WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

KOD o nazwaniu jednej z ulic w Koninie imieniem P. Adamowicza

Dodano: 22.01.2019 15:52

Członkowie konińskiego KOD-u zwrócili się do prezydenta Konina z propozycją nazwania wskazanej ulicy imieniem Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

- Grupa Lokalna Stowarzyszenia KOD w Koninie, zwraca się o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza ulicy, która jest w trakcie budowy od ul. Wyzwolenia do ul. Przemysłowej w Koninie – napisali do Piotra Korytkowskiego, działacze KOD-u. - Pan Paweł Adamowicz, dobrze zasłużył się dla swojego miasta Gdańska, ale również był człowiekiem, który bardzo wiele wniósł do aktu budowania samorządności w Polsce, który stawał po stronie szarego człowieka, który stawał w obronie takich wartości jak: wolność, równość, praworządność. Jego tragiczna śmierć została spowodowana z niskich i niezrozumiałych pobudek, które uderzyły w wartości reprezentowane przez prezydenta Gdańska.

- Pozytywnie przyjąłem propozycję Grupy Lokalnej Stowarzyszenia KOD w Koninie w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza jednej z ulic w naszym mieście – odpowiada Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jednakże wolałbym nie narzucać Radzie Miasta konkretnej ulicy, tak jak to proponuje KOD, a pozostawić tę kwestię do ustalenia w otwartej debacie społecznej. Chciałbym również, abyśmy odczekali pewien czas od tego tragicznego wydarzenia i pozwolili sobie na jeszcze chwilę refleksji i ostudzenie emocji. Ale jak najbardziej jestem za podjęciem debaty w tej sprawie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Adamowicz,   ulica Konin,   nazwanie ulicy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Jako mieszkanka Konina nie zgadzam się na taką ulicę .Zapewne wielu mieszkańców mnie poprze.
Dodano: 22.01.2019 16:22    Przez: ~Jola
A jak umarł pan bogaty,to mu nieśli wieńce,kwiaty...order dali mu po śmierci,by mu złocił się na piersi.A jak umarł chłop z fabryki,nie płakali-bo był nikim.Odszkodowań nie ma wtedy,trumnę trzeba brać na kredyt.A jak padło dziecko z głodu,nie ruszyło to NARODU...dalej po bogaczu kwilił,taki to był nastrój chwili.Po bogactwie cień zostaje i choć śmierć nasz grosz wydaje-nie kupimy skrawka nieba...na niebo zasłużyć trzeba...
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~zx
A co zmarły zrobił dla miasta Konina że wg KOD należy go uhonorować nazwaniem ulicy jego imieniem ?
Dodano: 22.01.2019 16:16    Przez: ~Ciekawy
Proponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Ludzie dajcie juz spokój. Od 2 tygodni ciągle ten sam temat.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~alf
Kilka dni temu założyłem na forum temat w którym dla BEKI zaproponowałem nadanie jednemu z konińskich rond imienia śp. P.Adamowicza, (w nawiązaniu do ronda im. L i M Kaczyńskich). Nie sądziłem jednak, że coś takiego przez chwilę mogłoby zostać wzięte na serio, no cóż...
Dodano: 22.01.2019 17:08    Przez: ~R

KOMENTARZE

No nie, ze strony KOD-u można się było tego spodziewać, ja już bym nie chciał mieszkać na takiej ulicy.
Dodano: 22.01.2019 16:07    Przez: ~Wojtek
Kod jeszcze istnieje po tych zlodziejskich machlojach pierwszego sekretarza to mozliwe tylko e Polsce
Dodano: 22.01.2019 16:19    Przez: ~Yt
Zwietnu pomysl. Skoro mamy robdo Jaczynskiego to tym bardziej ulica Adamowicza jest ok.
Dodano: 22.01.2019 16:26    Przez: ~Pn
Mamy rondo im Tadeusza Mazowieckiego /prawdziwego Polaka? / z nadania konińskiego KOD-u i PO.
Dodano: 22.01.2019 16:56    Przez: ~Tak ?
Dadzą radę. Sądy są za kodem
Dodano: 22.01.2019 17:01    Przez: ~F
Może by tak działacze KOD przenieśli się do Gdańska? A władze jeśli nie wezmą się do roboty to moze również? A gdzie Dolina Energii? Pomysł na naprawę przeprawy? Miejsca pracy?
Dodano: 22.01.2019 17:29    Przez: ~Do KOD i PO
Chory KOD.
Dodano: 22.01.2019 18:19    Przez: ~Ha
Szpital się kurczy.
Dodano: 22.01.2019 18:20    Przez: ~Pielęgniarka
Nie no ale ich pogielo.Kim ten gosciu byl???swietym???
Dodano: 22.01.2019 19:30    Przez: ~anty PO
Moze od razu ulica 36 kont w banku.
Dodano: 22.01.2019 19:30    Przez: ~Aferał
Może ulica 36 kont w banku
Dodano: 22.01.2019 19:31    Przez: ~Aferał
Miałem nadzieję że ten korytkowski ma coś tam Pod sufitem.
Dodano: 22.01.2019 21:18    Przez: ~Szkoda
Ulica człowieka co nie wiedział skąd ma tyle mieszkań i 30 kont bankowych? To nie był nasz prezydent tylko Gdańska tam taka ulica może być nie u nas. KOD jak to KOD mądrością nie grzeszy.
Dodano: 22.01.2019 22:09    Przez: ~sasa
Jak już wcześniej pisałem - "Jak już, to na całość !!! Proponuję aby od ....(tu wstawiamy jakąś datę) przemianować Konin na Adamowicz . Co tam rondo , Niech całe miasto nazywa się Adamowicz. Jak chcecie cyrk, to niech będzie wielki . Czegoś takiego chyba żadne miasto w europie nie przebije.Umarł król - niech żyje król !!!
Dodano: 23.01.2019 07:03    Przez: ~Niki
Ludzoe prosci to ogladaja, zaczynaja zyc adamowiczem, codxiennie o tym gadaja, kochaja go i znaja. Jaka ciemnota!! Ludzie- przestancie ogladac ten tvn, ktory tylko żeruje na waszej glupocie, wezcie sie za porzadne ksiazki. Jestem zszokowany jakich mamy polglowkow wsrod nas
Dodano: 23.01.2019 07:33    Przez: ~Heniek
A może ul.Zimnego Budynia?
Dodano: 23.01.2019 08:34    Przez: ~aco
Młodzieżówka PiS walczy na całego w komentarzach na LM .No tylko tu możecie pokazać swoje mądrości.Bo nigdzie więcej już nikt nie chce waszej głupoty słuchać :)
Dodano: 23.01.2019 10:49    Przez: ~KOT Jarka
~Pn jak TVN
Dodano: 24.01.2019 15:23    Przez: ~bingo
A co zmarły zrobił dla miasta Konina że wg KOD należy go uhonorować nazwaniem ulicy jego imieniem ?
Dodano: 22.01.2019 16:16    Przez: ~Ciekawy
Prezydent ma rację, a ja popieram inicjatywę. Ty zaś ciekawy napisz jakie masz zasługi dla miasta Konina, że jeszcze tutaj mieszkasz?
Dodano: 22.01.2019 16:24    Przez: ~mniej ciekawy
@Ciekawy - tyle smo co znarly Kaczynski. Skoro Kaczynski ma rondo w Koninie to dlaczego nie mialby miec ukicy Adamowicz??
Dodano: 22.01.2019 16:27    Przez: ~Pn
Kaczyński był prezydentem państwa, nie tylko prezydentem-burmistrzem innego miasta, to jest subtelna różnica. Niech sobie KOD robi ulicę, pod warunkiem, że nie będę zmuszony przez Korytkowskiemu do zmiany dokumentów
Dodano: 22.01.2019 16:44    Przez: ~wyzwolenia 4
Kaczyński był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej w której to leży Konin.
Dodano: 22.01.2019 16:45    Przez: ~@Pn
Nie przypuszczałem że trzeba mieć zasługi dla miasta Konina aby być godnym w nim mieszkać. Myślałem że płacenie podatków i rachunków wystarczy 😂
Dodano: 22.01.2019 16:55    Przez: ~Ciekawy
Nie porownujcie prezydenta polski do prezydenta miasta! A propo napewno nikt w gdańsku by nie nazwal żadnej nawet najmniejszej uliczki nazwiskiem prezydenta konina!
Dodano: 22.01.2019 16:56    Przez: ~polak
KOD się wygłupia - dlaczego ?
Dodano: 22.01.2019 16:58    Przez: ~Iga
Adamowicz dla Gdańska nic nie zrobił a co tu o Koninie mówiąc. Nawet nie wiedział że takie miasteczko istnieje
Dodano: 22.01.2019 17:02    Przez: ~Vw
A co dla Konina zrobil Kaczynsky?
Dodano: 22.01.2019 17:53    Przez: ~Pn
-pn - DEBILU - ŚP . Kaczyński Lech był PREZYDENTEM Polski ... A adamowicz był preziem mafii trójmiejskiej ... taka różnica ...
Dodano: 23.01.2019 00:19    Przez: ~kyllgryll
Nic nie zrobił. Podobno przekręt jak ten Tusk. Dlatego tylko gdański kod go żegnal
Dodano: 23.01.2019 09:31    Przez: ~F
Ja proponuję ulicę "5 spalonych" lub "Escape room 5". Też sprawa aktualna, też z pomorza, tragedia też w czasie w imprezy, ale te dziewczynki cierpiały bardziej. Zasługują na jakąś aleję. I One i Adamowicz miały tyle wspólnego z Kominem co nic. Śmiem twierdzić że Gdańsk rozwijał się bardzo wolno. Wysysał kasę z województwa a drogi i kolej na Pomorzu były i są tragiczne; nawet Konin buduje przeprawę i bulwary gdy ludzi ubywa, przemysł ginie. Taki Gdansk rozwijał się wolno a jest miastem portowym 40 mln Polaków, 5 mln Słowaków, kilku mln Czech ze wschodu i kilku mln z zachodniej Ukrainy. Gdyby nie Polska i autostrada i porty z przeładunkiem to Gdańsk na Bałtyku byłby pariasem wśród dużych miast.
Dodano: 23.01.2019 09:44    Przez: ~Lo
http://www.jasnastronamocy.info/
Dodano: 23.01.2019 11:55    Przez: ~jsm
a który patron ulicy zrobił coś dla Konina ?
Dodano: 23.01.2019 18:30    Przez: ~puknij się w czoło
A jak umarł pan bogaty,to mu nieśli wieńce,kwiaty...order dali mu po śmierci,by mu złocił się na piersi.A jak umarł chłop z fabryki,nie płakali-bo był nikim.Odszkodowań nie ma wtedy,trumnę trzeba brać na kredyt.A jak padło dziecko z głodu,nie ruszyło to NARODU...dalej po bogaczu kwilił,taki to był nastrój chwili.Po bogactwie cień zostaje i choć śmierć nasz grosz wydaje-nie kupimy skrawka nieba...na niebo zasłużyć trzeba...
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~zx
Niestety. Czlowiek czlowiekowi nie jest rowny. Chocby dlatego, ze jeden nie robi nic dla miasta czu spokecznosci a drugi robi wiele... Nie mozna pomnijow stawiac nierobom. Za to tym, którzy cos zrobili dla innych, jak najbardziej.
Dodano: 22.01.2019 16:29    Przez: ~Pn
Zx, muszę to skopiować :) groteskowo przedstawiłeś prawdę.
Dodano: 22.01.2019 17:16    Przez: ~Knur
nie jest to moje autorstwo,lecz cieszę się,że dostrzegasz trafność tekstu - a o to właśnie chodzi....dzięki :)
Dodano: 22.01.2019 18:39    Przez: ~zx
ZX oo widać po Twoim wierszyku że dobrze studiujesz FACEBOOK nawet umiesz wierszyki przepisywać buahahaa.Medalu od Jarka i tak nie dostaniesz .No może przy następnych wyborach będziesz mógł znowu plakaty zaklejać .
Dodano: 23.01.2019 10:54    Przez: ~KOT Jarka
http://www.jasnastronamocy.info/
Dodano: 23.01.2019 11:55    Przez: ~jsm
Proponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Ludzie dajcie juz spokój. Od 2 tygodni ciągle ten sam temat.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~alf
Skoro sa wisokowki z innymi ludzmi to dlaczego nie w tym przypadku??
Dodano: 22.01.2019 16:30    Przez: ~Pn
Przepraszam, że zapytam ale czy każda kolejna miesięcznica dezorganizująca życie stolicy naszego kraju też Panią/Pana też denerwowały ?
Dodano: 22.01.2019 16:31    Przez: ~antyfaszysta
Miesięcznika odbywa się na Krakowskim Przedmieściu i niczego nie dezorganizuje, gdyż odbywa się na deptaku, co najwyżej może utrudniać ruch wycieczkom, spacerującym po stolicy
Dodano: 22.01.2019 23:37    Przez: ~J
~antyfaszysta w naszej historii było wielu antyfaszystów gotowych przyczynić się do klęski naszej Ojczyzny i uznających germanów i sovietów za wyzwolicieli. Obecnie też jest u nas i w europie wielu antyfaszystów będących w opozycji do Polski.
Dodano: 23.01.2019 20:18    Przez: ~Polskość to normalność
To nie jest dobry pomysł.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~Obiektywna
Zgadza sie bo to jest... SWIETNY ponysl.
Dodano: 22.01.2019 16:31    Przez: ~Pn
Pn ogląda TVN.
Dodano: 23.01.2019 18:18    Przez: ~Jan
Prezydent ma rację
Dodano: 22.01.2019 16:19    Przez: ~aaa
Który Prezydent ? PO wraz z KOD-em bardzo błądzą.
Dodano: 23.01.2019 18:19    Przez: ~Ilona
Jako mieszkanka Konina nie zgadzam się na taką ulicę .Zapewne wielu mieszkańców mnie poprze.
Dodano: 22.01.2019 16:22    Przez: ~Jola
Będzie potrzebna petycja to napiszemy również do Prezydenta że się nie zgadzamy.My mieszkańcy Konina
Dodano: 22.01.2019 16:28    Przez: ~Jola
Jola ja tez nie zgadzalem sie na rondo Kaczynskiego ale powatalo. I to z inicjatywy bodajze 80 ludzi popierajacych pis. A gdzie pobad 70 000 mieszkancow? Ich glos nie byl brany pod uwage...
Dodano: 22.01.2019 16:32    Przez: ~Pn
Pn co ty masz do Konina? na co ty tutaj się możesz nie zgadzać? Przecież ty esteś z Kazimierza Biskupiego! WONT z forum.
Dodano: 22.01.2019 17:40    Przez: ~Obserwator
PN ty ta zajmuj Ościsłowem i swoja odkrywką bo wungiel potrzebny zimno jest
Dodano: 22.01.2019 23:00    Przez: ~pas
Pani Jolu ja nazywam się Alfred Michalczyk i chętnie bym zagłosował za upamiętnieniem bestialsko zamordowanego prezydenta Adamowicza ulicą w Koninie. Często bywam w Gdańsku i podziwiam pozytywne zmiany tego piękniejącego miasta. Wkrótce zrobi to stolica Czech Praga. Pani nie ma odwagi , by swoje ''nie'' podpisać nazwiskiem, zresztą jak i wszystkie anonimy Pani przyklaskujące. Powiem więcej. Przykro mi, że w naszym mieście nie ma ulicy im. Narutowicza. Domyśla się Pani dlaczego zestawiłem te dwa nazwiska ?
Dodano: 23.01.2019 20:45    Przez: ~Alfred Michalczyk
Jeszcze proponuje ulicę KODu,Tuska, Boniego,Schetyny,itp.
Dodano: 22.01.2019 16:23    Przez: ~Głupich nie sieją.
Jak juz wam tak dobrze idzie to moze prok. stanu wojennego Pietrowicza? Albo innych tuzow z DOJNEJ... 😂😂😂
Dodano: 22.01.2019 16:34    Przez: ~Pn
tak jest i to będzie ten sam poziom dodałbym jeszcze róże tum
Dodano: 22.01.2019 16:46    Przez: ~PZPR
http://www.jasnastronamocy.info/
Dodano: 23.01.2019 11:56    Przez: ~jsm
Jest Pan i śmieszny / bo co to za argumenty / i niedouczony / proszę zgadnąć dlaczego/ a ponadto lękliwy. No chyba, że ma Pan jakieś brzydkie nazwisko.
Dodano: 23.01.2019 20:47    Przez: ~Alfred Michalczyk
Kto pyta nie błądzi. Koniński KOD zapytał pana prezydenta i widać pytanie jest zasadne. Swoją drogą w konińskim kościele farnym mamy witraże namalowane przez zabójcę prezydenta Narutowicza ale już najbliższa ulica Narutowicza jest w ...... ŻYCHLINIE. Warto się nad tym zadumać.
Dodano: 22.01.2019 16:25    Przez: ~Alfred Michalczyk
Pan Alfred Michalczyk jak zwykle, narusza mir, ład - sieje ferment, niepokój, zamieszanie...
Dodano: 22.01.2019 17:28    Przez: ~Józef
Nie porównuj Narutowicza do tego co się stało w Gdańsku, to najbardziej bezsensowna śmierć,a to dlatego że tacy debile jak Stefan w.chodza na wolności, wszyscy dookoła wiedzą że zrobi komuś kuku a tylko jedna biedna matka idzie na policję i ostrzega!!!a inni...a bo to mnie nie obchodzi, dopiero jak jest tragedia to wszyscy płaczą
Dodano: 22.01.2019 19:54    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Żałosny komentarz. Stawianie w jednym szeregu Narutowicza i Adamowicza oraz Niewiadomskiego i Stefana W. świadczy nie tylko o ignorancji, ale i o aberracji myślenia pewnych osób. I co dalej panie Alfred? Powybijać witraże, zeskrobać polichromie, bo Niewiadomskiego? A może w rewanżu przemianować ulicę Kościelną na Narutowicza, żeby w pańskim mniemaniu sprawiedliwości dziejowej stało się zadość?
Dodano: 22.01.2019 19:58    Przez: ~tańcz chochole tańcz
Do: ~Alfred Michalczyk. Niewiadomski pomalował cały kościół. Witraże to szklane obrazy w oknach składające się z kolorowych szkiełek oprawionych przeważnie w ołowiane ramki.
Dodano: 22.01.2019 23:13    Przez: ~Obywatel m. Konin
no i co ... alfred - pitolisz jak potłuczony ... weź chłopie jedź na ryby , albo grzyby ...
Dodano: 23.01.2019 00:21    Przez: ~kyllgryll
Panie Janie Pana zdaniem można pluć i obrażać ale nie wolno się zadumać ?
Dodano: 23.01.2019 08:39    Przez: ~Alfred Michalczyk
Drogi obywatelu widzę ,że przypomnienie o tej zbrodni , ofierze - pierwszym prezydencie odrodzonej Polski i mordercy, któremu wiara nie przeszkodziła w dokonaniu podłego czynu jest dla Pana irytujące. Taki malutki cytat z Jasienicy / Polska anarchia / Kaznodzieje zaczęli wołać z ambon o mściciela zbrodni - to znaczy o zgładzenie zdrajcy a nie zdrady -/ przypomnę, że na polecenie Henryka III - poprzednio naszego Walezego / Dominikanin Jakub Clement poradził się najpierw u teologów, czy królobójstwo w obronie wiary nie narazi zbawienia jego duszy, i upewniony co do losu pośmiertnego 1 sierpnia 1589 roku zabił króla nożem.
Dodano: 23.01.2019 08:55    Przez: ~Alfred Michalczyk
Może i śp Paweł Adamowicz przysłużył się dla miasta Gdańsk ale co zrobił dla Konina? Chyba niewiele Tragedia się wydarzyła ale dajmy już z tym spokój. Ja jestem na nie
Dodano: 22.01.2019 16:33    Przez: ~T
A co zrobil dla Konina Kaczyński, ze ma rondo? Byl w ogole kiedys choc w tym miescie???
Dodano: 22.01.2019 16:36    Przez: ~Pn
Q to bliżniak Pn juz zaczyna a jutro pierwszy w Kościele
Dodano: 22.01.2019 17:40    Przez: ~ola
http://www.jasnastronamocy.info/ta gdzie okupancii tam znaki nasze
Dodano: 23.01.2019 11:56    Przez: ~jsm
Google "Błękitny Marsz".
Dodano: 23.01.2019 12:55    Przez: ~ajak
1 z 9
123456789>>