WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży biletów MZK

Dodano: 21.01.2019 12:34
Źródło: LM.pl

Od lutego wróci system elektronicznej sprzedaży biletów MZK. Miasto podpisało umowę z firmą SkyCash. Oznacza to, że za pomocą jednej aplikacji będzie można kupić bilet autobusowy i zapłacić za parking w płatnej strefie.

Mieszkańcy Konina z możliwości zakupu e-biletu mogli korzystać od 2010 roku. Do końca grudnia 2018 roku usługę taką prowadziła firma CallPay, która z końcem roku zakończyła swoją działalność. W związku z tym od stycznia koninianie korzystający z komunikacji miejskiej, musieli kupować tradycyjne bilety w kioskach, biletomatach oraz u kierowców autobusów.

Zgodnie z zapewnieniami Rafała Duchniewskiego, kierownika biura prezydenta Konina, który na początku stycznia mówił, że niebawem umowa z nową firmą zostanie zawarta, podpisano ją z firmą SkyCash. Teraz usługodawca ma około 14 dni na uruchomienie systemu, który jak podkreśla magistrat powinien ruszyć na początku lutego.

  • Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży biletów MZK

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A kiedy będzie obiecywana przed wyborami darmowa komunikacja miejska. W następnej kadencji chyba
Dodano: 21.01.2019 13:54    Przez: ~yyy
Ten cały Koniński Transport Publiczny woła o pomstę do nieba - chodzi mi głównie o to czym jest wykonywany... Smród i jeden wielki syf... w Autobusach zimno , wieje i leci na głowę woda, Należało by zrobić roszady wśród osób które zarządzają tym bałaganem.
Dodano: 21.01.2019 13:37    Przez: ~mieszkaniec
Tiaaa... Wielka tragedia, przez komórkę biletu kupić nie może, to dla niego już koniec świata. Świat bez smartfona też istnieje, wyłącz go czasem i wróć do rzeczywistości.
Dodano: 21.01.2019 14:55    Przez: ~daro
Właśnie powinien prezydent przywrócić opłaty za przejazdy, jak w latach poprzednich dla uczniów. Miasta nie stać na darmową komunikację. Nawet w Poznaniu nie wprowadzili, bo to za duży wydatek dla miasta by był.
Dodano: 21.01.2019 17:41    Przez: ~przywrócić bilety
Kiedy zacznie PAN PANIE PREZYDENCIE spełniać OBIETNICE WYBORCZE ????
Dodano: 21.01.2019 20:15    Przez: ~wyborca

KOMENTARZE

gdzie jest ciągłość władzy prowadzenia usług na rzecz mieszkańców .Przecież ze system jest do końca roku to każdy wiedział tylko UM -nie wiedząc jakie są -będą procedury należy podjąć odpowiednio wcześnie działania w celu wyboru usługodawcy myślę w ramach przetargu to winno być oczywiste i transparentne i podane odpowiednio wcześniej do publicznej wiadomości Mam podejrzenie ze właśnie takie działanie skutecznie zniechęca mieszkańców do korzystania z publicznego transportu (a może o to chodzi) i przekształcić (sprzedać w prywatne ręce ) dlaczego nie podaje się do informacji dla mieszkańców jak ten nowy system działa na jakich taryfach pełna czytelna informacja po co ten miesiąc zwłoki. Włodarze tego miasta nie jeżdżą transportem publiczna i dlatego nie czują tematu. Rzetelna informacją jest sposobem pozyskania zaufania mieszkańców. tedy droga p. Korytkowski i spółka.
Dodano: 21.01.2019 13:24    Przez: ~xxx
Tiaaa... Wielka tragedia, przez komórkę biletu kupić nie może, to dla niego już koniec świata. Świat bez smartfona też istnieje, wyłącz go czasem i wróć do rzeczywistości.
Dodano: 21.01.2019 14:55    Przez: ~daro
A kto tu kupi bilet po tych podwyzkach za cieplo ledwo ludzie wiąza koniec z koncem a wlodarz miasta chodzi sobie uśmiechnięty i zadowolony. I tak bedzie przez 5 lat
Dodano: 21.01.2019 15:01    Przez: ~Yt
Potrzebne nowe wybory
Dodano: 22.01.2019 09:08    Przez: ~Pn
Ten cały Koniński Transport Publiczny woła o pomstę do nieba - chodzi mi głównie o to czym jest wykonywany... Smród i jeden wielki syf... w Autobusach zimno , wieje i leci na głowę woda, Należało by zrobić roszady wśród osób które zarządzają tym bałaganem.
Dodano: 21.01.2019 13:37    Przez: ~mieszkaniec
a za bilety płacimy....
Dodano: 21.01.2019 13:43    Przez: ~koninianka
A kiedy będzie obiecywana przed wyborami darmowa komunikacja miejska. W następnej kadencji chyba
Dodano: 21.01.2019 13:54    Przez: ~yyy
Właśnie! Takie obiecanki i co?
Dodano: 21.01.2019 15:36    Przez: ~???
Właśnie powinien prezydent przywrócić opłaty za przejazdy, jak w latach poprzednich dla uczniów. Miasta nie stać na darmową komunikację. Nawet w Poznaniu nie wprowadzili, bo to za duży wydatek dla miasta by był.
Dodano: 21.01.2019 17:41    Przez: ~przywrócić bilety
PiS ma PiS da.
Dodano: 22.01.2019 10:30    Przez: ~dzban
Z czego pamiętam, to miały być darmowe gdy smog w mieście będzie bardzo duży.
Dodano: 22.01.2019 12:16    Przez: ~()
Ja nie jeżdzę autobusami komunikacji miejskiej i dlatego nie mam problemu z kupnem biletów.
Dodano: 21.01.2019 15:40    Przez: ~Dobre co ?
odkąd kupiłem Matiza w gazie mam wy..bane na te wasze śmierdziuchy z menelami na pokładzie!. Zalewam gaziku za 50 zeta i smigam caly miesiac gdzie i kiedy tylko chce! a radyjko gra to co ja chce. Pozdro dla wszystkich szoferów Matuizów TICO i sejków!
Dodano: 21.01.2019 16:43    Przez: ~oszczednna jazda
Może i masz tego Matiza, ale Twoja głowa pusta
Dodano: 21.01.2019 18:21    Przez: ~Alina
a czemu nie lepszy Mobilet ktory juz obsluguje parkingi paltne w Koninie?
Dodano: 21.01.2019 18:58    Przez: ~Czemu
Przecież na skycash też obsługuje parkingi płatne w Koninie
Dodano: 02.02.2019 19:31    Przez: ~Slawek
21.01 podpisano? No to chyba od polowy lutego :( Slabe miasto
Dodano: 21.01.2019 18:59    Przez: ~Kila
Kiedy zacznie PAN PANIE PREZYDENCIE spełniać OBIETNICE WYBORCZE ????
Dodano: 21.01.2019 20:15    Przez: ~wyborca
Pierwsza podstawowa sprawa to koszty podpisanej umowy . Czy ktoś to przeliczyl ? Jeżeli tak to proszę aby wszystko zostało przedstawione opini publicznej . Jeżdżę również MZK do pracy jak inni moi koledzy ale w życiu nie spotkałem się z tym aby któryś z nich kupował bilet przez internet. Czy dla tej małej garstki studentów z Konina to robimy ? Bzdura !!!!! Proszę przedstawić koszty poprzedniej inwestycji i korzyści które z tego tytułu poplyneły opini publicznej ! Panie Prezydencie minął jakiś czas od wyborów proszę spotkać się z wyborcami i przedstawić w jakim kierunku idziemy i co udało się wykonać. Pozdrawiam zwolennik Konina !
Dodano: 21.01.2019 20:15    Przez: ~WojtekO
Najlepsze jest to, że wielu kierowców za czasów poprzedniej inwestycji nie miało o tym systemie pojęcia. Po podejściu i zapytaniu, czy można przez komórkę kupić bilet, robiło wielkie oczy o co chodzi i odpowiadali że chyba nie. Więc najpierw przeszkolenie pracowników, oklejenie na przystankach i w autobusach co i jak po kolei robić i dopiero wprowadzać takie inwestycje. Ogólnie to najlepsze były by bilety czasowe, ile jedziesz tyle płacisz jak ma miejsce w innych miastach.
Dodano: 21.01.2019 22:28    Przez: ~bilety czasowe
Ale tu wszystko mundre w gymbie,dać wam te autobusy i sami jeździjta po tym poblokowanym Kuninie i kupujta bilety na rundach przez tablety
Dodano: 22.01.2019 07:18    Przez: ~Januszek
Aaaaa co z tymi pozostałymi nagrodami tzn listą po poprzednika kiedy PAN całą pokaze PANIE PREZYDENCIE? ???
Dodano: 22.01.2019 08:42    Przez: ~Wyborca
kiedy zmiany w MZK i PKS co z wynagrodzeniami dla kierowców co z tym systemem nowego taktowania, kiedy będą zmienione tablice elektroniczne na większe co dalej z wymiana ,modernizacja , remontem przystanków nie wspomnę o darmowej komunikacji . Panie Prezydencie Korytkowski mieszkańcy czekają na dobre informacje. Kiedy będą przywrócone usunięte kursy ile będzie więcej kursowalo to interesuje mieszkańców. Jak długo jeszcze będzie zablokowana komunikacja w starym Konine , co z amfiteatrem ,co z funduszami na przeprawę co z geotermia ,co z nauka dwóch języków w szkołach , co z dolina energii - głupoty, i td czekamy na konkrety .-Mieszkańcy .Proszę się choćby najmniejsza rzeczą się pochwalić. czekamy z niecierpliwością .Przed wyborami już Pan miał gotowe scenariusze ,plany,wyliczenia gdzie one są