WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Grodziec. Mniej niż zakładano. Radni ustalili wynagrodzenie wójta

Dodano: 21.12.2018 21:30
Źródło: LM.pl

Niewiele ponad 7500 zł będzie zarabiał zaprzysiężony dziś wójt gminy Grodziec. - Dziękuję za cokolwiek – powiedział Mariusz Woźniak.

Po złożeniu przez Mariusza Woźniaka ślubowania, radni podjęli uchwałę o jego wynagrodzeniu. Przedstawiony projekt zakładał zarobki wójta na poziomie 9240 zł ( 4700 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 2640 zł – dodatek specjalny). Pojawiły się jednak trzy inne propozycje wynagrodzenia włodarza.

Pierwszą przedstawił wiceprzewodniczący Rady Gminy Grodziec – Kazimierz Kazimierski. Jego zdaniem, wójt powinien zarabiać 7540 zł ( 3900 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 1740 zł – dodatek specjalny).

- To propozycja kompromisowa i trochę świąteczna – stwierdził Kazimierz Kazimierski. - Dopiero zaczynamu. Trzeba pokazać co się potrafi – dodał.

Dwa kolejne wnioski przedstawiły radne Iwona Popieluch i Teresa Paprocka. Pierwsza z nich zaproponowała 7930 zł ( 4200 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 1830 zł – dodatek specjalny). Teresa Paprocka podkreślając, że wójt nie może zarabiać mniej od pracowników zaproponowała 8320 zł ( 4500 zł – pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny, 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 1920 zł – dodatek specjalny). Obie propozycje pań radnych zostały odrzucone stosunkiem głosów: 7 „za”, przy 8 „przeciw”.

Radni większością głosów ( 8 „za” do 7 „przeciw”) przyjęli wniosek Kazimierza Kazimierskiego.

- Chciałbym, żebyśmy mieli świadomość tego, że to głosowanie doprowadziło do pewnej patologii w naszej gminie. Zawsze byłem za promocją gminy, ale pozytywną, a nie negatywną. Teraz będziemy chyba jedną w powiecie gminą, z tego co wcześniej sprawdzałem, w której włodarz zarabia mniej niż jego pracownicy - skomentował decyzję radnych Mariusz Woźniak. - Z jednej strony bardzo dziękuję za cokolwiek, z drugiej strony widzicie jak to wygląda. Cały czas zabiegam o współpracę. Apeluję o zdrowy rozsądek, bo tylko tu był potrzebny zdrowy rozsądek - dodał.

  • Grodziec. Mniej niż zakładano. Radni ustalili wynagrodzenie wójta

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ale jaja... jaja jak berety.... skoro on zarabia 7500 to ile reszta w tych urzędach zarabia ? więcej niż 7500? o ja p***rziiu ... Pozdrawiam- robotnik drogowy z najniższą krajową pracujący w deszcz, śnieg i mróz... :-)
Dodano: 21.12.2018 22:17    Przez: ~zwykły robol
" Teraz będziemy chyba jedną w powiecie gminą, z tego co wcześniej sprawdzałem, w której włodarz zarabia mniej niż jego pracownicy " - Że co? To ile zarabiają owi pracownicy? 10 tysięcy? To żart?
Dodano: 22.12.2018 01:13    Przez: ~R
Propozycja uposażenia rozsądnie zgłoszona przez Pana radnego Kazimierza.Ja bym wprowadził fundusz motywacyjny dla Wójta,wówczas się przekonamy jakim jest sprawnym gospodarzem.Rozliczać zadaniowo i sprawa jest klarowna.
Dodano: 21.12.2018 22:49    Przez: ~Jędrek
Rozgonić tych pasozytów do wideł nieroby i złodzieje bryluja to absurd.
Dodano: 22.12.2018 09:27    Przez: ~Kol
jeszcze mu malo ma tupet
Dodano: 22.12.2018 00:54    Przez: ~jkl[;l

KOMENTARZE

ale jaja... jaja jak berety.... skoro on zarabia 7500 to ile reszta w tych urzędach zarabia ? więcej niż 7500? o ja p***rziiu ... Pozdrawiam- robotnik drogowy z najniższą krajową pracujący w deszcz, śnieg i mróz... :-)
Dodano: 21.12.2018 22:17    Przez: ~zwykły robol
Rozgonić tych pasozytów do wideł nieroby i złodzieje bryluja to absurd.
Dodano: 22.12.2018 09:27    Przez: ~Kol
Za 10 tys. zł to można wyżyć, ale na prowincji.
Dodano: 22.12.2018 11:25    Przez: ~Sędzina M. Gersdorf
Brawo przewodniczący rady teraz powinien pan iść za ciosem i pozabierać pieniadze dyrektorom szkół i spółek podleglym gminie tak żeby zarabiali mniej od wojta Nastepne wybory za 5 lat to każdy zapomni ze pan im pozabieral i na pewno pana wybiorą
Dodano: 22.12.2018 13:21    Przez: ~RTL
Brawo przewodniczacy ja to bym im zabral i panu dal żeby pan mial bo panu sie należy
Dodano: 22.12.2018 13:22    Przez: ~Pn
Zostaw przewodniczacego to uczciwy obywatel i bardzo mądry i skromny czlowiek on to by nawet za darmo byl przewodniczący
Dodano: 22.12.2018 16:28    Przez: ~Gg
Trzeba się było uczyć
Dodano: 23.12.2018 03:43    Przez: ~Zenek
Ty robitniku sam sie zgodziles pracowac za najnizsza bo lepiej wziasc pozostale pieniadze oid stolem. Dzis wykfalifikowany pracownik zarobi 3500-4000 na reke z nadgodzinami. Ale lepuej tak. 500 plus jest - jest. Zapomiga z gminy jest - jest. Wiec nie konenyj pensji wijta ktota powinna wynosic minimum 10000 brutto
Dodano: 23.12.2018 09:44    Przez: ~Grodziec
Propozycja uposażenia rozsądnie zgłoszona przez Pana radnego Kazimierza.Ja bym wprowadził fundusz motywacyjny dla Wójta,wówczas się przekonamy jakim jest sprawnym gospodarzem.Rozliczać zadaniowo i sprawa jest klarowna.
Dodano: 21.12.2018 22:49    Przez: ~Jędrek
Jakie osiągnięcia i czego dokonał obecny Pan Wójt, będąc w poprzedniej kadencji przewodniczącym Rady Gminy.
Dodano: 21.12.2018 22:53    Przez: ~Jędrek
W poprzedniej kadencji, jak nieraz widziałem, zawsze stał za byłą panią wójt, trzymał i podawał jej kwiaty podczas różnych uroczystości, także i kościelnych.
Dodano: 22.12.2018 17:33    Przez: ~grądy
jeszcze mu malo ma tupet
Dodano: 22.12.2018 00:54    Przez: ~jkl[;l
Mu może nie jest mało, ale na tle innych gmin i włodarzy to dostał ochłapy. Sa tacy z pensjami ponad 12 tys na reke. Sa tacy co maja jeszcze emerytury. Sa juz spolki miejskie z dodatkami, premiami i wyplata na konto okolo 30 tys. Ten wojt w tej gminie chyba nic nie zmieni z taka iloscia głosow w radzie. Widac ludzie w gminie chcieli zmian ale ukladziki i rodzina po wsiach wybrala mu wroga rade. Niech on teraz zglasza obnizki dla dyrektorow i kierownikow nawet do odrzucenia. Niech dyrektor szkoly zarabia to co nauczyciel.
Dodano: 22.12.2018 12:42    Przez: ~Po wójcie
Chyba zapominacie że Grodziec to najbiedniejsza gmina w powiecie więc nic dziwnego że i pensja wójta niska (relatywnie) w porównaniu do innych gmin. Moim zdaniem i tak za wysoka
Dodano: 22.12.2018 19:06    Przez: ~Ciastek
" Teraz będziemy chyba jedną w powiecie gminą, z tego co wcześniej sprawdzałem, w której włodarz zarabia mniej niż jego pracownicy " - Że co? To ile zarabiają owi pracownicy? 10 tysięcy? To żart?
Dodano: 22.12.2018 01:13    Przez: ~R
sprawdzałem.........? a może inne gminy mają większe dochody? i mają z czego dać???
Dodano: 22.12.2018 13:18    Przez: ~arty
W bardzo bogatym Kleczewie dostał tyle samo i nie marudzi
Dodano: 22.12.2018 15:08    Przez: ~O
Troche pokory młody człowieku. To chyba pierwsza Twoja praca i od razu chcesz zarabiac bombe piniendzy.
Dodano: 22.12.2018 08:07    Przez: ~Małomało.
To jest ewidentna dyskryminacja ze względu na wiek. Wójt jest wojtem i nie może być tak, ze dyrektorzy szkół którzy mu podlegają zarabiają więcej aniżeli szef, nawet jeśli jest w tak młodym wieku. Paranoja.
Dodano: 22.12.2018 09:39    Przez: ~Wuefik
Trzeba obniżyć pensje dyrektorom szkół i spółek gminy wtedy wszystko będzie sie zgadzalo Podziękować przewodniczącemu rady bu haha
Dodano: 22.12.2018 11:11    Przez: ~Yt
Dach mu najniższą krajową to i tak za dużo
Dodano: 22.12.2018 11:10    Przez: ~Pn
Pn, walnij się w ten łysy łeb, Wójt odpowiada za całą Gminę i na nim ciąży duża odpowiedzialność i dlatego powinien pobierać odpowiednie wynagrodzenie.
Dodano: 22.12.2018 11:33    Przez: ~K-n
K-n A Ty co zastępca
Dodano: 22.12.2018 16:43    Przez: ~Pn
Pani z Platformy Obywatelskiej już dawno temu powiedziała, że tylko idioci idą do pracy za ,6 tys złotych. Poza tym wójt poszedł do wyborów by pracować dla gminy i jej mieszkańców, a nie dla pieniędzy???
Dodano: 22.12.2018 11:40    Przez: ~?
Zobatrzcie jaką kase dostają prezesi w spółkach miejskich w Koninie. Układy i jeszcze raz układy
Dodano: 22.12.2018 11:45    Przez: ~Assss
Jaką kasę otrzymują Prezesi w gminie Ślesin.
Dodano: 22.12.2018 11:49    Przez: ~Skiciok
1 z 2
12>>