LM.plWiadomościKoniński poseł Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów

Koniński poseł Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów

Dodano:
Koniński poseł Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów

Koniński poseł PO - Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów parlamentarnych. A tymczasem podsumował miniony rok w sejmie.

- Ten rok już przyspiesza w taki sposób, że trzeba zadać sobie pytania, czy nie należy przyspieszyć również ze sprawozdaniami z pracy poselskiej – tak zaczął pierwszą w nowym roku konferencję prasową, poseł Tomasz Nowak z PO. - To był sejm bardzo dziwny, w którym opozycja miała kneblowane usta, w którym dochodziło do skandali legislacyjnych, jak to było również 28 grudnia w sprawie cen energii. Na komisjach nie mieliśmy żadnego ciała społecznego. Coś, co normalnie w poprzednich kadencjach trwałoby pół roku, teraz jest załatwiane w ciągu dwóch, trzech dni, a ludzi, którzy zainteresowani są tymi problemami i reprezentują określone środowiska, na komisjach praktycznie nie ma.

Następnie poseł podał statystyki. - Mam aktywności poselskich 895, w tym 125 wystąpień na posiedzeniach sejmu, interpelacji 649, zapytań 102, pytań w sprawach bieżących 7, oświadczeń 3, opiniowania projektów europejskich 9 i głosowania w 96%. Interpelacje, które przygotowuję odnoszą się do spraw związanych z naszym miastem, czy regionem, To rzeczy, z którymi w biurze mam na co dzień do czynienia. Interweniowałem w sprawie podwyżek ciepła. Powstaje pytanie co dalej z ciepłem w Koninie. To cały ciąg działań związanych z tym, co się dzieje w energetyce polskiej. Co ciekawe, w obecnie konsultowanej polityce energetycznej Polski do 2040 i jest uwzględnione Ościsłowo jako ostatnia odkrywka węgla brunatnego. Kiedy pytałem ministra energii czy widzi szanse, żeby ta odkrywka powstała, to minister rozkłada ręce, że to nie on, ale koledzy. Czekam również na odpowiedź od premiera w tej sprawie. Ościsłowo cały czas jest tematem ważnym i istotnym, a jeśli nie Ościsłowo to program kompensacyjny.

Poseł Tomasz Nowak potwierdził, że ponownie będzie startował do sejmu, choć jeszcze nie wie z którego miejsca na liście. Budowana jest bowiem lista koalicyjna.

- Będę zabiegał o mandat poselski. Jesteśmy w takiej sytuacji, że wszystkie ręce na pokład. Doszliśmy do takiego momentu, że nie możemy się uchylić. Musimy stanąć ostro do walki. To będzie zdeterminowana walka, żeby zwyciężyć. Jeśli PiS wygrałby kolejne wybory to grozi nam, nie tylko monopolizacja gospodarki i pewnie jej zapaść, ale też monopol polityczny, który zagroziłby poważnie funkcjonowaniu państwa polskiego i doprowadził do polexitu. Flirty ze środowiskami narodowymi, niechęć do Unii Europejskiej tak wyraźnie zaznaczona, budzi zaniepokojenie. Nasza wolność jest zagrożona. Musimy zrobić wszystko, aby w 2019 roku tę wolność odzyskać.

Tomasz Nowak dodał, że jako członek zarządu regionu PO został zobowiązany do tego, aby przygotować zestaw nazwisk kandydatów. - Do końca stycznia będziemy gotowi zarówno ze wstępną listą kandydatów do parlamentu europejskiego jak i wstępną listą kandydatów do sejmu. Będziemy negocjować z naszymi partnerami. Współpraca z Nowoczesną w Koninie układa się bardzo dobrze. Poszliśmy do wyborów samorządowych w zwartym szyku, szanując siebie nawzajem, co dało bardzo dobry efekt. Chciałbym, abyśmy powtórzyli ten manewr z Koalicją Obywatelską poszerzoną o inne podmioty po ty, aby odnieść zwycięstwo w 2019. Wszystko wskazuje na to, że do takiego porozumienia dojdzie. Skoro szykujemy się w tej chwili z listami, to oznacza, że chcemy być gotowi na każdy wariant wyborczy.

Koniński poseł Tomasz Nowak przygotowuje się już do wyborów
Czytaj więcej na temat:
Tomasz Nowak, poseł PO, Ościsłowo, wybory 2019,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole