WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby ranne

Dodano: 8.01.2019 16:21
Źródło: LM.pl

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu autobusu MZK z samochodem osobowym w starej części Konina.

Do wypadku doszło po godz. 15:00 na skrzyżowaniu ulic: Stodolnianej i Marii Dąbrowskiej. Autobus MZK zderzył się tam z samochodem marki Renault Kangoo. Prawdopodobnie samochód, wyjeżdżająć z ulicy Stodolnianej wyjechał pod nadjeżdżający autobus MZK, którym jechało kilka osób. Poszkodowane zostały dwie osoby: kobieta z samochodu, która została przewieziona do szpitala oraz jeden z pasażerów, który prawdopodobnie stał autobusie, gdy doszło do zderzenia. 

Na miejscu są dwie karetki pogotowia, straż pożarna i policja.

slajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kierowcy mzk czasami zachowują sie na drodze bardzo nieodpowiedzialnie. Szarżują, pokazują dziwne gesty, wymuszają pierwszeństwo. A potem skutki widzimy....
Dodano: 8.01.2019 16:54    Przez: ~Ola olala
Nie wiem jakie gęsty stosują kierowcy mzk, ale mnie zawsze po dziękują, albo machaniem ręką, albo awaryjnymi, wystarczy tylko czasami okazać zrozumienie lub grzeczność. Czasami osobówką trudno się poruszać po zatłoczonych ulicach, a co dopiero tymi wielkimi klunkrami, pełnymi zniecierpliwiony pasażerów, z presją czasu bo rozkład jazdy goni
Dodano: 8.01.2019 18:18    Przez: ~J
a najbardziej mnie wkurza jak niedaleko przystanek a oni pedza srodkowym pasem po to zeby zajechac droge bo zjezdza na zewnetrzny pas na przystanek ,kolo kauflandu wymuszaja kto ich tak uczyl jazdy ciekawe,swiete krowy ,jezdza jakby byli panami na drodze,policja powinna sie temu przyjrzec
Dodano: 8.01.2019 18:33    Przez: ~koninianka mobilna
Wszyscy eksperci piszą o kierowcach autobusów. A to że za szybko jeżdżą a to że wymuszają pierwszeństwo wyjeżdżając z zatoki. Wiecie ile kolizji powodują w Polsce kierowcy autobusów? 0.001procent! To są oficjalne dane.... MZK miało przez ostatnich pięć lat ponad 60 kolizji, wiecie ile z nich było z winy kierowcy autobusu? Dwie! Dwie kolizje i to niegroźne, żadnych ofiar czy hospitalizacji. Dzisiaj Pani wyskoczyła z podporządkowanej i to ewidentnie jej wina. Kierowca autobusu nie jechał więcej niż przepisy na to pozwalają. No ale jak 15 ton uderzy w 1 tonę nawet przy prędkości 40km/h no to mamy efekty. Psioczycie na tych kierowców MZK a nie jeden z nich by was nauczył jak się jeździ. Chciałabym was zobaczyć w przegubie za sterem jak śnieg pada i przyczepa robi co chce. Mielibyście pełne gacie eksperci. Mam nadzieję że kierowcy dalej będą odchodzić z MZK i linie dalej nie jeździć. Wtedy jak nie dojedziecie do pracy a wasze dzieci do szkoły to docenicie co mieliście. Pozdrawiam
Dodano: 8.01.2019 22:03    Przez: ~JonaszKloop
Kobieta z auta osobowego leżała 5m od niego. Napewno nie miała zapiętych pasów. Ona prawdopodobnie spowodowała wypadek , wjechała na drogę z pierszeństwem. A autobus nie bez winy, mianowicie moim zdaniem nie dostosował prędkości jechał zbyt szybko ponieważ zatrzymał się dość daleko od miejsca zderzenia z osobówką. Mam nadzieję że poszkodowani a w szczgólności ta kobieta ,wyjdą bez szwanku. Życze im szybkiego powrotu do zdrowia.
Dodano: 8.01.2019 18:52    Przez: ~Riko

KOMENTARZE

Nie wiadomo jeszcze kto zawinił i ja nie będę teraz "stawiał diagnozy" ale zawsze mam obawy kiedy jadę samochodem a koło mnie jedzie autobus mzk. Sporo tych kierowców autobusów zachowują się jak święte krowy. Myślą że im wszystko wolno na drodze.
Dodano: 08.01.2019 16:54    Przez: ~rozważny kierowca
Panie kierowca w terenie zabudowanym mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa gdy autobus chce wyjechać z zatoki (przystanku) więc w takim wypadku oni mogą być świętymi krowami.
Dodano: 08.01.2019 17:43    Przez: ~kodeks
to teraz tepe parówy.... które stoja przy drzwiach... widzisz po co sa piktogramy w autobusie czyt. naklejka z napisem... nie zasłaniac widocznosci z prawej strony kierowy... czy aby napewno chcesz stac przy drzwiach?
Dodano: 08.01.2019 20:35    Przez: ~kolo
~kodeks - Wg art. 18 ust. 1 tak, jednakże ust. 2 mówi: Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. - czyli jeżeli nie zdążysz się z jakiegoś powodu zatrzymać dostaniesz mandat, ale sprawcą kolizji jest kierowca autobusu, ponieważ nadal to on włącza się do ruchu.
Dodano: 09.01.2019 00:28    Przez: ~Kierowca
ej kierowca weź wsiądz za kierownice wiekszego pojazdu i zobacz sobie ile miejsca potrzebujesz na jakieś manewry. ja uważam że kazdy kierowca osobowki powinien spedzic za kierownica dużego auta kilka godzin zeby sobie uswiadomic ze promien skretu jest inny lub droga chamowania. ze to ze jakis debil wyjedzie 100 m przed osobowka i sie ona zatrzyma nieoznacza ze tir np sie zatrzyma.
Dodano: 09.01.2019 07:10    Przez: ~xxx
I niech się wreszcie nauczą włączać kierunkowskaz jak zatrzymują się na przystanku bez zatoki, bo to jest już nagminne zachowanie. Jak nie ma zatoki i się zatrzymuję to też musisz włączyć kierunkowskaz baranki boże.
Dodano: 09.01.2019 10:13    Przez: ~romek
Kuuuurła noooo kiedyś to było no kieedyś to byyło
Dodano: 09.01.2019 11:11    Przez: ~
kolego rozważny, jak zrobisz któryś milion km ito nie z domu do pracy tylko obedziesz całą Europę to pogadamy. to wy osobówkami właśnie zachowujecie sie jak święte krowy, bo uważacie że jesteście szybsi to wam wszystko wolno
Dodano: 09.01.2019 12:46    Przez: ~kierowca
na szczęście w autobusach są kamery i rejestrują wymuszenia panie kierowca.
Dodano: 09.01.2019 15:12    Przez: ~kier
Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.  2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Dodano: 09.01.2019 15:15    Przez: ~ej tempaki
Zacznijmy od tego by kierowcy uzywali kierunkowskazów, równiez wtedy gdy włączają się do ruchu.. co to jest włączanie sie do ruchu nie wie polowa kierowców.. niestety.
Dodano: 09.01.2019 15:38    Przez: ~kom2
wcale nie musi. autobus jest cały czas w ruch i nie zmienia pasa wiec nie musi sygnalizować że stoi na przystanku bez zatoczki.poczytaj przepisy.
Dodano: 09.01.2019 21:59    Przez: ~mzk
Kierowcy autobusów myślą że jak mają pierwszeństwo przy wyjeździe z zatoczki, to przejścia dla pieszych ich nie dotyczą i nie muszą się zatrzymywać. Raz jeden kierowca mnie wytrąbił jak przechodziłem po pasach, bo musiał się zatrzymać, co za pajac. Takiemu to prawo jazdy powinni zabrać
Dodano: 10.01.2019 14:26    Przez: ~rr
Co się dziwić tragicznym wypadkom na krajówkach czy na autostradach skoro na takich mało uczęszczanych drogach na śpiących osiedlach dochodzi do wypadków.
Dodano: 08.01.2019 17:07    Przez: ~Kto ich uczył?
Autobusem też wolno nie jechał, patrząc po uszkodzeniach i wyrwanych drzwiach.
Dodano: 08.01.2019 17:09    Przez: ~Qwer
Tak,autobus zderzył się na jednym skrzyżowaniu a na drugim zatrzymał,na pewno przekroczył prędkość,no ale wina jest i tak renówki bo była na podporządkowanej...
Dodano: 08.01.2019 17:18    Przez: ~Stodolniana
Renault Kangoo rejestracja PSL.... TAK SAMO Jak PKL czy PTU jak zobaczy autobus to już jest osrany ze strachu co ma zrobić, w końcu u siebie widzi PKS-a dwa razy dziennie.
Dodano: 08.01.2019 20:11    Przez: ~Zastanów się trochę.
co ty wiesz o uszkodzeniach i przy prędkościach. Uderz przy 50km w inne auto i zobaczymy jakie bedziesz miał uszkodzenia
Dodano: 09.01.2019 12:49    Przez: ~kierowca
Przeczytaj swoją wypowiedź. Z innego punktu widzenia wnioskuję, że po tychże właśnie uszkodzeniach autobusu i wyrwanych drzwiach to właśnie osobówka jechała szybko...
Dodano: 10.01.2019 09:47    Przez: ~KS
co niektórzy kierowcy z mzk powinni pyry wozic
Dodano: 08.01.2019 17:18    Przez: ~konin
to co powinni wozic niektórzy kierowcy osobówek?
Dodano: 09.01.2019 12:40    Przez: ~kierowca
Czy to pyry czy bydło to i tak niestety się zdarza... Bo pasażerowie nie są kierowcom dłużni.
Dodano: 10.01.2019 09:49    Przez: ~KS
Dzisiaj jechałem do domu mzką i kierowca wyjechał innemu samochodowi z zatoki w niezabudowanym i miał wielki problem .
Dodano: 08.01.2019 17:25    Przez: ~Pasażer
słuchawki w uszach lub telefon i wiozą pasażerów szkodo słów
Dodano: 08.01.2019 17:25    Przez: ~konin
jak wam nie pasuje to jeździjcie swoimi albo pieszo
Dodano: 09.01.2019 12:41    Przez: ~kierowca
Słuchawka służy do odbierania telefonów z zajezdni gdy radiostacja nie działa lub by wyłączyć się od tych skrzeczących rozmów wielu pasażerów co działa drażniąco na kierowce, sama jako pasażer tak robię.
Dodano: 10.01.2019 09:52    Przez: ~KS
Najwyższy czas na nowe autobusy. Bo same stare zostaną. 😂
Dodano: 08.01.2019 17:41    Przez: ~.
Do MZK przychodzą mało doświadczeni kierowcy i dlatego jest tyle kolizji z ich udziałem, oni dopiero uczą się jeździć.
Dodano: 08.01.2019 17:47    Przez: ~XYZ
A gdzie niby mają się uczyć?
Dodano: 08.01.2019 17:59    Przez: ~Kierowca
puknij się w głowę, ten akurat to stary kierowca ale na drodze każdemu to może się zdarzyć