WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kto może egzekwować parkowanie w pobliżu Straży Miejskiej?

Dodano: 11.01.2019 12:15

Kto ma egzekwować sposób parkowania w pobliżu siedziby Straży Miejskiej w Koninie? - Pyta jeden z mieszkańców i opisuje zastaną tam sytuację. 

Z definicji „Straż gminna i miejska jest to umundurowana formacja tworzona przez radę miasta (gminy) mająca na celu ochronę porządku publicznego na terenie miasta (gminy). Gdzie jest straż miejska, kiedy ktoś zostaje pobity albo okradziony? Wtedy straży miejskiej nie ma, natomiast kiedy ktoś zaparkuje pod znakiem zakazu wtedy pojawia się straż miejska i wypisuje mandat. W Koninie większość osiedli nie jest przystosowana do liczby samochodów i przez to mieszkańcy parkują na chodnikach oraz w miejscach objętych zakazem postoju. Mimo, iż zakazy w wielu miejscach nie mają większego sensu, ponieważ niektóre powierzchnie wręcz się proszą, aby tam zaparkować to za każdorazowy postój można spodziewać się mandatu. Jeśli tak stanowi prawo i nie można w tych miejscach parkować - to nie można. Dlaczego jednak straż miejska wypisuje mandaty z drugiego końca miasta, a pod własną siedzibą ok. 30 samochodów stoi pod znakiem zakazu i nikt tego nie respektuje?

Prawo jest jedno i tak samo powinno się odnosić do wszystkich, więc jak to jest? Czy może parking pod siedzibą jest za mały? Za dużo aut tam parkuje? Czy może znak jest postawiony bez sensu? Pod blokiem takie czynniki nie mają znaczenia, zaparkowany pod znakiem zakazu = mandat. A kto wystawi mandat przy siedzibie straży miejskiej?

 

 

  • Kto ma egzekwować parkowanie przy Straży Miejskiej?
  • Kto ma egzekwować parkowanie przy Straży Miejskiej?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż miejska Konin,   mandaty za parkowanie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Odpowiedz nasuwa się sama, rozwiązać Straż miejska to zwyczajne darmozjady.
Dodano: 11.01.2019 12:39    Przez: ~karol
A kogo to zabolało? Czyżby ktoś z redakcji LM dostał mandat ? 😂😂😂
Dodano: 11.01.2019 14:32    Przez: ~Kks
Od poniedziałku Straż Miejska i Policja będzie holować i pisać mandaty, zero pouczeń. Naturalnie będzie to akcja zaczynająca się pod komendą w kierunku całego miasta. Aaa! Bym zapomniał Januszu idealnego planu, jak postawisz auto w miejscu do tego niedozwolonym to nie myśl, że będą na Ciebie czekać, na Twoich oczach je odholują ;) Po prostu więcej... miejsca na drogach.
Dodano: 11.01.2019 12:44    Przez: ~Husar
no to naprawdę ciekawe czy te auta są policjantów czy strażników? no panowie wystarczy ruszyc 4litery i już budzet miasta i panstwa zasilony ;-) no schodzimy na dół i do roboty!!!! czy trzeba poczekac do jutra albo poniedziałku???
Dodano: 11.01.2019 13:10    Przez: ~jazda
Teren na zdjęciach to chyba przy policji- zlikwidować policję. Ha Ha Ha . Jeb..ać karać nie wyróżniać .
Dodano: 11.01.2019 17:05    Przez: ~OOOO

KOMENTARZE

Jak czytam te p***roły to mnie mdli widzę że większość autorów tych wypocin chętnie zlikwidowała by i straż i policję usunęła znaki zmieniła przepisy aby mogli robić co im fantazja podpowie. Pytanie tylko po co wam by były samochody może lepiej nauczyć się fruwać bo jeśli spełnią się wasze życzenia i wszyscy będą jeździli i parkowali jak popadnie to życzę powodzenia ale nie potrzebny wam będzie samochód i tak nim daleko nie pojedziesz .
Dodano: 11.01.2019 15:19    Przez: ~X
Nie chodzi o likwidację policji czy w niektorych konkretnych przypadkach straży miejskiej a o zasadę ze jeśli zakazy są to trzeba je egzystować równo zgodnie z prawem dla każdego . Co do straży ta formacja powinna być ukierunkowana do ściśle wytyczonych czynosci typu np. Wsparcie lokalnej społeczności a nie tylko szukanie możliwości mandatu zresztą to samo tyczy się policji przede wszystkim pomoc, wsparcie obywateli.
Dodano: 12.01.2019 19:09    Przez: ~Jeśli zakaz to zakaz
Panowie policjanci to wasz obiekt do pracy? Wyniki na kolegach ciężko się robi.
Dodano: 11.01.2019 16:13    Przez: ~Jojo
NA osiedlu V jest uliczka osiedlowa obok spóldzielni mieszkaniowej DRUŻBA . Posiada ona chodnik tylko po jednej , ze względu na małą ilość miejsca . Ten wymieniony chodnik , jest nagminnie blokowany przez parkujące tam samochody i to często na całej jego szerokości . Pytam się , którędy mają chodzić piesi ( dzieci do szkoły , wózki inwalidzkie , rodzice z wózkami z dziećmi , itd ) ? Pozostaje tylko niebezpieczne przejście ruchliwą jezdnią bądź po trawniku na którym stoi szereg koszy na śmieci . Uczulam policję i straż miejską na to miejsce bo może tam dojść do tragedii !
Dodano: 11.01.2019 17:12    Przez: ~62 - LATEK
Głupie prawo ale prawo, ale jest nie dla wszystkich !!! Tyle co wiem kierowca Prezesa PIS wioząc Go wjechał w ulicę jedno kierunkową i policjant który chciał wyegzekwować prawo drogowe już nie pracuje!!!! Dobra zmiana !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet prominentom
Dodano: 11.01.2019 20:26    Przez: ~Erwin
TRACĄ ? DOCHODY ? ,BO ? SKARBÓWKA ? EGZEKWUJE I ZABIERA?. ...
Dodano: 11.01.2019 23:47    Przez: ~L
Chciałbym zauważyć że na zdjęciu nr 1 auta stoją poprawnie gdyż znak dotyczy prawej strony jezdni a tam aut nie ma.
Dodano: 12.01.2019 09:09    Przez: ~dux001
Zeby spoleczenstwo nie mialo problemu i wolnych chwil nie musialo spedzac przy glupotach proponuje usunac te znaki i po problemie Nikomu one tam nie potrzebne
Dodano: 12.01.2019 10:45    Przez: ~RRR
Bo to pewnie ich są albo kumpli z policji. Pamiętaj że prawo nie jest równe dla wszystkich
Dodano: 12.01.2019 12:53    Przez: ~H.W.D.P.
Są to samochody interesantów, na parkingach pod policją parkują policjanci więc normalni ludzie muszą na ulicy ... Podziękujcie komendantowi , że zabrał parking na terenie policji pracownika.
Dodano: 12.01.2019 13:16    Przez: ~Jkh
proszę zobaczyć ile jest pojazdów od godz 8 mej rano -wszystkie auta są pracowników budynku przy ul Przemysłowej którzy blokują miejsca dla interesantów -zakazać parkowania pracownikom pozostawienia auta blisko budynku -niech auta zostawiają w dolnej części !!
Dodano: 12.01.2019 16:24    Przez: ~muły
2 z 3
<<123>>