WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak nie pozwolić władzom Konina na plucie mieszkańcom do zupy

KONIN JEST NASZ

Dodano: 8.01.2019 14:23

Temat pierwszego w tym roku tekstu podsunął mi Czytelnik, który pochwaliwszy mnie za ciekawe pisanie o historii Konina, poradził, żebym na tym poprzestał i politykę zostawił politykom.

Dobrą ilustracją zagadnienia są dwie personalne decyzje nowego prezydenta Konina: powierzenia obowiązków rzecznika prasowego Anecie Wanjas i konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta.

Otóż autor wspomnianego na wstępie wpisu uważa zapewne, że polityka to taka sama fachowa dziedzina jak medycyna czy oświata i należy ją pozostawić ludziom, którzy się na niej znają. Tymczasem jedynym talentem, który tak naprawdę decyduje o ich powodzeniu w ubieganiu się o najwyższe urzędy, jest biegłość w przekonywania wyborców do swoich umiejętności rządzenia miastem (lub krajem). I w większości przypadków na tym też ich kwalifikacje się kończą, a główną robotę wykonują tak naprawdę urzędnicy. To dlatego tak ważna jest umiejętność organizacji ich pracy i właściwy dobór ludzi, w zgodzie z zasadami, a nie według własnego widzimisię.

Właśnie dlatego tak zdecydowanie zareagowałem na to, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta został rozstrzygnięty już w chwili jego ogłaszania. A z drugiej strony nie oburzałem się, kiedy podano do publicznej wiadomości, że rzecznikiem prezydenta została, bez konkursu tym razem, Aneta Wanjas. Od tego, że to synowa jednego z radnych, ważniejsze jest zatrudnienie jej zgodnie z prawem i wszelkimi zasadami. Była dziennikarką, więc informować media o „działalności, programach i decyzjach prezydenta oraz urzędu” a także udzielać „odpowiedzi na krytykę prasową” będzie umiała. A jeśli nie będzie robiła tego dobrze, zaszkodzi przede wszystkim prezydentowi Korytkowskiemu, jak Joanna Szydłowska zaszkodziła jego poprzednikowi. Ale informowanie społeczeństwa o działalności władz miasta to temat na osobny artykuł.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny artykuł👌
Dodano: 8.01.2019 14:37    Przez: ~Czytelniczka
A o tym ze Sławomir Lorek były Zastępca byłego Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych dostanie ciepłe stanowisko jako dyrektor Konińskiego szpitala to już chyba wszyscy wiedzą. Spady z urzędu miasta dostają ciepłe stanowiska tylko ja się pytam dlaczego szpital....czy obecny dyrektor źle zarządza czy coś jest nie tak.Matysiak ówczesny dyr gdzie wylądował a teraz znów to samo ...kolesiostwo nic więcej...ten szpital przy tym panu to koniec rozwoju i jego upadek .....dlaczego tutaj nikt nie zainterweniuje
Dodano: 8.01.2019 15:23    Przez: ~geniu
Bardzo dobry artykuł.
Dodano: 8.01.2019 14:40    Przez: ~Konin jest NASZ
Zaraz PANU będą ubliżać, że niczego Pan nie wie, niczego nie potrafi napisać, będą wyzywać Pana od zajadłego piSuara.... Proszę się nie przejmować i robić dalej swoje, patrząc władzy na ręce, bez względu na to czy to partyjna czy bezpartyjna
Dodano: 8.01.2019 14:44    Przez: ~Obi
Minister Grad sprzedał kopalnię potem poszedł na 2 miesiące do PAK za prezesa po kasę no i co Pn to ci nie przeszkadzałodlatego ten artykuł o pluciu do zupy tak cię obnażył
Dodano: 8.01.2019 15:54    Przez: ~dla Pn

KOMENTARZE

To że Lorek dostanie ciepłą posadkę to pewne , ja bym obstawił nie szpital, a MZGOK Sp. z o.o. Dziś spółka miejska ogłosiła konkurs na stanowisko kierownicze i to tam trafi Lorek zresztą bywał w firmie ostatnio kilka razy.
Dodano: 08.01.2019 18:05    Przez: ~zosia.
Witamy i zapraszamy
Dodano: 08.01.2019 18:12    Przez: ~Kiti
Ułan na rzecznika UM!!! Ale zobaczymy..... pewno dostanie ciepłą posadkę zgodnie z "prawem" he he he
Dodano: 08.01.2019 21:37    Przez: ~kkk
aaa na jakie stanowisko ????? Hm ?
Dodano: 08.01.2019 22:51    Przez: ~ciekawski
A do czego on się nadaje?
Dodano: 08.01.2019 22:59    Przez: ~bufon
Pozwólmy rządzić innym przez kolejne lata. Może będzie lepiej. Nie opluwajmy się nawzajem. Jak świat, światem zawsze będą zwolennicy i obrońmy swoich przekonań co do SLD, PIS u, PO, PSL. Te przekonania lub ich brak wynieśliśmy z naszego wychowania, domu, środowiska w którym przebywamy. Czasami to jest bardzo bolesne dla nas, gdy przez tyle lat spotykamy się z taką niesprawiedliwością. Ale niestety jak to w polityce były, są i będą układy, układziki, znajomości. Straszne bywa wtedy, kiedy niektórzy poczują się władcami.
Dodano: 08.01.2019 18:31    Przez: ~przecietniak
Konin to miasto z PRL wystarczy gryczana i do torfowni marsz !
Dodano: 08.01.2019 18:33    Przez: ~Px
Uprzejmie informujemy, że z dniem 4 stycznia 2019 roku, Rada Nadzorcza powołała na Prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie Pana Macieja Sytka. Stało się tak na wniosek dotychczasowego Prezesa ARR S.A. w Koninie Krzysztofa Gubańskiego, który to złożył wniosek o rozszerzenie Zarządu przy jednoczesnym ustąpieniu z funkcji Prezesa Zarządu. Obecnie w naszej Spółce funkcjonuje Zarząd dwuosobowy w składzie:Maciej Sytek – Prezes ZarząduKrzysztof Gubański – wiceprezes Zarządu.Nowy Prezes ARR S.A. w Koninie będzie jednocześnie pełnił funkcję pełnomocnika Wielkopolski Wschodniej w sprawach programów dla terenów powęglowych.Mamy nadzieję, że zaistniałe zmiany przełożą się na nowe zadania dla naszej Spółki, w tym na nowe projekty i usługi, które będziemy mogli realizować, a które będą wpisywały się w potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców subregionu konińskiego
Dodano: 08.01.2019 18:41    Przez: ~haha dobre
Ręka rękę myje, noga nogę wspiera.
Dodano: 08.01.2019 18:45    Przez: ~Praca dla swoich
A Pan Sytek w ARR to skąd się wziął? Był konkurs? Ten Pan chyba nie jest z Konina? To jak Pan Prezydent dba o miejsca pracy dla mieszkańców? Panie Olejnik może o tym następny artykuł?
Dodano: 08.01.2019 19:19    Przez: ~JL
Da radę
Dodano: 08.01.2019 19:36    Przez: ~Rychu
Rozumiem że bycie dziennikarzem / dziennikarką daje przepustkę na wszystkie stołki w UM............bo to przecież fachowiec......
Dodano: 08.01.2019 20:53    Przez: ~xyz
" owo plucie jest zgodne z recepturą i wszystkim wyjdzie tylko na zdrowie" - bardzo trafne porównanie. Ale tak sobie myślę, że i jedni i drudzy godzą się na tą recepturę, są świadomi, że muszą brać co nasze puki można a jak się zmieni to będą krzyczeć, że tamci są fe nawet jeżeli robią to samo.
Dodano: 08.01.2019 21:52    Przez: ~popis
Kim, że Pan jest aby takie trady pisać. Zawsze Pan postępował zgodnie z prawem, sumieniem? Wymagając od innych wymagaj od siebie. Stawianie siebie w roli Demiurga bywa ryzykowne. Szanowny Panie świat, o którym Pan myśli, nie istnieje. Pan też jest w różnych relacjach i koteriach chwilowo odcietych od władzy.
Dodano: 08.01.2019 22:17    Przez: ~XIX
Tylko dla tych artykułów tutaj zaglądam. Super Panie Robercie.
Dodano: 08.01.2019 22:38    Przez: ~Gl
Dobrze, że mamy tu w Koninie takiego kogoś jak Pan Olejnik. Jeszcze trochę to może Pan Olejnik dorówna panu Maciejowi Maciakowi z Włocławka - Tam też takiego mają. A jak ktoś nie wie o co chodzi, niech wpisze : Musisz to wiedzieć - Maciej Maciak ... i temat sobie wybrać. Pozdrawiam Pana Olejnika.
Dodano: 08.01.2019 22:42    Przez: ~Luniu
3 z 4
<<1234>>