WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak nie pozwolić władzom Konina na plucie mieszkańcom do zupy

KONIN JEST NASZ

Dodano: 8.01.2019 14:23

Temat pierwszego w tym roku tekstu podsunął mi Czytelnik, który pochwaliwszy mnie za ciekawe pisanie o historii Konina, poradził, żebym na tym poprzestał i politykę zostawił politykom.

Dobrą ilustracją zagadnienia są dwie personalne decyzje nowego prezydenta Konina: powierzenia obowiązków rzecznika prasowego Anecie Wanjas i konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta.

Otóż autor wspomnianego na wstępie wpisu uważa zapewne, że polityka to taka sama fachowa dziedzina jak medycyna czy oświata i należy ją pozostawić ludziom, którzy się na niej znają. Tymczasem jedynym talentem, który tak naprawdę decyduje o ich powodzeniu w ubieganiu się o najwyższe urzędy, jest biegłość w przekonywania wyborców do swoich umiejętności rządzenia miastem (lub krajem). I w większości przypadków na tym też ich kwalifikacje się kończą, a główną robotę wykonują tak naprawdę urzędnicy. To dlatego tak ważna jest umiejętność organizacji ich pracy i właściwy dobór ludzi, w zgodzie z zasadami, a nie według własnego widzimisię.

Właśnie dlatego tak zdecydowanie zareagowałem na to, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta został rozstrzygnięty już w chwili jego ogłaszania. A z drugiej strony nie oburzałem się, kiedy podano do publicznej wiadomości, że rzecznikiem prezydenta została, bez konkursu tym razem, Aneta Wanjas. Od tego, że to synowa jednego z radnych, ważniejsze jest zatrudnienie jej zgodnie z prawem i wszelkimi zasadami. Była dziennikarką, więc informować media o „działalności, programach i decyzjach prezydenta oraz urzędu” a także udzielać „odpowiedzi na krytykę prasową” będzie umiała. A jeśli nie będzie robiła tego dobrze, zaszkodzi przede wszystkim prezydentowi Korytkowskiemu, jak Joanna Szydłowska zaszkodziła jego poprzednikowi. Ale informowanie społeczeństwa o działalności władz miasta to temat na osobny artykuł.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny artykuł👌
Dodano: 8.01.2019 14:37    Przez: ~Czytelniczka
A o tym ze Sławomir Lorek były Zastępca byłego Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych dostanie ciepłe stanowisko jako dyrektor Konińskiego szpitala to już chyba wszyscy wiedzą. Spady z urzędu miasta dostają ciepłe stanowiska tylko ja się pytam dlaczego szpital....czy obecny dyrektor źle zarządza czy coś jest nie tak.Matysiak ówczesny dyr gdzie wylądował a teraz znów to samo ...kolesiostwo nic więcej...ten szpital przy tym panu to koniec rozwoju i jego upadek .....dlaczego tutaj nikt nie zainterweniuje
Dodano: 8.01.2019 15:23    Przez: ~geniu
Bardzo dobry artykuł.
Dodano: 8.01.2019 14:40    Przez: ~Konin jest NASZ
Zaraz PANU będą ubliżać, że niczego Pan nie wie, niczego nie potrafi napisać, będą wyzywać Pana od zajadłego piSuara.... Proszę się nie przejmować i robić dalej swoje, patrząc władzy na ręce, bez względu na to czy to partyjna czy bezpartyjna
Dodano: 8.01.2019 14:44    Przez: ~Obi
Minister Grad sprzedał kopalnię potem poszedł na 2 miesiące do PAK za prezesa po kasę no i co Pn to ci nie przeszkadzałodlatego ten artykuł o pluciu do zupy tak cię obnażył
Dodano: 8.01.2019 15:54    Przez: ~dla Pn

KOMENTARZE

Olej NIK, daj spokój kobiecie.
Dodano: 08.01.2019 15:34    Przez: ~Rover
Czy autor posiada zgode na publiczne nadanie zdjecia z Filmy "Miś" ???
Dodano: 08.01.2019 15:37    Przez: ~skandal
Oczywiście
Dodano: 09.01.2019 11:02    Przez: ~Ale kino
Panie Olejnik dziękuję za wspaniały artykuł
Dodano: 08.01.2019 15:48    Przez: ~ewa
PO łamie prawo wszędzie, konstytucjonalisci w obronie prawa się znaleźli a za nic mają prawo i ludzi, zwłaszcza po.... wyborach, ludzie otworzcie oczy
Dodano: 08.01.2019 15:52    Przez: ~ko po
W Koninie wyborcy otworzyli oczy i pokazali stosowny paluszek DOJNEJ zmianie. I bardzo dobrze 😁
Dodano: 09.01.2019 05:08    Przez: ~Pn
Pn to pracownik redakcji kasuje na siebie komentarze
Dodano: 08.01.2019 15:57    Przez: ~dla Pn
Tak i nie lubi kolegi Olejnika bo mu nie dorasta do pięt
Dodano: 08.01.2019 15:58    Przez: ~sar
To się da sprawdzić
Dodano: 08.01.2019 16:00    Przez: ~infor
powinni takiego wywalić z roboty
Dodano: 08.01.2019 16:00    Przez: ~serwo
Olejnik na szefa redakcji !!!!
Dodano: 08.01.2019 16:02    Przez: ~Dawid
To jest bardzo wyważony artykuł daje do myślenia wszystkim stroną
Dodano: 08.01.2019 16:09    Przez: ~der
W treści niektórych komentarzy wynika brak wiedzy na temat własnościowych. Właściciel robi co chce ze swoim majątkiem i zatrudnia kogo chce i płaci mu ile mu się podoba - np. w Kopalni czy w ZE PAK, co innego w urzędach czy NBP. W instytucjach w których jest obracany grosz publiczny winny obowiązywać znane wszystkim określone zasady, procedury. Piszący albo te zasady zna albo pisze aby zirytować czytelników- pytam w jakim celu?? !~!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet intrygantom politycznym
Dodano: 08.01.2019 16:24    Przez: ~Erwin
Nie da się zgodnie z prawem dać łapówki ale sprzedać porsche za 1zl już tak
Dodano: 08.01.2019 16:26    Przez: ~xxl
To po co te kolację u SOWY I PRZYJACIELE z tymi co obracają groszem publicznym ???????
Dodano: 08.01.2019 16:33    Przez: ~dla Pn
do ~Erwin. Właściciele spłacają długi wobec pomocników takich jak były prezes PAK, były minister od elektrowni atomowej czy były ostatni minister od łączności niejaki Tomuś z Glinki. Wszyscy za zasługi wylądowali w super spółkach za super pieniądze. To jest zwykłe sqrwysyństwo. Nikt, nic z tym nie robi i nie mądruj się, że mamy brak wiedzy. Wiedzę to my mamy tylko, że te elyty, nomenklatura i służby zagarnęły Polskę dla siebie.
Dodano: 08.01.2019 22:34    Przez: ~ObywatelRP
Prezydencie KOryto będziesz totalnie obserwowany tak jak to robią twoi koledzy w sejmie wobec rządzących.
Dodano: 08.01.2019 16:31    Przez: ~Pis
Jeszcze na deser TV w Koninie się szykuje. ....
Dodano: 08.01.2019 17:11    Przez: ~Miki
Pis ty obserwuj swoich pisiewiczy. I Krystianka co lamie prawo.
Dodano: 09.01.2019 05:11    Przez: ~Pn
Pn zmień płytę bo ta się zdarła
Dodano: 09.01.2019 06:27    Przez: ~Ościsłowo
Pn o zdanie ciebie nikt nie pytał . Trzaskaj gałe KOrytowi trollu .
Dodano: 09.01.2019 11:45    Przez: ~Pis
A można zgodnie z prawem przejąć bank za złotówke. No do tej pory nie wiem !
Dodano: 08.01.2019 16:36    Przez: ~Miś
Jeśli właściciel banku ma więcej długu niż kasa w banku to tak to jest norma w zachodnich krajach europejskich, Jeśli ktoś jest właściciele banku to nie znaczy, że jest właścicielem wdowiego grosza ludzi którzy mu zaufali
Dodano: 08.01.2019 16:45    Przez: ~dla Pn
Brak konsekwencji za cokolwiek. Co im kto zrobi? Napluje w twarz w komentarzach? Obrobi tyłek u znajomych? Prymitywny człowiek myśli że jak się będzie rzucał w oczy np.nowym drogim samochodem to jest szanowany, jak komunistyczni dygnitarze.
Dodano: 08.01.2019 16:56    Przez: ~Dno
I co mi zrobisz jak mnie złapiesz ?
Dodano: 08.01.2019 17:08    Przez: ~No co ?
A wrobelki ćwierkają od samego rana Ćwir Ćwir źe wkrótce w TV afera w mieście murowana