzili to miasto do RUINY a teraz Wam każą za to płacić. Jak długo dacie się tak upokarzać?
Dodano: 20.12.2018 00:13    Przez: ~Ruch żółtych kamizelek
Na miejscu Prezydenta, skierowałbym sprawę pomówiemia o ustawienie konkursu do sądu. W świetle dokumentów z tego postępowania, które widzęna stronie BIP Konin, autor tego pomówienia jest bez szans.
Dodano: 20.12.2018 01:19    Przez: ~Prawnik
@Ruch żółtych kamizelek - od 3 lat miernoty okupuja spolki panstwowe po kluczu oartyjnym. Polecam lekture misiewicze.pl. 😂😂😂 Dlaczego nie robicie rabanu?? Wszak miernota zawsze bedzie miernota.... bez wzgledu w jakie barwy jest odziany...
Dodano: 20.12.2018 05:08    Przez: ~Pn
Moim zdaniem w artykule brakuje obiektywnosci. Po pierwsze,jeżeli ktoś kwestionuje kompetencje osoby, która konkurs wygrała to niech przedstawi na to zarzuty. Po drugie,każdy z prezydentów miasta ma prawo wymagać poszczególnych kwalifikacji. Po trzecie, przede wszystkim należałoby przedstawić ilu kandydatów startowało, wymienić wszystkich z imienia i nazwiskakto i jakie mieli kompetencje. Dopiero wtedy czytelnik mógłby sam wywnioskować czy p. Olejnik ma rację. Niestety tej rzetelności dziennikarskiej mi zabrakło, a widzę po raz kolejny, że ktoś uprawia prywatę. Nasuwa się mi pytanie, czy p. Olejnik lub jego kolega nie startowali? Bo to wygląda na żale osoby, która po prostu nie może pogodzić się że swoją przegraną.
Dodano: 20.12.2018 12:15    Przez: ~ ola
widzę ,że p.Olejnika ktoś chce wystraszyć:) redaktor wie dużo i będzie miał o czym pisać przez najbliższy rok, a w razie potrzeby mieszkańcy go wesprą
Dodano: 20.12.2018 14:53    Przez: ~konin
na jarmark były petardy na nowy rok ich nie bedzie dla mieszkańców iluminacji oświetleniowych również ponoć zaciskanie pasa w budżecie trwa za rządów tego panna prezydenta ALE PRZECIEŻ NIE DLA SWOICH TO KASA JEST NA PREMIE PO MC RZĄDÓW!!! NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO WYBRALIŚCIE GORSZE BAGNO NIŻ BYŁO DZIĘKUJE WAM MIESZKAŃCY ZA GŁOSY NA TEGO NIEUDOLNEGO PREZYDENTA !!!
Dodano: 20.12.2018 15:40    Przez: ~Piotruś ŻEGNAJ !!!
No właśnie - po co te ceregiele z konkursem? Uważam, że kierownik biura prezydenta powinien być z wyboru samego prezydenta - to ma być jego prawa ręka i tu musi być chemia, zaufanie i koniec. Pan Korytkowski and company - pierwsza paskudna wtopa - wskoczyliście dokładnie w te same buty, w których tańcował Nowicki. A, jeszcze się tu jakaś ola wymądrza - bzdury piszesz, dziewczyneczko. Ilu kandydatów było, to już pisali tutaj i można to sobie sprawdzić w bip. Nazwisk nikt nie poda, bo podlegają ochronie danych osobowych i podaje się tylko nazwisko wybrańca. A poza tym uważam, że startujący w tych konkursach, to frajerzy, którzy w ogóle nie znają realiów urzędów i przeceniają swoje możliwości. W Koninie znalazłyby się setki ludzi, którzy mogliby śmiało pracować na takim stanowisku, a jednak nie startowali, bo albo nie chcą pracować dla takiego prezydenta, albo dobrze wiedzieli, jak się takie konkursy kończą i nie chcieli robić za statystów ...
Dodano: 20.12.2018 20:13    Przez: ~mev
A ja jestem zdania że kierownicy urzędu powinni być zatrudniani na podstawie kontraktów. Tak by nowy prezydent miał możliwość doboru kadry z którą będzie współpracował. Nie było by wtedy konkursów ich ustawiania i wiecznych zarzutów... Koniec kropka
Dodano: 19.12.2018 20:53    Przez: ~Max
Tak powinno byc.
Dodano: 19.12.2018 20:57    Przez: ~b_en
A jaka to "NOWA" władza ? Pamiętacie z kim ułożeni byli platformersi za panowania czerwonych. Na wieczorze wyborczym w dniu ogłoszenia wyników u Korytkowskiego gościem nr 1 był sam Stefan Dziamara funkcjonariusz SB za komuny-obecnie działacz nr 1 w strukturach SLD.
Dodano: 20.12.2018 18:02    Przez: ~szkoda słów
Każdy miał prawo wystartować i wygrać! Czepiacie się chłopaka, który spróbował i mu się udało!
Dodano: 19.12.2018 20:59    Przez: ~Yeti
Jakos fanatycy DOJNEJ nie darluy ryja kiedy Pisiewicze po linii partyjnej zalaly spolki panstwowe...
Dodano: 20.12.2018 05:15    Przez: ~Pn
Cxlowieku o czym ty piszesz, za Nowickiego tak bylo i tak bedzie zaKORYTOkoeskiego. TO jest uklad !!!!!!
Dodano: 20.12.2018 11:17    Przez: ~Rowerek
Szef biura Prezydenta to najbliższa osoba, którą Prezydent ma zawrze pod ręką i koordynuje wszystkim! Wyobrażacie sobie, żeby to był ktoś pierwszy lepszy z ulicy, do kogo nie mamy zaufania??? Powinny być kontrakty na takie stanowiska!
Dodano: 19.12.2018 21:01    Przez: ~Bunia
No cóż, prawdą jest że na pewnych stanowiskach powinno się mieć swoich zaufanych ludzi. Zawsze można trafić na jakiegoś dywersanta, a to już gorzej. Inną rzeczą jest wymóg formalny konkursu, który na dobrą sprawę w niektórych przypadkach jest bez sensu
Dodano: 19.12.2018 21:02    Przez: ~aws
Czy naprawdę ktoś się dziwi, wiadomo że teraz swoich będą zatrudniać. Tylko klasy brak, ale do tego powinnismy się przyzwyczaić
Dodano: 19.12.2018 21:05    Przez: ~Tra lala
Wy Pisiory mieliscie klasę zatrudniajac swoich misiewiczów .Marzyło się juz wam takie stanowisko dla Szopy lub Majewskiego.Gdyby wygrał Pan Chojnacki zrobiłby inaczej ? .HIPOKRYCI z was.
Dodano: 19.12.2018 22:46    Przez: ~SUPER
@SUPER - nic dodac. Obluda przemawia przez fanstykow PiS. Ich prezydent zrobilby to samo, jak i inni w calej Polsce (wiecej na misiewicze.pl).
Dodano: 20.12.2018 05:17    Przez: ~Pn
Dla PO liczy się tylko władza, a jak będą rządzić to już mniej ważne, byle byli przy "korycie".
Dodano: 20.12.2018 08:03    Przez: ~Tylko nie PO
Nic nikomu nie będę ujmował - znam Rafała - choć znam to dobre słowo i za duże ... No zobaczymy co dalej będzie - mam nadzieję, że to czytają nasi włodarze skoro wcześniej chętnie się tu udzielali aby na nich głosować i rozdawali pączki na bazarze - my Koninianie - patrzymy na ręce... Skoro czerwone komuchy tak wybrały - zobaczymy co człowiek jest wart... a te stare balony z ronda ul. zakładowej i kleczewskiej po 4 latach mógłby ściągnąć Pan Rafał na koszt miasta skoro prywatnej szkoda było.
Dodano: 19.12.2018 21:06    Przez: ~Ko3
Dziś, po 30 latach od upadku PRL starych komuchów już nie ma. Są nowi, w PIS.
Dodano: 19.12.2018 22:37    Przez: ~ajan
Ludzie PiS-u to ludzie wierzący w Boga, zaś totalna opozycja to lewica i takim nie można ufać, ani im wierzyć jako, że dla nich bogiem jest pieniądz.
Dodano: 20.12.2018 08:07    Przez: ~Symp. PiS
PiS to komuniści a komuna to nie prawica
Dodano: 20.12.2018 12:01    Przez: ~Boa
Brawo Panie Robercie za trafne spostrzeżenia.Tak trzymać i patrzeć władzy na rece.
Dodano: 19.12.2018 21:06    Przez: ~ataturk
Byłeś jednym z tych dziesięciu chętnych na to stanowisko. Może wiedzy ci po prostu zabrakło
Dodano: 20.12.2018 01:43    Przez: ~Ciekawski
Brawo? Jakos mie widzialem kryryki tego pana kiedy radny Majewski lamal prawo głosując mozna piwiedziec na dwie ręce. Gdzie byla wtedy jego spostrzegawczosc? Klasa dziennikarska? Etc...?
Dodano: 20.12.2018 05:20    Przez: ~Pn
autorowi brakuje wiedzy - konkursy są obowiązkiem ustawowym a znajomość ustaw jest bardzo przydatna, przecież nie wypada w prostych sprawach, przy interesancie wertować przepisów, dopiero byłyby komentarze...
Dodano: 20.12.2018 09:55    Przez: ~umk
Redaktor Robert to zakamuflowany pisowski troll
Dodano: 20.12.2018 12:03    Przez: ~Gfd
Tak mi szkoda tego miasta... :(
Dodano: 19.12.2018 21:07    Przez: ~Mirek
Wiem, po 1 turze widziałeś juz hordy Pisiewiczy zalewajacych Konin. Ci by dopuero zrobili z Konina prawdziwa Kanade, gdzie miod i mleko by nas zalalo... 😂😂😂
Dodano: 20.12.2018 05:21    Przez: ~Pnpn
Pn chory czlowiek.Wyrazy wspolczucia dla rodiny i sasiadow
Dodano: 20.12.2018 10:28    Przez: ~xd
Nic nie poradze, ze prawda tak na was dziala.
Dodano: 20.12.2018 13:07    Przez: ~On
A to już rozumiem dlaczego Poseł Nowak od 6 grudnia szuka nowego pracownika do biura. Miał chłop nosa że laureatem konkursu będzie dyrektor z jego biura 😂
Dodano: 19.12.2018 21:08    Przez: ~Poko
Dokładnie szukał nawet gdzieś się oglaszał
Dodano: 19.12.2018 21:19    Przez: ~ Chyba FB
Od 3 lat miernoty okupuja spolki panstwowe po kluczu partyjnym. Polecam lekture misiewicze.pl. 😂😂😂 Dlaczego nie robicie rabanu?? Wszak miernota zawsze bedzie miernota.... bez wzgledu w jakie barwy jest odziany. Czyz nie?
Dodano: 20.12.2018 05:22    Przez: ~Pn
1 z 5
12345>>