WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Grodziec. Mniej niż zakładano. Radni ustalili wynagrodzenie wójta

Dodano: 21.12.2018 21:30
Źródło: LM.pl

Niewiele ponad 7500 zł będzie zarabiał zaprzysiężony dziś wójt gminy Grodziec. - Dziękuję za cokolwiek – powiedział Mariusz Woźniak.

Po złożeniu przez Mariusza Woźniaka ślubowania, radni podjęli uchwałę o jego wynagrodzeniu. Przedstawiony projekt zakładał zarobki wójta na poziomie 9240 zł ( 4700 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 2640 zł – dodatek specjalny). Pojawiły się jednak trzy inne propozycje wynagrodzenia włodarza.

Pierwszą przedstawił wiceprzewodniczący Rady Gminy Grodziec – Kazimierz Kazimierski. Jego zdaniem, wójt powinien zarabiać 7540 zł ( 3900 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 1740 zł – dodatek specjalny).

- To propozycja kompromisowa i trochę świąteczna – stwierdził Kazimierz Kazimierski. - Dopiero zaczynamu. Trzeba pokazać co się potrafi – dodał.

Dwa kolejne wnioski przedstawiły radne Iwona Popieluch i Teresa Paprocka. Pierwsza z nich zaproponowała 7930 zł ( 4200 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 1830 zł – dodatek specjalny). Teresa Paprocka podkreślając, że wójt nie może zarabiać mniej od pracowników zaproponowała 8320 zł ( 4500 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 1920 zł – dodatek specjalny). Obie propozycje pań radnych zostały odrzucone stosunkiem głosów: 7 „za”, przy 8 „przeciw”.

Radni większością głosów ( 8 „za” do 7 „przeciw”) przyjęli wniosek Kazimierza Kazimierskiego.

- Chciałbym, żebyśmy mieli świadomość tego, że to głosowanie doprowadziło do pewnej patologii w naszej gminie. Zawsze byłem za promocją gminy, ale pozytywną, a nie negatywną. Teraz będziemy chyba jedną w powiecie gminą, z tego co wcześniej sprawdzałem, w której włodarz zarabia mniej niż jego pracownicy - skomentował decyzję radnych Mariusz Woźniak. - Z jednej strony bardzo dziękuję za cokolwiek, z drugiej strony widzicie jak to wygląda. Cały czas zabiegam o współpracę. Apeluję o zdrowy rozsądek, bo tylko tu był potrzebny zdrowy rozsądek - dodał.

  • Grodziec. Mniej niż zakładano. Radni ustalili wynagrodzenie wójta

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ale jaja... jaja jak berety.... skoro on zarabia 7500 to ile reszta w tych urzędach zarabia ? więcej niż 7500? o ja p***rziiu ... Pozdrawiam- robotnik drogowy z najniższą krajową pracujący w deszcz, śnieg i mróz... :-)
Dodano: 21.12.2018 22:17    Przez: ~zwykły robol
" Teraz będziemy chyba jedną w powiecie gminą, z tego co wcześniej sprawdzałem, w której włodarz zarabia mniej niż jego pracownicy " - Że co? To ile zarabiają owi pracownicy? 10 tysięcy? To żart?
Dodano: 22.12.2018 01:13    Przez: ~R
Propozycja uposażenia rozsądnie zgłoszona przez Pana radnego Kazimierza.Ja bym wprowadził fundusz motywacyjny dla Wójta,wówczas się przekonamy jakim jest sprawnym gospodarzem.Rozliczać zadaniowo i sprawa jest klarowna.
Dodano: 21.12.2018 22:49    Przez: ~Jędrek
Rozgonić tych pasozytów do wideł nieroby i złodzieje bryluja to absurd.
Dodano: 22.12.2018 09:27    Przez: ~Kol
jeszcze mu malo ma tupet
Dodano: 22.12.2018 00:54    Przez: ~jkl[;l

KOMENTARZE

ale jaja... jaja jak berety.... skoro on zarabia 7500 to ile reszta w tych urzędach zarabia ? więcej niż 7500? o ja p***rziiu ... Pozdrawiam- robotnik drogowy z najniższą krajową pracujący w deszcz, śnieg i mróz... :-)
Dodano: 21.12.2018 22:17    Przez: ~zwykły robol
Rozgonić tych pasozytów do wideł nieroby i złodzieje bryluja to absurd.
Dodano: 22.12.2018 09:27    Przez: ~Kol
Za 10 tys. zł to można wyżyć, ale na prowincji.
Dodano: 22.12.2018 11:25    Przez: ~Sędzina M. Gersdorf
Brawo przewodniczący rady teraz powinien pan iść za ciosem i pozabierać pieniadze dyrektorom szkół i spółek podleglym gminie tak żeby zarabiali mniej od wojta Nastepne wybory za 5 lat to każdy zapomni ze pan im pozabieral i na pewno pana wybiorą
Dodano: 22.12.2018 13:21    Przez: ~RTL
Brawo przewodniczacy ja to bym im zabral i panu dal żeby pan mial bo panu sie należy
Dodano: 22.12.2018 13:22    Przez: ~Pn
Zostaw przewodniczacego to uczciwy obywatel i bardzo mądry i skromny czlowiek on to by nawet za darmo byl przewodniczący
Dodano: 22.12.2018 16:28    Przez: ~Gg
Trzeba się było uczyć
Dodano: 23.12.2018 03:43    Przez: ~Zenek
Ty robitniku sam sie zgodziles pracowac za najnizsza bo lepiej wziasc pozostale pieniadze oid stolem. Dzis wykfalifikowany pracownik zarobi 3500-4000 na reke z nadgodzinami. Ale lepuej tak. 500 plus jest - jest. Zapomiga z gminy jest - jest. Wiec nie konenyj pensji wijta ktota powinna wynosic minimum 10000 brutto
Dodano: 23.12.2018 09:44    Przez: ~Grodziec
Propozycja uposażenia rozsądnie zgłoszona przez Pana radnego Kazimierza.Ja bym wprowadził fundusz motywacyjny dla Wójta,wówczas się przekonamy jakim jest sprawnym gospodarzem.Rozliczać zadaniowo i sprawa jest klarowna.
Dodano: 21.12.2018 22:49    Przez: ~Jędrek
Jakie osiągnięcia i czego dokonał obecny Pan Wójt, będąc w poprzedniej kadencji przewodniczącym Rady Gminy.
Dodano: 21.12.2018 22:53    Przez: ~Jędrek
W poprzedniej kadencji, jak nieraz widziałem, zawsze stał za byłą panią wójt, trzymał i podawał jej kwiaty podczas różnych uroczystości, także i kościelnych.
Dodano: 22.12.2018 17:33    Przez: ~grądy
jeszcze mu malo ma tupet
Dodano: 22.12.2018 00:54    Przez: ~jkl[;l
Mu może nie jest mało, ale na tle innych gmin i włodarzy to dostał ochłapy. Sa tacy z pensjami ponad 12 tys na reke. Sa tacy co maja jeszcze emerytury. Sa juz spolki miejskie z dodatkami, premiami i wyplata na konto okolo 30 tys. Ten wojt w tej gminie chyba nic nie zmieni z taka iloscia głosow w radzie. Widac ludzie w gminie chcieli zmian ale ukladziki i rodzina po wsiach wybrala mu wroga rade. Niech on teraz zglasza obnizki dla dyrektorow i kierownikow nawet do odrzucenia. Niech dyrektor szkoly zarabia to co nauczyciel.
Dodano: 22.12.2018 12:42    Przez: ~Po wójcie
Chyba zapominacie że Grodziec to najbiedniejsza gmina w powiecie więc nic dziwnego że i pensja wójta niska (relatywnie) w porównaniu do innych gmin. Moim zdaniem i tak za wysoka
Dodano: 22.12.2018 19:06    Przez: ~Ciastek
" Teraz będziemy chyba jedną w powiecie gminą, z tego co wcześniej sprawdzałem, w której włodarz zarabia mniej niż jego pracownicy " - Że co? To ile zarabiają owi pracownicy? 10 tysięcy? To żart?
Dodano: 22.12.2018 01:13    Przez: ~R
sprawdzałem.........? a może inne gminy mają większe dochody? i mają z czego dać???
Dodano: 22.12.2018 13:18    Przez: ~arty
W bardzo bogatym Kleczewie dostał tyle samo i nie marudzi
Dodano: 22.12.2018 15:08    Przez: ~O
Troche pokory młody człowieku. To chyba pierwsza Twoja praca i od razu chcesz zarabiac bombe piniendzy.
Dodano: 22.12.2018 08:07    Przez: ~Małomało.
To jest ewidentna dyskryminacja ze względu na wiek. Wójt jest wojtem i nie może być tak, ze dyrektorzy szkół którzy mu podlegają zarabiają więcej aniżeli szef, nawet jeśli jest w tak młodym wieku. Paranoja.
Dodano: 22.12.2018 09:39    Przez: ~Wuefik
Trzeba obniżyć pensje dyrektorom szkół i spółek gminy wtedy wszystko będzie sie zgadzalo Podziękować przewodniczącemu rady bu haha
Dodano: 22.12.2018 11:11    Przez: ~Yt
Dach mu najniższą krajową to i tak za dużo
Dodano: 22.12.2018 11:10    Przez: ~Pn
Pn, walnij się w ten łysy łeb, Wójt odpowiada za całą Gminę i na nim ciąży duża odpowiedzialność i dlatego powinien pobierać odpowiednie wynagrodzenie.
Dodano: 22.12.2018 11:33    Przez: ~K-n
K-n A Ty co zastępca
Dodano: 22.12.2018 16:43    Przez: ~Pn
Pani z Platformy Obywatelskiej już dawno temu powiedziała, że tylko idioci idą do pracy za ,6 tys złotych. Poza tym wójt poszedł do wyborów by pracować dla gminy i jej mieszkańców, a nie dla pieniędzy???
Dodano: 22.12.2018 11:40    Przez: ~?
Zobatrzcie jaką kase dostają prezesi w spółkach miejskich w Koninie. Układy i jeszcze raz układy
Dodano: 22.12.2018 11:45    Przez: ~Assss
Jaką kasę otrzymują Prezesi w gminie Ślesin.
Dodano: 22.12.2018 11:49    Przez: ~Skiciok
1 z 2
12>>