WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

KOD o nazwaniu jednej z ulic w Koninie imieniem P. Adamowicza

Dodano: 22.01.2019 15:52

Członkowie konińskiego KOD-u zwrócili się do prezydenta Konina z propozycją nazwania wskazanej ulicy imieniem Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

- Grupa Lokalna Stowarzyszenia KOD w Koninie, zwraca się o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza ulicy, która jest w trakcie budowy od ul. Wyzwolenia do ul. Przemysłowej w Koninie – napisali do Piotra Korytkowskiego, działacze KOD-u. - Pan Paweł Adamowicz, dobrze zasłużył się dla swojego miasta Gdańska, ale również był człowiekiem, który bardzo wiele wniósł do aktu budowania samorządności w Polsce, który stawał po stronie szarego człowieka, który stawał w obronie takich wartości jak: wolność, równość, praworządność. Jego tragiczna śmierć została spowodowana z niskich i niezrozumiałych pobudek, które uderzyły w wartości reprezentowane przez prezydenta Gdańska.

- Pozytywnie przyjąłem propozycję Grupy Lokalnej Stowarzyszenia KOD w Koninie w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza jednej z ulic w naszym mieście – odpowiada Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jednakże wolałbym nie narzucać Radzie Miasta konkretnej ulicy, tak jak to proponuje KOD, a pozostawić tę kwestię do ustalenia w otwartej debacie społecznej. Chciałbym również, abyśmy odczekali pewien czas od tego tragicznego wydarzenia i pozwolili sobie na jeszcze chwilę refleksji i ostudzenie emocji. Ale jak najbardziej jestem za podjęciem debaty w tej sprawie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Adamowicz,   ulica Konin,   nazwanie ulicy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Jako mieszkanka Konina nie zgadzam się na taką ulicę .Zapewne wielu mieszkańców mnie poprze.
Dodano: 22.01.2019 16:22    Przez: ~Jola
A jak umarł pan bogaty,to mu nieśli wieńce,kwiaty...order dali mu po śmierci,by mu złocił się na piersi.A jak umarł chłop z fabryki,nie płakali-bo był nikim.Odszkodowań nie ma wtedy,trumnę trzeba brać na kredyt.A jak padło dziecko z głodu,nie ruszyło to NARODU...dalej po bogaczu kwilił,taki to był nastrój chwili.Po bogactwie cień zostaje i choć śmierć nasz grosz wydaje-nie kupimy skrawka nieba...na niebo zasłużyć trzeba...
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~zx
A co zmarły zrobił dla miasta Konina że wg KOD należy go uhonorować nazwaniem ulicy jego imieniem ?
Dodano: 22.01.2019 16:16    Przez: ~Ciekawy
Proponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Ludzie dajcie juz spokój. Od 2 tygodni ciągle ten sam temat.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~alf
Kilka dni temu założyłem na forum temat w którym dla BEKI zaproponowałem nadanie jednemu z konińskich rond imienia śp. P.Adamowicza, (w nawiązaniu do ronda im. L i M Kaczyńskich). Nie sądziłem jednak, że coś takiego przez chwilę mogłoby zostać wzięte na serio, no cóż...
Dodano: 22.01.2019 17:08    Przez: ~R

KOMENTARZE

Panie prezydencie NIE!!! Bez przesady. Swietnie pan z tego wybrnąl
Dodano: 22.01.2019 17:10    Przez: ~Anna
Wilk syty i owca cała, stary gracz w POlityce.
Dodano: 22.01.2019 19:12    Przez: ~Nie z nami te numery
Zorganizujmy moze jakies zajecia dla tych co sie tak w to przedstawienie pt "Adamowicz" dali wciagnac hihi. Pomozmy im !!!! 😁😁😁
Dodano: 23.01.2019 07:38    Przez: ~😁
Gdzie jest ta ,,równość" wspomniana w artykule? Jakoś jej nie widzę. Ci którzy dopchali się do koryt po 1990 roku są chyba ,,najrówniejsi" haaha, o tym świadczą ich pokaźne majątki które zgromadzili po rozsprzedaniu kraju. I lepiej nie wymieniać nazwisk bo teraz to już karalne, słowa nienawiści tzw....
Dodano: 22.01.2019 17:13    Przez: ~Knur
A nigdy w życiu. Jeśli Pan Korytkowski jest prezydentem Konina, to powinien rozważyć rozpisanie referendum w tej kwestii. Jest tylu bohaterów polskich nieupamietnionych w naszym mieście.
Dodano: 22.01.2019 17:13    Przez: ~Acb
Nie nie nie , zadnego referendum. Powariowaliscie ?
Dodano: 22.01.2019 17:16    Przez: ~Zdziwiona
Obejdzie się bez bohaterów. Ulice powinny mieć ładne i krótkie nazwy - przyroda i geografia dostarczają tylu przykładów, że starczy na wieki wieków, nikogo one w oczy nie kłują. Tak powinno być zapisane w ustawie i skończyłyby się ogólnokrajowe cyrki z niewłaściwymi patronami ulic, wymianą dowodów i polityczne bicie piany.
Dodano: 22.01.2019 20:07    Przez: ~Solejukowa
To lepiej im. Jurka Owsiaka po jego genialnym zagraniu socjotechnicznym.Naród po jego dymisji padł na kolana .To prawie lada chwila Noblista . A może już santo subito!
Dodano: 22.01.2019 17:33    Przez: ~a
pisiolki ciagle placza.
Dodano: 22.01.2019 17:37    Przez: ~Q
Q najwięcej jednak ty płaczesz od trzech lat
Dodano: 22.01.2019 17:43    Przez: ~xd
Usuwane są komentarze krytykujące Pn. Czyli zgoda jest redakcji na jego plucie jadem? Dziwne !!!
Dodano: 22.01.2019 17:37    Przez: ~Jolka
Na razie to LM usunął mój komenttarz z apelem by pousuwał pisowski bełkot i opluwanie m.in. PO, KOD itd.... Nieźle. Szambo LM zostawia a prosbe o pousuwanie tegoz szabma usuwa. Brawo Wy! Tak to w tym kraju nie będzie nigdy dobrze....
Dodano: 22.01.2019 17:57    Przez: ~Pn
Pn pisz ze zrozumieniem nie idzie tego czytać. Masz czas idź na jakieś kursy dokształcające
Dodano: 22.01.2019 18:28    Przez: ~olo
Czytam i zdaję sobie sprawę z tego, że wielu tu piszących nie przeczytało uzasadnienia KOD. Adamowicz był taką samą ofiarą, jak prezydent Narutowicz. Wtedy pisano, że był ofiarą nagonki, a teraz się pisze, że Paweł Adamowicz był ofiarą hejtu. Hejtu ale również nagonki podobnej do tej, którą umieszczacie w tym miejscu. Nienawiść to choroba, którą niektórzy z was powinni leczyć.
Dodano: 22.01.2019 17:42    Przez: ~Felek Stankiewicz
Błądzisz Felek, błądzisz, przestań oglądać TVN.
Dodano: 22.01.2019 18:36    Przez: ~Widz TVP
Smiac mi sie chce z tej KOninskiej cenzury
Dodano: 22.01.2019 18:19    Przez: ~Cat
Usuwają komentarze regularnie, komu oni służą ?
Dodano: 22.01.2019 18:38    Przez: ~Pytam się
Ooo nieee..... zaraz pomnik postawią.... tragedia ....
Dodano: 22.01.2019 18:22    Przez: ~Njnn
Jednemu takiemu to nawet wafel dali... za zero zadlug.
Dodano: 22.01.2019 20:21    Przez: ~Pn
W tej chwili zakończył się program w TV3 z udziałem prezydenta Adamowa. Totalna krytyka polityki gospodarczej naszego regionu. PO nie zrobi nic w temacie konińskich odkrywek itd itp W spółkach miwjskich nadal rządzą mamuty z poprzedniego systemu. Wynika z tej dyskusji ze miasto ginie.
Dodano: 22.01.2019 19:46    Przez: ~Assss
Za tovpos dizo robi... bo zamyka kopalnie. I skazuhe region na degradacje.
Dodano: 22.01.2019 20:22    Przez: ~Pn
Panie Prezydencie naszego kochanego miasta Konina. Chylę czoła przed panem za rozważne słowa w sprawie nazwy ulicy im. Pana Adamowicza. Wielka tragedia się wydarzyła, niepotrzebna i bezsensowna śmierć tego człowieka. Pytam się. co miał wspólnego śp. Adamowicz z naszym miastem i co dla niego zrobił? Ludzie, opamiętajcie się i zastanówcie co robicie. Pamiętać można i należy o zmarłym ale nazwa ulicy to więcej niż przesada. Był Prezydentem Gdańska, tak jak Pan Korytkowski Prezydentem Konina. Myślę, że Pan P. Adamowicz nie chciałby tego. Oddajmy szacunek P.Adamowiczowi w inny sposób.
Dodano: 22.01.2019 19:50    Przez: ~z Konin
Tyle zrobil co KAczyński majacy rondo...