WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Oskardzie otwórz się! Odkrywamy tajemnice domu kultury 3

Dodano: 30.12.2018 09:00

W domu kultury Oskard w Koninie wkrótce zacznie się gruntowny remont. Dawny Górniczy Dom Kultury zmieni się nie do poznania. Tuż przed rozpoczęciem gruntownego remontu, odkrywamy tajemnice Oskardu.

Wraz z Krzysztofem Kaczmarkiem, wieloletnim pracownikiem, wchodzimy tam, gdzie trudno na co dzień się dostać. Pokażemy miejsca, zakamarki, pomieszczenia, których funkcje się zmieniły na przestrzeni lat, nieznane szerokiej publiczności odwiedzającej Oskard podczas licznych wydarzeń. Chodźcie z nami!

W trzecim odcinku przejdziemy się łącznikiem, pokażemy, gdzie był orkiestron, czyli miejsce dla orkiestry na żywo (tak, tak). Zajrzymy do wentylatornii i zobaczymy „kulturalny” węzeł cieplny. Oskardzie otwórz się!

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wspaniały obiekt ! Z duszą i klimatem. Ma swój charakterystyczny zapach starego kina. Który w tych nowoczesnych sterylnych i bezklimatycznych kinach typu helios nie daje nic własnym odbiorcą.Wejdziesz-wyjdziesz=zap Oskard to coś więcej. To przeszłość, pamięć, klimat.Nie róbcie kolejnego sterylnego i bezklimatycznego obiektu. Zostawcie coś z dobrego starego Oskardu.Stare kina na całym świecie się remontuje, ale kategorycznie zachowując ich odrębność i klimat tam panujący.Dlaczego ktoś chcę wysterylizować nam Oskard?
Dodano: 30.12.2018 14:04    Przez: ~piękne czasy XX w.
"Redaktorka" zaskoczyła mnie pytaniem "oskard,skąd ta nazwa?"Eh,wykształciuchy.
Dodano: 30.12.2018 10:22    Przez: ~ufff

KOMENTARZE

"Redaktorka" zaskoczyła mnie pytaniem "oskard,skąd ta nazwa?"Eh,wykształciuchy.
Dodano: 30.12.2018 10:22    Przez: ~ufff
Ona POtrafi tylko usuwać merytoryczne komentarze krytykujące lewicę, jeśli krytykujesz lewicę wszystko ci usunie, a gdzie Bóg w jej sercu ?
Dodano: 30.12.2018 11:53    Przez: ~Pytam
Dobre pytanie.Oskard nie za bardzo pasuje.Lepiej koparka czy szpadel.
Dodano: 30.12.2018 12:05    Przez: ~Lewy
I chyba pierwszy raz spotkała się z orkiestronem...
Dodano: 02.01.2019 02:02    Przez: ~Tomasz
Wspaniały obiekt ! Z duszą i klimatem. Ma swój charakterystyczny zapach starego kina. Który w tych nowoczesnych sterylnych i bezklimatycznych kinach typu helios nie daje nic własnym odbiorcą.Wejdziesz-wyjdziesz=zap Oskard to coś więcej. To przeszłość, pamięć, klimat.Nie róbcie kolejnego sterylnego i bezklimatycznego obiektu. Zostawcie coś z dobrego starego Oskardu.Stare kina na całym świecie się remontuje, ale kategorycznie zachowując ich odrębność i klimat tam panujący.Dlaczego ktoś chcę wysterylizować nam Oskard?
Dodano: 30.12.2018 14:04    Przez: ~piękne czasy XX w.
Też uważam, że to miejsce ma swój klimat i historię a pewnie zrobia z niego obietk jak wiele innych. Powinien zostac takim jaki jest
Dodano: 03.01.2019 21:22    Przez: ~Ania
Jestem za zachowaniem zamierzchłej odrębności kulturowej budynku Oskard. Klimatyzacja zabjie smak pierwszych doniosłych uczuć scenicznych. Gdy byłem małym chłopcem przyjechaliśmy aby występować na deskach obiektu. Grałem na gitarze basowej. Do dziś pamiętam smak wspomnień które zniknęły we mnie. Wspomnienia owe są doprawdy metafizyczne. Mały chłopiec w towarzystwie dorosłych panów, którzy lubili - ten, tego - wypić dla kurażu. Wdychane wtedy powietrze z pewnością nie spełniało unijnych norm czystości i świeżości, ale któż nie pamięta czym było? To dzikość nieznanego. Smak tajemnicy kultury scenicznej przemieszany z rześkością pierwszej emocji. To cały wysiłek zupełnie nikomu do niczego nie potrzebny choć najważniejszy w życiu całym. To niekończące się poszukiwanie słowa opisu i bezmiar jego nieznalezienia... Proszę poszukajcie przed remontem ukladu starego typu wentylacji, parzcie tam więcej starej zmielonej w młynku kawy, rozlewajcie do kieliszków stary smak żytniej wódki...
Dodano: 11.01.2019 20:48    Przez: ~Klimatyczny
Nie jestem pewien, ale chyba chcą oddzielić kawiarnię od kina. Wielkie uznanie dla ekipy. Oskardu, robicie kawał dobrej roboty, jeśli mam wybór, to zawsze wybieram Oskard. Helios o.ijam i zupełnie nie rozumiem czym kierują się widzowie, przepłacając tyle za bilety
Dodano: 05.01.2019 11:10    Przez: ~Ku
Może tym się kieruję że siedzenia w Heliosie są sto razy wygodniejsze niż w oskardzie.
Dodano: 06.01.2019 15:43    Przez: ~Makamam
Pamiętacie jakie fajne imprezki były w latach 90 tych. Żal dupe ściska