WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

KOD o nazwaniu jednej z ulic w Koninie imieniem P. Adamowicza

Dodano: 22.01.2019 15:52

Członkowie konińskiego KOD-u zwrócili się do prezydenta Konina z propozycją nazwania wskazanej ulicy imieniem Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

- Grupa Lokalna Stowarzyszenia KOD w Koninie, zwraca się o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza ulicy, która jest w trakcie budowy od ul. Wyzwolenia do ul. Przemysłowej w Koninie – napisali do Piotra Korytkowskiego, działacze KOD-u. - Pan Paweł Adamowicz, dobrze zasłużył się dla swojego miasta Gdańska, ale również był człowiekiem, który bardzo wiele wniósł do aktu budowania samorządności w Polsce, który stawał po stronie szarego człowieka, który stawał w obronie takich wartości jak: wolność, równość, praworządność. Jego tragiczna śmierć została spowodowana z niskich i niezrozumiałych pobudek, które uderzyły w wartości reprezentowane przez prezydenta Gdańska.

- Pozytywnie przyjąłem propozycję Grupy Lokalnej Stowarzyszenia KOD w Koninie w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza jednej z ulic w naszym mieście – odpowiada Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jednakże wolałbym nie narzucać Radzie Miasta konkretnej ulicy, tak jak to proponuje KOD, a pozostawić tę kwestię do ustalenia w otwartej debacie społecznej. Chciałbym również, abyśmy odczekali pewien czas od tego tragicznego wydarzenia i pozwolili sobie na jeszcze chwilę refleksji i ostudzenie emocji. Ale jak najbardziej jestem za podjęciem debaty w tej sprawie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Adamowicz,   ulica Konin,   nazwanie ulicy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jako mieszkanka Konina nie zgadzam się na taką ulicę .Zapewne wielu mieszkańców mnie poprze.
Dodano: 22.01.2019 16:22    Przez: ~Jola
A jak umarł pan bogaty,to mu nieśli wieńce,kwiaty...order dali mu po śmierci,by mu złocił się na piersi.A jak umarł chłop z fabryki,nie płakali-bo był nikim.Odszkodowań nie ma wtedy,trumnę trzeba brać na kredyt.A jak padło dziecko z głodu,nie ruszyło to NARODU...dalej po bogaczu kwilił,taki to był nastrój chwili.Po bogactwie cień zostaje i choć śmierć nasz grosz wydaje-nie kupimy skrawka nieba...na niebo zasłużyć trzeba...
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~zx
A co zmarły zrobił dla miasta Konina że wg KOD należy go uhonorować nazwaniem ulicy jego imieniem ?
Dodano: 22.01.2019 16:16    Przez: ~Ciekawy
Proponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Ludzie dajcie juz spokój. Od 2 tygodni ciągle ten sam temat.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~alf
Kilka dni temu założyłem na forum temat w którym dla BEKI zaproponowałem nadanie jednemu z konińskich rond imienia śp. P.Adamowicza, (w nawiązaniu do ronda im. L i M Kaczyńskich). Nie sądziłem jednak, że coś takiego przez chwilę mogłoby zostać wzięte na serio, no cóż...
Dodano: 22.01.2019 17:08    Przez: ~R

KOMENTARZE

Ale problemy ?
Dodano: 22.01.2019 21:04    Przez: ~Ja
To KOD je stwarza.
Dodano: 23.01.2019 09:47    Przez: ~I po co ?
A może tak ul. Jurka Owsiaka?
Dodano: 22.01.2019 21:11    Przez: ~Wosp
Zadnych owsikow jeden w brukseli lizus jest
Dodano: 22.01.2019 22:39    Przez: ~Tusk.de
Ten to juz przegiąl na maksa. Nie spodziewalem sie tego po nim. Oj owsiak, owsiak....
Dodano: 23.01.2019 07:42    Przez: ~Zniesmaczony
Na największym portalu wielkopolski wschodniej LM nie znalazłem informacji o śmierci i pogrzebie księdza Henryka Włoczewskiego. Czyżby cenzura? A może tak należałoby w Koninie nadać nazwę ulicy nazwiskiem tego kapłana, który przesłużył 44 lata w naszym mieście?
Dodano: 22.01.2019 21:14    Przez: ~Obserwator
Adamowicz jest ważniejszy od Papieża i tylko on się liczy -
Dodano: 23.01.2019 09:49    Przez: ~dla totalnej opozycji
powiem tak jest to ogromna tragedia ,dla rodziny dla gdanska nie ma watpliwosci ale co ma z tym wspolnego konin niech dawaja nazwy u siebie gdzie robil duzo dobrych rzeczy ale dla konina s,p pan pawel nic nie zrobil ,mamy swoich idoli do nazw....
Dodano: 22.01.2019 21:16    Przez: ~koninianka
Nie zgadzam się na taką ulicę.Odnoszę wrażenie, że KOD żeruje na każdej okazji aby się wypromować przy każdej okazji, nawet tak tragicznej bez żadnego wysiłku i konkretnych działań
Dodano: 22.01.2019 21:19    Przez: ~JTeż tu mieszkam
Wariaci !!!!
Dodano: 22.01.2019 21:37    Przez: ~Kju
Bez przesady zaraz będą go wynosić przed ołtarze
Dodano: 22.01.2019 22:08    Przez: ~Waldemar
Bo to ciemnota jest. Oni tym zyja. Kazda tefałenowską tragedia
Dodano: 23.01.2019 07:44    Przez: ~D
Odnośnie Adamowicza, poczytajcie w Internecie i to nie są pomówienia. Jako urzędnik państwowy zatajał w oświadczeniach majątkowych liczbę posiadanych mieszkań, kwoty posiadanego majątku, a także nie płacił podatków od wynajmowanych mieszkań. Zresztą do tego się przyznał i odmówił składania wyjaśnień. Po ludzku,szkoda człowieka, ale wzorem to on nie był, nie mówiąc o tym że z Koninem to on nic wspólnego nie miał.
Dodano: 22.01.2019 23:13    Przez: ~Marcos
Hihi i co ciemnota? Nadal jest taki wspanialy ?
Dodano: 23.01.2019 07:45    Przez: ~Stefek
A te 36 kont bankowych to miał puste ?
Dodano: 23.01.2019 18:30    Przez: ~Facet z kasą
Ja mam nadzieje ze ludzie nie sa slepi widza swoje ze PO mowilo nie ma nie mozna dac nie nie da rady. A tu 500 jednak moze noedoskonale ale mozna dac. Dalej 300 wyprawki nie da sie a kednak mozna. Teraz dla emerytow dla matek 4 dziecko mozna. Za PO noc sie nie oplacalo loczyli soe tylko lekarze prawnicy. Widzimy co soe dzieje w kwestii policji i sbekow sadow i kliki w niej dzialajacej. Gminach. Obsadzonych stanowislach. Reprywatyzacji mafii trojmijeskiej. tymczasem mamy ataki na tvp ataki na rzad. Jedyny ktory potrafil znalezc poeniadze. Teraz TVn wciska nam w glowy ze PIs zly jest. Ale mowi o Tym Co boli stajemy okoniem UNii ktora wyrosla na nowy zsrr stajemy przeciwko zboczeniu dewiacji a to nowemu swiatu nie sluzy. koninski PIS slaby kest przez ludzi ze spadochronem jalby byli tam kosmici. Moze soe prezes obudzi i zainwestuke w ludzi prawych i sprawiedliwych A nie wciskanych tu bo maja byc bo tak. Lidzie maja tak maprawde doac liberalow. Onet ale i lokalne teybuny ludu forsuja nam ...