WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak nie pozwolić władzom Konina na plucie mieszkańcom do zupy

KONIN JEST NASZ

Dodano: 8.01.2019 14:23

Temat pierwszego w tym roku tekstu podsunął mi Czytelnik, który pochwaliwszy mnie za ciekawe pisanie o historii Konina, poradził, żebym na tym poprzestał i politykę zostawił politykom.

Dobrą ilustracją zagadnienia są dwie personalne decyzje nowego prezydenta Konina: powierzenia obowiązków rzecznika prasowego Anecie Wanjas i konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta.

Otóż autor wspomnianego na wstępie wpisu uważa zapewne, że polityka to taka sama fachowa dziedzina jak medycyna czy oświata i należy ją pozostawić ludziom, którzy się na niej znają. Tymczasem jedynym talentem, który tak naprawdę decyduje o ich powodzeniu w ubieganiu się o najwyższe urzędy, jest biegłość w przekonywania wyborców do swoich umiejętności rządzenia miastem (lub krajem). I w większości przypadków na tym też ich kwalifikacje się kończą, a główną robotę wykonują tak naprawdę urzędnicy. To dlatego tak ważna jest umiejętność organizacji ich pracy i właściwy dobór ludzi, w zgodzie z zasadami, a nie według własnego widzimisię.

Właśnie dlatego tak zdecydowanie zareagowałem na to, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta został rozstrzygnięty już w chwili jego ogłaszania. A z drugiej strony nie oburzałem się, kiedy podano do publicznej wiadomości, że rzecznikiem prezydenta została, bez konkursu tym razem, Aneta Wanjas. Od tego, że to synowa jednego z radnych, ważniejsze jest zatrudnienie jej zgodnie z prawem i wszelkimi zasadami. Była dziennikarką, więc informować media o „działalności, programach i decyzjach prezydenta oraz urzędu” a także udzielać „odpowiedzi na krytykę prasową” będzie umiała. A jeśli nie będzie robiła tego dobrze, zaszkodzi przede wszystkim prezydentowi Korytkowskiemu, jak Joanna Szydłowska zaszkodziła jego poprzednikowi. Ale informowanie społeczeństwa o działalności władz miasta to temat na osobny artykuł.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny artykuł👌
Dodano: 8.01.2019 14:37    Przez: ~Czytelniczka
A o tym ze Sławomir Lorek były Zastępca byłego Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych dostanie ciepłe stanowisko jako dyrektor Konińskiego szpitala to już chyba wszyscy wiedzą. Spady z urzędu miasta dostają ciepłe stanowiska tylko ja się pytam dlaczego szpital....czy obecny dyrektor źle zarządza czy coś jest nie tak.Matysiak ówczesny dyr gdzie wylądował a teraz znów to samo ...kolesiostwo nic więcej...ten szpital przy tym panu to koniec rozwoju i jego upadek .....dlaczego tutaj nikt nie zainterweniuje
Dodano: 8.01.2019 15:23    Przez: ~geniu
Bardzo dobry artykuł.
Dodano: 8.01.2019 14:40    Przez: ~Konin jest NASZ
Zaraz PANU będą ubliżać, że niczego Pan nie wie, niczego nie potrafi napisać, będą wyzywać Pana od zajadłego piSuara.... Proszę się nie przejmować i robić dalej swoje, patrząc władzy na ręce, bez względu na to czy to partyjna czy bezpartyjna
Dodano: 8.01.2019 14:44    Przez: ~Obi
Minister Grad sprzedał kopalnię potem poszedł na 2 miesiące do PAK za prezesa po kasę no i co Pn to ci nie przeszkadzałodlatego ten artykuł o pluciu do zupy tak cię obnażył
Dodano: 8.01.2019 15:54    Przez: ~dla Pn

KOMENTARZE

Świetny artykuł👌
Dodano: 08.01.2019 14:37    Przez: ~Czytelniczka
Bardzo dobry artykuł.
Dodano: 08.01.2019 14:40    Przez: ~Konin jest NASZ
W ktorym miejscu??
Dodano: 08.01.2019 14:50    Przez: ~Pn
To prawda, tacy ludzie jak "Pn" mają oczy a nie widzą, mają uszy a nie słyszą /słowa z Biblii / i nie przyjmują prawdy, która jest tak oczywista, a są zaślepieni nienawiścią.
Dodano: 08.01.2019 15:57    Przez: ~Symp. PiS
PO jest syndykiem który do końca to miasto zwinie jak ich kolega co jedną gminę tak zadłużył że trzeba było ją zlikwidować. Pamiętajcie że Konin na mniej mieszkańców jak 15 lat temu i to tysiące oraz to że dług miasta to ponad 100 000 000 plus odsetki. Czy Politycy z PO i SLD spłacą te długi z własnej kieszeni?
Dodano: 08.01.2019 16:09    Przez: ~Miki
Panie Olejnik tak trzymać jest Pan zaje.....sty
Dodano: 08.01.2019 21:11    Przez: ~wiolka
Lo jo jojo ale świetny artykulas
Dodano: 08.01.2019 21:43    Przez: ~Pn
O, pissuar On pid kilkoma nickami wyszedl jadem popkuc. Nawet zupa z g....m mu przyszla do glowy. Niezby idiot z niego. 😂😂😂 A LM nie reaguje kiedy pisze o "sraniu do zuoy"'. Dno.
Dodano: 08.01.2019 22:35    Przez: ~Pn
Za oknem siąpi to i na Konin spada deszcz specjalistów z KO. Takich, którzy nie wygrali mandatu w ostatnich wyborach i trzeba im znalezć dobrą miejscówkę. Ale przecież wszystkie partie tak robią, po wyborach jest po prostu podział łupów. Ale mimo tego życzę tym osobom powodzenia na naszym konińskim gruncie, może ta świeża krew to nowa jakość, ożywi nasze miasto i wyjdzie nam na dobre..Obserwujmy bacznie.
Dodano: 08.01.2019 23:32    Przez: ~Vv..
Świetny będzie jak pan redaktor napiszę uczciwie o :". Ale informowanie społeczeństwa o działalności władz miasta to temat na osobny artykuł." Tylko ja nie chcę artykułu o transparentności władzy i miasta, o jego rzecznikach. Ja chcę artykuł o mediach w Koninie, które zatrudniają ludzi tylko w sekcji kino-sport-wypadek. Nie ma tu dziennikarstwa w Koninie. Nie ma tu mediów zadających pytania na żywo, dociekliwych, sprawdzających w kilku źródłach. LM ma w tym swój udział bo godził się za pieniądze robić materiały sponsorowane z Nowickim. Ustawki medialne. A już szczytem hamstwa jest brak komentarzy pod takim wywiadem i ban na dyskusje o władzy. To był cały system kontaktu Nowickiego że społeczeństwem czyli spot w formie wywiadu za pieniądze urzędu.
Dodano: 08.01.2019 23:32    Przez: ~Lo
@LoTak właśnie wyglądają "wolne media" czy to na lokalnym podwórku czy też na całym świecie. Najpierw oferta na współprace w postaci kilku artykułów, jeśli się nie zgadasz zaczynamy pisać paszkwile. Jak podpiszesz z nimi umowę to jesteś naj naj naj. Takie media....
Dodano: 09.01.2019 10:23    Przez: ~romek
Niedługo minie 100 dni danych prezydentowi, na załatwienie najpilniejszych spraw miasta. Po tej setce powinniśmy zapytać, czy urzędnicy miejscy przeczytali program wyborczy, aktualnego prezydenta i czy wiedzą, co z tego programu da się niezwłocznie załatwić? Bo jak nie przeczytali to powinni iść do wymiany!
Dodano: 09.01.2019 14:08    Przez: ~Felek Stankiewicz
Zaraz PANU będą ubliżać, że niczego Pan nie wie, niczego nie potrafi napisać, będą wyzywać Pana od zajadłego piSuara.... Proszę się nie przejmować i robić dalej swoje, patrząc władzy na ręce, bez względu na to czy to partyjna czy bezpartyjna
Dodano: 08.01.2019 14:44    Przez: ~Obi
Dokładnie tak. Popieram ten komentarz w 100%, i dodam jeśli można żeby p.Robert czerpał energię do dalszej twórczości z każdego komentarza pod tym artykułem. Wielka szkoda że zajmuje się Pan tylko tematami dotyczącymi Konina bo "plucie do zupy" sięga poza granice miasta. Dziennikarstwo powinno być misją dla społeczeństwa.Rzetelność Fakty=PRAWDA
Dodano: 08.01.2019 16:48    Przez: ~Kwinto
Nie jest winą tej Pani, że jest najlepsza kandydatką w mieście na to stanowisko i nie jest też jej winá, że mieszkańcy teścia wybrali na radnego
Dodano: 08.01.2019 14:46    Przez: ~Lud tak chce
Autor tego (...) uwaza inaczej. Moze prezydent powinien wziąć sobie do wspolpracy np te pania, która nie potradi naciskac przycisku i musi ja wyreczac ktos inny, przy ojazhi lamiac prawo? Albo tw pania od Glapinskuego, ktora pracuje w NBP po ukonczeniu filologii rosyjsko-ukrainskiej?
Dodano: 08.01.2019 14:56    Przez: ~Pn
Tak się składa że gdyby nie to, że osoba faktycznie wybrana na radnego nie została kierownikiem biura prezydenta, przez co musiała zrzec się mandatu, to pan Wanjas nie został by wybrany. Ciekawe czy chłopak praktycznie z młodzieżówki sam chciał zostać tym kierownikiem czy było to po prostu wprowadzenie tylnymi drzwiami „wieloletniego radnego”.
Dodano: 08.01.2019 22:36    Przez: ~Krs
Treściowi (b. radnemu) niech się przypomni ,,,HOTELOWA,,,i dobre artykuły w ZAGLEBIU,,,( taka gazeta koninska). Wyborcy mają jednak dobra pamięć!!!!
Dodano: 09.01.2019 15:33    Przez: ~Rowerek
Tem cykl p. Oleynik juz mi obrzydl. Czy bedzie choc 1 artykul bez J. Nowickiego? Co on panu zrobil, ze ciagle go pan wspomina? Artykul o obecnym prezydencie a wasc o... p. Nowickim. Nie przypominam sobie by choć 1 artykul z tej serii byl bez pn. Nowickiego. Dlugo pan bedziesz go jeszcze kopal? A co do wyboru.... kogo mial wybrac prezydent? Jakiegos Misiewicza? Czy Pisewicza?
Dodano: 08.01.2019 14:50    Przez: ~Pn
Nowicki zasłużony jest to też jest niezmordowanym bohaterem wielu artykułów. To tak dla przestrogi dla następcy a do tej pory nic się nie zmieniło. Więcej Nowickiego w różnych artykułach dnia codziennego.
Dodano: 09.01.2019 10:54    Przez: ~Korytko
Ja czekam kto będzie zajmował się promocją miasta. Te same, znane nazwiska, ale może będzie już jakiś konkurs. Albo nie będzie, a co tam w końcu kompetencje najważniejsze
Dodano: 08.01.2019 14:55    Przez: ~Chichot losu
Ta, szczegolnie w NBP potrzebny jest ktos po filologii rosyjsko-ukrainskiej. Albo w zarzadzie spolki energtycznej.. pielęgniarka. Czyz nie? Tak lepiej?
Dodano: 08.01.2019 14:57    Przez: ~Pn
A po co wsi promocja ? tu nie ma czego promowac.
Dodano: 08.01.2019 15:58    Przez: ~Anty PiS
Moze warto napisac glebszy artykul pt "Jak nie pozwolić władzom Polski na plucie mieszkańcom do zupy"?
Dodano: 08.01.2019 14:59    Przez: ~Pn
wszędzie plują tam gdzie pracuje banda przygłupów
Dodano: 08.01.2019 15:58    Przez: ~pn
Wyższy wiek emerytalny, obcięcie zasiłków pogrzebowych, przymus szkolny dla 5 latków, ukradzenie pieniędzy z OFE, Sowa i przyjaciele, zamknięcie stoczni, zgoda na pakiet klimatyczny ............ to jest właśnie plucie do zupy
Dodano: 08.01.2019 16:15    Przez: ~dla Pn
@dla Pn - a co ci dalo np obnizene wieku emerytalbego przez pis? 30% czyli glodowe emerytury! Dovtego stopbi, ze teraz Pinokio zmusza pracijachych do PPK, ktorym chce bNabic kabzy kolesiom banksterom... O GetBackach czy innych pissuarskich wyczynach nawet nie chce mi sie pisac. Takze o osmiirniczkach, ltorych pissuary nazarly sie kradnac wagony naszej kasy...
Dodano: 08.01.2019 22:40    Przez: ~Pn
Panie Olejnik przyklad idzie z gory. Z sameh gory. Popatrz, covrobi w kraju PiS....
Dodano: 08.01.2019 15:01    Przez: ~Pn
Zabiera nam złodziejom i daje na dzieci
Dodano: 08.01.2019 16:06    Przez: ~dla Pn
@dla Pn - na jakie dzieci? Co drugie dziecko (50%) nie dostaje zadnej kasy wiec pisiorrku nie klam.... 😠😠😠
Dodano: 08.01.2019 22:41    Przez: ~Pn
Panie Olejnik się Pan rozerwie w tym rozkroku...
Dodano: 08.01.2019 15:14    Przez: ~Obser
Temu pabu nikt by nie odpiwiadal. Bawet jesli bylby to sam Jezus. Niektorzy tak maja i trzeba sie z tym pogodzic.
Dodano: 08.01.2019 15:20    Przez: ~Pn
@dla Pn - wymien najpierw swoj pismatole. 😂😂😂
Dodano: 08.01.2019 22:42    Przez: ~Pn
Pn ciemnoto nawet nie potrafisz kulturalnie odpowiedzieć tylko wciąż ta prymitywna gadka.Misiewicze pisiewicze to twoje słowa.I wyzywanie wszystkich od pismatołów .A ty kim jesteś co??
Dodano: 09.01.2019 06:25    Przez: ~Ościsłowo
Ale że o czym jest ten tekst?
Dodano: 08.01.2019 15:15    Przez: ~łot
To wie p. Okejnuk i jego klakierzy. Moim zdaniem to najsłabszy tekst tego pana. Z kazdym tekstem jest coraz gorzej... takue odnoszę wrazenie.
Dodano: 08.01.2019 15:18    Przez: ~Pn
Minister Grad sprzedał kopalnię potem poszedł na 2 miesiące do PAK za prezesa po kasę no i co Pn to ci nie przeszkadzałodlatego ten artykuł o pluciu do zupy tak cię obnażył
Dodano: 08.01.2019 15:54    Przez: ~dla Pn
@dla Pn - a pis ja zamknie.
Dodano: 08.01.2019 22:43    Przez: ~Pn
Dla Pn- Minister Grad nie sprzedał kopalni bo nie była jego, o jego awansach i decyzjach decydował ktoś inny !!!
Dodano: 10.01.2019 12:22    Przez: ~Mundek
A o tym ze Sławomir Lorek były Zastępca byłego Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych dostanie ciepłe stanowisko jako dyrektor Konińskiego szpitala to już chyba wszyscy wiedzą. Spady z urzędu miasta dostają ciepłe stanowiska tylko ja się pytam dlaczego szpital....czy obecny dyrektor źle zarządza czy coś jest nie tak.Matysiak ówczesny dyr gdzie wylądował a teraz znów to samo ...kolesiostwo nic więcej...ten szpital przy tym panu to koniec rozwoju i jego upadek .....dlaczego tutaj nikt nie zainterweniuje
Dodano: 08.01.2019 15:23    Przez: ~geniu
A wiadomo juz,kto wygrał konkurs na zastępcę dyrektora MOSiR-u po A.W.???
Dodano: 08.01.2019 17:41    Przez: ~Pewnie też swój
A widziałeś informację o zmianie dyrektora szpitala i powołaniu Lorka?? Czy tylko czytałeś artykuł w pewnej konińskiej gazecie, w której dziennikarz zapomniał postawić znak zapytania na końcu tytułu??!!
Dodano: 08.01.2019 19:34    Przez: ~mdw
Skąd ludzie takie bzdurne informacje bierzecie😁
Dodano: 08.01.2019 20:07    Przez: ~😁
~Pewnie swój - ponoć radny Wanias aby ten z KOD się nie czepiał.
Dodano: 08.01.2019 20:34    Przez: ~Kaai
to już dyrektor WORD-u jest nieaktualny??? Pewno mało "reprezentacyjna" fucha ;) Ktoś z takim parciem na szkło jak Pierwszy Ułan Konina powinien być rzecznikiem UM :))
Dodano: 08.01.2019 21:35    Przez: ~kkk
@Pewnie też swój - a po co ci to? Zamiadt jadem rzucac zajmnij sie czyms pozytecznym.
Dodano: 09.01.2019 05:05    Przez: ~Pn
1 z 4
1234>>