Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

LM.plSportZagrali dla WOŚP już w sobotę. Zebrali ponad cztery tysiące złotych

Zagrali dla WOŚP już w sobotę. Zebrali ponad cztery tysiące złotych

Turniej piłki nożnej Gramy dla WOŚP 2019 był jednym z pierwszych akcentów 27. Finału WOŚP w Koninie. Piłkarze z regionu konińskiego zebrali ponad cztery tysiące złotych.

Turniej charytatywny dla WOŚP zorganizowany został po raz pierwszy w zeszłym roku. W tegorocznej edycji, za którą odpowiadało stowarzyszenie Minifootball Konin, wzięło udział szesnaście drużyn. Pierwsza część rywalizacji miała miejsce w czterech grupach. Dwa najlepsze zespoły z każdej drużyny awansowały następnie do ćwierćfinałów.

W pierwszym ćwierćfinale KS Konin pokonał 1:0 Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika, w drugim drużyna Ja tu tylko sprzątam wygrała 7:6 z Pocztowym K.S., a w kolejnych Zieloni Konin zwyciężyli 4:0 z Pulowerami, a KS Elpak pokonał 1:0 CKS Sparta.

Pierwszy półfinał należał do KS Konin, który wygrał 4:0 z Ja tu tylko sprzątam. W drugim meczu Zieloni Konin pokonali 2:0 KS Elpak. W finale KS Konin zwyciężył z Zielonymi 1:0. Trzecie miejsce wywalczył KS Elpak, pokonując Ja tu tylko sprzątam 1:0.

Wpisowe każdego z zespołów do turnieju oraz pieniądze wrzucane do puszki podczas turnieju przekazane zostały Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Według wstępnych obliczeń uczestnicy turnieju zebrali ponad cztery tysiące złotych. W kolejne sportowe atrakcje związane z WOŚP już jutro. W hali Rondo trwać będzie XXX Konin Cup, a w hali przy ul. Popiełuszki 2a - turnieje siatkówki i futsalu. W Galerii Nad Jeziorem swoje pokazy zaprezentują pięściarze Zagłębia Konin, piłkarki Medyka Konin oraz zawodnicy ju-jitsu. O godz. 13.00 startuje natomiast 9. Bieg ,,Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".