WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak nie pozwolić władzom Konina na plucie mieszkańcom do zupy

KONIN JEST NASZ

Dodano: 8.01.2019 14:23

Temat pierwszego w tym roku tekstu podsunął mi Czytelnik, który pochwaliwszy mnie za ciekawe pisanie o historii Konina, poradził, żebym na tym poprzestał i politykę zostawił politykom.

Dobrą ilustracją zagadnienia są dwie personalne decyzje nowego prezydenta Konina: powierzenia obowiązków rzecznika prasowego Anecie Wanjas i konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta.

Otóż autor wspomnianego na wstępie wpisu uważa zapewne, że polityka to taka sama fachowa dziedzina jak medycyna czy oświata i należy ją pozostawić ludziom, którzy się na niej znają. Tymczasem jedynym talentem, który tak naprawdę decyduje o ich powodzeniu w ubieganiu się o najwyższe urzędy, jest biegłość w przekonywania wyborców do swoich umiejętności rządzenia miastem (lub krajem). I w większości przypadków na tym też ich kwalifikacje się kończą, a główną robotę wykonują tak naprawdę urzędnicy. To dlatego tak ważna jest umiejętność organizacji ich pracy i właściwy dobór ludzi, w zgodzie z zasadami, a nie według własnego widzimisię.

Właśnie dlatego tak zdecydowanie zareagowałem na to, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta został rozstrzygnięty już w chwili jego ogłaszania. A z drugiej strony nie oburzałem się, kiedy podano do publicznej wiadomości, że rzecznikiem prezydenta została, bez konkursu tym razem, Aneta Wanjas. Od tego, że to synowa jednego z radnych, ważniejsze jest zatrudnienie jej zgodnie z prawem i wszelkimi zasadami. Była dziennikarką, więc informować media o „działalności, programach i decyzjach prezydenta oraz urzędu” a także udzielać „odpowiedzi na krytykę prasową” będzie umiała. A jeśli nie będzie robiła tego dobrze, zaszkodzi przede wszystkim prezydentowi Korytkowskiemu, jak Joanna Szydłowska zaszkodziła jego poprzednikowi. Ale informowanie społeczeństwa o działalności władz miasta to temat na osobny artykuł.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny artykuł👌
Dodano: 8.01.2019 14:37    Przez: ~Czytelniczka
A o tym ze Sławomir Lorek były Zastępca byłego Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych dostanie ciepłe stanowisko jako dyrektor Konińskiego szpitala to już chyba wszyscy wiedzą. Spady z urzędu miasta dostają ciepłe stanowiska tylko ja się pytam dlaczego szpital....czy obecny dyrektor źle zarządza czy coś jest nie tak.Matysiak ówczesny dyr gdzie wylądował a teraz znów to samo ...kolesiostwo nic więcej...ten szpital przy tym panu to koniec rozwoju i jego upadek .....dlaczego tutaj nikt nie zainterweniuje
Dodano: 8.01.2019 15:23    Przez: ~geniu
Bardzo dobry artykuł.
Dodano: 8.01.2019 14:40    Przez: ~Konin jest NASZ
Zaraz PANU będą ubliżać, że niczego Pan nie wie, niczego nie potrafi napisać, będą wyzywać Pana od zajadłego piSuara.... Proszę się nie przejmować i robić dalej swoje, patrząc władzy na ręce, bez względu na to czy to partyjna czy bezpartyjna
Dodano: 8.01.2019 14:44    Przez: ~Obi
Minister Grad sprzedał kopalnię potem poszedł na 2 miesiące do PAK za prezesa po kasę no i co Pn to ci nie przeszkadzałodlatego ten artykuł o pluciu do zupy tak cię obnażył
Dodano: 8.01.2019 15:54    Przez: ~dla Pn

KOMENTARZE

To że Lorek dostanie ciepłą posadkę to pewne , ja bym obstawił nie szpital, a MZGOK Sp. z o.o. Dziś spółka miejska ogłosiła konkurs na stanowisko kierownicze i to tam trafi Lorek zresztą bywał w firmie ostatnio kilka razy.
Dodano: 08.01.2019 18:05    Przez: ~zosia.
Witamy i zapraszamy
Dodano: 08.01.2019 18:12    Przez: ~Kiti
Ułan na rzecznika UM!!! Ale zobaczymy..... pewno dostanie ciepłą posadkę zgodnie z "prawem" he he he
Dodano: 08.01.2019 21:37    Przez: ~kkk
aaa na jakie stanowisko ????? Hm ?
Dodano: 08.01.2019 22:51    Przez: ~ciekawski
A do czego on się nadaje?
Dodano: 08.01.2019 22:59    Przez: ~bufon
Pozwólmy rządzić innym przez kolejne lata. Może będzie lepiej. Nie opluwajmy się nawzajem. Jak świat, światem zawsze będą zwolennicy i obrońmy swoich przekonań co do SLD, PIS u, PO, PSL. Te przekonania lub ich brak wynieśliśmy z naszego wychowania, domu, środowiska w którym przebywamy. Czasami to jest bardzo bolesne dla nas, gdy przez tyle lat spotykamy się z taką niesprawiedliwością. Ale niestety jak to w polityce były, są i będą układy, układziki, znajomości. Straszne bywa wtedy, kiedy niektórzy poczują się władcami.
Dodano: 08.01.2019 18:31    Przez: ~przecietniak
Konin to miasto z PRL wystarczy gryczana i do torfowni marsz !
Dodano: 08.01.2019 18:33    Przez: ~Px
Uprzejmie informujemy, że z dniem 4 stycznia 2019 roku, Rada Nadzorcza powołała na Prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie Pana Macieja Sytka. Stało się tak na wniosek dotychczasowego Prezesa ARR S.A. w Koninie Krzysztofa Gubańskiego, który to złożył wniosek o rozszerzenie Zarządu przy jednoczesnym ustąpieniu z funkcji Prezesa Zarządu. Obecnie w naszej Spółce funkcjonuje Zarząd dwuosobowy w składzie:Maciej Sytek – Prezes ZarząduKrzysztof Gubański – wiceprezes Zarządu.Nowy Prezes ARR S.A. w Koninie będzie jednocześnie pełnił funkcję pełnomocnika Wielkopolski Wschodniej w sprawach programów dla terenów powęglowych.Mamy nadzieję, że zaistniałe zmiany przełożą się na nowe zadania dla naszej Spółki, w tym na nowe projekty i usługi, które będziemy mogli realizować, a które będą wpisywały się w potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców subregionu konińskiego
Dodano: 08.01.2019 18:41    Przez: ~haha dobre
Ręka rękę myje, noga nogę wspiera.
Dodano: 08.01.2019 18:45    Przez: ~Praca dla swoich
A Pan Sytek w ARR to skąd się wziął? Był konkurs? Ten Pan chyba nie jest z Konina? To jak Pan Prezydent dba o miejsca pracy dla mieszkańców? Panie Olejnik może o tym następny artykuł?
Dodano: 08.01.2019 19:19    Przez: ~JL
Da radę
Dodano: 08.01.2019 19:36    Przez: ~Rychu
Rozumiem że bycie dziennikarzem / dziennikarką daje przepustkę na wszystkie stołki w UM............bo to przecież fachowiec......
Dodano: 08.01.2019 20:53    Przez: ~xyz
" owo plucie jest zgodne z recepturą i wszystkim wyjdzie tylko na zdrowie" - bardzo trafne porównanie. Ale tak sobie myślę, że i jedni i drudzy godzą się na tą recepturę, są świadomi, że muszą brać co nasze puki można a jak się zmieni to będą krzyczeć, że tamci są fe nawet jeżeli robią to samo.
Dodano: 08.01.2019 21:52    Przez: ~popis
Kim, że Pan jest aby takie trady pisać. Zawsze Pan postępował zgodnie z prawem, sumieniem? Wymagając od innych wymagaj od siebie. Stawianie siebie w roli Demiurga bywa ryzykowne. Szanowny Panie świat, o którym Pan myśli, nie istnieje. Pan też jest w różnych relacjach i koteriach chwilowo odcietych od władzy.
Dodano: 08.01.2019 22:17    Przez: ~XIX
Tylko dla tych artykułów tutaj zaglądam. Super Panie Robercie.
Dodano: 08.01.2019 22:38    Przez: ~Gl
Dobrze, że mamy tu w Koninie takiego kogoś jak Pan Olejnik. Jeszcze trochę to może Pan Olejnik dorówna panu Maciejowi Maciakowi z Włocławka - Tam też takiego mają. A jak ktoś nie wie o co chodzi, niech wpisze : Musisz to wiedzieć - Maciej Maciak ... i temat sobie wybrać. Pozdrawiam Pana Olejnika.
Dodano: 08.01.2019 22:42    Przez: ~Luniu
3 z 4
<<1234>>