WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Pożar w mieszkaniu powstał od palącego się oleju

Dodano: 20.12.2018 13:39

Dzisiaj do południa konińscy strażacy z OSP i PSP zostali zadysponowani do pożaru, który wybuchł w mieszkaniu przy ulicy Energetyka w Koninie.

Na miejscu okazało się, że lokator próbował zgasić palący się na patelni olej używając wody, co doprowadziło do rozprzestrzenienia się ognia na meble kuchenne. Lokatorowi samemu udało się zatrzymać ogień, ale mimo to, jedna osoba została poszkodowana. - Przypominamy, że palący się olej należy gasić odcinając dopływ tlenu - przypominają strażacy. 

Na miejscu była jednostka OSP Chorzeń wraz z JRG 1 w Koninie.

 

  • Konin. Pożar w mieszkaniu powstał od palącego się oleju
  • Konin. Pożar w mieszkaniu powstał od palącego się oleju

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna Konin,   OSP Chorzeń,   pożar w bloku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

No właśnie. Opanowanie tej sytuacji żeby nie doprowadzić do pożaru, nie jest takie oczywiste! Kiedyś zrobiłem dokładnie to samo. Ogień miał ponad dwa metry wysokości po zalaniu woda. Także trzeba pamiętać i posiadać widzę że nigdy nie gasimy oleju wodą bo doprowadzi to do pożaru. Wystarczy przykryć garnek (odciąć tlen) i w kilka sekund jest po problemie. Niestety w szkole mnie nikt tego nie nauczył!!!
Dodano: 20.12.2018 18:00    Przez: ~Strażak od siedmiu boleści
Taki mądry jesteś pamiętaj lepiej o 3 zastępy więcej niż 2 za mało nigdy nie wiesz jak rozwinie się sytuacja ,ale oczywiście najlepiej komentować bo to nie wymaga wielkiej wiedzy i ciężkiej pracy jak służba w PSP czy OSP
Dodano: 20.12.2018 19:25    Przez: ~Strażak
Aleś Ty bystry ,tylko uwierz mi że na stanowisku kierowania w PSP siedzą ludzie wykształceni i doświadczeni i wiedzą co robią wysyłając tyle zastępów
Dodano: 20.12.2018 19:29    Przez: ~Strażak
Może by ktoś napisał jak postąpić w takiej sytuacji? To się wymądrzają ci co ekhm wiedzą. 1. Przede wszystkim zgasić ogień w palniku.2. Wziąć ręcznik i zamoczyć go w wodzie i dobrze wycisnąć. 3. Od swojej strony do strony ściany delikatnie przykrywać patelnię.No to wszechwiedzący wymądrzajcie się dalej, a ci co łączą takie zdarzenie z polityką-żal mi was, że nawet po takim artykułem musicie wylewać swoje żale, wasze życie na co dzień jest aż tak beznadziejne, że macie potrzebę zabłyśnięcia w internecie, tylko szkoda że nie inteligencją.
Dodano: 20.12.2018 17:11    Przez: ~KTOŚ
Dziękuję za mądry post. Akurat jestem sąsiadem i jest strach w takiej sytuacji, czy ogień nie przeniesie się dalej. Na szczęście nie było strat. Przykro czytać te głupie komentarze.
Dodano: 20.12.2018 18:41    Przez: ~TS

KOMENTARZE

Brawo OSP chorzen 😂 musi być brawo dzięki wam cały powiat może być bezpieczny (sarkazm) 😂
Dodano: 20.12.2018 14:51    Przez: ~OS. 5
jrg 3 wszedzie wysla heh
Dodano: 20.12.2018 16:53    Przez: ~etek
znowu całe zastępy do garnka... placa im od wyjazdów czy co? a jak się wydarzy coś poważnego to ich nie będzie
Dodano: 20.12.2018 15:01    Przez: ~edd
Taki mądry jesteś pamiętaj lepiej o 3 zastępy więcej niż 2 za mało nigdy nie wiesz jak rozwinie się sytuacja ,ale oczywiście najlepiej komentować bo to nie wymaga wielkiej wiedzy i ciężkiej pracy jak służba w PSP czy OSP
Dodano: 20.12.2018 19:25    Przez: ~Strażak
Jak zwykle OSP Chorzeń.
Dodano: 20.12.2018 15:27    Przez: ~Qwert
Chyba psp w koninie nie ma
Dodano: 20.12.2018 16:16    Przez: ~Www
ŻAL DUPĘ ŚCISKA TO PRZYJMIJ SIĘ DO OSP I TEŻ POJEŹDZISZ NO CHYBA ŻE SIĘ BOISZ
Dodano: 21.12.2018 09:10    Przez: ~Aaaaaa
Lokatorowi samemu udało się "zatrzymać" ogień, jak można zatrzymać ogień ?
Dodano: 20.12.2018 16:10    Przez: ~Pytam
ogień się właśnie zatrzymuje, matołku
Dodano: 22.12.2018 14:48    Przez: ~straż
Babka smaży jajecznicę, aż dym wali na ulicę i od razu zjawiają się cztery zastępy Straży Pożarnej łącznie z drabiną, tak w Polsce marnuje się pieniądze podatnika, a wystarczyłaby jedna gaśnica proszkowa w kuchni, którą lokator by bez problemów pożar ugasił.
Dodano: 20.12.2018 16:17    Przez: ~Były strażak
Aleś Ty bystry ,tylko uwierz mi że na stanowisku kierowania w PSP siedzą ludzie wykształceni i doświadczeni i wiedzą co robią wysyłając tyle zastępów
Dodano: 20.12.2018 19:29    Przez: ~Strażak
Może by ktoś napisał jak postąpić w takiej sytuacji? To się wymądrzają ci co ekhm wiedzą. 1. Przede wszystkim zgasić ogień w palniku.2. Wziąć ręcznik i zamoczyć go w wodzie i dobrze wycisnąć. 3. Od swojej strony do strony ściany delikatnie przykrywać patelnię.No to wszechwiedzący wymądrzajcie się dalej, a ci co łączą takie zdarzenie z polityką-żal mi was, że nawet po takim artykułem musicie wylewać swoje żale, wasze życie na co dzień jest aż tak beznadziejne, że macie potrzebę zabłyśnięcia w internecie, tylko szkoda że nie inteligencją.
Dodano: 20.12.2018 17:11    Przez: ~KTOŚ
No właśnie. Opanowanie tej sytuacji żeby nie doprowadzić do pożaru, nie jest takie oczywiste! Kiedyś zrobiłem dokładnie to samo. Ogień miał ponad dwa metry wysokości po zalaniu woda. Także trzeba pamiętać i posiadać widzę że nigdy nie gasimy oleju wodą bo doprowadzi to do pożaru. Wystarczy przykryć garnek (odciąć tlen) i w kilka sekund jest po problemie. Niestety w szkole mnie nikt tego nie nauczył!!!
Dodano: 20.12.2018 18:00    Przez: ~Strażak od siedmiu boleści
Dziękuję za mądry post. Akurat jestem sąsiadem i jest strach w takiej sytuacji, czy ogień nie przeniesie się dalej. Na szczęście nie było strat. Przykro czytać te głupie komentarze.
Dodano: 20.12.2018 18:41    Przez: ~TS
Ludzi wy tak na serio z ty gaszeniem ??? Na Discovery to z tys razy widziałem jak się gasi palący olej, a tv oglądam prawie tylko w weekendy !!! Wstyd dla was, że macie prawa wybocze...
Dodano: 21.12.2018 08:18    Przez: ~SZOK
Zwracam się do redakcji aby pod artykułem nie dotyczącym polityki usuwała komentarze policzymy zna tej c h o ł o t y !!!
Dodano: 20.12.2018 17:13    Przez: ~szlachcic
Polityczne*