WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak nie pozwolić władzom Konina na plucie mieszkańcom do zupy

KONIN JEST NASZ

Dodano: 8.01.2019 14:23

Temat pierwszego w tym roku tekstu podsunął mi Czytelnik, który pochwaliwszy mnie za ciekawe pisanie o historii Konina, poradził, żebym na tym poprzestał i politykę zostawił politykom.

Dobrą ilustracją zagadnienia są dwie personalne decyzje nowego prezydenta Konina: powierzenia obowiązków rzecznika prasowego Anecie Wanjas i konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta.

Otóż autor wspomnianego na wstępie wpisu uważa zapewne, że polityka to taka sama fachowa dziedzina jak medycyna czy oświata i należy ją pozostawić ludziom, którzy się na niej znają. Tymczasem jedynym talentem, który tak naprawdę decyduje o ich powodzeniu w ubieganiu się o najwyższe urzędy, jest biegłość w przekonywania wyborców do swoich umiejętności rządzenia miastem (lub krajem). I w większości przypadków na tym też ich kwalifikacje się kończą, a główną robotę wykonują tak naprawdę urzędnicy. To dlatego tak ważna jest umiejętność organizacji ich pracy i właściwy dobór ludzi, w zgodzie z zasadami, a nie według własnego widzimisię.

Właśnie dlatego tak zdecydowanie zareagowałem na to, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta został rozstrzygnięty już w chwili jego ogłaszania. A z drugiej strony nie oburzałem się, kiedy podano do publicznej wiadomości, że rzecznikiem prezydenta została, bez konkursu tym razem, Aneta Wanjas. Od tego, że to synowa jednego z radnych, ważniejsze jest zatrudnienie jej zgodnie z prawem i wszelkimi zasadami. Była dziennikarką, więc informować media o „działalności, programach i decyzjach prezydenta oraz urzędu” a także udzielać „odpowiedzi na krytykę prasową” będzie umiała. A jeśli nie będzie robiła tego dobrze, zaszkodzi przede wszystkim prezydentowi Korytkowskiemu, jak Joanna Szydłowska zaszkodziła jego poprzednikowi. Ale informowanie społeczeństwa o działalności władz miasta to temat na osobny artykuł.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny artykuł👌
Dodano: 8.01.2019 14:37    Przez: ~Czytelniczka
A o tym ze Sławomir Lorek były Zastępca byłego Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych dostanie ciepłe stanowisko jako dyrektor Konińskiego szpitala to już chyba wszyscy wiedzą. Spady z urzędu miasta dostają ciepłe stanowiska tylko ja się pytam dlaczego szpital....czy obecny dyrektor źle zarządza czy coś jest nie tak.Matysiak ówczesny dyr gdzie wylądował a teraz znów to samo ...kolesiostwo nic więcej...ten szpital przy tym panu to koniec rozwoju i jego upadek .....dlaczego tutaj nikt nie zainterweniuje
Dodano: 8.01.2019 15:23    Przez: ~geniu
Bardzo dobry artykuł.
Dodano: 8.01.2019 14:40    Przez: ~Konin jest NASZ
Zaraz PANU będą ubliżać, że niczego Pan nie wie, niczego nie potrafi napisać, będą wyzywać Pana od zajadłego piSuara.... Proszę się nie przejmować i robić dalej swoje, patrząc władzy na ręce, bez względu na to czy to partyjna czy bezpartyjna
Dodano: 8.01.2019 14:44    Przez: ~Obi
Minister Grad sprzedał kopalnię potem poszedł na 2 miesiące do PAK za prezesa po kasę no i co Pn to ci nie przeszkadzałodlatego ten artykuł o pluciu do zupy tak cię obnażył
Dodano: 8.01.2019 15:54    Przez: ~dla Pn

KOMENTARZE

Olej NIK, daj spokój kobiecie.
Dodano: 08.01.2019 15:34    Przez: ~Rover
Czy autor posiada zgode na publiczne nadanie zdjecia z Filmy "Miś" ???
Dodano: 08.01.2019 15:37    Przez: ~skandal
Oczywiście
Dodano: 09.01.2019 11:02    Przez: ~Ale kino
Panie Olejnik dziękuję za wspaniały artykuł
Dodano: 08.01.2019 15:48    Przez: ~ewa
PO łamie prawo wszędzie, konstytucjonalisci w obronie prawa się znaleźli a za nic mają prawo i ludzi, zwłaszcza po.... wyborach, ludzie otworzcie oczy
Dodano: 08.01.2019 15:52    Przez: ~ko po
W Koninie wyborcy otworzyli oczy i pokazali stosowny paluszek DOJNEJ zmianie. I bardzo dobrze 😁
Dodano: 09.01.2019 05:08    Przez: ~Pn
Pn to pracownik redakcji kasuje na siebie komentarze
Dodano: 08.01.2019 15:57    Przez: ~dla Pn
Tak i nie lubi kolegi Olejnika bo mu nie dorasta do pięt
Dodano: 08.01.2019 15:58    Przez: ~sar
To się da sprawdzić
Dodano: 08.01.2019 16:00    Przez: ~infor
powinni takiego wywalić z roboty
Dodano: 08.01.2019 16:00    Przez: ~serwo
Olejnik na szefa redakcji !!!!
Dodano: 08.01.2019 16:02    Przez: ~Dawid
To jest bardzo wyważony artykuł daje do myślenia wszystkim stroną
Dodano: 08.01.2019 16:09    Przez: ~der
W treści niektórych komentarzy wynika brak wiedzy na temat własnościowych. Właściciel robi co chce ze swoim majątkiem i zatrudnia kogo chce i płaci mu ile mu się podoba - np. w Kopalni czy w ZE PAK, co innego w urzędach czy NBP. W instytucjach w których jest obracany grosz publiczny winny obowiązywać znane wszystkim określone zasady, procedury. Piszący albo te zasady zna albo pisze aby zirytować czytelników- pytam w jakim celu?? !~!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet intrygantom politycznym
Dodano: 08.01.2019 16:24    Przez: ~Erwin
Nie da się zgodnie z prawem dać łapówki ale sprzedać porsche za 1zl już tak
Dodano: 08.01.2019 16:26    Przez: ~xxl
To po co te kolację u SOWY I PRZYJACIELE z tymi co obracają groszem publicznym ???????
Dodano: 08.01.2019 16:33    Przez: ~dla Pn
do ~Erwin. Właściciele spłacają długi wobec pomocników takich jak były prezes PAK, były minister od elektrowni atomowej czy były ostatni minister od łączności niejaki Tomuś z Glinki. Wszyscy za zasługi wylądowali w super spółkach za super pieniądze. To jest zwykłe sqrwysyństwo. Nikt, nic z tym nie robi i nie mądruj się, że mamy brak wiedzy. Wiedzę to my mamy tylko, że te elyty, nomenklatura i służby zagarnęły Polskę dla siebie.
Dodano: 08.01.2019 22:34    Przez: ~ObywatelRP
Prezydencie KOryto będziesz totalnie obserwowany tak jak to robią twoi koledzy w sejmie wobec rządzących.
Dodano: 08.01.2019 16:31    Przez: ~Pis
Jeszcze na deser TV w Koninie się szykuje. ....
Dodano: 08.01.2019 17:11    Przez: ~Miki
Pis ty obserwuj swoich pisiewiczy. I Krystianka co lamie prawo.
Dodano: 09.01.2019 05:11    Przez: ~Pn
Pn zmień płytę bo ta się zdarła
Dodano: 09.01.2019 06:27    Przez: ~Ościsłowo
Pn o zdanie ciebie nikt nie pytał . Trzaskaj gałe KOrytowi trollu .
Dodano: 09.01.2019 11:45    Przez: ~Pis
A można zgodnie z prawem przejąć bank za złotówke. No do tej pory nie wiem !
Dodano: 08.01.2019 16:36    Przez: ~Miś
Jeśli właściciel banku ma więcej długu niż kasa w banku to tak to jest norma w zachodnich krajach europejskich, Jeśli ktoś jest właściciele banku to nie znaczy, że jest właścicielem wdowiego grosza ludzi którzy mu zaufali
Dodano: 08.01.2019 16:45    Przez: ~dla Pn
Brak konsekwencji za cokolwiek. Co im kto zrobi? Napluje w twarz w komentarzach? Obrobi tyłek u znajomych? Prymitywny człowiek myśli że jak się będzie rzucał w oczy np.nowym drogim samochodem to jest szanowany, jak komunistyczni dygnitarze.
Dodano: 08.01.2019 16:56    Przez: ~Dno
I co mi zrobisz jak mnie złapiesz ?
Dodano: 08.01.2019 17:08    Przez: ~No co ?
A wrobelki ćwierkają od samego rana Ćwir Ćwir źe wkrótce w TV afera w mieście murowana