WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Na razie bez elektronicznego biletu na przejazd autobusem

Dodano: 2.01.2019 12:54
Źródło: LM.pl

Koniec elektronicznych biletów w systemie CallPay. Firma zakończyła swoją działalność. W Koninie od wczoraj na przejazd autobusem MZK można kupić bilety tylko w sposób tradycyjny. Ten stan rzeczy nie potrwa jednak długo. 

Październik 2010 roku był dla koninian prawdziwym przełomem. Pojawiła się możliwość zakupu biletu przez telefon, z której na początku korzystało sporo osób. Ostatnio, ze względu między innymi na wprowadzenie darmowych przejazdów dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia, sprzedaż elektronicznych biletów spadła. W minionym roku oscylowała ona w granicach 500 zł.

Do końca grudnia 2018 roku usługę e-biletów dla mieszkańców Konina prowadziła firma CallPay, która jak się okazało, z końcem roku zakończyła swoją działalność.

- Poinformowano nas miesiąc wcześniej, że spółka jest w stanie likwidacji – mówi Mirosław Pachciarz, prezes MZK w Koninie.

CallPay w swoim komunikacie podkreśla, że system sprzedaży biletów będzie dostępny do końca stycznia 2019 roku.

- Osoby korzystające z Wirtualnej Portmonetki prosimy o zalogowanie się na portal callpay.pl i zlecenie wypłaty wszystkich środków – informuje CallPay.

Zakończenie działalności firmy, z którą Konin współpracował przez kilka lat oznacza powrót do biletów kupowanych w kioskach, biletomatach, czy u kierowców autobusów. MZK Konin informuje, że od 1 stycznia tego roku innej możliwości nie ma. Okazuje się jednak, że ten stan nie potrwa długo. Jak twierdzi Rafał Duchniewski, kierownik biura prezydenta Konina, wydział gospodarki komunalnej przygotowuje już umowę, która ma być zawarta z firmą SkyCash, obsługującą w mieście parkomaty.

- Umowa ma zostać podpisana w najbliższym czasie, a później firma ma dwa tygodnie na uruchomienie systemu – mówi Rafał Duchniewski.

Wygląda na to, że jeszcze w styczniu koninianie przy użyciu jednej aplikacji będą mogli płacić za postój samochodu oraz za bilet autobusowy.

  • Konin. Na razie bez elektronicznego biletu na przejazd autobusem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najpierw to niech podwyżki kierowcą dadzą, bowiem cóż z tego że będą nowe autobusy, jak nie będzie miał kto nimi jeździć.
Dodano: 2.01.2019 20:08    Przez: ~Zmienić zarząd
Ale Józefa już nie ma. Więc teraz nowy prezydent powinien przywrócić bilety, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Gdyż miasta nie stać na taką rozrzutność.
Dodano: 2.01.2019 16:49    Przez: ~Przywrócić bilety
a kiedy wreszcie będzie można kupić bilet (normalny) posługując się kartą bankowa,a nie za gotówkę, A miesięczny to następna tragedia idzie się do budki przy wieży ciśnień i co ? bez gotówki ani rusz więc w te pędy do bankomatu, a można tak prosto zrobić karty elektroniczne na wzór Poznania i w zaciszu domowym można doładować takową kartę robiąc przelew.Przyjechałem kiedyś późnym wieczorem z Warszawy w kieszeni gotówki brak i niestety do domu 3 km z bagażem na pieszo bo w koninie biletu kartą nie kupie, jednym słowem Konin jeszcze w pierwszej połowie XX wieku a przecież idzie nam już 19 rok jak mamy XXI w.
Dodano: 2.01.2019 18:47    Przez: ~Waldek
A czy niektórzy dyrektorzy nie powinni iść już na emerytuturś? Młodzi nie mają pracy.
Dodano: 2.01.2019 17:48    Przez: ~Czas na zmiany
No i? Pewnie to wina urzędników, że ktoś, kto nie ma telefonu komórkowego, nie może za jego pomocą kupić biletu, nie? ;-)
Dodano: 2.01.2019 13:46    Przez: ~Tales z Konina

KOMENTARZE

Pierwsze słyszę :P
Dodano: 02.01.2019 13:17    Przez: ~ad
hahahaha a by zrobili normalnie po ludzku jak a Poznaniu Peka.
Dodano: 02.01.2019 15:10    Przez: ~oj
to może lm napisze że nie zakończyła działalności tylko zwyczajnie 30% biletów "kart" nie działało poprawnie
Dodano: 02.01.2019 16:54    Przez: ~fdsafdsf
Po co num taki elektryczny kupic lepieje gazowy taniej będzie
Dodano: 02.01.2019 18:21    Przez: ~Pn
To tyn czerwony jeszcze rządzi w MZK ?
Dodano: 03.01.2019 00:33    Przez: ~WON kudłaty
Czyli jeśli ktoś nie posiada tel.komórkowego, bo nie jest to gadżet obiązkowy przecież dla każdego (osoby starsze i dzieci) to nie kupi takiego biletu.
Dodano: 02.01.2019 13:29    Przez: ~tak
No i? Pewnie to wina urzędników, że ktoś, kto nie ma telefonu komórkowego, nie może za jego pomocą kupić biletu, nie? ;-)
Dodano: 02.01.2019 13:46    Przez: ~Tales z Konina
Przeczytaj dokładnie artykuł pomyśl i dopiero pisz komentarze.
Dodano: 02.01.2019 16:21    Przez: ~Miś
Miś przeczytałeś, a ty umiesz czytać ?
Dodano: 02.01.2019 18:19    Przez: ~TVN 24
Nie domyślam sie.
Dodano: 02.01.2019 19:12    Przez: ~Miś
Teraz befa w e dowodach yakie malutnie bilety dla emerytów p
Dodano: 02.01.2019 19:35    Przez: ~Pn
Jeśli w Koninie będzie można kupować bilety mzk poprzez Skycash to jest to bardzo DOBRA wiadomość.
Dodano: 02.01.2019 13:49    Przez: ~Tom
Skycash ??? W jakim to języku i co to znaczy ?
Dodano: 02.01.2019 16:07    Przez: ~Polak
W jakim języku stawia zostawia się przerwę przez znakiem zapytania? Może i Polak, ale chyba jeszcze bez ukończonej podstawówki...
Dodano: 02.01.2019 16:52    Przez: ~Kibic
A kiedy te darmowe autobusy obiecane?
Dodano: 02.01.2019 15:07    Przez: ~Margaretta
więcej autobusów darmowych
Dodano: 02.01.2019 16:06    Przez: ~ali
Z tego co wiem to już są 8 sztuk scania ale nie za darmo pare baniek kosztowały
Dodano: 02.01.2019 18:26    Przez: ~😀
Zakupić elektryczne autobusy z automatycznym pilotem posadzić jednego gościa na dyżurze monitorującego wszystkie autobusy z pensją 4 kierowców jakieś 9 tyś na rękę. Zrobić darmową komunizację !!! Nie płacić za obsługę biletową kontrolerów paliwo kierowców mechaników. DA SIE ___ Da sie
Dodano: 02.01.2019 15:21    Przez: ~prorok
Posadzić to można ciebie ale do paki.
Dodano: 02.01.2019 16:09    Przez: ~Temida
Darmową komunizację...😂😂😂 , ależ owszem czemu nie...😅😅
Dodano: 02.01.2019 18:47    Przez: ~Pola
Za starego Jozefa coś kiedyś pisali o darmowych przejazdach. Od 2019stego czy jakoś tak.
Dodano: 02.01.2019 16:25    Przez: ~Miś
Ale Józefa już nie ma. Więc teraz nowy prezydent powinien przywrócić bilety, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Gdyż miasta nie stać na taką rozrzutność.
Dodano: 02.01.2019 16:49    Przez: ~Przywrócić bilety
Miś jest fanem nowego prezydenta, wiadomo lewica.
Dodano: 02.01.2019 17:08    Przez: ~MZK
Miś jest fanem miodu. A na prezydenta głosowałem a nie jestem fanem jak już. Przecież nie będe głosował na waszego czarnoksiężnika.
Dodano: 02.01.2019 17:21    Przez: ~Miś
MZK leży na łopadkach .wśrod radnych są już agigatoży żeby pks złączyć z mzk tylko nie wiadomo ktury z prezesów zostanie tym jedynym itak doczekaliśmy sie konca MZK
Dodano: 02.01.2019 16:47    Przez: ~pod rumin sołtys
"Kibic", czy twoja edukacja zakończyła się na podstawówce ?
Dodano: 02.01.2019 17:10    Przez: ~Polak
A czy niektórzy dyrektorzy nie powinni iść już na emerytuturś? Młodzi nie mają pracy.
Dodano: 02.01.2019 17:48    Przez: ~Czas na zmiany
To jest szydera ze biletomatów na przystankach nie ma tak jak w Poznaniu
Dodano: 02.01.2019 18:01    Przez: ~xmen
a kiedy wreszcie będzie można kupić bilet (normalny) posługując się kartą bankowa,a nie za gotówkę, A miesięczny to następna tragedia idzie się do budki przy wieży ciśnień i co ? bez gotówki ani rusz więc w te pędy do bankomatu, a można tak prosto zrobić karty elektroniczne na wzór Poznania i w zaciszu domowym można doładować takową kartę robiąc przelew.Przyjechałem kiedyś późnym wieczorem z Warszawy w kieszeni gotówki brak i niestety do domu 3 km z bagażem na pieszo bo w koninie biletu kartą nie kupie, jednym słowem Konin jeszcze w pierwszej połowie XX wieku a przecież idzie nam już 19 rok jak mamy XXI w.
Dodano: 02.01.2019 18:47    Przez: ~Waldek
Jak jesteś taki światowy, to trzeba było taksówkę zamówić.
Dodano: 02.01.2019 19:53    Przez: ~Max
1 z 2
12>>