WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowy prezydent i przeprawa. To nie był łatwy, ale ciekawy rok

Dodano: 31.12.2018 18:42
Źródło: LM.pl

Opinią publiczną wstrząsnęły wydarzenia kryminalne i ludzkie tragedie. W styczniu na trzy miesiące do aresztu trafili 56-letni Marek B. i Dariusz Ł., którzy niedługo odpowiedzą przed sądem za śmierć 58-letniego Klemensa L. Jego ciało znaleziono w przydrożnym lesie. Do niewyobrażalnej tragedii doszło w marcu 2016 roku w powiecie kolskim, a jej sprawcy dopiero w tym roku stanęli przed sądem. Rolnik z gm. Grzegorzew zginął w drodze na targ, gdzie miał sprzedać kilka świń. Samochód ze zwłokami 66-letniego Józefa F. Wyłowiono po jakimś czasie z Warty. Jak się okazało, mężczyzna zginął od ciosów zadanych siekierą. Za przygotowaniem zasadzki i zabójstwem stali: 29-letni Patryk J. i 33-letni Jarosław P. Do napadu na tle rabunkowym namawiać ich miała 49-letnia Krystyna J., matka Patryka J. W maju sąd zdecydował o winie oskarżonych. Jarosław P. został skazany na 25 lat więzienia, Patryk J. usłyszał wyrok 20 lat więzienia, a wobec Krystyny J. sąd zmienił kwalifikację prawną z podżegania do zabójstwa, na podżeganie do rozboju i wymierzył jej karę 5 lat pozbawienia wolności. Na początku przyszłego roku rozpatrzona ma być apelacja w tej sprawie.

W tym roku poznańscy śledczy postawili zarzuty 10 lekarzom z konińskiego szpitala, którzy odpowiedzą za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentki, wobec której ciążył na nich obowiązek opieki. Sprawa dotyczy śmierci mieszkanki Grąblina, która zmarła w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Śledczy też zajmują się sprawą zuchwałego napadu, do którego doszło w maju w centrum miasta. 26-letni dostawca pieczywa wysiadł z samochodu, po tym jak jeden z grupy nastolatków uderzył w jego auto. W pewnym momencie nastolatek wyciągnął pistolet pneumatyczny i wycelował w głowę dostawcy. Mężczyzna został trzykrotnie postrzelony i z poważnym urazem twarzy oraz głowy trafił do szpitala.

Przed sądem w Poznaniu nadal toczy się sprawa śmierci Ewy Tylman. Dziewczyna zaginęła w listopadze 2015 roku. Jej ciało wyłowiono z Warty pod koniec lipca 2016 roku. Od stycznia 2017 roku trwa sprawa Adama Z., znajomego Ewy Tylman, z którym widziana była ostatni raz. Mężczyzna od lutego 2017 roku odpowiada z wolnej stopy. Proces miał zakończyć się w 2018 roku, ale wygląda na to, że za chwilę miną 2 lata od kiedy Adam Z. Zasiadł na ławie oskarżonych. W toku jest też sprawa byłego konserwatora zabytków w Koninie. Janusz T. w styczniu ubiegłego roku usłyszał prokuratorski zarzut za wydanie zezwolenia na wyburzenie domu talmudycznego. Później śledztwo zawieszono i wznowiono je w tym roku. Janusz T. nie przyznaje się do winy, a jego sprawę rozstrzygnie najprawdopodobniej niebawem Sąd Rejonowy w Koninie.

Pod koniec roku, w listopadzie mieszkańców powiatu konińskiego zszokowały wydarzenia w Biczu. Na poddaszu sali weselnej w miejscowym skansenie pojawił się ogień. Z pożarem walczyło w sumie 17 zastępów straży pożarnej. Niestety ogień szybko się rozsprzestrzeniał. Doszczętnie spłonął budynek o powierzchni około 800 metrów kwadratowych. Resztę skansenu udało się ocalić.

strona 2 z 5
1 2 3 4 5
  • Nowy prezydent i przeprawa. To nie był łatwy, ale ciekawy rok

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Największe osiągnięcie w ciągu kilku lat to były te miejskie rowery. Gdzie już w innych miastach były od kilku i kilkunastu lat :-)
Dodano: 31.12.2018 19:11    Przez: ~tak mysle.
Rowerki spoko, mam nadzieje, że małpy?,bo nie wiem jak nazwać ludzi którzy uzytkuja te rowery w niewłasciwy sposob, przyzwyczaja swoje umysly do nowych rzeczy w miescie i zaczna je szanowac. Inwestycja genialna jak dla mnie, mam nadzieje, ze przetrwa probe pato-koninian.
Dodano: 31.12.2018 20:02    Przez: ~Patrys
Prezydent nowy a i tak wszystko PO staremu.
Dodano: 31.12.2018 19:11    Przez: ~PITUPITU
Najgorszy będzie rok 2022 dlaczego bo to będzie upadek regionu brak nowej odkrywki oznacza zagładę Konina tetryki poumieraja i tyle z TEGO miasta zostanie
Dodano: 31.12.2018 21:16    Przez: ~Koniec jest bliski
Co zrobi? Na układy nie ma rady. Trasa bursztynowa to twardy orzech do zgryzienia,reszty nie wymieniam bo nie warto,bo i po co.
Dodano: 31.12.2018 19:43    Przez: ~P.O.D Rumin

KOMENTARZE

Największe osiągnięcie w ciągu kilku lat to były te miejskie rowery. Gdzie już w innych miastach były od kilku i kilkunastu lat :-)
Dodano: 31.12.2018 19:11    Przez: ~tak mysle.
Rowerki spoko, mam nadzieje, że małpy?,bo nie wiem jak nazwać ludzi którzy uzytkuja te rowery w niewłasciwy sposob, przyzwyczaja swoje umysly do nowych rzeczy w miescie i zaczna je szanowac. Inwestycja genialna jak dla mnie, mam nadzieje, ze przetrwa probe pato-koninian.
Dodano: 31.12.2018 20:02    Przez: ~Patrys
Najgorszy będzie rok 2022 dlaczego bo to będzie upadek regionu brak nowej odkrywki oznacza zagładę Konina tetryki poumieraja i tyle z TEGO miasta zostanie
Dodano: 31.12.2018 21:16    Przez: ~Koniec jest bliski
Mnie w trosce o ekologie zmuszono do obniżenia zimą temperatury w domu o prawie 2°C!!! Natomiast elity z administracji samorządowej i spółek komunalnych, w trosce o ekologię, montują w każdym swoim pomieszczeniu klimatyzator, by obniżyć prawie o 10°C temperaturę swojego otoczenia latem i podnosić o 2°C przed sezonem grzewczym. W końcu, to kto ma finansować i wspierać ekologiczną utopię, wszyscy, czy tylko naiwni.
Dodano: 01.01.2019 14:40    Przez: ~zakodowany leming
Prezydent nowy a i tak wszystko PO staremu.
Dodano: 31.12.2018 19:11    Przez: ~PITUPITU
A na co liczyłeś>>> Kamieni kupa i będzie jeszcze gorzej
Dodano: 31.12.2018 22:35    Przez: ~PO to dno
Wypowiedz Prezydenta na sesji w sprawie przeprawy świadczy, że jako radny poprzedniej kadencji w sposób niewłaściwy wykonywał powierzoną funkcję przedstawiciela mieszkańców, takie przyznanie -według mnie to wielka odwaga !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet poprzednim radnym
Dodano: 02.01.2019 10:01    Przez: ~Erwin
Co zrobi? Na układy nie ma rady. Trasa bursztynowa to twardy orzech do zgryzienia,reszty nie wymieniam bo nie warto,bo i po co.
Dodano: 31.12.2018 19:43    Przez: ~P.O.D Rumin
A suweren mówi czesto, ze w Koninie nic sie nie dzieje. A jest odwrotnie. Jak nie patologia z siekiera wyskoczy to jakis depresant do Warty skoczy... Szkoda, ze ovkopalni nic LM nie napisal. To wazniejsze od porazki pisiorkow...
Dodano: 31.12.2018 20:32    Przez: ~Pn
na przeprawie obowiązuje ograniczenie prędkości ale nikt tego nie przeszczega szczegulnie samochody ciężarowe ob 40 ajeżdżą 80/90 gdzie ta policja .Kasa miejska pusta a na preprawie leżą pieniądże tylko nie ma kto ich podnieśc
Dodano: 31.12.2018 20:41    Przez: ~nnn
A osobowki co leca 130-160 i dlugimi naparzaja to co tez za takich powinni sie wziasc
Dodano: 31.12.2018 20:50    Przez: ~Mmm
ty szczegÓlnie powinieneś przeSTRZegać zasad ortografii !! aż zęby cierpną od tych twoich błędów
Dodano: 31.12.2018 23:00    Przez: ~pola
Masz racje ze leza ale te pieniadze nie pojda do kasy miejskiej.Druga sprawa kazdy kto tam przekracza 120 km/h naraza sie na utrate prawa jazdy(ciezarowka wystarczy 91)
Dodano: 01.01.2019 12:32    Przez: ~znawca
Co to znaczy światłami napieprza ???
Dodano: 01.01.2019 15:48    Przez: ~Nie
Wszystkim w Nowym Roku życzę samych dobroci. Oprocz Pn - jemu życzę zeby jezyk przykleil sie do tylka i tyle nie klepal glupot w przyszlym roku
Dodano: 31.12.2018 23:08    Przez: ~Pol
no w instalacji sanitarnej -Pol
Dodano: 31.12.2018 23:34    Przez: ~adi
Wszystkim trollom którzy na tym portalu atakują Polskę, mojego Prezydenta i mój PiS-owski rząd życzę w Nowym Roku żeby was jasny szlag trafił - Amen
Dodano: 01.01.2019 00:34    Przez: ~edytusia
Spokojnie, doigrają się, oj doigrają, Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.
Dodano: 01.01.2019 17:23    Przez: ~Wierzący
I całą Twoją wiarę,dobroć i prawosć w komentarzu zawarłeś HIPOKRYTO z Pis
Dodano: 02.01.2019 07:36    Przez: ~szlag to niech ciebie teafi
Nigdy bym nie pomyślał ,że takie nieuctwo, głupota i itp. i itd może jeszcze występować w dzisiejszych czasach u wychowanka plebanów, o czym świadczy komentarz pseudo chrześcijanina -edytusia -D.p.ku idź do spowiedzi !!! lub się ujawnij to cię .... !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!! nawet ewidentnym trollom
Dodano: 07.01.2019 08:44    Przez: ~Erwin
powinni zrobić zadaszenie do rowerow
Dodano: 01.01.2019 16:04    Przez: ~kom
Niepokoi tylko zasygnalizowanie o nierozpoczęciu budowy dworca. Brakuje informacji przyczyn takiego stanu jak również kto z władz będzie zajmował się interwencjami u odpowiednich decydentów.
Dodano: 02.01.2019 13:39    Przez: ~Koninianin