WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Od łamania zasad zaczyna swoje rządy w Koninie nowa koalicja

KONIN JEST NASZ

Dodano: 19.12.2018 20:26

Choć minął miesiąc od objęciu urzędu prezydenta Konina przez Piotra Korytkowskiego, wciąż nie wiemy, jak Koalicja Obywatelska chce rozwiązywać problemy miasta. Wiemy natomiast, że zasady będzie naginała do własnych potrzeb.

O zwycięzcach wyborów samorządowych w Koninie nie pisałem przez cztery tygodnie, czekając na konkrety. Wiele się przez ten czas nie wydarzyło, ale jest kilka faktów, które pozwalając już na wysnucie pierwszych wniosków. Dobra wiadomość jest taka, że – przynajmniej oficjalnie – nie doszło do zawarcia koalicji z rządzącym Koninem przez ostatnie 24 lata Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Zamiast budować trwałą, ale kosztowną dla miasta, koalicję w radzie, nowa władza zdecydowała się na przekonywanie radnych do swoich pomysłów na rozwój Konina. Choć bardziej adekwatny do dzisiejszego stanu miasta będzie raczej czasownik „ratowanie”, bowiem po ćwierci wieku zaniechań i beztroskiego żerowaniu na budżecie Konina przez ludzi Józefa Nowickiego, na miasto spadły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy tak poważne klęski, że znaleźliśmy się nad finansową przepaścią.

Również nominacje na stanowiska wiceprezydentów dają nadzieję na nowe otwarcie w gmachu przy pl. Wolności. Za sprawy społeczne odpowiada 44-letni Witold Nowak, niegdyś dziennikarz, przez ostatnie dziesięć lat naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Koninie, człowiek z otwartą głową, myślący nieszablonowo. Gospodarkę przydzielono natomiast nowemu w naszym mieście Pawłowi Adamowowi, który przyjechał do nas aż z Poznania. To jest jego wada i zaleta jednocześnie. Nie zna Konina, więc łatwo może się zgubić w niuansach gospodarczej rzeczywistości pogórniczego miasta, ale też będzie mógł spojrzeć na nasze problemy świeżym okiem. Jest bardzo młody, bo ma zaledwie 33 lata i doświadczenie pracy w samorządzie, głównie przy projektach związanych z funkcjonowaniem aglomeracji poznańskiej.

Ale jest i zła wiadomość. Urząd ogłosił dzisiaj, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta wygrał ten, który miał wygrać, czyli Rafał Duchniewski, dotychczasowy dyrektor biura posła Tomasza Nowaka.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja jestem zdania że kierownicy urzędu powinni być zatrudniani na podstawie kontraktów. Tak by nowy prezydent miał możliwość doboru kadry z którą będzie współpracował. Nie było by wtedy konkursów ich ustawiania i wiecznych zarzutów... Koniec kropka
Dodano: 19.12.2018 20:53    Przez: ~Max
A to już rozumiem dlaczego Poseł Nowak od 6 grudnia szuka nowego pracownika do biura. Miał chłop nosa że laureatem konkursu będzie dyrektor z jego biura 😂
Dodano: 19.12.2018 21:08    Przez: ~Poko
Brawo Panie Robercie za trafne spostrzeżenia.Tak trzymać i patrzeć władzy na rece.
Dodano: 19.12.2018 21:06    Przez: ~ataturk
No cóż, prawdą jest że na pewnych stanowiskach powinno się mieć swoich zaufanych ludzi. Zawsze można trafić na jakiegoś dywersanta, a to już gorzej. Inną rzeczą jest wymóg formalny konkursu, który na dobrą sprawę w niektórych przypadkach jest bez sensu
Dodano: 19.12.2018 21:02    Przez: ~aws
Jak zwykle w punkt Panie Olejnik najlepszy redaktorze na tym portalu.
Dodano: 19.12.2018 20:44    Przez: ~edytusia

KOMENTARZE

Na lm warte lektury są tylko Pańskie artykuły. Pozdrawiam
Dodano: 19.12.2018 21:15    Przez: ~Gl
Yhy. Ziro obiektywizmu, ziro klasy......
Dodano: 20.12.2018 05:23    Przez: ~Pn
O historii Konina to i owszem tez lubię poczytać. Gorzej jak Pan Olejnik za politykę się bierze i swoje frustracje wylewa😒
Dodano: 20.12.2018 16:34    Przez: ~😒
PO znajomości, PO linii partyjnej, mierny aby tylko był wierny. Skąd my to znamy, jak za PZPR-u. Koninem de' facto rządzi poseł z PO Tomasz Nowak.
Dodano: 19.12.2018 21:18    Przez: ~Wojtek
Od 3 lat miernoty okupuja spolki panstwowe po kluczu partyjnym. Polecam lekture misiewicze.pl. 😂😂😂 Dlaczego nie robicie rabanu?? Wszak miernota zawsze bedzie miernota.... bez wzgledu w jakie barwy jest odziany. Czyz nie?
Dodano: 20.12.2018 05:23    Przez: ~Pn
Panie Olejnik jednak z pana jest men....złośliwa mend....
Dodano: 19.12.2018 21:26    Przez: ~😡
Ale gdzie tu złośliwość? Toż to spokojna, trzeźwa analiza faktów...
Dodano: 19.12.2018 21:29    Przez: ~Stefan
Stafan, szkoda, ze nie zrobil trzezweh analizy kiedy mierny belferzyna zostal dyrektorem kopalni... po kluczu parryjnym. Dziwne, co nie??
Dodano: 20.12.2018 05:25    Przez: ~Pn
Dojna zniana.... Kierowca zabił (rok temu)na pasach dwie dziewczynki. Kara: rok więzienia w zawieszeniu.
Dodano: 19.12.2018 21:35    Przez: ~Pn
Pn od rzeczy piszesz, już Ci uderza na głowę ?
Dodano: 20.12.2018 08:30    Przez: ~Weż leki
A ja mam do Pana Olejnika banalne pytanie, czy Pan Rafał Duchniewski nie spełnia wymogów formalnych, by nie móc objąć stanowiska kierownika biura ? Czy Pan redaktor może przedstawić dowód na niekompetencję Pana Duchniewskiego? A może posiadanie kompetencji, doświadczenia i bezbłędne ogarnięcie organizacyjne kampanii samorządowej KOALICJI OBYWATELSKIEJ, to wystarczające powody, by dyskredytować ? Ja wolę złożyć Panu Duchniewskiemu serdeczne gratulacje i oczekuje, że będzie perfekcyjne organizował niełatwą pracę biura prezydenta.
Dodano: 19.12.2018 21:36    Przez: ~Alfred Michalczyk
Ale to nie kompetencje Rafała Duchniewskiego są tematem mojego tekstu. Ja go nie dyskredytuję. Ja piszę o łamaniu zasad przy przeprowadzaniu konkursu!
Dodano: 19.12.2018 22:11    Przez: ~Robert Olejnik
Panie Robercie Pan nad interpretuje. Wybór Pana Duchniewskiego , to świetny, a co ważne - merytoryczny - wybór.
Dodano: 19.12.2018 22:43    Przez: ~Alfred Michalczyk
Pani Jolu na starość ludzie potrzebują mniej snu. Mają o czym rozmyślać. Ja np. martwię się Pani brakiem kultury.
Dodano: 19.12.2018 22:46    Przez: ~Alfred Michalczyk
Pan Alfred martwi się o swoich towarzyszy i po nocach nie może spać, jego zdaniem każdy POlityk z PO to świetny i merytoryczny wybór ?
Dodano: 20.12.2018 08:35    Przez: ~Naprawdę ?
Panie Michalczyk, a jaki jest pana stosunek do Boga, czy ma pan jakieś relacje z Nim ? Bóg na pana czeka, własnego Syna za pana wydał, tak pana umiłował !
Dodano: 20.12.2018 08:42    Przez: ~Chrzescijanin
Osobie, która podpisuje się jako chrześcijanin chcę zadać proste pytanie, dlaczego grzeszy pychą ?
Dodano: 20.12.2018 10:29    Przez: ~Alfred Michalczyk
Problem jest inny. Pan Rafał Duchniewski jako kompetentny, uczciwy członek PO legitymizuje całkowicie nieporadne kierownictwo swojej partii oraz jej członków kanalii i przestępców. Polecam książkę "Niebezpieczne związki Donalda Tuska" autorstwa Wojciecha Sumlińskiego i byłego oficera ABW Tomasza Budzyńskiego. Jeśli oskarżenia w niej zawarte (a dotyczą wielu osób ze "świecznika" PO) są pomówieniami to dlaczego nikt do tej pory nie skierował sprawy do sądu, nie występuje o ochronę dobrego imienia, nie walczy z autorami. Czyżby bali się przegranej takiej samej jakiej doznał były prezydent Bronisław Komorowski po ukazaniu się na temat jego powiązań z przestępczymi organizacjami pt. "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Komorowski przegrał 23 rozprawy przed sądem. Zwolennicy PO - ogarnijcie się kogo popieracie. Czas abyśmy wybierali lokalnych liderów najlepiej nie związanych z partiami. Dominacja PO i PiS na głównej scenie politycznej ...
Dodano: 20.12.2018 13:47    Przez: ~Franek
A od kiedy autorytetem jest ktoś, kto nawet nie umie samodzielnie napisać i zrzyna całymi akapitami z poczytnych autorów kryminałów. Autor na poziomie PiS.
Dodano: 20.12.2018 18:08    Przez: ~am
Do am. 1) Pan Sulmiński nie jest dla mnie autorytetem. 2) Zrzynanie - mocno naciągana teza - artykuł z Newsweeka z kwietnia tego roku słabo się broni. 3) Rzeczywiście, nie jest to literatura najwyższych lotów ale nie to jest jej istotą. 4) Istotą publikacji Sulmińskiego są fakty i zawarte w nich informacje a te akurat są zabójcze dla wierchuszki platformowej. 5) Radzę czytać ze zrozumieniem. 6) Polecam przeglądać różne źródła informacji. Również krytyczne. Pozdrawiam
Dodano: 20.12.2018 19:05    Przez: ~Franek
To wiadomo że prezydent Koryto wybrał swojego,tylko po jaką cholerę ten cały konkurs ?
Dodano: 19.12.2018 21:43    Przez: ~Za hajs podatnika baluj
Dlaczego pokazuje mi się, że oddałem głos. Nieprawda. Kto sztucznie podkręca statystykę.
Dodano: 19.12.2018 22:14    Przez: ~oburzony.
bo konkurs jest obowiązkowy kretynie na stanowisko kierownicze -.-
Dodano: 20.12.2018 10:19    Przez: ~mku
Jest taka partia, która nie potrafi zarekomendować swych ludzi w sposób merytoryczny i obniża nagminnie wymagania stawiane kandydatom na urząd. Tą partią jest PiS.
Dodano: 20.12.2018 10:32    Przez: ~am
A kogo na tak zaufanym stanowisku miał zatrudnić Prezydent kogoś kogo nie zna z ulicy ? Przeciez to stanowisko to nie szeregowy urzednik a zaufana osoba Prezydenta .Czy gdyby Pan Chojnacki wygrałby wybory czy zrobiłby inaczej? NIE a to stanowisko dostałby np radny Majewski.Przeciez to logiczne i z czego pan Olejnik znowu robi aferę .Mąciciel z pana redaktorze
Dodano: 19.12.2018 21:45    Przez: ~Wyborca
W ogóle nie powinno być konkursu. Prezydent wybiera osobę kompetentną, lojalną.kulturalną. To kierownik biura wyręcza w większości kontaktów prezydenta. Miejmy nadzieję, że będzie to " gabinet" pracowitych fachowców. Teatr już był. Popieram wybór i wierzę, że nikt żadnej słabości, którą każdy posiada na zewnątrz nie wyniesie. Trzymam kciuki.
Dodano: 19.12.2018 22:11    Przez: ~urzędnik
W PO ludzie kompetentni ?
Dodano: 20.12.2018 08:48    Przez: ~Ale jaja
Czy osoba, która podpisuje się ''ale jaja'' ma ochotę zmierzyć się publicznie z przedstawicielem PO ? Z racji na temat rozmowy może to być Pan Duchniewski. Chętni do debaty niech składają aplikacje do Pana redaktora Olejnika.
Dodano: 20.12.2018 10:36    Przez: ~am
Prezes MZGOK na podstawie chaniebnych inwektyw zwolnił z pracy z art. 52 Przwodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ SOLIDARNOŚĆ. ZA TO ŻE MÓWIŁ PRAWDE O SYTUACJI W TYM ZAKŁADZIE. DOMAGAMY SIĘ O PANA PREZYDENTA ZAJĘCIA SIĘ TĄ SPRAWĄ. PRZECIEŻ PAN NADZORUJE SPÓŁKI MIEJSKIE. NIE POZOSTAWIMY TEJ DECYZJI PREZESA BEZ ECHA. NAGŁOŚNIMY TĄ SKANDALICZNĄ DECYZJE W MEDIACH OGÓLNOPOLSKICH
Dodano: 19.12.2018 21:46    Przez: ~Ssss
Niczym sie nie zajmie i nic nie zrobi bedzie wincyj festynow i bateryjek .Wybraliscie tak bedziecie miec
Dodano: 19.12.2018 21:48    Przez: ~olo
Zasady, ta koalicja POKO i SLD łamie już Panie Redaktorze od 8 lat ,tak jak łamią się MOSTY w KONINIE ,być może to zwiastun końca ich rządów w naszym Mieście
Dodano: 19.12.2018 21:48    Przez: ~cierpliwy
PiS dla Misiewicza tez nagial zasady byleby tylko go na stolek wcisnac. Ryba psuje sie od.... znasz li to? I to sa standardy PiS w calym kraju'
Dodano: 19.12.2018 22:24    Przez: ~Pn
Nikt w mieście zasad nie nagiął. Wymogi formalne są bezwzględnie przestrzegane. Proszę nie oczerniać urzędników z działu kadr.
Dodano: 19.12.2018 22:38    Przez: ~urzędniczka
Kiedy podwyżki opłat i podatków w Koninie ? Czekamy na nie z utęsknieniem.
Dodano: 20.12.2018 08:51    Przez: ~Elektorat PO
Prezes w MZGOK nikogo się nie boi, bo tam klan zarządzający to rodzina POKO i SLD ,tam czas na wejście służb CBA
Dodano: 19.12.2018 21:59    Przez: ~były
Brak slow ze Koninianie takimi bezmozgowcami sie okazali
Dodano: 19.12.2018 22:04    Przez: ~Po to dno
Czy w PO panuje zasada, im gorzej, tym lepiej ? Konin w rękach PO będzie się staczał.
Dodano: 20.12.2018 08:52    Przez: ~Wojtek
2 z 5
<<12345>>