WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Grodziec ma nowego wójta. Mariusz Woźniak złożył ślubowanie

Dodano: 21.12.2018 14:52
Źródło: LM.pl

Półtora miesiąca po wyborach samorządowych, gmina Grodziec ma nowego wójta. Dzisiaj ślubowanie złożył Mariusz Woźniak. Został on zaprzysiężony jako ostatni w powiecie konińskim.

Uroczysta sesja Rady Gminy Grodziec odbyła się w miejscowej sali bankietowej. Po odebraniu zaświadczenia o wyborze, Mariusz Woźniak przyrzekał, że dochowa „wierności prawy, a powierzony urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”. Po złożeniu ślubowania, wójt podziękował mieszkańcom za zwycięstwo w wyborach i przypomniał swoją drogę do urzędu.

- Jeszcze kilka lat temu zapewne nikt by nie przypuszczał, że syn spawacza i rolnika ze wsi , do której asfalt dotarł dopiero rok temu będzie gospodarzem całej gminy – mówi Mariusz Woźniak. - Nic nie bierze się jednak znikąd. Nieprzespane noce, setki godzin spędzonych nad książkami, studiowanie po trzy kierunki jednocześnie, co łącznie dało ponad dziesięć. Zarazem imanie się różnych zajęć od pracy na polu, po pracę na poczcie, w bibliotece, czy w szkole, bo trzeba było jakoś za to wszystko zapłacić. Mówię to po to, żeby młode pokolenie zdało sobie sprawę, że tutaj na grodzieckiej ziemi też można wiele osiągnąć. Warunek jest jeden. Trzeba być pracowitym, wytrwałym w dążeniu do celu i mieć za sobą kochających i wspierających rodziców. Wówczas jak widać na załączonym obrazku można zostać wójtem gminy - dodaje.

Mariusz Woźniak podkreślił, że objęcie przez niego funkcji wójta to zaszczyt i wyróżnienie, ale też odpowiedzialność i wyzwanie.

- Wierność prawu, kierowanie się dobrem publicznym, pomyślnością mieszkańców gminy i wiara w Boga to fundamenty, na których od zawsze budowałem swój kręgosłup moralny i kierowałem się w swojej działalności. Jestem przekonany, że taka postawa w powiązaniu z celami jakie chce osiągnąć na nowym stanowisku stanowią zapewnienie rozwoju gminy i są gwarancją dobrej współpracy ze wszystkimi uczestnikami życia publicznego. Jako wójt wszystkich mieszkańców zapewniam o dialogu i otwartości na programy lokalnej społeczności – mówi wójt Woźniak. - Marzę, żeby doszło do swoistej symbiozy, aby nasza gmina stała się w końcu jednolitym organizmem, który w ramach współpracy dąży do osiągnięcia wspólnego celu. Razem możemy więcej – dodaje.

Przed gminą Grodziec poza bieżącą pracą stoją m.in.. takie wyzwania jak: budowa nowego urzędu gminy, przebudowa biblioteki, budowa świetlic wiejskich, stworzenie centrum aktywności senioralnej, powołanie Młodzieżowej Rady Gminy, a także pozyskanie środków na zakup nowych samochodów strażackich.

slajd 1 z 20
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nadzieja umiera ostatnia,gdyby ludzie z tej gminy nie pracowali na zachodzie,to by nic nie mieli,jak ktos mysli ze jakikolwiek wojt to zmieni to na mysleniu sie skonczy,jak czytam ze cel to budowa swietlic czy zakup wozow srazackich lub centrum aktywnosci senioralnej,a nie sciagniecie jakiegos inwestora aby zapewnic prace dla mieszkancow to lekko mowiac jestem rozczarowany,no chyba ze ta Młodzieżowa Rada sie tym zajmie,dziekuje postoje
Dodano: 21.12.2018 19:29    Przez: ~Rado
Sympatyczny facet.
Dodano: 21.12.2018 16:03    Przez: ~Jola

KOMENTARZE

Wójt jak najszybciej to niech pomyśli włącznie z Radą o wybudowaniu budynku Urzędu Gminy, bo niebawem obecny się rozsypie.Jak to wygląda, by uroczystości urzędowe przeprowadzać w lokalach gastronomicznych.Gratuluję. Po owocach, rządzących rozpoznamy.
Dodano: 21.12.2018 22:38    Przez: ~Jędrek
Wójt to podobno sfinansował z prywatnej kieszeni. Nie z budzetu.
Dodano: 22.12.2018 01:34    Przez: ~Mieszkaniec
Zamiast z ,,kopyta,, brać się do roboty ,to Pan Wójt cuda wyczynia z tym ślubowaniem.Dobrze tego nie wróży ...
Dodano: 21.12.2018 23:00    Przez: ~Jędrek
Budowa nowego urzędu gminy jako priorytet? Porąbało goscia?
Dodano: 22.12.2018 08:50    Przez: ~Go
Uroczystość i przemowa na miarę inauguracji prezydenta kraju.
Dodano: 22.12.2018 08:56    Przez: ~Kollo
No to musiało być z pompą i to w dużej sali a przecież jest sala gimnastyczna w szkole i za darmo :-(
Dodano: 22.12.2018 19:43    Przez: ~Gabi
Gmina Grodziec to jedna z najbiedniejszych w Wielkopolsce. Starczy w zupełności.
Dodano: 23.12.2018 05:52    Przez: ~Felek Stankiewicz
Oby nie słuchał i nie zadawał się z tym strażakiem ze Rzgowa bo źle na tym wyjdzie, który mu tak obficie gratulował.
Dodano: 23.12.2018 17:54    Przez: ~pisior
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO